2020 Vasario 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Prasidėjo bibliotekų savaitė – veiklos ras ir jaunas, ir senas

  • Įkelta: 2018-04-23

Reginos Vaičaitienės nuotraukos

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien, pasaulinę Knygos dieną, per pietus tauragiškius arbatos pakvietė rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas. Ir ne tik arbatos – atidaryta nacionalinė bibliotekų savaitė, išrinktos geriausios praėjusiųjų metų knygos.

Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymo proga sveikinimo žodį tarė rajono mero patarėjas Artūras Fetingis, savivaldybė kolektyvui padovanojo šūsnį keksiukų. Koncertą surengė Dainų dainelės nacionalinio turo dalyvės – moksleivių kūrybos centro kolektyvo „Adagio“ dainorėlės. 

Populiariausia 2017-ųjų metų eilėraščių knyga pripažintas Julijonos Popendikienės eilėraščių rinkinys „O metai teka tartum Šunija…“. Geriausia metų pažintine knyga – istoriko Edmundo Mažrimo  „Batakiai. Nuo Aukaimio pilies iki Batakių miestelio“. Metų gražiausios knygos titulą pelnė tautodailininko Zenono Radvilos kūrybos darbų katalogas. „ Įvertinta ir Sigito Kancevyčiaus knyga „Bendruomenė ir teatras“ . Už plokštelę „Mažorai ir minorai“ padėką pelnė Eugenijus Šaltis. Laureatus sveikino Lomių bendruomenės pirmininkė Elena Bazinienė. 

Nacionalinės bibliotekos savaitės renginiai bibliotekoje šurmuliuos iki penktadienio.

Šiandien 17 val. vakare vyks susitikimas su dramaturge, poete, aktore Daiva Čepauskaite.

Rytoj – „Viena diena bibliotekoje. Ateik, pamatyk, susipažink“ – visą diena bibliotekoje lauks paslaugios darbuotojos, pamokysiančios, kaip naudotis elektroniniais katalogais, padėsiančios susipažinti su elektroninėmis skaityklėmis.

Į vaikų literatūros skyrių 11 val. kvies  popietė „Atgyjančios iliustracijos interaktyviose knygose“.

Edukacija „3D vardinukas“ trečiadienį 15.00 val. vyks senjorams, o ketvirtadienį – šeimoms.

Balandžio 27 d. 12 val. vaikai vėl kviečiami į Vaikų literatūros skyrių, kur vyks „Smagi kelionė į jausmų pasaulį su Šarūne Baltrušaitiene“ bei knygos „Kaip zuikis jausmus pažino“ pristatymas mažiausiems.

Savaitės renginius vainikuos penktadienį, 27 d., 15 val. įvyksiantys komiksų kūrimo konkurso „Ateities biblioteka“ apdovanojimai Periodikos skaitykloje. Konkurso nugalėtoją – įdomiausią komiksą išspausdins „Tauragės žinios“.

Taip pat visą šią savaitę vyks akcijos „Skaitytojų pažymėjimas – geriausia dovana!“ bei „Padovanok naują knygą bibliotekai“.

Periodikos skaitykloje veikia paroda „Pamėgtos, laiko patikrintos, pasaulyje pripažintos knygos“ bei
Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirta rajono bibliotekų kraštotyrinės veiklos bei darbuotojų parengtų kraštotyros darbų apžiūra-konkursas „Rajono bibliotekos – Valstybės šimtmečiui“.

Nepraleiskite progos iš arčiau susipažinti su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, pabendrauti su bibliotekininkais ir praleisti valandėlės su knyga. 

Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi poetas, rašytojas, filosofas Liutauras Degėsys. Čia jis pristatė naujausią savo kūrinį „Apatiniai gyvenimo drabužiai“.

Praėjusį ketvirtadienį Tauragėje svečiavosi jaunosios kartos poetė, literatūrologė, Vilniaus Universiteto dėstytoja Lina Buividavičiūtė. Autorė pristatė savo pirmąją savo poezijos knygą „Helsinkio sindromas“.  Kalbėdama apie savo kūrybą, autorė neneigė, jog kūriniuose labai daug jos pačios, gal net daugiau nei reikėtų, nei ji pati norėtų. Su skaitytojais Lina atvirauja ne tik knygos puslapiuose, bet ir susitikimuose – moteris neslepia, kad ši knyga – psichoterapinės kelionės rezultatas, kurioje išnyksta riba tarp terapijos ir literatūros.

Tauragės krašto gyventojus pasitikrinti žinias apie Lietuvą kviečia Nacionalinė viktorina, organizuojama Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, sausio 27 d., šeštadienį.

Senuosius metus tauragiškiai šiemet turėjo progą palydėti ypatingai – apsilankydami Tauragės kultūros centro organizuotame šventiniame koncerte su a cappella (be pritarimo) dainuojančiu ansambliu iš Jungtinės Karalystės „The Queen‘s Six“. Sekstetas koncertuoja Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos renginiuose, dalyvauja prestižiniuose festivaliuose. O gruodžio 31-osios vakarą muzikavo Tauragėje.

Šiandien Pilies aikštėje vyko jau tradiciniu tapęs – trečius metus iš eilės organizuotas „Kalėdinis gerumo bėgimas“. Prie starto linijos stojo per 200 kalėdine ar Kalėdų senelio atributika pasidabinusių dalyvių – aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo propaguotojų.