„Dirbti mėgstamą darbą ir dar kartu su geriausia drauge – ar gali būti geriau?“ 
Įkelta:
2023-08-15
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Monika Norbutaitė ir Laura Jockė. Asmeninio albumo nuotrauka

 

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Monikos Norbutaitės ir Lauros Jockės asmeninio albumo nuotrauka

Tatuiruočių meistrės Monika Norbutaitė ir Laura Jockė – geriausios draugės nuo gimnazijos laikų. Tai, kad po kelių metų užsienyje – viena gyveno Norvegijoje, kita – Airijoje, jų keliai susiėjo, abi laiko tikra sėkme. Neseniai merginos kartu atidarė tatuiruočių saloną „Tattoo Time“ – visai šalia redakcijos. Na, kaip galėjome jų nepakalbinti? Juo labiau, kad tatuiruotės pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo.

Draugystė – nuo gimnazijos laikų

Merginos susipažino pradėjusios mokytis „Versmės“ gimnazijoje, nuo tada ir tapo neišskiriamomis draugėmis. 

Monika pasakoja, kad tatuiruotės į jos gyvenimą atėjo tarsi savaime – ji visada mėgo piešti, jai patikdavo perpiešti kitų piešinius. 

– Tatuiravimas – tai beveik tas pats, tik kad perpieši ne ant popieriaus, o ant kūno. Suvokimas, kad kažkas vaikščios su tavo darbu, užveda. Pabandžiau vieną kartą ir „kibo“... Tad savo kelią radau lengvai, nors būti tatuiruočių meistre niekada nesvajojau, – pasakoja Monika.

Tad pasimokiusi pamažu pradėjo. Keletą metų dirbo Airijoje, įgijo patirties, o tada panoro grįžti į gimtinę. 

O Laura baigė vadybos studijas, tačiau greit suprato, kad visą dieną dirbti biure – ne jai. Išvyko paskui vyrą į Norvegiją, ten dirbo kurjere. Kai abu su vyru ėmė svajoti, kad reiktų grįžti į gimtinę, susimąstė, ką galėtų dirbti. Taip ir gimė mintis apie tatuiruočių meną. Pasvarstė apie minimalistines tatuiruotes – Tauragėje, pasak jos, jas nelabai kas daro. Tiesa, iš pradžių buvo nedrąsu, kad nesiseks. Tačiau vyro ir Monikos padrąsinta ryžosi mokytis privačiai tatuiruočių studijoje ir ėmė daryti minimalistines tatuiruotes. 

– Bet „prilipo“ žiauriai, – juokiasi Laura.

Pernai grįžusi į Lietuvą ji tęsė darbą savo salone, o kai grįžo ir Monika, abi nusprendė dirbti kartu ir įkūrė tatuiruočių ir auskarų vėrimo saloną „Tattoo Time“.

Ryšys tarp draugių nebuvo nutrūkęs niekada, tad natūralu, kad Monikai grįžus į Lietuvą jos panoro dirbti drauge, tad išsinuomojo patalpas ir atidarė saloną.

– Tai, kad mes galime dirbti drauge, vadinu tikra sėkme, – neslepia Laura, – kas gali būti geriau? Kasdien į darbą einame su džiaugsmu, nes ne tik dirbame tai, kas mums patinka, bet ir esame kartu, galime pasitarti, padėti viena kitai, suprantame viena kitą iš pusės žodžio. Tai nuostabu! 

Merginos pasakoja, kad dabar labai populiarios minimalistinės tatuiruotės – linijos, žodžiai, nesujungtos pavienės detalės, ypač tokias mėgsta merginos. Vaikinai dažniau nori iš karto didelių tatuiruočių, pavyzdžiui, per visą ranką – tokia tatuiruotė vadinama rankove.

Pasak Monikos, dabar tatuiruotes merginos darosi netgi dažniau nei vaikinai. 

Tatuiruotėmis puošiasi ne tik jaunimas

Nors merginos pripažįsta, kad dažniausiai tatuiruočių nori jauni žmonės, vis dėlto yra turėjusios ir solidaus amžiaus klientų.  Laura pasakoja, kad tatuiruotę, apie kurią seniai svajojo, ryžosi pasidaryti net ir jos močiutė, o ir tėtis vis klausia, kada ji pratęs jo „rankovę“. Pasak jos, vyriausiam jos klientui buvo 82-eji.

– Anksčiau, sovietiniais laikais, tatuiruotės buvo beveik vien tik kalinių išskirtinis bruožas. Dabar užaugo kita karta, požiūris pasikeitė, nors negatyvių nuomonių vis dar pasitaiko,  – svarsto Laura.

Nuotrauka
nuotrauka

– Tai tiesiog smagi saviraiška, – pritaria jai Monika. – Kiekvienas turi savo stilių, tad ir tatuiruotes renkasi pagal jį. 

O kaip žmonės pasirenka, ką išsitatuiruoti? Pasak Monikos, dažniau žmonės nesigilina į tatuiruočių reikšmes, nesistengia į jas įdėti gilios filosofinės prasmės – tiesiog gražu, ir viskas. Žinoma, pasitaiko žmonių, kurie nori būtent prasmingo piešinio, su mintimi, žyminčio kažkokį reikšmingą gyvenimo etapą ar pan. Pavyzdžiui, sykį vyras paprašė jam ant krūtinės ištatuiruoti duris. Monika prisipažįsta neišdrįsusi paklausti, ką jos jam reiškia:

– Išėjo patenkintas, ir man to gana...

Žmonės tatuiruojasi įvairias kūno vietas. Monika pasakoja dariusi tatuiruotę netgi ant veido: mažą smėlio laikrodį po akies kampučiu.   

– Kartais net nesitiki, kad žmogus gali norėti tokios tatuiruotės. Pavyzdžiui, kartą tatuiravau žiebtuvėlį. Nežinau, ar tai tiesiog žiebtuvėlis, o gal asocijuojasi, tarkim, su gyvenimo šviesa? Ne visi pasipasakoja, atskleidžia savo mintis. O klausti nesinori – galbūt paliesi skaudų išgyvenimą, sukelsi prisiminimus. Jei jau pats papasakoja, tai papasakoja... O būna ir taip, kad iš pradžių pasidaro tatuiruotę ir tik paskui ją su kažkuo susieja. Sugalvoja keisti savo gyvenimą ir būtent tą momentą įamžinti piešiniu ant kūno...  

Piešinį, kurį norėtų matyti ant savo kūno, žmonės dažniausiai atsineša. Kartais jie prašo sujungti kelis jų norimus piešinius. Arba turi idėją, tačiau neranda tinkamo piešinio, tada tenka jiems padėti. 

Tiesa, merginos pabrėžia, kad darytis tatuiruotes galima tik nuo 16 metų, iki 18-os metų – tik su tėvų sutikimu, ir pataria jauniems žmonėms neskubėti į tatuiruočių saloną, o pirmiausia gerai apsvarstyti, ką jie nori išsitatuiruoti ir kodėl, nes paskui dėl pasidarytų tatuiruočių gali tekti gailėtis. Tatuiruočių, dėl kurių vėliau gailėjosi, prisipažįsta turinti ir pati Monika.

Procedūra – skausminga

Tatuiruotės puikuojasi ant abiejų meistrių rankų. Galbūt šiais laikais aparatūra taip ištobulėjo, kad tatuiravimo procedūra tapo neskausminga? 

– Deja, ne, – šypsosi abi, – tiesa, anksčiau būdavo madoje storos linijos, bele kiek šešėlio, o dabar aparatas brėžia ploną liniją, be šešėlio. Tai kur kas mažiau skausminga, o ir tatuiruotė padaroma greičiau. Vis dėlto žmonių skausmo pajautimo lygis labai nevienodas. Kas vienam neskausminga, kitas gali jau alpti. Būna, kad bijo skausmo, tačiau noras turėti tatuiruotę didesnis už skausmo baimę...

 

Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
Pirkti maistą, avalynę, drabužius, dovanas ar buitinę techniką ne fizinėje, o elektroninėje parduotuvėje – įprastas dalykas dešimtims tūkstančių lietuvių. Jos leidžia sutaupyti daugybę laiko ir gerokai palengvina kasdienybę kiekvienam iš mūsų. Tačiau kuri elektroninė parduotuvė yra ta vienintelė, kuri sukelia daugiausiai simpatijų ir klientų lojalumo bei gali būti pavadinta Lietuvos mylimiausiąja? Tą jau greitu metu padės išsiaiškinti šiandien startuojantys Mylimiausios Lietuvos elektroninės parduotuvės rinkimai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-26
​​​​​​​Paskutinis vasaros savaitgalis – proga pasidžiaugti atostogų prisiminimais ir pasilepinti gardumynais. Šiltas, nuodėmingai skanus desertas padės nuvyti šalin mintis apie darbus ir mokslus. „Iki“ konditeris Thierry Lauvray siūlo tris variantus, kuriems nereikės nei brangių ingredientų, nei specialių įgūdžių – pagaminti galės kiekvienas, nepriklausomai nuo sugebėjimų ar piniginės dydžio.
Nuotrauka
vasara
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-18
Ateinančiomis dienomis karšti orai nesitrauks, o į vakarinius rajonus vėl sugrįš. Tai jau galima laikyti tikra karščio banga. Neatmestina, kad dar pasitaikys ir karščio rekordų, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
​​​​​​​Braškės ir šokoladas, mocarela ir pomidoras, riešutinis sviestas ir džemas – kai kurie maisto deriniai jau yra virtę legendiniais. Dar prieš porą dešimtmečių tikriausiai ne vienas būtų ir įtariai žiūrėjęs į arbūzo, fetos ir mėtų kombinaciją, tačiau dabar šios salotos vasarą karaliauja ir ant lietuvių stalų. Kokie dar deriniai galėtų virsti kultiniais? Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi 3 nebrangiomis idėjomis, kurie taps naujais gastronominiais atradimais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Po vėsesnių dienų temperatūros stulpeliai jau palengva kopia aukštyn, o Žolinės ilgąjį savaitgalį sinoptikai prognozuoja ypač karštą. Neabejotinai dauguma norės atsigaivinti vėsiais ledais – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad karštomis dienomis jų pardavimai šauna aukštyn. Ledus galite nesunkiai pasigaminti ir namuose: tereikės dviejų pigių produktų ir... tarkos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Kartų parke, Zumpės tvenkinyje, įrengtas fontanas tauragiškius purslais ir spalvomis turėtų džiuginti kasdien, taip nėra – savo nusivylimu pasidalijo į redakciją užsukusi tauragiškė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Toli gražu ne visi svajoja apie tingų poilsį prie jūros – kai kuriems kur kas maloniau, o ir prasmingiau atrodo keliauti. Ir ne lėktuvu, autobusu ar automobiliu, o dviračiu, valtimi ar net pėsčiomis. Taip ne tik išbandai save, daugiau pamatai, bet ir pajunti tikrą kelionių skonį, įsitikinę Raminta ir Linas Anuliai, neseniai dviračiais apkeliavę Baltijos šalis. Ir tai nebuvo daugiausia ištvermės pareikalavęs žygis – pasak Ramintos, pėsčiomis nukeliauti iš Skaudvilės į Zarasus buvo kur kas sunkiau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Gaminate salotas iš šviežių ir traškių salotų lapų? O gal sočiai vakarienei pasirinkote lengvą variantą – salotas su grilinta vištiena? Galbūt ieškote, kuo pagardinti keptas šviežias bulves? Arba ką užtepti ant sumuštinio? Visiems šiems variantams idealiai tiks nebrangus naminis bazilikų padažas, tiesiog kvepiantis vasara. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą įvairūs žalumynai ir prieskoninės žolelės yra tikras hitas – pirkėjai juos naudoja tiek patiekalų gardinimui, tiek atsargoms žiemai ruošti.
Nuotrauka
grybai
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Norint, kad grybavimas neapkarstų, policijos pareigūnai primena keletą paprastų taisyklių grybautojams.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-07-26
Tauragės maudyklose maudytis saugu, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.