2020 Sausio 22 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

„Džiazas ant pagalvėlių“: formuoja nepopsinę kultūrą

  • Įkelta: 2017-04-28
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė kartu su studentais nusprendė surengti džiazo šventę tauragiškiams „Džiazas ant pagalvėlių“, pakviesdami į nemokamą susitikimą su Giedre Kilčiauskiene ir „Džiazo miniatūromis“. (UNESCO) iniciatyva balandžio 30-ąją minima Tarptautinė džiazo diena, kuria siekiama suburti džiazo bendruomenę, skatinti jaunimą ir renginių organizatorius kuo plačiau skleisti šią muziką.

Pakalbinta idėjos autorė Diana Vaitiekienė atviravo, jog Kauno kolegijos tauragės skyrius siekia sukviesti į netradicines erdves intelektualų, kūrybišką, mąstantį jaunimą. Todėl Tarptautinės džiazo dienos proga kolegijos foje vyks jau ne pirmas netradicinis renginys. Kartu su radijo laidos „Su Meile apie bliuzą“ vedėja Meile Parnarauskiene čia jau surengtas bliuzo vakaras, koncertavo žinoma folko grupė „Kamanių šilelis“.

– Turime labai jaukią erdvę, todėl norisi ją užpildyti muzika ir kūryba. Laukiame visų su pagalvėlėmis ir gera nuotaika, pasimėgauti aukšto lygio džiazo pasirodymu neįpareigojančioje erdvėje. Norisi, kad jaunimas suprastų, jog nebūtina važiuoti į didmiesčius, ir čia, provincijoje, galima pamatyti ir patirti kažką gražaus, siekiame formuoti „nepopsinę“ kultūrą. Džiaugiamės, jog pavyko prisikviesti žinomą džiazo atlikėją Giedrę Kilčiauskienę su grupe, tikimės jaukaus ir kūrybiško vakaro, – kalbėjo D. Vaitiekienė.

Giedrė Kilčiauskienė – universaliu talentu apdovanota atlikėja, puikiai besijaučianti ir stilingai pateikianti tiek džiazo, tiek pop muziką. Su daugeliui žinomomis grupėmis „Empti“ bei „Pieno lazeriai“ ji yra laimėjusi ne vieną apdovanojimą bei išleidusi kelis sėkmingus albumus. Atlikėja į Tauragę atvyksta kartu su džiazo projektu „Jazz miniatures“, ir ant scenos pasirodys kartu su ekspresyviais, charizmatiškais ir profesionaliais muzikantais – Andrej Polevikov (fortepijonas), Vyčiu Nivinsku (kontrabosas) bei Dariumi Rudžiu (mušamieji), koncertuojančiais visoje Europoje, kurie 2013 m. išleido albumą „Jazz miniatures“.

Organizuojant renginį „Džiazas ant pagalvėlių“ daug prisidėjo Tauragės radijo vadovas Valdas Latoža, jau trečius metus populiarinantis džiazą Tauragėje, šią vasarą taip pat žadantis palepinti šio žanro mėgėjus jau tradiciniu džiazo festivaliu.

Džiazo koncertas „Džiazas ant pagalvėlių“ – nemokamas. Renginio metu bus siekiama sukurti jaukią, betarpišką atmosferą – klausytojai kviečiami atsinešti pagalvėles, sėdmaišius, ant kurių patogiai įsitaisę galės klausytis kokybiškos muzikos, gurkšnoti atsineštą arbatą, bendrauti.

 

Šeštadienį, balandžio 22-ąją, Lietuvos kinologijos centras Tauragės krašte, pirmą kartą organizuoja Šunų parodą ir medžioklinių savybių lauko bandymus „Tauragė 2017“.