2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Kviečia pažinti ir susipažini: 17-oji bibliotekų savaitė

  • Įkelta: 2017-04-22
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nuo šiandien prasideda 17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė #tuesibiblioteka, kuri tęsis iki balandžio 28 d. Skaitytojai kviečiami aktyviau lankytis bibliotekose, taip pat primenama, kad šios savaitės metu nauji skaitytojai gaus nemokamus pažymėjimus.​

Nacionalinės savaitės metu bibliotekininkai savo lankytojams paruošė įdomių susitikimų, akcijų, edukacinių užsiėmimų. Balandžio 24 d. 12 val. vyks Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymas. Jo metu bus apdovanoti geriausių Tauragės krašto knygų autoriai ir bibliotekos bičiuliai. Šiais metais Tauragės rajono savivaldybės  B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu jau ketvirtą kartą apdovanos geriausios Tauragės Metų knygos autorius. Konkurso tikslas – supažindinti bendruomenę su vertingiausiomis Tauragės krašte gyvenančių autorių per metus išleistomis knygomis, skatinti tauragiškių kūrybinę iniciatyvą ir populiarinti vietos autorių leidinius.

Balandžio 26 d. nebijantys prieblandos skaitytojai kviečiami į biblioteką kartu vakaroti ir pasiklausyti lietuvių liaudies siaubo pasakų. Nuo 20 val. Klaipėdos Apeirono teatras skaitys Šiurpes. Žaisdamos „visų baimių prototipu“ – mirtimi – „Apeirono“ teatro aktorės ir režisierės ne baugina, o parodijuoja siaubo pasakas, kuria variacijas siaubo ir mirties tema, desakralizuoja ir sykiu pašventina mirtį, šviečia į „pačią tamsiausią kertę“.

„Apeirono“ teatras. Asmaninio albumo nuotrauka

Balandžio 28 d. 16 val. vyks Arvydo Anušausko knygos „Išdavystė: Markulio dienoraščiai“ pristatymas. Dalyvaus autorius, parašęs ne vieną įdomią knygą apie Lietuvos žvalgybą, KGB veiklą, terorą ir kitus nusikaltimus.

Vaikų literatūros skyriuje balandžio 25 d. 15 val. vyks literatūrinis žaidimas „Nagi, sukam, sukam galveles...“, o balandžio 26 d. 15 val. visų vaikučių laukia „Batuoto katino“ lėlių teatro pasaka „Kartą miške...“

Be įdomių renginių, bibliotekoje vyks ir edukaciniai užsiėmimai. Balandžio 27 d. nuo 11 iki 15 val. laukiami vaikai, norintys susipažinti su 3D spausdintuvo galimybėmis: „Mokausi spausdinti 3D spausdintuvu“ . Nuo 15 val. iki darbo pabaigos laukiami visi norintys pažinti ir susipažinti su biblioteka, jos veikla ir galimybėmis.

Skaitytojai raginami dalintis vertinimais ir nuomonėmis apie bibliotekas socialiniuose tinkluose su žyme #tuesibiblioteka

Šeštadienį, balandžio 22-ąją, Lietuvos kinologijos centras Tauragės krašte, pirmą kartą organizuoja Šunų parodą ir medžioklinių savybių lauko bandymus „Tauragė 2017“.

Daugiau nei pusantrų metų veikiančio muzikos klubo „Rūsys“ veiklos pristatinėti nereikia. Šią Tauragėje esančią linksmybių vietą žino ir aplinkinių rajonų gyventojai. Klubo savininkas Šarūnas Paulikas tikina, kad ruošia dar keletą neregėtų renginių tauragiškių laisvalaikiui.