2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Vlado Bagdono „Autorinis vakaras“

  • Įkelta: 2017-01-20
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Retai Lietuvoje viešintis, bet mylimas ir pasiilgtas Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorius  Vladas Bagdonas vasario 10 d., 18 val. surengs autorinį koncertą visiems savo kūrybos gerbėjams. Tai reta proga pamatyti ir išgirsti aktorių, kurio milžiniškas indėlis į Lietuvos teatro istoriją yra įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija.

Nuo 1970-ųjų Vladas Bagdonas Lietuvos scenoje įkūnijo legendinius vaidmenis: Daukantą, Pirosmanį, Otelą, Faustą, Zorbą, bendradarbiavo su režisieriais: Dalia Tamulevičiūte, Jonu Vaitkumi, Eimuntu Nekrošiumi. Pastaruoju metu aktorius daug dirba – vaidina teatre ir filmuojasi – Rusijoje. Už pagrindinį vaidmenį Pavelo Lungino filme „Dirigentas“ tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje buvo pripažintas geriausiu aktoriumi. Savo asmeniu Vladas Bagdonas simbolizuoja aukštos klasės aktorystę, o populiarumą Rusijoje kukliai aiškina tik rusų kalbos mokėjimu ir pažintimis; nedarbą Lietuvoje – asmeniniais trūkumais: „Išsisėmiau, nusibodau“.

Koncerte išgirsite senų, laiko patikrintų dainų bei naujų, dar negirdėtų kūrinių, atliekamų  giliu, sodriu, hipnotizuojančiu Vlado Bagdono tembru. Gaila, bet dažniau scenoje aktorių mato užsienio, nei Lietuvos žiūrovai – tai reta galimybė išgirsti dainuojantį aktorių.

Tad nepraleiskite šios retos galimybės.

To „Lietuvoje“ dar nebuvo! Populiariausi XX amžiaus Lietuvos estrados hitai skamba... liaudiškai! Naujomis spalvomis atsiskleidžia geriausi praėjusio šimtmečio lietuviškos estrados klasika tapę kūriniai – nuo D. Dolskio ir A. Šabaniausko šlagerių iki V. Kernagio ir A. Mamontovo hitų. Ir visa tai – naujausioje ansamblio „Lietuva“ programoje „Kalba radijas“!

Kuo ypatingas Tauragės kraštas? Ką jame galime pamatyti, atrasti, pažinti? Į šiuos klausimus sausio 20–22 dienomis Vilniaus Litexpo parodų rūmuose vyksiančioje tarptautinėje turizmo, kelionių  ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ 2017 atsakys moderniai mūsų kraštą pristatysiantys Tauragės krašto muziejaus turizmo informacijos centro atstovai. Pasiruošimui ir dalyvavimui parodoje šiemet skirta per 5 tūkst. Eur.

Trečiadienį Pilies aikštė tapo tauragiškių traukos centru. Kas po darbų, kas po mokyklos, kas su draugais, o kas su tėvais batus iškeitė į pačiūžas, kad dalyvautų Tauragės „Apskritojo stalo“ jau antrus metus organizuojamame renginyje „Ledoteka“. Diskoteka ant ledo – ne vienintelė žiemos pramoga Tauragėje, verslininkas Antanas Venckus žada, jog kitą savaite nudžiugins ir slidžių bei snieglenčių mėgėjus. 

Gruodžio 26-osios – antrosios Kalėdų dienos vakarą, Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertavo choras „Gloria“. Labdaringas kalėdinių giesmių koncertas „Tyli naktis“ išsiskyrė jaukumu ir bendruomeniškumu, skleidė kalėdinę dvasią ir sujungė įvairių tikėjimų tauragiškių širdis šventiškos muzikos gaidomis. 

Pagramantis – 2016-ųjų mažoji Lietuvos kultūros sostinė – skelbia renginių sezono uždarymą ir kviečia tauragiškius į paskutinį metų koncertą, taip pat Pagramančio kalėdinės eglutės įžiebimą. Pagramančiui suteiktą mažosios kultūros sostinės titulą šiemet šis miestelis pateisino su kaupu. Įvyko daugybė įvairiaspalvių švenčių, sutraukusių minias žiūrovų ir svečių, juose koncertavo rajono akademinės bendruomenės šviesuliai ir Lietuvoje garsūs atlikėjai ir grupės. Užbaigdami šį renginių ciklą organizatoriai džiaugiasi nuveiktais darbais, dėkoja prisidėjusiems ir kviečia tauragiškius neužmiršti Pagramančio ir kitais metais, tikisi, jog miestelis išliks kultūros renginių traukos tašku ir tęs pradėtą švietėjišką misiją. 

Prasidėjo laukiamiausias žiemos renginys – miesto kalėdinės eglutės įžiebimo šventė. Pilna Pilies aikštė prigužėjo nežiemiško oro neišsigandusių tauragiškių. Visi su nekantrumu laukia, kol miesto gatvės ir Kalėdų eglė nušvis šventinėmis spalvomis.

Penktadienio vakarą šokių klubas „Amadeus dance“ 22-ojo gimtadienio proga sukvietė savo gerbėjus į Kultūros rūmus ir jiems dovanojo šventinį koncertą. Šio klubo įkūrėjos ir vadovės Vilijos Krūgelienės kvietimu dainavo buvęs „Pikaso“ grupės narys Deividas Bastys. Mažieji klubo nariai demonstravo vaikiškų rūbų kolekciją.

Penktadienį Tauragės Rotary klubui buvo įsimintina diena – rotariečiai šventė 20 metų jubiliejų. Šia proga kviečiame skaitytojus artimiau susipažinti su klubo veikla, pasidžiaugti nuveiktais darbais, garsinančiais mūsų kraštą. O jų išties nemažai...Penktadienį Tauragės Rotary klubui buvo įsimintina diena – rotariečiai šventė 20 metų jubiliejų. Šia proga kviečiame skaitytojus artimiau susipažinti su klubo veikla, pasidžiaugti nuveiktais darbais, garsinančiais mūsų kraštą. O jų išties nemažai...

Vakar, paskutinį rudens šeštadienį, Mažoniškių širdis džiugino charizmatiškojo Jurijaus Smorigino ir talentingosios Aistės Pilvelytės koncertas.

Vakar Tauragės kultūros rūmuose vyko neeilinis renginys, sutraukęs pilną salę meno mylėtojų ir kultūrininkų – ansamblis „Jūra“ šventė savo 60-ies metų jubiliejų. 

Praėjo metai, kai Tauragėje duris atvėrė muzikos klubas „Rūsys“. Vakar klube praūžė audringas gimtadienio vakarėlis, šiandien susirinks kviestiniai svečiai. Gimtadienį švenčiantis klubas su džiaugsmu mini apsilankiusius atlikėjus, pasisekusius vakarėlius ir lankytojų padėkas. 

Šiandien Tauragės kultūros rūmuose vyks Tauragės dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ 60-ies metų jubiliejaus koncertas „Lek gervelė“. Šia proga  ansamblietė Daiva Kiniulienė dalijasi prisiminimais apie prasmingus kolektyvo veiklos metus. 

Vakar į Tauragės kultūros rūmus savo gerbėjus sukvietė populiariausi šių dienų Lietuvos keliautojai – Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius. Švęsdami savo unikalių kelionių dešimtmetį, jie leidosi į humoro turą per Lietuvą. 

B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka kviečia rajono vaikus, jų tėvus ir mokytojus prisijungti prie CoderDojo programavimo pagrindų mokymo projekto. CoderDojo parodomoji pamoka bus rengiama lapkričio 25 d. 15–17 val., Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje.

Šiemet sukanka 110 metų, kai gimė iškilus Tauragės krašto pedagogas, chorų organizatorius, tautodailininkas Kazimieras Paulauskas. Tauragės garbės pilietis daug nusipelnė Tauragės krašto švietimui, kultūrai, buvo vienas pirmųjų Tauragės rajono laikraščio korespondentų. 

Lapkričio 12 d. Suvalkų kultūros centre vyko tarptautinis šokių festivalis – konkursas „Baltic Amber Suvalkai 2016“, kuriame dalyvavo kolektyvai iš Suvalkų, Goldapės, Bialystoko, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Varėnos, Vilkaviškio, Šalčininkų, Jonavos, Šilalės, Jurbarko ir kt. Festivalyje iš viso dalyvavo 75 šiuolaikinių šokių grupės ir 20 liaudiškų šokių grupių.

Naujas šiuolaikiškas Kauno bigbendo ir Martyno Kavaliausko muzikinis projektas – premjera. Pasitinkant didžiąsias metų šventes kokybės ir šventinės nuotaikos garantas Tauragės kultūros centre. Jau gruodžio 4 – tąją, 17 valandą!

Tauragės visuomenės sveikatos biuras, TS-LKD Tauragės skyrius ir Šedbaro advokatų profesinė bendrija tauragiškius pakvietė aktyviai minėti Konstitucijos dieną. Šia proga vyko krepšinio turnyras 3x3, vakare – Konstitucijos žinių mūšis.

Lapkričio 9 d. vienas profesionaliausių Lietuvos chorų – dirigento Artūro Dambrausko vadovaujamas choras „Vilnius“ viešės Tauragėje. 14 val. Skaudvilės kultūros namuose įvyks choro koncertas „Chore dainuoti smagu“, o 19 val. Tauragėje kolektyvas pakvies į koncertą „Chore dainuoti smagu su Liudu Mikalausku“. Šie koncertai – KĮ  valstybinio choro „Vilnius“ kartu su partneriais rengiamo edukacinio projekto dalis. 

​Šiandien tęsiasi vakar prasidėjęs 24-asis mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Tradicinio festivalio sumanytoja ir rengėja Genovaitė Urmonaitė jį atidarė savo režisuotu Tauragės asociacijos „Mažoji scena“ teatro spektakliu „Sveiki, žmonės“.

Spalio 28–29 dienomis jau 6-ą sezoną veikiantis „Siaubo kambarys“  kviečia gyventojus į Dauglaukio kultūros namus. Renginį organizuoja Diana Metrikytė, Gabrielė Jasaitytė ir Vidas Metrikis. Tai graži vietinio jaunimo iniciatyva, jų sugeneruota idėja kasmet plečiasi. Projektas ne tik skatina jaunimo kūrybiškumą ir užimtumą, prie jo įgyvendinimo kasmet prisijungia vis naujų veidų. „Siaubo kambarys“ – pavyzdys jauniems žmonėms, kai įdomi idėja sulaukia daugelio tauragiškių palaikymo.

Tauragėje „Protmūšį“ organizuoja viešbutis – restoranas „Banga“. Jau įvyko pirmasis intelektinis mūšis spalio 18 dieną, tačiau organizatoriai kviečia ir laukia prisijungiant aktyvių ir energingų naujų dalyvių atkakliai ir įdomiai kovai.  Azartinis žaidimas vyks kiekvieną antradienį, 19 valandą, restorane „Banga“, iki gruodžio 6 dienos. Dalyvio mokestis – 1 euras.

Vakar Tauragės kultūros rūmuose jau 12-tą kartą nubangavo tautinių šokių festivalis „Patrepsėkim“. Jame dalyvavo virš 100 šokėjų iš visos Lietuvos, ant scenos mirguliavo įvairiausi tautiniai kostiumai.

Tauragės kultūros centras kartu su Pagramančio – mažosios Lietuvos kultūros sostinės – bendruomene tęsia etnografinių tradicijų puoselėjimą gimtajame krašte. 

Spalio 8 dieną vyko pažintinis pėsčiųjų žygis po rudeniškomis spalvomis pasidabinusį Pagramančio regioninį parką. Parko takeliais, vingiuojančiais upės pakrantėmis, keliaudami keliautojai susipažino su Akmenos kraštovaizdžio draustiniu, aplankė Andriejaičių, Pūtvės, Kilpinių, Mišučių, Indijos, Burkėnų kaimus ir jose esančias gamtos bei kultūros paveldo vertybes. Žygeivių sulaukta iš Vilniaus, Kelmės, Plungės, Šilalės ir Tauragės.