2018 Balandžio 23 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Muziejaus naktyje – kompozicija Pauliui Širviui atminti

  • Įkelta: 2017-05-19
Poetas Paulius Širvys. Organizatorių nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, gegužės 19 d. (penktadienį), kai visoje Lietuvoje bus minima „Muziejų naktis“, 16.30 val., Tauragės  krašto muziejuje kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“. 

Kompozicijos programoje – poetas Paulius Širvys eilėse, dainose, prisiminimuose. Su šia programa tautiečius fondas pažindino jau keturiolika kartų įvariuose miestuose. Literatūrinėje-muzikinėje kompozicijoje Pauliui Širviui atminti, poeto gyvenimo vingiais, kartu su žiūrovais, leisis aktoriai Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis, operos solistas Pranas Zaremba. 

„Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas“... Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius“. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko“, – rašo aktorius, kompozicijos autorius Česlovas Stonys.

Kompozicija „Amžinai, amžinai neramus“ dėliota kaip mozaika, iš paties Pauliaus Širvio ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Joje skambės Poeto kaimynų, draugų ir... nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją, taip pat dainos, sukurtos pagal jo tekstus.

„Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą, kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo, apie ką rašyti. Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse. Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikite į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šią popietę Jis atvers Jums savo Širdį“, – kviečia aktoriai. 

Renginys nemokamas ir atviras visiems. Daugiau informacijos apie M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo veiklą galite rasti svetainėje  internete www.ciurlioniopaveldas.eu.

Gegužės 16-ą dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė jau 4 kartą kvietė tauragiškius į mokyklos kiemą, kur surengė „Kaštonų žydėjimo“ šventę.

Muzikos klubo „Rūsys“ komanda tauragiškiams turi ypatingą žinią – miesto šventės metu palepins ir elektroninės muzikos gerbėjus. Ir ne bet kuo – į vasaros sezono atidarymo vakarėlį „Liberty beach“ pakviesti Lietuvos klubinės muzikos chuliganai, jaunimo pamėgti radijo laidų vedėjai ir didžėjai „Radistai“ – Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.