2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis: nuo flamenko aistrų iki viduramžių choralų

  • Įkelta: 2017-08-21

Reginos Vaičaitienės nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį savaitgalį Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis padovanojo net du puikius koncertus. Penktadienį Pilies kiemelyje flamenko ritmu sukosi ispanė šokėja Maise Márquez, lydima jau antrą kartą į Tauragę atvykusių flamenko virtuozų, na o sekmadienį Švč. Trejybės bažnyčia gaudė nuo klasikinės vargonų muzikos – jais po Šv. Mišių skambino svečias iš Latvijos, Domo vargonininkas Aivars Kalejs.

Nepamirštamas koncertas „Flamenko siela“ buvo paskutinis iš šiųmetinio Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio renginių, vykusių Pilies kiemelyje. Gitaromis, perkusiniais instrumentais bei dainomis šokėjai Maise Marquez pritarė muzikantų grupė, kurios meno vadovas Carlos Piñana (ispanija) bei perkusininkas Miguel Angel Orengo pernai jau viešėjo Tauragėje kartu su kitu flamenko šokėju – Federico Ordoñez.

Ryškus choreografės talentas bei virtuoziška šokio technika abejingų nepaliko, ir tai nenuostabu, nes ispanė savo pasirodymais yra pelniusi pasaulinę šlovę ir vadinama Ispanijos pasididžiavimu. Koncerte pasirodė ir gitaristas iš Austrijos Raineris Marija Cehetbaueris (Rainer Maria Zehetbauer) bei Vokalistas iš Ispanijos Alejandro Villaescusa, renginio pabaigoje nustebinęs bei pralinksminęs žiūrovus ir šokiu.  Kaip ir pernai flamenko koncerto mecenatu buvo Rimanto Žemaičio vadovaujama IĮ „R Sportas“.

Liudas Mikalauskas pasidžiaugė, jog Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis užsiaugino savo klausytoją – nors pernktadienio vakarą Tauragės rajone vyko dar bent keli renginiai – aistringo flamenko šokio stebėti susirinko pilnutėlis Pilies kiemelis. Dauguma žiūrovų, paklausti organizatoriaus, pripažino, jog lankosi visuose festivalio koncertuose.

Kitas po Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio vėliava vykęs koncertas sekmadienį, po Šv. Mišių, tauragiškius sukvietė į Švč. Trejybės bažnyčią. Nemokamas sakralinės muzikos renginys papildė sekmadienio pamaldas, skambėjo meistriškai kompozitoriaus, pianisto, vargonininko Aivaro Kalejs atliekami vargonų klasikos kūriniai. Vargonininkas koncertą pradėjo bažnytinės muzikos korifėjaus J. S. Bacho grigališkaisiais choralais. Aivaras Kalejs – vienas iškiliausių ir produktyviausių Latvijos menininkų, stebinantis kūrybiniais užmojais, improvizacijomis.  

Daivos Genienės nuotrauka

Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kaip ir vasara, artėja prie pabaigos. Tačiau tauragiškių laukia dar du įspūdingi koncertai: tradicinis piknikas po atviru dangumi restorano „Banga“ terasoje su Aiste Smilgevičiūte ir grupe „Skylė“, vyksiantis rugpjūčio 30 d. bei festivalio uždarymo didysis GALA koncertas Carl Orff „Carmina Burana“ – rugsėjo 8 d.

Šiandien katalikų bandruomenė švenčia Žolinę – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Taradicinė iškilmingomis pamaldomis prasidėjusi šventė Pageramantyje iš miestelio bažnyčios persikėlė į stadioną, kur susirinkusius linksmino kapelos iš Klaipėdos ir Tauragės.

Vakar vyko jau antrasis Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio renginys – muzikinis spektaklis „Ar Amerika pirtyje?“. Charizmatiškasis Deivis Norvilas pristatė naują klasikinės Keturakio pjesės interpretaciją, kurios pažiūrėti, kaip ir į visus Liudo Mikalausko Tauragei dovanojamo Tarptautinio muzikos festivalio koncertus – susirinko pilnutėlis Pilies kiemelis.

Jau šeštąjį kartą šįvakar, 19 val., B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje susitiks dainuojamosios poezijos mylėtojai. Tradicinis renginys „Prie garažų“, kaip visada vykstantis paskutinį liepos penktadienį, šiemet sukvietė tikrus grandus – tauragiškių dėmesiui – bardų karaliaus Kosto Smorigino, poeto Manto Balakausko bei Gyčio Ambrazevičiaus ir Grupės kūryba.