2020 Vasario 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

L. Degėsys: kartais naudinga pasileisti „proto plaukus"

  • Įkelta: 2018-04-05
Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos albumo nuotrauka

Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi poetas, rašytojas, filosofas Liutauras Degėsys. Čia jis pristatė naujausią savo kūrinį „Apatiniai gyvenimo drabužiai“.

Šios knygos pagrindas – kasdienio gyvenimo metafizika. Kaip rašoma leidinio anotacijoje, čia ir dvasinis priekabiavimas, ir moralinė elgetystė, kasdienybės klampumas ir švenčių neviltys, vienatvės džiaugsmas ir juokavimo drąsa, kelionių vynas ir nesąmonių degtinė – parabolės, kuriose išsiskleidžia kiekvieno vakarykštės mintys, šiandienos įsitikinimai ir rytojaus viltys.

Rašytojas du kartus įvertintas Kultūros ministerijos premija už publicistiką (2010, 2017) ir Vyriausybės kultūros ir meno premija už poeziją ir filosofinių esė knygas (2013).

Kaip pasakojo knygos autorius, jo kūrinyje gausu esė iš Bernardinų, Metų, Šiaurės Atėnų, 15 min. ir kt. leidinių, kai kurie tekstai niekur neskelbti. Pasak jo, be galo smagu būti įvertintam ir kūrybos kritikų, ir eilinių skaitytojų, bet niekada nereikia rašyti tik tam, kad rašyti, stengtis kažkam įtikti, nereikia rašomo teksto stengtis prie kažko „pritempti“, rašyti jį specialiai taip, kad atitiktų numatytus įvairių konkursų standartus ar pan.

Apskritai, anot Liutauro, gyvenime kartais naudinga pasileisti „proto plaukus", nuo visko atsipalaiduoti: „Pirma reikia būti žmogumi, o ne specialistu, o dažnai yra atvirkščiai, specialistas pamiršta, kad yra dar ir žmogus.“

Šiuo metu autorius jau rašo naują kūrinį, o paklaustas, ar pastarojo pabaiga iš anksto numatyta, ar keisis kūrybos procese, L. Dėgėsys atskleidė, kad jo kūriniuose, kaip ir gyvenime, viskas nuolat kinta: „Dabar nerašiau kokius tris mėnesius, bet jaučiu, kad tie romano herojai gyvena, veikia, ir kai prisėsiu prie kūrinio rašymo, ten jau bus daug naujo, daug įvairių pasikeitimų. Aš ten gyvenu. Dar nežinau, kuo viskas baigsis, veiksmas vyksta. Jei galėčiau, nieko neveikčiau, tik rašyčiau...“

Vakaro metų buvo galima įsigyti knygų su autografu, pabendrauti su autoriumi.

 

Praėjusį ketvirtadienį Tauragėje svečiavosi jaunosios kartos poetė, literatūrologė, Vilniaus Universiteto dėstytoja Lina Buividavičiūtė. Autorė pristatė savo pirmąją savo poezijos knygą „Helsinkio sindromas“.  Kalbėdama apie savo kūrybą, autorė neneigė, jog kūriniuose labai daug jos pačios, gal net daugiau nei reikėtų, nei ji pati norėtų. Su skaitytojais Lina atvirauja ne tik knygos puslapiuose, bet ir susitikimuose – moteris neslepia, kad ši knyga – psichoterapinės kelionės rezultatas, kurioje išnyksta riba tarp terapijos ir literatūros.

Tauragės krašto gyventojus pasitikrinti žinias apie Lietuvą kviečia Nacionalinė viktorina, organizuojama Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, sausio 27 d., šeštadienį.

Senuosius metus tauragiškiai šiemet turėjo progą palydėti ypatingai – apsilankydami Tauragės kultūros centro organizuotame šventiniame koncerte su a cappella (be pritarimo) dainuojančiu ansambliu iš Jungtinės Karalystės „The Queen‘s Six“. Sekstetas koncertuoja Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos renginiuose, dalyvauja prestižiniuose festivaliuose. O gruodžio 31-osios vakarą muzikavo Tauragėje.

Šiandien Pilies aikštėje vyko jau tradiciniu tapęs – trečius metus iš eilės organizuotas „Kalėdinis gerumo bėgimas“. Prie starto linijos stojo per 200 kalėdine ar Kalėdų senelio atributika pasidabinusių dalyvių – aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo propaguotojų.

Praėjusio šeštadienio vakarą, kai vieni miestelėnai plūdo į centrinę miesto aikštę, kiti skubėjo į Tauragės kultūros centre vykusią Kalėdinio šokio fiestą 2017„Laikas judėti“. Trankūs muzikos ritmai, grakštūs šokėjų judesiai, šviesos scenoje sukūrė tikrą šventę, kurią vainikavo atvykusi jaunimo tarpe populiari pernykščio „X faktoriaus“ dalyvė – merginų  grupė „Golden Age“.