Kaip burnos sveikata gali paveikti Jūsų bendrą sveikatą?
Įkelta:
2022-07-18
Nuotrauka
dantys

Ryšys tarp dantų ir bendros sveikatos daugeliui nėra akivaizdus. Tačiau tyrimai rodo, kad burnos sveikata turi didesnį poveikį jūsų sveikatai, nei galite įsivaizduoti. Rūpinimasis dantimis ne tik suteikia gražią šypseną, bet ir pagerina viso kūno savijautą. Šiame straipsnyje Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pateikia atvejus, kurie galbūt padės Jums geriau apsispręsti, ar verta investuoti į dantų gydymą.

Mūsų burnoje gausu bakterijų. Tai normalu ir dauguma yra nekenksmingos. Kasdienis valymas šepetėliu ir dantų siūlu kontroliuoja bakterijų kiekį. Tačiau atsainiai žiūrint į burnos priežiūrą, gali kilti problemų. Bakterijos burnoje dauginasi ir susijungia su maiste esančiu cukrumi, todėl susidaro rūgštys. Šios rūgštys kenkia dantims, sukelia dantenų ligas, ėduonį ir periodontitą, kurie gali sukelti infekcijas, plintančias į kitas kūno vietas. Štai keletas sveikatos problemų, susijusių su prasta burnos sveikata.

Širdies ligos: širdies priepuoliai ir insultai

Jei kasdien nevalysite dantų ir tarpdančių, ant dantų kaupsis apnašos. Tai gali padidinti širdies priepuolio ar insulto riziką. Arterijas užkemša ne tik cholesterolis. Amerikos širdies fondo atliktas tyrimas parodė, kad burnos apnašose esančios bakterijos gali prisidėti prie arterijų užsikimšimo. Apnašos patenka į kraują ir gali užkimšti širdies arteriją, o tai gali sukelti širdies priepuolį arba insultą.

Širdies liga: endokarditas

Burnoje besikaupiančios bakterijos kenkia dantims ir dantenoms ir gali sukelti gingivitą (dantenų uždegimą). Gingivitas sukelia dantenų kraujavimą, kuris padeda bakterijoms patekti į kraują ir kitas kūno vietas. Kai bakterijų kolonija pasiekia širdį, gali prasidėti širdies liga, vadinamą endokarditu – tai širdies kamerų ar vožtuvų vidinio audinio infekcija. Kad išvengtumėte šios rimtos problemos, nepamirškite rūpintis dantimis ir tinkamu laiku atlikite dantų gydymą

Diabetas

Periodontitas (dantenų uždegimas) yra rimta dantų būklė, kurios metu pažeistos dantenos atsiskiria nuo dantų ir pradeda formuotis kišenės. Šios kišenės lengvai pažeidžiamos infekcijų. Žmonės, sergantys ir cukriniu diabetu, ir periodontitu, sunkiau pasisavina insuliną, kuris mažina cukraus kiekį kraujyje. Nuolatinis aukštas cukraus kiekis kraujyje paaštrina burnos infekcijas, kurios sukelia daugiau uždegimų. Tai tarsi užburtas ratas. Dėl šios priežasties diabetikams labai svarbu palaikyti gerą dantų būklę.

Plaučių uždegimas

Per burną oras patenka į plaučius. Jei burnoje gausu kenksmingų bakterijų, jos lengvai gali patekti į plaučius ir sukelti plaučių uždegimą ar kitus kvėpavimo sutrikimus. Dėl šios priežasties dantimis ypač svarbu rūpintis pagyvenusiems žmonėms, įskaitant protezus, nes tokia liga kaip plaučių uždegimas gali sukelti pavojų gyvybei. Kad išvengtumėte šios rimtos problemos, nepamirškite rūpintis dantimis ir tinkamu laiku atlikite dantų gydymą

Dantų problemos gali turėti įtakos nėštumui

Nėščios moterys žino, kad prieš gimdymą turi vartoti vitaminus, vengti tam tikrų maisto produktų ir reguliariai tikrintis. Tačiau dažnai jos nežino,, kad dantų sveikata taip pat gali turėti įtakos jų nėštumui ir negimusiam kūdikiui. Be vizitų pas ginekologą, besilaukiančios moterys taip pat turėtų lankytis pas odontologą.

Padidėjęs nėštumo hormonų kiekis gali pabloginti esamas dantų problemas. Turima įrodymų, kad periodontitas gali sukelti išankstinį gimdymą arba naujagimis gali gimti per mažo svorio. Tinkamos dantų sveikatos palaikymas nėštumo metu yra svarbus žingsnis siekiant saugotis pačioms ir apsaugoti vaisių.

Dėl prastos burnos sveikatos ŽIV užsikrėtusiems pacientams kyla pavojus užsikrėsti infekcijomis

ŽIV užsikrėtę žmonės yra pažeidžiami infekcijų, kurių komplikacijos gali būti mirtinos. Net nedidelės infekcijos stipriai paveikia imuninę sistemą, todėl ŽIV užsikrėtę žmonės turi būti ypač budrūs ir pastoviai rūpintis burnos ir dantų sveikata.

Dėl prastos burnos būklės ŽIV užsikrėtusiems žmonėms kyla didesnė rizika užsikrėsti infekcijomis, dėl kurių gali pablogėti bendra sveikata. Tiesą sakant, daugiau nei 30 burnos ligų siejamos su ŽIV. ŽIV ir Aids sergantiems žmonėms dažnai pasireiškia burnos ligos, tokios kaip gleivinės pažeidimai (skausmingos burnos opos). Negana to, kai kurie ŽIV gydyti vartojami antivirusiniai vaistai sukelia burnos džiūvimą. Sumažėjus seilių kiekiui burnoje, dantys mažiau apsaugomi nuo ėduonies. Kad išvengtumėte šios rimtos problemos, nepamirškite rūpintis dantimis ir tinkamu laiku atlikite dantų gydymą

Jūsų burna yra vartai į jūsų kūną. Maistas, skystis, oras ir mikrobai patenka į organizmą per burną. Nenuvertinkite burnos sveikatos įtakos jūsų bendrai savijautai. Mokslininkai vis daugiau sužino apie ryšį tarp burnos sveikatos ir ligų, tokių kaip širdies ligos ir diabetas. Geros dantų sveikatos palaikymas yra itin svarbus norint apsisaugoti nuo kitų sveikatos problemų. Užsiregistruokite vizitui pas Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistus jau šiandien.

Užs. nr. 67

Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-12-02
„Lidl Lietuva“ per jaukiausias metų šventes ir toliau sveikins ne tik visus darbuotojus, bet ir jų vaikus – visi iki vieno komandos nariai bei jų atžalos gaus dovanų. Tiesa, prekybos tinklo staigmenos bus ne tik materialios. „Lidl“ darbuotojams suteiks ir galimybę dar daugiau laiko praleisti su savo artimaisiais – palyginus su praėjusių metų šventėmis, šiais metais Kūčių vakarą visos parduotuvės užsidarys anksčiau, o antrąją Kalėdų dieną darbą pradės vėliau.
Nuotrauka
romanetes
Įkelta:
2022-12-02
Balta spalva interjere šiandien yra gana dažnas pasirinkimas. Tačiau kai kuriems monochromiški atspalviai gali atrodyti nejaukiai arba nuobodžiai. Todėl nereikėtų bijoti pasitelkti fantaziją ir eksperimentuoti su spalvomis. Visuomet galima įvesti naujų puošybos elementų, kad jūsų kambarys atrodytų romantiškai. O tai aktualu ne tik romantinių komedijų mėgėjams. Giliai širdyje visi turime romantiškąją pusę. Taigi, jei norite savo interjerą paversti šiek tiek romantiškesniu, štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.
Nuotrauka
svetainė
Įkelta:
2022-12-02
Kalėdos jau visai netoli, todėl daugelis verslininkų pradeda galvoti, kaip skleisti šventinę nuotaiką. Esame įpratę matyti kalėdinėmis dekoracijomis išpuoštus prekybos centrus ir girdėti juose grojančią šventinę muziką. Tokia aplinka nuteikia išleisti daugiau pinigų dovanoms šeimai, draugams, o kartu ir sau. Tačiau kaip paskatinti pardavimus šventiniu laikotarpiu turint ne fizinę, o elektroninę parduotuvę arba tiesiog verslo svetainę? Pasirodo, kad suteikti jai kalėdinę išvaizdą galite ir nesiimdami didelių pertvarkymų. Taigi pateikiame keletą idėjų, kaip tai padaryti.
Nuotrauka
miegamasis
Įkelta:
2022-12-02
Intymus poros gyvenimas yra svarbi santykių dalis. Visgi, bėgant bendriems gyvenimo metams, mes pradedame jausti, kad labai gerai pažįstame savo partnerį. Viskas tampa pernelyg sava, o kartais ir monotoniška. Tačiau pasirodo, kad aistrai pažadinti užtenka vos keleto paprastų dalykų.
Nuotrauka
idegis
Įkelta:
2022-11-23
Soliariumas yra gana populiarus būdas atrodyti įdegusiam visus metus, ypač tarp jaunų merginų. Tačiau daugelis žmonių nežino, kad soliariumai yra pavojingi ir jais nederėtų piktnaudžiauti. Šiais laikais soliariumams yra puiki alternatyva, kurią galite naudoti namie – tai savaiminio įdegio priemonės. Bet ar savaiminio įdegio produktai yra geresnis variantas nei soliariumai? 
Nuotrauka
kanbarys
Įkelta:
2022-11-22
Sukurti erdvę savo jaunuoliui žaisti ir augti gali būti smagi patirtis. Beje, tai taip pat gali būti sudėtinga. Galų gale, gražus, funkcionalus kambarys, kurį jūsų vaikas mylės ir dabar, ir ateinantiems metams yra gana aukštas užsakymas!
Nuotrauka
dantys
Įkelta:
2022-11-22
Dantų protezų įtaisai pakeičia arba taiso trūkstamus ar sugadintus dantis. Jie gali padaryti daug daugiau, nei pagerinti jūsų šypseną. Trūkstamas dantis gali paveikti jūsų gebėjimą kramtyti ir padidinti dantenų ligos riziką. Trūkstamas dantis taip pat gali paveikti žandikaulio kaulų sveikatą ir kelti pavojų kitiems dantims.
Nuotrauka
allianz
Įkelta:
2022-11-22
Visi, kas turi vaikų, gali patvirtinti, kad vaikai kartu yra tėvų džiaugsmas, ir galvos skausmas. Ketverių metų dukrą auginantys Rita ir Mangirdas iš Kauno gali tai patvirtinti. Nuolatinis rūpestis kasdiene vaiko rutina jauniems tėvams nuolat pinasi su mintimis apie vaiko ateities perspektyvas. Kaip sutaupyti vaiko savarankiško gyvenimo pradžiai ar studijoms? Kiek pinigų tam reikėtų skirti?
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-11-21
Lietuvoje prieglobstį atradę karo pabėgėliai iš Ukrainos „Lidl“ prekybos tinkle dirba jau daugiau nei pusmetį. Nors ir darbo pradžioje nemokėjo kalbėti lietuviškai, įdarbinimo procesų adaptavimą jiems suprantama kalba komandos nariai vertina išties pozityviai. „Lidl Lietuva“ personalo vadovės ir valdybos narės Sandros Savickienės teigimu, svarbiausia nuolat stengtis būti darbdaviu, kuriuo galima pasitikėti.
Nuotrauka
LEKTUVAS
Įkelta:
2022-11-21
Pasaulis siūlo tiek daug skirtingų kelionių krypčių, kad kartais sunku apsispręsti. Tuo labiau, kad tiek viešbučiai, tiek kelionių agentūros stengiasi pritraukti klientų dėmesį patraukliomis akcijomis, kas nepalengvina galutinio pasirinkimo. Jis priklauso nuo mūsų individualių poreikių ir pageidavimų. Vienos kelionių krypties ieškosime, jei norėsime aktyvaus poilsio kalnuose, o kitokios – jei mieliau leisime laiką nuostabiame paplūdimyje. Taigi, kokias poilsinių kelionių kryptis verta apsvarstyti?
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-11-21
Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ padovanojo specialius grojaraščius Lietuvai – komiko ir laidų vedėjo Pauliaus Ambrazevičiaus sudaryti dainų sąrašai yra dedikuoti 5 regionams. Grojaraščius rasite „Spotify“ platformoje „Tele2 Laisvas“ paskyroje. Šie dainų sąrašai sukurti neatsitiktinai – plačiausią mobilųjį 4G „Laisvą internetą“ dabar galima įsigyti pasinaudojus išskirtiniais kainų pasiūlymais.  
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-10-28
„Lidl Lietuva“ trečiojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis prieš mokesčius siekė 1894,35 eurus – tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonės mokamų atlyginimų vidurkis didžiausias buvo ir ankstesniais šių metų ketvirčiais. Rūpindamasis darbuotojais, prekybos tinklas iki metų pabaigos parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams skiria ir papildomą finansinį pastiprinimą.
Nuotrauka
omniva
Įkelta:
2022-10-27
Didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Omniva LT“ toliau didina savo atotrūkį rinkoje – pradėti įrenginėti 69 nauji paštomatai, o bendras jų skaičius pasieks 420. Kartu su 20 proc. praplėstu tinklu ženkliai daugėja paštomatų skyrelių – nuo 47 tūkst. iki 52 tūkst. Po šios plėtros bendrovės paštomatai atsiras ir vietovėse, kuriose jų nebuvo iki šiol: Šventojoje, Aukštadvaryje, Sedoje, Viekšniuose, Nemėžyje, Neveronyse ir Dievogaloje. Taip pat „Omniva LT“ atnaujino ir savo automobilių parką – įsigijo 30 visiškai naujų automobilių. 
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-10-26
Jeigu renkatės mobiliojo interneto paslaugų tiekėją, svarbu ne tik gigabaitų kiekis, bet ir paslaugų kaina bei techniniai kriterijai. Ieškantiems geriausio varianto, mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ turi specialų pasiūlymą – operatorius klientams užtikrina plačiausią tinklą ir siūlo išskirtines kainas „Laisvo interneto“ paslaugoms.
Nuotrauka
durys
Įkelta:
2022-10-25
Vandens šildytuvas, vadinamasis boileris, atrodo kaip vienas iš tų paprastų prietaisų, apie kuriuos nesinori galvoti. Tačiau jų atrankos etapas yra svarbus. Jūsų ilgalaikis vandens šildytuvo pirkimas garantuoja, kad jūsų tikslas yra sunaudoti kuo mažiau energijos, tenkinant visus savo gyventojų poreikius. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vandens šildytuvą, perkant jį internetinėje parduotuvėje?
Nuotrauka
karatedo
Įkelta:
2022-10-25
Kai po darbo tenka keliauti per kamščius, pavargstame labiau nei darbe. Karatė klubas Vilniuje yra patogioje vietoje prie pat Laisvės prospekto. Tad pasiekti šį klubą yra visai paprasta. Tačiau vis dar nesiryžtantiems pradėti užsiimti šiuo kovos menu, verta papasakoti daugiau. Skaitykite toliau ir sužinosite apie būrelių naudą suaugusiems, bei kodėl verta lankyti karatė.
Nuotrauka
rimgauda
Įkelta:
2022-10-25
Reikalingas dujinių katilų montavimas? Patyrę specialistai pasirūpins suteikti aukštos kokybės montavimo paslaugas, įrengs tvirtus ir ilgaamžius katilus katilinėse, užtikrins, jog įrengti mechanizmai veiktų kokybiškai. Skaitykite toliau šį straipsnį ir sužinokite apie teikiamas dujinių katilų montavimo paslaugas bei pasinaudokite įgudusių meistrų patirtimi už prieinamą kainą!
Nuotrauka
pingai
Įkelta:
2022-10-25
Investuoti pinigus galima įvairiais būdais – investuojant į kilnojamąjį ar nekilnojamąjį turtą. Tačiau ar verta investuoti į paskolas? Tai nauja investavimo rūšis, kuri tampa daug patogesnė, nei investavimas į obligacijas ar akcijas, kuris reikalauja didesnių pinigų sumų bei tam tikro gilesnio išmanymo apie finansines rinkas. Šiuo metu daug paprasčiau tampa investuoti į paskolas. Taigi, kas yra tas investavimas į paskolas?
Nuotrauka
dantistas
Įkelta:
2022-10-25
Laikui bėgant, dantys apsineša įvairiomis apnašomis ir nešvarumais. Vien įprastu dantų šepetėliu jų išvalyti neužtenka, kadangi reikalingos geresnės valymo technologijos. Labiausiai kenčia tarpdančiai, iš kurių pašalinti smulkius nešvarumus yra sunkiausia. Būtent todėl reikalinga profesionali burnos ertmės higiena, kurią atlieka specialistai odontologijos klinikose ir kuri padeda atkurti nepriekaištingą dantų švarą.
Nuotrauka
stogai
Įkelta:
2022-10-24
Jei galvojate apie naujo stogo įsigijimą, būkite pasirengę pasirinkti iš įvairių galimybių, nuo pažįstamų iki medžiagų, kurių net nežinojote. Kai kurios stogo dangos medžiagos, tokios kaip šiferis, mediena ir čerpės išliko beveik nepakitusios šimtmečius. Tačiau prie jų prisijungė daugybė kitų stogo dangų medžiagų – nuo ​​daugiamečio mėgstamo asfalto-stiklo pluošto iki naujesnių gaminių, pagamintų iš pluoštinio cemento, betono ir plastiko kompozitų. Dauguma jų buvo sukurti per pastaruosius porą dešimtmečių, siekiant didesnio patvarumo, lengvesnio montavimo, mažesnės kainos, tvarumo ir kitų namų savininkų pageidaujamų savybių. Kiekvienas turi savų privalumų ir trūkumų.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-10-17
Pandemija daugelį verslų paskatino imtis netradicinių sprendimų darbuotojų motyvacijai ir sveikatingumui užtikrinti. Visiems savo darbuotojams dar 2020 m. rudenį išdaliję imunitetą stiprinančių vitaminų rinkinius, „Lidl Lietuva“ komanda šiemet tai darys jau trečią kartą iš eilės. Nauja investicija pasiteisino su kaupu, sako įmonės valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-10-14
Į rekordines aukštumas kylančios šildymo ir elektros kainos neramina daugelį šalies gyventojų. Žiemos sezono su ramia širdimi laukia tik tie gyventojai, kurie jau spėjo renovuoti savo daugiabučius, o kitiems teks sukti galvą, kaip padengti milžiniškas sąskaitas už komunalines paslaugas.