2019 Sausio 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Susitikimai su I. Simonaitytės premijos laureatais: V. Kochanskytė

  • Įkelta: 2017-10-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

120-ųjų rašytojos gimimo metinių proga B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka pradėjo susitikimų ciklą su rašytojos Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos laureatais. Ketvirtadienį į Tauragę atvyko aktorė Virginija Kochanskytė, kuri atliko teatrinę-muzikinę impresiją „Ieva Simonaitytė: Buvau“.

2011-aisiais aktorei Virginijai Kochanskytei Ievos Simonaitytės premija skirta už kompaktinę plokštelę „Ak, buvo visko...“, kurioje ji skaito Ievos Simonaitytės kūrybos ištraukas.  Tuomet premija pirmą kartą per visą savo gyvavimo istoriją įteikta ne už knygą, o už kompaktinę plokštelę.

Muzikinė impresija „Ieva Simonaitytė: buvau“, kurią ketvirtadienį tauragiškiams atliko  aktorė Virginija Kochanskytė, tarptautinių konkursų laureatas Egidijus Bavikinas ir pianistė Beata Vingraitė, skirta šiais metais minimoms rašytojos I. Simonaitytės 120 gimimo metinėms.

Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos albumo nuotraukos

Žiūrovai ne tik sužinojo keletą epizodų iš I. Simonaitytės gyvenimo, bet ir turėjo progą pasijusti vieno iš rašytojos kūrinio veikėjų atmosferoje, kai nepaprastai įtaigiai aktorės buvo skaitomos ištraukos iš I. Simonaitytės kūrybos. V. Kochanskytei skaitant Ievos Simonaitytės kūrybą, per jos gyvenimo faktus, atskleidžiamas netikėtas, nežinomas aistringos moters ir genialios rašytojos portretas. Vakaro metu improvizuotai skambėjo ištraukos iš kūrinių „Vilius Karalius“, „Aukštųjų Šimonių likimas“, „Pikčiurnienė“, taip pat iš Onos Pajadaitės prisiminimų apie Ievą Simonaitytę.

Anot V. Kochanskytės, visada I. Simonaitytės verandoje kava kvepėdavę. Tą aromatą įsijautus buvo galima ir šįkart pajusti, klausantis literatūrinės improvizacijos ir muzikos garsų.

„Nepaprastai stilinga, mėgo fotosesijas, buvo artistiška. Ji visus mylėjo ir norėjo, kad ją mylėtų. Žaliaakė mitinė moteris. Iki paskutinio atodūsio lietuvninkė“, – apie rašytoją kalbėjo aktorė.

Seimas, įvertindamas paskutiniosios Mažosios Lietuvos metraštininkės nuopelnus, 2017-uosius yra paskelbęs I. Simonaitytės metais. Žinomiausias rašytojos romanas – „Aukštujų Šimonių likimas“. Už jį 1935 m. rašytojai buvo paskirta pirmoji Lietuvos valstybinė literatūros premija.

Šiandien 20.00 val. Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčia žiūrovus kviečia į „500 dūžių“ vaizdo ir muzikos instaliaciją, kuria keliaus  per svarbiausius istorinius ir kultūrinius įvykius nuo Reformacijos judėjimo pradžios 1517 m. iki šių dienų.

25 metų jubiliejų švenčiantis Pagramančio regioninis parkas rugsėjo 9 dieną pakvietė kraštiečius į šventę. Atidarę parodą ir surengę dviračių žygį, pagramantiškiai linksminosi iki sutemų.

Šeštadienį Taurų nuotykių parke vyko tradicinis kaimo bendruomenės „Taurų žiburys“ renginys „Sveiks, kaimyne“! Šventės dalyviai ne tik linksmai leido laiką, bet ir įgyvendino du svarbius projektus.