2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Žolinės atlaidų tradicija atgimė Pagramantyje

  • Įkelta: 2017-08-15
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien katalikų bandruomenė švenčia Žolinę – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Taradicinė iškilmingomis pamaldomis prasidėjusi šventė Pageramantyje iš miestelio bažnyčios persikėlė į stadioną, kur susirinkusius linksmino kapelos iš Klaipėdos ir Tauragės.

Pagramančio Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje mišias laikė svečias iš Klaipėdos – monsinjoras, profersorius, teologas Dr. Arvydas Ramonas. Jam talkino iš Vilniaus atvykusios Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros dėstytoja Aušra Liutkutė (sopranas) bei vargonų ir klavesino katedros docentė Jarūnė Barkauskaitė (vargonai). Tikintieji būriavosi ir bažnyčios kieme – visi į nedidelę, neseniai atnaujintą Pagramančio šventovę šįkart netilpo.

Kaip kalbėjo Mažonų seniūnas Jonas Samoška, tradiciją rengti Žolinės atlaidus Pagramantyje atgaivino pernai vasarą Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje tarnystę pradėjęs jaunas kunigas Vaidotas Vitė. Seniūnas dėkojo dvasininkui ir Pagramančio bendruomenei už iniciatyvą rengiant atlaidus ir puošiant miestelį bei bažnyčią.

Bendruomenių gyvomis gėlių kompozicijomis išpuoštoje bažnyčioje skambėjo svečių atliekamos giesmės, buvo šventinami parapijonų atsinešti žolynai, pasibaigus Šv. Mišioms, vyko iškilminga atlaidų procesija aplink bažnyčią. Po jos susirinkusiesiems koncertavo Tauragės gospel choras „Glorija“ (vad. Rasa Šerpytienė).

Vėliau šventė persikėlė į Pagramančio stadioną. Čia pagramantiškiai ir miestelio svečiai klausėsi jungtinio kapelijų „Mingė“ ir  „Dorė“ iš klaipėdos bei kapelos  „Bandonija plius“ iš Tauragės koncerto, vaišinosi koše bei arbata. Vaikus linksmino Raseiniškių duetas „Mylimukų šalis“. 

Vakar vyko jau antrasis Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio renginys – muzikinis spektaklis „Ar Amerika pirtyje?“. Charizmatiškasis Deivis Norvilas pristatė naują klasikinės Keturakio pjesės interpretaciją, kurios pažiūrėti, kaip ir į visus Liudo Mikalausko Tauragei dovanojamo Tarptautinio muzikos festivalio koncertus – susirinko pilnutėlis Pilies kiemelis.

Jau šeštąjį kartą šįvakar, 19 val., B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje susitiks dainuojamosios poezijos mylėtojai. Tradicinis renginys „Prie garažų“, kaip visada vykstantis paskutinį liepos penktadienį, šiemet sukvietė tikrus grandus – tauragiškių dėmesiui – bardų karaliaus Kosto Smorigino, poeto Manto Balakausko bei Gyčio Ambrazevičiaus ir Grupės kūryba. 

Praėjusį savaitgalį Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“, Kultūros centras, seniūnija ir verslininkas Virginijus Jokubauskas sukvietė į tradicinę kraštiečių šventę „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“. Šventė truko dvi dienas: pirmąją dieną vyko įvairios sportinės varžybos, o antrąją – Šv. Onos atlaidai.

Vakar prasidėjo jau trečius metus Tauragėje skaičiuojantis muzikos festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2017“. Tiek džiazo gurmanų, tiek mėgėjų pamėgtas festivalis kviečia penktadienio ir šeštadienio vakarus praleisti triukšmingai ir linksmai.