2018 Spalio 19 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Europos dieną – net du įspūdingi renginiai

  • Įkelta: 2017-05-05
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Gegužės 9 dieną visoje Europoje minima Europos diena. 2 000-aisiais įkurtas tauragės Europe Direct informacijos centras, vadovaujamas Isvaldos Aleknienės, kasmet šia proga rengia tauragiškiams šventę, originaliais renginiais pritraukiančią gausią bendruomenę. Šiemet miestiečius planuojama nustebinti miuziklu „Mamma Mia“ ir virš tūkstančio dalyvių sulaukusiu masiniu renginiu „Šokvaikštis“, kurio metu bus fiksuojamas rekordas.

Šiemet Europe Direct informacijos centras tauragiškius ketina nustebinti masiniu renginiu „Šokvaikštis“ (angl. „walk dancing“), skirtu Europos Sąjungos 60-mečiui bei Šiaulių universiteto gimnazijos moksleivių  miuziklu „Mamma Mia“, jau užkariavusiu daugelių žiūrovų širdis.

Renginių organizatorė, Tauragės Europe Direct informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė „Tauragės žinioms“ pasakojo, jog idėjų semiasi dalyvaudama įvairiuose renginiuose, taip pat ir iš televizijos projektų. Miuziklą „Mamma Mia“ ji pamatė pernai Šiauliuose vykusio grandiozinio Europos dienos renginio metu.

– Negalėjau patikėti, kad tai yra vaikų darbas. Jau tada ėmiau tartis dėl šios trupės vizito į Tauragę, labai norėjau tauragiškiams parodyti šį reginį. Tad kviečiame visus į 2 valandas truksiantį šou, kuriame žiūrovai išgirs puikų dainavimą, išvys įspūdingus kostiumus ir choreografiją. Bus labai gražus renginys, kuris, beje, yra dovana tauragiškiams. Džiugu, kad gražaus bendradarbiavimo dėka turime tokią galimybę – prisidėjo Tauragės rajono savivaldybė, Kultrūros centras geranoriškai užleido sceną, – entuziazmo neslėpė organizatorė.

Gegužės 9-ąją, 17.15 val., Tauragės kultūros rūmuose teatralizuotame muzikiniame pastatyme „Mamma Mia“ skambės grupės ABBA muzika, rutuliosis kino filmo „Mamma Mia!“ meilės istorija. Miuzikle dalyvauja daugiau kaip pusė šimto jaunųjų atlikėjų, pastatymo autoriai ir muzikos prodiuseriai – žinomi muzikantai Rasa ir Kęstutis Stoškai.

Ne mažiau intriguoja ir kitas gegužės 9-ąją, 12 val. organizuojamas renginys – planuojamas masinis „Šokvaikštis“ – „60 minučių su Europa“ (angl. „dance walking“), skirtas ES 60-mečiui. Šis judėjimas, pasak I. Aleknienės, populiarus visame pasaulyje, o jo esmė – jog šokama su ausinukais, sinchroniškai klausant tos pačios muzikos, kai aplinkiniai nieko negirdi. „Tauragės radijas“, kartu su jaunimu, paruošė specialų garso takelį iš populiariausių Europos šalių hitų. Intarpuose skambės jaunimo įrašyti sveikinimai su Europos diena, ES 60-mečiu, Erasmus+ 30-mečiu.

„Šokvaikščio“ dalyviai aikštėje užsibus 15 min., o paskui pasklis po visą miestą. Pasak. I. Aleknienės, jau užsiregistravo per 1000 dalyvių, daugiausia moksleivių, todėl nuspręsta siekti rekordo, kuriam fiksuoti pakviesta per 50 stebėtojų, tarp jų ir „Tauragės žinių“ žurnalistė. Visos sąlygos, reikiamos rekordui užfiksuoti, yra suderintos su rekordų agentūra „Factum“.

Europos diena gegužės 9-ąją švenčiama nuo 1985-ųjų Milane vykusio ES aukščiausiojo lygio susitikimo. Šia data minima 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministro Robero Šumano (Robert Schuman) iškelta suvienytos Europos idėja. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia.

Didžiausia Tauragės rajono ir visos buvusios Tauragės apskrities gimnazija, kasmet išleidžianti didžiausią srautą abiturientų, šiemet švenčia solidų 45-erių metų gimtadienį. Praėjusiais metais mokyklos direktoriaus pasikeitimas įnešė gimnazijai nemažai naujų permainingų vėjų. Apie naujoves, šventinę pasiruošimo nuotaiką, Lietuvos švietimo spragas ir požiūrį į jauną žmogų bei mokyklos šiandieninę funkciją kalbamės su Tauragės Žalgirių gimnazijos direktoriumi Jonu Jatautu. 

Minint šv. Florijono, ugniagesių gelbėtojo dieną, Tauragės apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje šiandien vyksta atvirų durų diena. Visi norintys galės iš arčiau susipažinti su ugniagesio profesija, apžiūrėti techniką.