2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Šeštadienio džiazas: pasaulinio lygio žvaigždės

  • Įkelta: 2016-07-15
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tęsiame Džiazo dienų Tauragėje 2016 atlikėjų koncertinių programų pristatymą. Šeštadienio vakarą Pilies kiemelyje koncertuos pasaulinio lygio žvaigžės – tarptautinis projektas Kęstutis Vaiginis quartet (Lietuva–JAV) bei daugelio tarptautinių konkursų laureatas „Königsberg Brass Band“ (Rusija).

Kęstutis Vaiginis Quartet (Lietuva–JAV)

Jaunosios kartos Lietuvos džiazo atstovas gros savo kompozicijas su Dave Allen (gitara), Boris Kozlov (kontrabosas) ir Donald Edwards (mušamieji). Šio unikalaus projekto dėka klausytojai turės galimybę vienoje scenoje išgirsti pasaulyje plačiai kritikų pripažintus atlikėjus.

Projekto kontrabosininkas B. Kozlovas, pasak muzikos kritikų, vienas iš pagrindinių šiuolaikinio džiazo ramsčių – virtuozas, du dešimtmečius aktyvi ir itin vertinama Niujorko džiazo scenos dalis, net 9 „Grammy“ apdovanojimų nominantas, dviejų „Grammy“ laimėtojas, daugiametis prestižinio „Ch. Mingus Big Bendo“ meninis vadovas.

Neatsitiktinai šioje muzikos titanų kompanijoje sutinkame vienu universaliausių laikomą JAV būgnininką D. Edwardsą. Jis – vienas žinomiausių Niujorko džiazo būgnininkų. Šio atlikėjo virtuoziškumas atsiskleidžia įvairių muzikos žanrų interpretavimu ir jungimu – pradedant hip-hop, r&b, jazz, funk muzika, baigiant gospel žanru. Kaip ir kiti du projekto svečiai, D. Edwardsas yra ne tik „Opus 5“ narys, bet ir „Mingus Big Bendo“, 2011 metais laimėjusio „Grammy“ apdovanojimą, pastovusis narys.

Daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojas Kęstutis Vaiginis yra vienas talentingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo muzikantų, dalyvaujantis ne viename tarptautiniame projekte. Kęstutis Vaiginis Quartet publikai dovanos tikrą, kokybišką, abejingų nepaliksiantį džiazą.

Prieš koncertą Kęstutis sutiko atsakyti Ievai Liorančaitei į keletą klausimų:

– Ką tik grįžote iš festivalio Sankt Peterburge. Koks skirtumas tarp Lietuvos ir užsienio publikos?

– Tikrai taip, ką tik teko koncertuoti Peterburge, publika puiki, visi noriai klauso džiazo muzikos ir ją supranta. Lietuvoje man labai patinka koncertuoti, mes turime tikrai gerą, suprantančią publiką, kuri lanko džiazo festivalius bei koncertus ir tikrai domisi šia muzika.

– Kodėl pasirinkote džiazo muzikanto kelią? Kas Jums padarė įtaką?

– Gal tiksliai neapibrėšiu, kuris atlikėjas pirmasis mane pastūmėjo šios muzikos keliu, bet galiu pasakyti tik tiek, kad pasirinkau šią muziką dėl to, jog joje pilna laisvės bei improvizacijos.

– Jūsų muzikinė karjera yra turininga ir plati: įrašai užsienyje, tarptautiniai festivaliai ir koncertinės kelionės. Gimėte po laiminga žvaigžde, daug dirbote ar tiesiog atsidūrėte reikiamu laiku, reikiamoje vietoje?

Tai, ką dabar darau ir veikiu, manau tikrai yra dėka didelio užsispyrimo ir įdėto kruopštaus darbo.

– Koncertuodami pataikaujate klausytojui ar grojate tai, kas jums patinka?

Pataikauti mes grodami nesistengiam, tiesiog grojame ir atliekame muziką.

– Kiek turi įtakos Jūsų improvizacijai publikos reakcija koncerto metu?

– Publikos vaidmuo yra labai svarbus koncerto metu. Jei klausytojas pasyvus, muzikantams reikia daugiau pastangų jį išjudinti. Jei publika aktyvi, supranta bei mėgaujasi atliekama muzika, – tikras malonumas koncertuoti. 

– Klausytojai dažnai klausia,  kaip repetuoja tarptautinis projektas? Važiuoja vieni pas kitus, siunčiasi vieni kitų natas ir įrašus, o gal... per „skaipą“? 

– Šie laikai yra technologijų laikai, iš tiesų tai užtenka pabendrauti su atlikėju, kaip Jūs sakote „Skype“ bei nusiųsti natas, o paskui susitinka visi kartu turo metu, turi vieną ar kelias repeticijas ir taip prasideda pirmasis koncertas.

– Ar teko koncertuoti Tauragėje ir ką žinote apie šį miestą?

– Tauragėje dar koncertuoti neteko, todėl tikrai bus labai įdomu atvykti bei atsivežti tarptautinį projektą pas Jus.

– Ko tikėtis klausytojams iš  Jūsų kvarteto ateinantį šeštadienį Tauragės Pilies keimelyje? Galite šiek tiek praskleisti paslapties šydą?

Mes paslapčių neturime, būsime atviri publikai bei lauksime klausytojų savo koncerte. Galiu pasakyt tik tiek, kad bus gera ir stipri džiazo dozė, kupina niujorkietiškos energijos. Iki greito, susitiksime Jūsų džiazo dienose.

Donald Edwards (mušamieji)
Dave Allen (gitara)
Boris Kozlov (kontrabosas)
Kęstutis Vaiginis (saksofonas)

 

„Königsberg Brass Band“ (Rusija)

Varinių pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų ansamblis iš Karaliaučiaus (Kaliningradas, Rusijos Federacija) – daugelio tarptautinių konkursų laureatas, pastovus pagrindinių miesto švenčių dalyvis.  Tai universalus kolektyvas, atliekantis įvairių krypčių ir stilių muziką. Profesionalūs muzikantai ir puikus vokalas užtikrina šventinę nuotaiką ir energijos užtaisą  visam vakarui. Jeigu niekas nepagalvojote, kiek reikia oro, norint tinkamai išpūsti unikalius garsus pučiamaisiais instrumentais ir nenualpti, tuomet jūs būtinai turite pamatyti „Königsberg Brass Band“!

Koncertas vyks Liepos 16 d. 19 val., Tauragės pilies kiemelyje.

 

Atlikėjų asmeninių albumų nuotraukos

 

Pernai Tauragėje vykusi džiazo muzikos diena išaugo į džiazo dienas, kurias jau vadiname festivaliu. Pernykštis koncertas parodė, kad Tauragėje yra rimtų džiazo gerbėjų ir mintis surengti didesnę džiazo fiestą atėjo dėl ryškiai matomo poreikio tokiai muzikai.

Tęsiame Džiazo dienų Tauragėje 2016 atlikėjų koncertinių programų pristatymą. Penktadienio vakarą Pilies kiemelyje vyks spalvingas koncertas, kurio metu išvysime skirtingų žanrų atlikėjų pasirodymus: „The Ditties“ (Lietuva) atliks ankstyvojo džiazo muziką trimis balsais, Keksi (Latvija) šokdins rokenrolo ritmu, Old City (Lietuva) lepins svingo, rokenrolo bei tradicinio džiazo programa. 

Artėjant neeiliniam festivaliui „Džiazo dienos Tauragėje 2016“, pristatome koncertinę programą ir atlikėjus. Džiazo dienas pradės projektas „Džiazo mišios“, atliekamas Česlovo Sasnausko kamerinio choro ir ritmo grupės Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje. 

Šiandien, Valstybės dieną, Vilniuje prasidėjo pagrindiniai respublikinės moksleivių dainų šventės 2016 „Tu mums viena“, subūrusios daugiau nei 22 tūkst. moksleivių iš visos Lietuvos, renginiai. Šiandien Vingio parke vyksta Dainų diena, gaudža dešimtūkstantinio choro balsai. Liepos 8-ąją „Siemens“ arenoje šurmuliuos Šokių diena „Mano žemė“, liepos 9-ąją Kalnų parke – Ansamblių vakaras „Koks gražus tavo veidas, gimtine“.

Žygaičių seniūnijos Skiržemės kaimo seniūnaitė Violeta Kalkienė bendruomenei rengia šventę – dabartinių ir buvusių šio krašto gyventojų susibūrimą, kuris vyks liepos antrą dieną. Iš viso pakviesta apie 100 žmonių – vaikų, suaugusių ir senjorų.