2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Tauragės muzikos festivalis – finišo tiesiojoje

  • Įkelta: 2017-08-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragiškių itin pamėgtas bei šiemet gausiai lankomas festivalis pasiekė kulminaciją – netrukus bus galima išgirsti du paskutiniuosius koncertus.

Pirmasis, rugpjūčio 30 d. 20.30 val. Bangos parke nuaidės tradicinis Bangos piknikas, kasmet sutraukiantis apie tūkstantį žiūrovų. Kaip ir kasmet, festivalio organizatoriai ragina tauragiškius ir miesto svečius pasirūpinti pledais, arbata bei sumuštiniais sau ir draugui, na, o gera nuotaika bus garantuota, vos tik Aistė Smilgevičiūtė su grupe „Skylė“ pakils į sceną. Atlikėjai pažadėjo dovanoti žiūrovams puikiai žinomų dainų melodijas, kurias drauge galės dainuoti visi.

Festivalio uždarymo koncertas šiemet – ypatingas! Gausias menininkų pajėgas apjungsianti C. Orff`o oratorija „Carmina burana“ nepaliks abejingo nei vieno.

„Festivalio uždarymo koncerte dalyvaus virš šimto atlikėjų, tai geriausi Lietuvoje Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, trys solistai – kilo nemenkas iššūkis juos visus sutalpinti į kultūros centro sceną, tačiau neišdildomą įspūdį renginio metu galime garantuoti“, – džiaugėsi festivalio meno vadovas, tauragiškis operos solistas Liudas Mikalauskas.

Po oratorijos „Carmina Burana“ premjeros, Orfas rašė savo leidėjui: „Viską, ką aš iki šiol sukūriau, o Jūs, deja, išleidote, galite sunaikinti. Nuo „Carmina Burana“ prasidės mano kūrinių numeracija“. Orfo muzika nukreipta į klausytojo širdį, siekiant, kad ji būtų suprantama, kad veiktų emocionaliai. Į šią stiprių emocijų šventę rugsėjo 8 d. 18 val. kviečia didžiulės jungtinės meno pajėgos: maestro Modesto Pitrėno vadovaujamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, kur įsimintiną programą kartu atliks Kauno valstybinis choras, vadovaujamas Petro Bingelio bei solistai: Raminta Vaicekauskaitė, sopranas, tenoras Mindaugas Zimkus ir Liudas Mikalauskas, bosas.

„Bilietų į festivalio uždarymą liko labai mažai, nes buvo norinčių juos įsigyti dar pačioje festivalio pradžioje. Matyt, žmonės jaučia, kur yra įspūdingiausias bei brangiausias visomis prasmėmis šio festivalio renginys“, dalinosi įspūdžiais festivalio koordinatorė Sigita Mikalauskienė. Organizatoriai prisipažino, jog į šį renginį eis, kaip į didžiulę šventę, juolab ir festivalis jau septintasis – įdirbis juntamas bei matomas akivaizdžiai. „Vis negaliu atsidžiaugti festivalio žiūrovais – jie turi puikų skonį, nuolat juntame kraštiečių palaikymą, tiek koncertų metu, tiek iš partnerių ar mecenatų pusės, o tai neabejotinai skatina eiti pirmyn!“, teigė L. Mikalauskas, „Festivalis ir mūsų šeimai tapo jau gyvenimo dalimi: dažniau grįžtame pas senelius, vaikai auga greta scenos, renginiuose susitinkame draugus, kurių ratas vis plečiasi. Visa tai labai džiugina ir skatina ieškoti, kuo dar labiau nustebinti publiką ateinančiais metais“.

Taigi, visi, kurie neabejingi ne tik muzikai, bet ir geroms emocijoms bei nepamirštamiems įspūdžiams kviečiami rugpjūčio 30 d. 20.30 val. susitikti festivalio priešpaskutiniame koncerte bei rugsėjo 8 d. 18 val. festivalio uždarymo didžiajame koncerte. Nes Tauragės muzikos festivalis dovanoja ne tik muziką, bet ir pačias geriausias emocijas festivalio draugų apsuptyje!

Bilieto kaina išlieka nekomercinė – tik 4 eur, Bilietai parduodami kultūros centro kasoje bei internetu www.bilietai.lt sistemoje.

Praėjusį savaitgalį Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis padovanojo net du puikius koncertus. Penktadienį Pilies kiemelyje flamenko ritmu sukosi ispanė šokėja Maise Márquez, lydima jau antrą kartą į Tauragę atvykusių flamenko virtuozų, na o sekmadienį Švč. Trejybės bažnyčia gaudė nuo klasikinės vargonų muzikos – jais po Šv. Mišių skambino svečias iš Latvijos, Domo vargonininkas Aivars Kalejs.

Šiandien katalikų bandruomenė švenčia Žolinę – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Taradicinė iškilmingomis pamaldomis prasidėjusi šventė Pageramantyje iš miestelio bažnyčios persikėlė į stadioną, kur susirinkusius linksmino kapelos iš Klaipėdos ir Tauragės.

Vakar vyko jau antrasis Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio renginys – muzikinis spektaklis „Ar Amerika pirtyje?“. Charizmatiškasis Deivis Norvilas pristatė naują klasikinės Keturakio pjesės interpretaciją, kurios pažiūrėti, kaip ir į visus Liudo Mikalausko Tauragei dovanojamo Tarptautinio muzikos festivalio koncertus – susirinko pilnutėlis Pilies kiemelis.