2020 Rugsėjo 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Nacionaliniame „Dainų dainelės“ etape – 7 Tauragės lakštingalos

  • Įkelta: 2018-04-27
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

„Dainų dainelė“ – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių šalies muzikinių renginių. Šiemet į „Dainų dainelės“ nacionalinį turą iš Tauragės išvyko net 7 solistės. Pirmadienį Vilniuje vyko trečiojo etapo pasirodymų filmavimas. Koncertas bus transliuojamas gegužės 6-ąją, Motinos dieną, per nacionalinę televiziją LRT.

Bene giliausias tradicijas turintis konkursas Lietuvoje  „Dainų dainelė“ rengiamas nuo 1974 m. Atranka vyksta trimis etapais – praėję rajoninį turą, dainorėliai atstovauja savo miestui zoniniame ture, kuriame geriausiais pasirodę atrenkami į nacionalinį etapą ir filmuojasi televizijos laidose.

Kas du metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60 – ties Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių dalyvių, baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą ,,Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.

Šiemet konkursas itin sėkmingas tauragiškėms – į  nacionalinį etapą pateko net 6 Moksleivių kūrybos centro solistės: Fausta Termenaitė, Atėnė Kiliokaitytė, Atėnė Ravinkaitė (B grupė, 7–10 m. mokiniai), Virginija Bartušytė, Meidė Šlamaitė, Gabija Midvikytė (D grupė, 15–19 m. mokiniai). Visas šias mergaites paruošė Tauragės MKC vokalinio meno studijos „Adagio“ vadovė Alina Dambrauskienė. Taip pat B grupėje dalyvauja dainavimo studijos „Lota ir Do“ solistė Viltė Kirstukaitė, kurią paruošė Lolita Nausėdienė.

Tauragės MKC vokalo studijų vadovė, mokytoja metodininkė Alina Dambrauskienė teigė, jog talentingų dainuojančių vaikų kasmet daugėja. 

– Labai džiugu, kad viena kitą palaikydamos, sėkmingai įveikė visus Dainų Dainelės etapus ir 04 21 d. visos šešios pasirodė konkurso III-ojo etapo televizijos koncerte. Nespėliojame ir negalvojame, ar pateksime į laureatų koncertą Operos ir baleto teatre. Bus kaip bus. Dabar viskas priklauso nuo komisijos ir nuo žiūrovų, kurie galės balsuoti už jiems labiausiai patikusius dainininkus. Svarbiausia, kad mes sustiprėjome, įgijome sceninės patirties, pradžiuginome savo artimuosius, patyrėme naujų įspūdžių. Į konkursus ir važiuojame tam, kad tobulėtume, turiningai praleistume laisvalaikį. Juk vykstame ne po vieną, o smagiu būriu būsimų ir esamų lakštingalų, kurių kasmet daugėja. Kiek daug talentingų vaikų Tauragėje ir kaip gera išgirsti Tauragės vardą konkursų metu. Per apdovanojimus laukiam  žodžio – Tauragės... ir tik tada savo vardo ar pavardės, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Dambrauskienė.

„Tauragės žinių“ po konkurso filmavimo LRT televizijoje kalbinta Meidės Šlamaitės mama Asta sakė, jog nuo septynerių MKC vokalinėo meno studijoje „Adagio“ dainuojanti mergaitė mėgaujasi muzika ir jau yra dalyvavusi daugybėje konkursų, kur dažnai skina prizines vietas. Neįmanoma nepastebėti ir greta Meidės visada stovinčios mamos, kuri atlieka ne tik žiūrovo vaidmenį – stengiasi visapusiškai padėti užkulisiuose ne tik savo dukrai, bet ir mokytojai bei organizatoriams.

Astos teigimu, Meidę jau vejasi ir jaunesnioji sesutė Aleksė, kuri ne tik groja smuikeliu bei dainuoja Jaunučių chore Tauragės muzikos mokykloje, bet taip pat dalyvauja įvairiuose konkursuose „Dainuok žiemužėle“, „Skambėk Dzūkija“ ir kituose.  Tarptautiniame konkurse „Muzikos talentų lyga“ sesės nuskynė prizines vietas – Meidė iškovojo I-ąją vietą, Aleksė – II-ąją.

Konkursų, kuriuose dalyvavo Meidė, mama nebesuskaičiuoja – jau trečius metus prizines vietas jilaimi Tauragėje rengiamame konkurse „Lakštingalų slėnis“, vyksiančiame šį savaitgalį, mergaitė sužibėjo ir Ispanijoje vykusiame konkurse „Rising stars 2017“. Asta kartu su dukromis jau daug metų gieda Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios jaunimo chore.

– Muzika mūsų šeimą lydi visą gyvenimą, ar dirbu, ar meldžiuosi, visada su daina. Nuo pat gimimo girdėdavau nuostabų savo mamos balsą, kuri ir buities darbus dirbdavo dainuodama, – sakė Asta.

Meidės mokytoja A. Dambrauskienė pasakojo, jog šį savaitgalį vyksiančiam konkursui dainorėliai ruošiasi kaip darni šeima.

– Tikimės, kad tauragiškiams seksis ir artimiausiame konkurse. Jau šį savaitgalį, balandžio 28 d., 13.00 val. Tauragės kultūros centre vyks vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos konkursas „Lakštingalų slėnis“. Esame šio konkurso organizatoriai, tad ruošiamės visi, kaip darni šeima. Skirstomės darbus, tariamės, kaip priimti 75 dalyvius iš įvairiausių Lietuvos miestų. Žinoma, ir patys ketiname dalyvauti. Konkursas „Lakštingalų slėnis“ skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti. Vaikų dainos – gražiausia dovana Lietuvai, dovana Tauragės miestui, tad labai kviečiame atvykti , išgirsti lakštingalų balsus ir išrinkti Metų lakštingalas, – sakė A. Dambrauskienė.

Šiandien, pasaulinę Knygos dieną, per pietus tauragiškius arbatos pakvietė rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas. Ir ne tik arbatos – atidaryta nacionalinė bibliotekų savaitė, išrinktos geriausios praėjusiųjų metų knygos.

Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi poetas, rašytojas, filosofas Liutauras Degėsys. Čia jis pristatė naujausią savo kūrinį „Apatiniai gyvenimo drabužiai“.

Praėjusį ketvirtadienį Tauragėje svečiavosi jaunosios kartos poetė, literatūrologė, Vilniaus Universiteto dėstytoja Lina Buividavičiūtė. Autorė pristatė savo pirmąją savo poezijos knygą „Helsinkio sindromas“.  Kalbėdama apie savo kūrybą, autorė neneigė, jog kūriniuose labai daug jos pačios, gal net daugiau nei reikėtų, nei ji pati norėtų. Su skaitytojais Lina atvirauja ne tik knygos puslapiuose, bet ir susitikimuose – moteris neslepia, kad ši knyga – psichoterapinės kelionės rezultatas, kurioje išnyksta riba tarp terapijos ir literatūros.

Tauragės krašto gyventojus pasitikrinti žinias apie Lietuvą kviečia Nacionalinė viktorina, organizuojama Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, sausio 27 d., šeštadienį.

Senuosius metus tauragiškiai šiemet turėjo progą palydėti ypatingai – apsilankydami Tauragės kultūros centro organizuotame šventiniame koncerte su a cappella (be pritarimo) dainuojančiu ansambliu iš Jungtinės Karalystės „The Queen‘s Six“. Sekstetas koncertuoja Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos renginiuose, dalyvauja prestižiniuose festivaliuose. O gruodžio 31-osios vakarą muzikavo Tauragėje.

Šiandien Pilies aikštėje vyko jau tradiciniu tapęs – trečius metus iš eilės organizuotas „Kalėdinis gerumo bėgimas“. Prie starto linijos stojo per 200 kalėdine ar Kalėdų senelio atributika pasidabinusių dalyvių – aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo propaguotojų.

Praėjusio šeštadienio vakarą, kai vieni miestelėnai plūdo į centrinę miesto aikštę, kiti skubėjo į Tauragės kultūros centre vykusią Kalėdinio šokio fiestą 2017„Laikas judėti“. Trankūs muzikos ritmai, grakštūs šokėjų judesiai, šviesos scenoje sukūrė tikrą šventę, kurią vainikavo atvykusi jaunimo tarpe populiari pernykščio „X faktoriaus“ dalyvė – merginų  grupė „Golden Age“.

Šiandien Tauragėje tradiciškai minima Pasaulinė neįgaliųjų žmonių diena – aukotos Šv. Mišios, Kultūros rūmuose vyko  koncertas, surengta rankdarbių paroda.

Šeštadienį, lapkričio 11 d., Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje koncertuos jungtinis šešiolikos Lietuvos  miestų kultūros centrų vadovų choras. Nemokamas koncertas „Dovana Tauragei“ skirtas  Tauragės 510 metų jubiliejui bei artėjančiam Lietuvos valstybė atkūrimo šimtmečiui. Užsienio šalyse koncertuojantis jungtinis choras žiūrovams paruošė ypatingą programą – skambės įvairių žinomų Lietuvos kompozitorių kūriniai.

120-ųjų rašytojos gimimo metinių proga B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka pradėjo susitikimų ciklą su rašytojos Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos laureatais. Ketvirtadienį į Tauragę atvyko aktorė Virginija Kochanskytė, kuri atliko teatrinę-muzikinę impresiją „Ieva Simonaitytė: Buvau“.

Šiandien 20.00 val. Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčia žiūrovus kviečia į „500 dūžių“ vaizdo ir muzikos instaliaciją, kuria keliaus  per svarbiausius istorinius ir kultūrinius įvykius nuo Reformacijos judėjimo pradžios 1517 m. iki šių dienų.

Praėjusį penktadienį nuaidėjo paskutinis Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio akordas. Choristai ir Nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojami Modesto Pitrėno, Tauragės kultūros rūmų salėje atliko vokiečių kompozitoriaus C. Orffo šedevrą – oratoriją „Carmina burana“. Anot organizatorių, tai buvo įspūdingiausias bei brangiausias visomis prasmėmis šio festivalio renginys.

Ką žinome apie Palestiną? Kokia yra jos kasdienybė? Į šiuos klausimus apie itin dažnai šališkai pristatomą kraštą kalbėta knygos pristatyme „Palestina: Laivė yra labai graži“.

25 metų jubiliejų švenčiantis Pagramančio regioninis parkas rugsėjo 9 dieną pakvietė kraštiečius į šventę. Atidarę parodą ir surengę dviračių žygį, pagramantiškiai linksminosi iki sutemų.

Šeštadienį Taurų nuotykių parke vyko tradicinis kaimo bendruomenės „Taurų žiburys“ renginys „Sveiks, kaimyne“! Šventės dalyviai ne tik linksmai leido laiką, bet ir įgyvendino du svarbius projektus.

Trečiadienį tauragiškiai su vasara atsisveikino tradiciniame Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio naktiniame „Bangos piknike“. Šį kartą susirinkusiųjų širdis virpino Aistės Smilgevičiūtės su grupe „Skylė“ atliekamos dainos. Akustinio koncerto žiūrovai klausėsi jaukiai įsitaisę ant atsineštų ir ant pievelės pasistiestų pledų.

Tauragėje tampa tradicija Rugsėjo 1-ąją sutikti linksminantis miesto aikštėje. Jau pernai tauragiškius mokslo metų pradžios proga džiugino įvairios nemokamo pramogos, šiemet organizatoriai taip pat žada nenuvilti. Tauragės rajono savivaldybės administracija ir jaunimo organizacija „Tauragės apskirtasis stalas“ moksleiviams parengė koncertą ir daugybę staigmenų.

Rugsėjo 1-2 dienomis Griežpelkių kaimo turizmo sodybą sudrebins muzikos garsai. Čia pirmą kartą vyks vienos nakties festivalis, kuriame koncertuos „Radistai“, „Golden Age“ ir kiti žinomi atlikėjai.

Tauragiškių itin pamėgtas bei šiemet gausiai lankomas festivalis pasiekė kulminaciją – netrukus bus galima išgirsti du paskutiniuosius koncertus.

Praėjusį savaitgalį Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis padovanojo net du puikius koncertus. Penktadienį Pilies kiemelyje flamenko ritmu sukosi ispanė šokėja Maise Márquez, lydima jau antrą kartą į Tauragę atvykusių flamenko virtuozų, na o sekmadienį Švč. Trejybės bažnyčia gaudė nuo klasikinės vargonų muzikos – jais po Šv. Mišių skambino svečias iš Latvijos, Domo vargonininkas Aivars Kalejs.

Tarailiai palydi vasarą
  • Įkelta: 2017-08-18

Šiandien nuo pat ryto Šlaito gatvės gale,  Jūros upės krantinėje šurmuliuoja tradicinė vasaros palydų šventė Tarailiuose.

Šiandien katalikų bandruomenė švenčia Žolinę – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Taradicinė iškilmingomis pamaldomis prasidėjusi šventė Pageramantyje iš miestelio bažnyčios persikėlė į stadioną, kur susirinkusius linksmino kapelos iš Klaipėdos ir Tauragės.

Vasara vaikams – atostogų ir stovyklų metas. Tauragės rajone didžiausia, talpinanti virš 200 vaikų, – krikščioniškoji Batakių stovykla, vaikų užimtumu ir dvasiniu ugdymu rūpinasi jau bemaž du dešimtmečius. Naujai surastus draugus, pasibaigus stovyklai, vaikams sunku paleisti – kaip patys teigė, tai vienintelė stovykla, iš kurios vaikai išvyksta su ašaromis akyse. Organizatorius kunigas Karolis Skausmenis teigia, jog 2-jų pamainų stovykla dvasiškai kasmet praturtina ne tik joje dalyvaujančius vaikus, bet ir be atlygio jų labui plušančius kelias dešimtis savanorių bei pačius dvasininkus.

Vakar vyko jau antrasis Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio renginys – muzikinis spektaklis „Ar Amerika pirtyje?“. Charizmatiškasis Deivis Norvilas pristatė naują klasikinės Keturakio pjesės interpretaciją, kurios pažiūrėti, kaip ir į visus Liudo Mikalausko Tauragei dovanojamo Tarptautinio muzikos festivalio koncertus – susirinko pilnutėlis Pilies kiemelis.

Jau šeštąjį kartą šįvakar, 19 val., B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje susitiks dainuojamosios poezijos mylėtojai. Tradicinis renginys „Prie garažų“, kaip visada vykstantis paskutinį liepos penktadienį, šiemet sukvietė tikrus grandus – tauragiškių dėmesiui – bardų karaliaus Kosto Smorigino, poeto Manto Balakausko bei Gyčio Ambrazevičiaus ir Grupės kūryba.