2019 Sausio 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

„Šaltinio“ Kaštonų žydėjimo šventė tampa tradicine

  • Įkelta: 2017-05-17

Jovitos Verpečinskienės nuotraukos

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Gegužės 16-ą dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė jau 4 kartą kvietė tauragiškius į mokyklos kiemą, kur surengė „Kaštonų žydėjimo“ šventę.

Nors šie medžiai dėl šalto pavasario dar tik krauna žiedus, renginio vedėjas Laimonas Rimkus juokavo, kad dabar kaštonai tikrai supras, kad laikas pražysti. Renginyje vyravo šilta atmosfera ir betarpiškas bendravimas, mokyklos bendruomenė ir svečiai vaišinosi, mėgavosi meniniais moksleivių pasirodymais, šnekučiavosi ir žaidė lauko žaidimus.

Susirinkusiems koncertavo Pučiamųjų instrumentų orkestras bei skudutininkų ansamblis (abiejų kolektyvų vadovas Kazys Bivainis), Gitaros studija (vad. Darius Gricius), Vokalo studija (vad. Edita Bartkienė). Taip pat pasirodė Jaunučių liaudies šokių grupė „Šaltinis“ (vad. Alma Rumšienė) bei Folkloro mėgėjai.

Šią, tradicine tapusią šventę, kasmet organizuoja mokyklos taryba. Tarybos pirmininkės Jovitos Verpečinskienės teigimu, pasiruošimas šventei ir pats renginys vyko labai sklandžiai ir organizuotai, pradinukams padėjo tėveliai, visi žinojo, kas už ką atsakingas.

Mokyklos kieme veikė rankdarbių mugė – pradinukai šiemet prekiavo savo rankytėmis pagamintais dirbiniais. Šalia kvietė vaišėmis nukrautas stalas. Vyresniųjų, 5-8 klasių, mokiniai buvo atsakingi už tam tikras veiklas: grožio kampelį, tinklinį, vaikų darželį, ir kitas, taip pat buvo pristatyti visi mokyklos būreliai. J. Verpečinskienė akcentavo, kad renginys buvo skirtas ne tik „Šaltinio“ bendruomenei, organizatoriai džiaugėsi į svečius atvykusiais  miestiečiais. 

Muzikos klubo „Rūsys“ komanda tauragiškiams turi ypatingą žinią – miesto šventės metu palepins ir elektroninės muzikos gerbėjus. Ir ne bet kuo – į vasaros sezono atidarymo vakarėlį „Liberty beach“ pakviesti Lietuvos klubinės muzikos chuliganai, jaunimo pamėgti radijo laidų vedėjai ir didžėjai „Radistai“ – Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

Gegužės 9 dieną visoje Europoje minima Europos diena. 2 000-aisiais įkurtas tauragės Europe Direct informacijos centras, vadovaujamas Isvaldos Aleknienės, kasmet šia proga rengia tauragiškiams šventę, originaliais renginiais pritraukiančią gausią bendruomenę. Šiemet miestiečius planuojama nustebinti miuziklu „Mamma Mia“ ir virš tūkstančio dalyvių sulaukusiu masiniu renginiu „Šokvaikštis“, kurio metu bus fiksuojamas rekordas.

Didžiausia Tauragės rajono ir visos buvusios Tauragės apskrities gimnazija, kasmet išleidžianti didžiausią srautą abiturientų, šiemet švenčia solidų 45-erių metų gimtadienį. Praėjusiais metais mokyklos direktoriaus pasikeitimas įnešė gimnazijai nemažai naujų permainingų vėjų. Apie naujoves, šventinę pasiruošimo nuotaiką, Lietuvos švietimo spragas ir požiūrį į jauną žmogų bei mokyklos šiandieninę funkciją kalbamės su Tauragės Žalgirių gimnazijos direktoriumi Jonu Jatautu.