2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Nacionaliniame „Dainų dainelės“ etape – 7 Tauragės lakštingalos

  • Įkelta: 2018-04-27
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

„Dainų dainelė“ – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių šalies muzikinių renginių. Šiemet į „Dainų dainelės“ nacionalinį turą iš Tauragės išvyko net 7 solistės. Pirmadienį Vilniuje vyko trečiojo etapo pasirodymų filmavimas. Koncertas bus transliuojamas gegužės 6-ąją, Motinos dieną, per nacionalinę televiziją LRT.

Bene giliausias tradicijas turintis konkursas Lietuvoje  „Dainų dainelė“ rengiamas nuo 1974 m. Atranka vyksta trimis etapais – praėję rajoninį turą, dainorėliai atstovauja savo miestui zoniniame ture, kuriame geriausiais pasirodę atrenkami į nacionalinį etapą ir filmuojasi televizijos laidose.

Kas du metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60 – ties Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių dalyvių, baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą ,,Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.

Šiemet konkursas itin sėkmingas tauragiškėms – į  nacionalinį etapą pateko net 6 Moksleivių kūrybos centro solistės: Fausta Termenaitė, Atėnė Kiliokaitytė, Atėnė Ravinkaitė (B grupė, 7–10 m. mokiniai), Virginija Bartušytė, Meidė Šlamaitė, Gabija Midvikytė (D grupė, 15–19 m. mokiniai). Visas šias mergaites paruošė Tauragės MKC vokalinio meno studijos „Adagio“ vadovė Alina Dambrauskienė. Taip pat B grupėje dalyvauja dainavimo studijos „Lota ir Do“ solistė Viltė Kirstukaitė, kurią paruošė Lolita Nausėdienė.

Tauragės MKC vokalo studijų vadovė, mokytoja metodininkė Alina Dambrauskienė teigė, jog talentingų dainuojančių vaikų kasmet daugėja. 

– Labai džiugu, kad viena kitą palaikydamos, sėkmingai įveikė visus Dainų Dainelės etapus ir 04 21 d. visos šešios pasirodė konkurso III-ojo etapo televizijos koncerte. Nespėliojame ir negalvojame, ar pateksime į laureatų koncertą Operos ir baleto teatre. Bus kaip bus. Dabar viskas priklauso nuo komisijos ir nuo žiūrovų, kurie galės balsuoti už jiems labiausiai patikusius dainininkus. Svarbiausia, kad mes sustiprėjome, įgijome sceninės patirties, pradžiuginome savo artimuosius, patyrėme naujų įspūdžių. Į konkursus ir važiuojame tam, kad tobulėtume, turiningai praleistume laisvalaikį. Juk vykstame ne po vieną, o smagiu būriu būsimų ir esamų lakštingalų, kurių kasmet daugėja. Kiek daug talentingų vaikų Tauragėje ir kaip gera išgirsti Tauragės vardą konkursų metu. Per apdovanojimus laukiam  žodžio – Tauragės... ir tik tada savo vardo ar pavardės, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Dambrauskienė.

„Tauragės žinių“ po konkurso filmavimo LRT televizijoje kalbinta Meidės Šlamaitės mama Asta sakė, jog nuo septynerių MKC vokalinėo meno studijoje „Adagio“ dainuojanti mergaitė mėgaujasi muzika ir jau yra dalyvavusi daugybėje konkursų, kur dažnai skina prizines vietas. Neįmanoma nepastebėti ir greta Meidės visada stovinčios mamos, kuri atlieka ne tik žiūrovo vaidmenį – stengiasi visapusiškai padėti užkulisiuose ne tik savo dukrai, bet ir mokytojai bei organizatoriams.

Astos teigimu, Meidę jau vejasi ir jaunesnioji sesutė Aleksė, kuri ne tik groja smuikeliu bei dainuoja Jaunučių chore Tauragės muzikos mokykloje, bet taip pat dalyvauja įvairiuose konkursuose „Dainuok žiemužėle“, „Skambėk Dzūkija“ ir kituose.  Tarptautiniame konkurse „Muzikos talentų lyga“ sesės nuskynė prizines vietas – Meidė iškovojo I-ąją vietą, Aleksė – II-ąją.

Konkursų, kuriuose dalyvavo Meidė, mama nebesuskaičiuoja – jau trečius metus prizines vietas jilaimi Tauragėje rengiamame konkurse „Lakštingalų slėnis“, vyksiančiame šį savaitgalį, mergaitė sužibėjo ir Ispanijoje vykusiame konkurse „Rising stars 2017“. Asta kartu su dukromis jau daug metų gieda Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios jaunimo chore.

– Muzika mūsų šeimą lydi visą gyvenimą, ar dirbu, ar meldžiuosi, visada su daina. Nuo pat gimimo girdėdavau nuostabų savo mamos balsą, kuri ir buities darbus dirbdavo dainuodama, – sakė Asta.

Meidės mokytoja A. Dambrauskienė pasakojo, jog šį savaitgalį vyksiančiam konkursui dainorėliai ruošiasi kaip darni šeima.

– Tikimės, kad tauragiškiams seksis ir artimiausiame konkurse. Jau šį savaitgalį, balandžio 28 d., 13.00 val. Tauragės kultūros centre vyks vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos konkursas „Lakštingalų slėnis“. Esame šio konkurso organizatoriai, tad ruošiamės visi, kaip darni šeima. Skirstomės darbus, tariamės, kaip priimti 75 dalyvius iš įvairiausių Lietuvos miestų. Žinoma, ir patys ketiname dalyvauti. Konkursas „Lakštingalų slėnis“ skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti. Vaikų dainos – gražiausia dovana Lietuvai, dovana Tauragės miestui, tad labai kviečiame atvykti , išgirsti lakštingalų balsus ir išrinkti Metų lakštingalas, – sakė A. Dambrauskienė.

Šiandien, pasaulinę Knygos dieną, per pietus tauragiškius arbatos pakvietė rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas. Ir ne tik arbatos – atidaryta nacionalinė bibliotekų savaitė, išrinktos geriausios praėjusiųjų metų knygos.

Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi poetas, rašytojas, filosofas Liutauras Degėsys. Čia jis pristatė naujausią savo kūrinį „Apatiniai gyvenimo drabužiai“.

Praėjusį ketvirtadienį Tauragėje svečiavosi jaunosios kartos poetė, literatūrologė, Vilniaus Universiteto dėstytoja Lina Buividavičiūtė. Autorė pristatė savo pirmąją savo poezijos knygą „Helsinkio sindromas“.  Kalbėdama apie savo kūrybą, autorė neneigė, jog kūriniuose labai daug jos pačios, gal net daugiau nei reikėtų, nei ji pati norėtų. Su skaitytojais Lina atvirauja ne tik knygos puslapiuose, bet ir susitikimuose – moteris neslepia, kad ši knyga – psichoterapinės kelionės rezultatas, kurioje išnyksta riba tarp terapijos ir literatūros.

Tauragės krašto gyventojus pasitikrinti žinias apie Lietuvą kviečia Nacionalinė viktorina, organizuojama Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, sausio 27 d., šeštadienį.

Senuosius metus tauragiškiai šiemet turėjo progą palydėti ypatingai – apsilankydami Tauragės kultūros centro organizuotame šventiniame koncerte su a cappella (be pritarimo) dainuojančiu ansambliu iš Jungtinės Karalystės „The Queen‘s Six“. Sekstetas koncertuoja Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos renginiuose, dalyvauja prestižiniuose festivaliuose. O gruodžio 31-osios vakarą muzikavo Tauragėje.