2018 Liepos 20 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Tauragės muzikos festivalis įsibėgėja. Kita stotelė: „Kai mūzos prabyla“

  • Įkelta: 2017-08-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vakar vyko jau antrasis Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio renginys – muzikinis spektaklis „Ar Amerika pirtyje?“. Charizmatiškasis Deivis Norvilas pristatė naują klasikinės Keturakio pjesės interpretaciją, kurios pažiūrėti, kaip ir į visus Liudo Mikalausko Tauragei dovanojamo Tarptautinio muzikos festivalio koncertus – susirinko pilnutėlis Pilies kiemelis.

Muzikinė komedija, dovanojusi publikai nemažą dozę juoko ir smagių akimirkų, sukurta pagal Keturakio (brolių Antano ir Juozo Vilkutaičių) komediją „Amerika pirtyje“. Naujoje teatro klasikos interpretacijoje šį kartą paliktas klaustukas slėpė daugybę naujų detalių, o netikėtas Deivio ir Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ amplua gerokai nustebino žiūrovus.

„Amerika pirtyje“, tituluojama geriausia komedija lietuvių literatūroje, parašyta dar XIX a. pabaigoje, kai caro valdžia buvo uždraudusi lietuvišką žodį. Muzikinėje komedijoje šmaikščiai apnuogintas naivių žmonių patiklumas įvairaus plauko sukčiais, lengvai manipuliuojančiais žmonių likimais, pasinaudodami tokiomis ydomis, kaip godumas, kvailumas, puikybė, noras gyventi ant svetimo gero. „Ak, Amerika...“ ne kartą atsiduso spektaklio veikėjai, nors puikiai žinodami – „gerai ten, kur mūsų nėra“.  Jiems nepavyko ištrūkti iš realybės – lietuviškos pirties vantos tragikomiškai į šipulius sudaužo „pažadėtosios žemės“ miražą...

Spektaklį Tauragėje  stebėjo ir žiūrovams prisistatė ir kūrinio scenarijaus autorius bei režisierius Nerijus Petrokas.

Kiekvienas festivalio koncertas turi savo mecenatą. Už paramą tauragiškiams pristatant spektaklį  „Ar Amerika pirtyje?“ organizatoriai dėkojo Irenai ir Tomui Alijošiams.

Kitas festivalio koncertas, iš ciklo tauragiškių sugrįžimai – „Kai mūzos prabyla“  – vyks rugpjūčio 9 d., trečiadienį. Iš Tauragės kilusi, tačiau šiuo metu gyvenanti ir kurianti Estijoje Monika Evelin Liiv, Estijos nacionalinės operos solistė, gavusi ne vieną apdovanojimą bei sukūrusi daug įsimintinų vaidmenų, drauge su dviem žaviomis mūzomis – aktore Virginija Kochanskyte bei pianiste Audrone Juozauskaite žada jaukų vakarą su žymiausiomis operų, operečių bei dainų melodijomis.

Jau šeštąjį kartą šįvakar, 19 val., B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje susitiks dainuojamosios poezijos mylėtojai. Tradicinis renginys „Prie garažų“, kaip visada vykstantis paskutinį liepos penktadienį, šiemet sukvietė tikrus grandus – tauragiškių dėmesiui – bardų karaliaus Kosto Smorigino, poeto Manto Balakausko bei Gyčio Ambrazevičiaus ir Grupės kūryba. 

Praėjusį savaitgalį Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“, Kultūros centras, seniūnija ir verslininkas Virginijus Jokubauskas sukvietė į tradicinę kraštiečių šventę „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“. Šventė truko dvi dienas: pirmąją dieną vyko įvairios sportinės varžybos, o antrąją – Šv. Onos atlaidai.

Vakar prasidėjo jau trečius metus Tauragėje skaičiuojantis muzikos festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2017“. Tiek džiazo gurmanų, tiek mėgėjų pamėgtas festivalis kviečia penktadienio ir šeštadienio vakarus praleisti triukšmingai ir linksmai.

Jaunimo organizacija Tauragės apskritasis stalas (TAS) Pilies kiemelyje pristato kino filmo „Emilija iš laisvės alėjos“ premjerą. Tai įtempto siužeto drama apie sovietinę priespaudą.