2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Šįvakar „Prie garažų“ liesis poezija ir dainos

  • Įkelta: 2017-07-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jau šeštąjį kartą šįvakar, 19 val., B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje susitiks dainuojamosios poezijos mylėtojai. Tradicinis renginys „Prie garažų“, kaip visada vykstantis paskutinį liepos penktadienį, šiemet sukvietė tikrus grandus – tauragiškių dėmesiui – bardų karaliaus Kosto Smorigino, poeto Manto Balakausko bei Gyčio Ambrazevičiaus ir Grupės kūryba. 

„Kai 2012 metais pirmą kartą bibliotekos kieme įvyko muzikos ir poezijos vakaras, kuriame dalyvavo Domanatas Razauskas, Mindaugas Valiukas, Gintaras Grajauskas, Elena Karnauskaitė, Marijus Budraitis, supratome, kad garažai turi savotišką trauką ir žavesį. Todėl kasmet, paskutinįjį liepos penktadienį, esate kviečiami į poetų ir bardų vakarą, kurį ir pavadinome – „Prie garažų“, – tradiciniu tapusį jaukų renginį pristato organizatoriai. 

Šiemet koncertuosiančio Kosto Smorigino pristatinėti tikriausiais nereikia. Visgi, jei kas nežino, – teatro ir kino aktorius, režisierius, muzikantas K. Smoriginas laikomas dainuojamosios poezijos žanro įkūrėju Lietuvoje, apjungusiu dainą ir teatrą. 1995–1998 m. kartu su aktoriais Sauliumi Bareikiu ir Olegu Ditkovskiu subūrė „Aktorių trio“, grupės dainos yra tapusios gyva dainuojamosios poezijos klasika. 2001 m. aktoriui skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Gyvenimą pašventęs artisto profesijai, K. Smoriginas ne tik vaidina, režisuoja, kuria dainas, bet ir atlieka jas plačiajai publikai, rengdamas individualius pasirodymus bei koncertuodamas su kolegomis. Jo koncertai visada išsiskiria nuoširdumu, subtilia, jautria, liūdnų ir džiaugsmingų išgyvenimų kupina muzika.

Prie K. Smorigino prisijungs muzikinėje scenoje sparčiai populiarėjantys Gytis Ambrazevičius ir Grupė. G. Ambrazevičius, dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos renginių organizatorius, dalyvis, yra surengęs ir dalyvavęs daugiau nei septyniasdešimtyje koncertų (tarp jų ir autoriniai), daugelyje šalies miestų ir miestelių. Dainų kūryba ir atlikimu užsiima nuo 2008 m. 2012 m., už ryškiausią sezono debiutą apodovanotas S. Mykolaičio vardo premija. Nuo 2012- ųjų groja kartu su Tomu Usovu (pritariamasis vokalas, ukulele, klavišiniai, gitara, lūpinė armonikėlė), Martynu Nugaru (perkusija: cajon’as, djambe, tambūrinas ir kt.) ir Luku Norkūnu (kontrabosas, pritariamasis vokalas). Kuria tekstus bei muziką, dainuoja, groja gitara, mandolina bei lūpine armonikėle.

Vakaro programą papildys poeto Manto Balakausko eilės. Diplomuotas istorikas, jaunimo jau įsidėmėtas ir pamėgtas poetas Mantas Balakauskas neseniai išleido savąjį eilėraščių rinkinį, pavadintą „Roma“, kurioje persipina jauno žmogaus jausenos šių dienų pasaulyje bei gausu kandžios ironijos, nukreiptos prieš buką, besaikį vartojimą, pasaulio sudaiktėjimą. 
 

 

Praėjusį savaitgalį Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“, Kultūros centras, seniūnija ir verslininkas Virginijus Jokubauskas sukvietė į tradicinę kraštiečių šventę „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“. Šventė truko dvi dienas: pirmąją dieną vyko įvairios sportinės varžybos, o antrąją – Šv. Onos atlaidai.

Vakar prasidėjo jau trečius metus Tauragėje skaičiuojantis muzikos festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2017“. Tiek džiazo gurmanų, tiek mėgėjų pamėgtas festivalis kviečia penktadienio ir šeštadienio vakarus praleisti triukšmingai ir linksmai.

Jaunimo organizacija Tauragės apskritasis stalas (TAS) Pilies kiemelyje pristato kino filmo „Emilija iš laisvės alėjos“ premjerą. Tai įtempto siužeto drama apie sovietinę priespaudą.

Trečius metus Tauragėje skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis vėl kviečia į renginius. Jei dar nespėjote suplanuoti visų vasaros savaitgalių, renginio organizatoriai siūlo paįvairinti vasarą aplankant liepos 13–15 dienomis vyksiančius koncertus.