2018 Gegužės 22 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

„Ledotekoje“ – pačiūžos, muzika, laužas

  • Įkelta: 2017-01-12
Sandra GERDAUSKAITĖ

Trečiadienį Pilies aikštė tapo tauragiškių traukos centru. Kas po darbų, kas po mokyklos, kas su draugais, o kas su tėvais batus iškeitė į pačiūžas, kad dalyvautų Tauragės „Apskritojo stalo“​ jau antrus metus organizuojamame renginyje „Ledoteka“. Diskoteka ant ledo – ne vienintelė žiemos pramoga Tauragėje, verslininkas Antanas Venckus žada, jog kitą savaite nudžiugins ir slidžių bei snieglenčių mėgėjus.

Kas yra diskoteka, žinome, joje esame dalyvavę kiekvienas, tačiau įsivaizduoti diskoteką ant ledo, kur kas žaismingiau ir linksmiau. Tiesa, šokėjų buvo galima sutikti daugiau aplink laužą, negu pačioje čiuožimo aikštelėje, matyt stoviniuojant reikia rasti būdų sušilti. Organizatoriai socialiniame tinkle „Facebook“ žadėjo, kad bus daug šviesų ir daug garso.

Pačiūžų nepabūgo ir linksmybes, kartu su anūku, išbandė pats Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis. Paklaustas apie idėją, sakė, kad labai smagu, kai Tauragėje vyksta renginiai, inicijuojami jaunimo, kuris yra mūsų miesto ateitis. Mero teigimu, norėtųsi sukurti tokias gyvenimo sąlygas ir pramogas Tauragėje, kad jaunimas išvykdamas studijuoti į didžiuosius miestus norėtų sugrįžti, kurti savo miestą ir padaryti mielą gyventi visiems.

Čiuožykla Pilies aikštėje veiks, kol ledą kaustys šaltis. Sausio 18 dieną idėjos sumanytojai kvies dar kartą griebti pačiūžas ir atvykti į diskoteką ant ledo. Renginio organizatorių nuomone, gyvendami Lietuvoje galime džiaugtis bei pajusti visus keturis metų laikus ir jų teikiamus malonumus, todėl turime tai išnaudoti.  Vienas iš iniciatorių, mero patarėjas Dovydas Kaminskas, paklaustas, kodėl nusprendė organizuoti „Ledoteką“ ir šiais metais, tikino, kad noriai organizuojami tie renginiai, kurie turėjo žmonių susidomėjimą ir buvo sėkmingi. D. Kaminskas sakė, kad labiausiai jam kraujas užverda, kai kas nors pakomentuoja, jog Tauragėje nėra ką veikti. Žiemos renginių ir pramogų niekada nebus per daug, įsitikinęs jis. Žiema – ypatingas ir magiškas metas kiekvienam žiemos sporto aistruoliui.

Autorės nuotraukos

„Ledoteka“ – ne vienintelė pramoga, žadėta Tauragės gyventojams ir miesto svečiams šią žiemą. Taurų nuotykių parko vadovas Antanas Venckus šiais metais užsibrėžė tikslą Tauragėje atidaryti slidinėjimo trasą, kuri gyventojus žadėjo linksminti jau per Kalėdas. Tačiau kaip ir daugelio gerų dalykų dar teks palaukti, nors už lango sniego tiek, kad nors vežimu vežk. Pasak A. Venckaus, slidinėjimo trasai sniego reikia specialaus, kurį gamina sniego patrankos. Jį turėjo pagaminti latviai, tačiau, esant didelei paklausai, darbai kol kas stovi vietoje. Verslininkas tikina ilgai laukti neketinantis ir jeigu oro sąlygos leis, jau kitą savaitę pats inicijuos sniego gamybą ir trasos galutinį apipavidalinimą.

Kol tauragiškiai dar tik ruošia slidinėjimo trasas, kaimyniniame Šilalės rajone praėjusį savaitgalį buvo atidaryta Aukštagirės trasa. Čia paruoštos trys įvairaus sudėtingumo trasos, kurių ilgiai siekia iki 300 m. Į kalną kelia du keltuvai, slidinėjimo trasoje yra įrengta sniego gaminimo sistema, kurios pagalba kokybiškas sniegas gaminamas be jokių cheminių ir bakterinių priedų. 

Gruodžio 26-osios – antrosios Kalėdų dienos vakarą, Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertavo choras „Gloria“. Labdaringas kalėdinių giesmių koncertas „Tyli naktis“ išsiskyrė jaukumu ir bendruomeniškumu, skleidė kalėdinę dvasią ir sujungė įvairių tikėjimų tauragiškių širdis šventiškos muzikos gaidomis. 

Pagramantis – 2016-ųjų mažoji Lietuvos kultūros sostinė – skelbia renginių sezono uždarymą ir kviečia tauragiškius į paskutinį metų koncertą, taip pat Pagramančio kalėdinės eglutės įžiebimą. Pagramančiui suteiktą mažosios kultūros sostinės titulą šiemet šis miestelis pateisino su kaupu. Įvyko daugybė įvairiaspalvių švenčių, sutraukusių minias žiūrovų ir svečių, juose koncertavo rajono akademinės bendruomenės šviesuliai ir Lietuvoje garsūs atlikėjai ir grupės. Užbaigdami šį renginių ciklą organizatoriai džiaugiasi nuveiktais darbais, dėkoja prisidėjusiems ir kviečia tauragiškius neužmiršti Pagramančio ir kitais metais, tikisi, jog miestelis išliks kultūros renginių traukos tašku ir tęs pradėtą švietėjišką misiją. 

Prasidėjo laukiamiausias žiemos renginys – miesto kalėdinės eglutės įžiebimo šventė. Pilna Pilies aikštė prigužėjo nežiemiško oro neišsigandusių tauragiškių. Visi su nekantrumu laukia, kol miesto gatvės ir Kalėdų eglė nušvis šventinėmis spalvomis.

Penktadienio vakarą šokių klubas „Amadeus dance“ 22-ojo gimtadienio proga sukvietė savo gerbėjus į Kultūros rūmus ir jiems dovanojo šventinį koncertą. Šio klubo įkūrėjos ir vadovės Vilijos Krūgelienės kvietimu dainavo buvęs „Pikaso“ grupės narys Deividas Bastys. Mažieji klubo nariai demonstravo vaikiškų rūbų kolekciją.

Penktadienį Tauragės Rotary klubui buvo įsimintina diena – rotariečiai šventė 20 metų jubiliejų. Šia proga kviečiame skaitytojus artimiau susipažinti su klubo veikla, pasidžiaugti nuveiktais darbais, garsinančiais mūsų kraštą. O jų išties nemažai...Penktadienį Tauragės Rotary klubui buvo įsimintina diena – rotariečiai šventė 20 metų jubiliejų. Šia proga kviečiame skaitytojus artimiau susipažinti su klubo veikla, pasidžiaugti nuveiktais darbais, garsinančiais mūsų kraštą. O jų išties nemažai...