2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Tarailiai palydi vasarą

  • Įkelta: 2017-08-18

Daivos Kybartienės nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien nuo pat ryto Šlaito gatvės gale,  Jūros upės krantinėje šurmuliuoja tradicinė vasaros palydų šventė Tarailiuose.

Vasaros palydos vidurdienį  pradėtos sporto varžybomis. Jėgas buvo galima išbandyti paplūdimio tinklinio, gatvės krepšinio, futbolo rungtyse, rankos ir akies taiklumą išmėginti smiginio ir kiek neįprastoje, kasmet daug dėmesio sulaukiančioje – aukštakulnio bato metimo rungtyje. Šventėje netrūko ne tik kovos, bet ir vaikiško juoko ir šurmulio. Mažiesiems surengta vaikų olimpiada, rungtynės kartu su tėveliais.

Daug dėmesio sulaukė ir pirmą kartą Tarailiuose surengtos stipriausių virvės traukimo komandų iš visos Lietuvos varžybos. Vėliau sekė nugalėtojų apdovanojimai, sveikinimo kalbos bei siurprizai.

Linksmybės įsisiūbuos 19 valandą – šventės dalyvius ir svečius linksmins Tarailių progimnazijos  „Estrados studija“ ir trečią dešimtį aktyviai koncertuojanti ir kurianti grupė „16 Hz“. Tad visi norintys smagiai praleisti vakarą, kviečiami į Tarailius.

Šventę organizuoja bendruomenė „Tarailių ratas“.

Šiandien katalikų bandruomenė švenčia Žolinę – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Taradicinė iškilmingomis pamaldomis prasidėjusi šventė Pageramantyje iš miestelio bažnyčios persikėlė į stadioną, kur susirinkusius linksmino kapelos iš Klaipėdos ir Tauragės.

Vakar vyko jau antrasis Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio renginys – muzikinis spektaklis „Ar Amerika pirtyje?“. Charizmatiškasis Deivis Norvilas pristatė naują klasikinės Keturakio pjesės interpretaciją, kurios pažiūrėti, kaip ir į visus Liudo Mikalausko Tauragei dovanojamo Tarptautinio muzikos festivalio koncertus – susirinko pilnutėlis Pilies kiemelis.

Jau šeštąjį kartą šįvakar, 19 val., B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje susitiks dainuojamosios poezijos mylėtojai. Tradicinis renginys „Prie garažų“, kaip visada vykstantis paskutinį liepos penktadienį, šiemet sukvietė tikrus grandus – tauragiškių dėmesiui – bardų karaliaus Kosto Smorigino, poeto Manto Balakausko bei Gyčio Ambrazevičiaus ir Grupės kūryba. 

Praėjusį savaitgalį Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“, Kultūros centras, seniūnija ir verslininkas Virginijus Jokubauskas sukvietė į tradicinę kraštiečių šventę „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“. Šventė truko dvi dienas: pirmąją dieną vyko įvairios sportinės varžybos, o antrąją – Šv. Onos atlaidai.