2019 Rugpjūčio 25 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Šubertinėje – knygos „Kęstučio apygardos vadai“ pristatymas

  • Įkelta: 2017-04-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien 14 val. Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose vyks knygos „Kęstučio apygardos vadai“ pristatymas. Renginyje dalyvaus jos sudarytojas ir vyr. redaktorius Antanas Pocius, straipsnių autorius prof. Alfonsas Vaišvila, bei rašytojas Eugenijus Ignatavičius.

Tauragės krašto muziejaus Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai išsiskiria iš kitų muziejų ne tik unikaliomis ekspozicijomis, bet ir savo vieta – muziejus įsikūręs istoriniame pastate, kuriame ankščiau veikė NKVD būstinė. Muziejuje yra įrengta moderni Rezistencijos ekspozicija su kamera, karceriu, tardytojo kabinetu bei partizanų bunkeriu. Kameroje lankytojas galės išgirsti ir patirti tai, ką jautė ir išgyveno čia kalėję žmonės, išvysti kokiomis sąlygomis buvo laikomi kaliniai. Tardytojo kabinete visi norintieji galės pajusti tardymo siaubą, akis į akį susidurti su NKVD‘istu, o įrengtame partizanų bunkeryje galima susipažinti su partizanų buitimi, gyvenimo sąlygomis.

Tauragės krašto muziejaus archyvo nuotraukos

Muziejus yra  atviras naujovėms,  dar visai neseniai Rezistencijos ekspozicija pasipildė trimis trumpametražiais filmais apie partizanų prisiminimus bei nauju objektu – virtualios realybės akiniais. Nuo šiol muziejaus lankytojai galės ne tik išgirsti apie partizaninį pasipriešinimą, išvysti unikalius eksponatus, bet virtualios realybės pagalba, patys pajusti partizaninio gyvenimo kasdienybę. Dalijamės kadrais iš filmavimo aikštelės.

Šeštadienį, balandžio 22-ąją, Lietuvos kinologijos centras Tauragės krašte, pirmą kartą organizuoja Šunų parodą ir medžioklinių savybių lauko bandymus „Tauragė 2017“.

Daugiau nei pusantrų metų veikiančio muzikos klubo „Rūsys“ veiklos pristatinėti nereikia. Šią Tauragėje esančią linksmybių vietą žino ir aplinkinių rajonų gyventojai. Klubo savininkas Šarūnas Paulikas tikina, kad ruošia dar keletą neregėtų renginių tauragiškių laisvalaikiui.