Svečioje šalyje laimę radusi tauragiškė gimtinės nepamiršta
Įkelta:
2023-07-22
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Eglė su dukra Lietuvą aplanko kasmet. Autorės nuotrauka

 

Toli nuo gimtinės, tačiau arti širdimi. Taip, ko gero, būtų galima trumpai apibūdinti tauragiškės Eglės Schubert, savo vietą atradusios tolimojoje Amerikoje, būseną. Nors jau daugiau nei du dešimtmečius ji gyvena Šarlotės mieste Šiaurės Karolinoje, gimtųjų namų nepamiršta – aplanko Tauragę kiekvieną vasarą ir tikina, kad kaskart ji vis gražesnė, o šypsenų žmonių veiduose – vis daugiau.

„Pajutau, kad mano vieta čia...“

Iš Lietuvos Eglė sparnus pakėlė 2001-aisiais. Tiesa, tokių planų prisipažįsta net neturėjusi – viskas įvyko spontaniškai. Baigusi verslo administravimo studijas Klaipėdos kolegijoje, ji planavo tęsti studijas Šiaulių universitete. Jau važiuodamos į Šiaulius apsižiūrėti su drauge išsikalbėjo, kad ši ketina važiuoti į JAV padirbėti pagal Au pair programą, kai yra galimybė gyventi šeimoje, prižiūrėti vaikus, tuo pačiu užsidirbti ir pamatyti pasaulio.

– Sako, suspėsim į tą universitetą, dabar geriau porą metų pakeliaujam. Pagalvojau ir supratau, kad gal tai ir nebloga idėja. Tai ir susigundžiau, – prisimena Eglė. – Ji išvažiavo pirma, rašė man, kaip smagu, kaip jai viskas patinka, tada ir aš parašiau prašymą. Netrukus ir išvažiavau.

Apsiprasti iš pradžių buvo sunkoka, mat pateko į didelį miestą. Šarlotė (angl. Charlotte) – didžiausias miestas Šiaurės Karolinos valstijoje ir dvidešimtas pagal dydį  Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2006 metais mieste gyveno apie 630 478 žmones.

Paklausta, o kaip sekėsi susikalbėti, Eglė pasakoja, kad nors anglų kalbą mokėjusi gerai, iš pradžių kalbėtis būdavo nedrąsu. Tiesa, amerikiečiai gyrė, kad angliškai ji kalba puikiai.  

Sekėsi neblogai, šeima, kuri ją priėmė, buvo puiki. Buvo trys vaikai, visi mažiukai, didžiausias – aštuonerių. Atstumai visur nemaži, visur važiuojama mašina – pėsčiųjų nė nepamatysi, o vairavimo patirties Eglė turėjo mažai, tad irgi teko įveikti savo baimes.

Toje šeimoje mergina pradirbo ilgiau nei metus, tada pagal Au pair programą galima dar keletą mėnesių pasilikti šalyje, pakeliauti. Ji susirado darbą vokiečių restorane, o netrukus susipažino su savo būsimu vyru.

– Dar prieš susipažįstant su juo, prisimenu, mama klausė, kada parvažiuosiu namo, o aš sakiau – tai kad aš jaučiuosi esanti namuose... – šypsosi prisiminusi Eglė.

Ji sako iškart pajutusi, kad tai vieta, kur ji jaučiasi savo vietoje ir nori gyventi. Ir prisipažįsta pajutusi tarsi išsilaisvinimą – anksčiau buvusi gana uždara, susikausčiusi, ten ji tarsi atsiskleidė.

Gyvena rojaus kampelyje

Po vestuvių Eglė su vyru apsigyveno erdviuose savo namuose Šarlotės pakraštyje, prie Normano ežero. Pasak Eglės, tai vienas didžiausių dirbtinių ežerų Amerikoje. 

– Kai mama atvažiuoja paviešėti, visada sako – gyveni rojaus kampely... – sako ji. – O ir draugai dažnai sako, kad gyvenant tokioje vietoje išvažiuoti atostogauti nebūtina... Bet žinot, kai gyveni, pripranti ir per atostogas norisi pabūti kur nors kitur, pamatyti ką nors kita.

Eglės vyras verslininkas, jis užsiima nekilnojamojo turto lizingu, o ji kol kas augina dukrą Gabrielę.

– Labai džiaugiuosi ir esu dėkinga, kad turėjau galimybę auginti dukrą pati, – teigia moteris. – Ten taip nėra kaip Lietuvoje, kai mama su vaikeliu gali būti namuose metus ar dvejus. Amerikietės paprastai su vaikeliu pabūna labai trumpai, tenka jį kam nors palikti, samdyti auklę arba leisti į darželį. Mano manymu, mažyliams dėmesio būna tikrai per mažai.

Kuria ateities planus

Dabar Gabrielei jau dešimt metų, jau eis į penktą klasę, tad Eglė jau kuria ateities planus – ji norėtų realizuoti save versle. Ji mėgsta gaminti maistą.

– Kol kas tai dar tik mintys, – prisipažįsta ji. – Svajonėse – kas nors susiję su lietuvišku maistu. Gal man išeitų kažkuo prekiauti. Dabar Amerikoje sparčiai populiarėja mažos alaus daryklos. Mano draugė turi tokią alaus daryklą ir barą prie jos. Kai pagaminu kokį nors lietuvišką patiekalą, ji paskanavusi sako, kad norėtų tiekti tokį maistą savo bare. Pavyzdžiui, prie alaus labai tiktų kepta duona su česnaku. Ten tokio dalyko nėra. O kas paragauja, visiems labai patinka. Gal kas nors išeis... 

Svajoja Eglė ir apie fotografiją – ji fotografuoja labai daug, jos užfiksuotomis gamtos fotografijomis daug kas žavisi ir ragina jas pardavinėti. O kai kurie draugai ragina tęsti dailės studijas

Jos šeima mėgsta keliauti, jau yra apkeliavusi daug Europos šalių, didelę dalį Amerikos, atostogauti dažnai važiuoja į Čarlstoną, istorinį miestą gretimoje valstijoje. 

Šypsenų vis daugiau

O kuo vis dėlto skiriasi gyvenimas Lietuvoje ir Amerikoje?

– Pavyzdžiui, amerikiečiai daug daugiau šypsosi, – svarsto Eglė, – prisimenu, kai po kurio laiko, gal 2005-aisiais, su vyru parvažiavau į Lietuvą, vis pastebėdavau nustebusius praeivių žvilgsnius. Man jau įprasta sutikus žmogų, net ir nepažįstamą, jam nusišypsoti, tiesiog automatiškai, tai tarsi pasisveikinimas, o čia žmonėms atrodo keista. Mano vyras irgi tai pastebėjo, sakė, kad čia visi tokie liūdni.

Ji svarsto, kad galbūt Lietuvoje tada žmonės gyveno sunkiau nei dabar. O, pavyzdžiui, jau pernai jie daugiau pasivažinėjo po Lietuvą ir jos vyras pastebėjo, kad šalis po trupučiuką keičiasi – ir žmonės linksmesni, daugiau sėdinčių restoranuose. Jaučiasi, kad nuotaika pakilesnė. Ji daro išvadą – gyvenimas gerėja.

– O apskritai, manau, gyvenimo lygis panašus. Yra ir labai turtingų, yra ir tokių, kurie vos galą su galu suduria. Jei čia žmonės turi mašiną, tai jie tikriausiai yra ją nusipirkę, o ten mašinų reikia visiems, be jos niekaip, tačiau ten viskas perkama lizingu. Taip net pigiau. Žmonėms labiau patinka turėti daiktą ir po truputį už jį mokėti nei iš viso neturėti. Beje, pastebėjau, kuo turtingesnis žmogus, tuo labiau nedemonstruoja savo turtų ir jais nesididžiuoja. Nežinodamas ir nepasakytum, kad jis milijonierius – nevaikšto kasdien su dizainerių kurtais drabužiais ir nevažinėja pačiais brangiausiais automobiliais. O Lietuvoje neretai žmonės nori pabrėžti savo socialinę padėtį, kad visi matytų, kad jie turi pinigų, – svarsto moteris. 

Ji prisimena ir kai kurių savo draugų ir giminaičių nuostabą, kad ji nė kiek nepasipūtusi.

– O kodėl aš turiu pūstis? – stebisi Eglė. – Kas, kad aš gyvenu Amerikoje, kad gyvenu gerai, man smagu bendrauti su žmonėmis. 

Lietuva – visada širdyje

Į Lietuvą Eglė su šeima atvažiuoja kasmet. Artimųjų ji sako pasiilgstanti, nors su mama internetu bendrauja kone kasdien – močiutė nori matyti, kaip auga anūkėlė. 

Ji džiaugiasi kasmet vis gražėjančia Taurage:

– Mieste tikrai gražu. Prisimenu, vienu tarpu viskas buvo liūdna, pilka, apleista. O dabar tikrai smagu, kad miestas tvarkomas. Gražu, daug renginių.   

Liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, Eglė su šeima buvo Taurų parke, stebėjo istorinę inscenizaciją „Skalvių pilies užėmimas“. 

– Mano vyras buvo sužavėtas. Tokio grandiozinio renginio jis nesitikėjo, – pasakoja Eglė. – O dukra niekaip nenorėjo eiti namo, sulaukėm, kol beveik viskas sudegė.

O paklausta apie šilčiausius prisiminimus iš Tauragės ji mini savo auklėtoją Viliją Petraitienę:

– Mes buvom jos pirmieji auklėtiniai. Ji buvo be galo šilta ir nuoširdi. Auklėtoja yra sakiusi, kad kai kurie iš mūsų liko jos širdyje visam gyvenimui, ir aš esu tarp jų.. O ji liko mano širdyje. Grįžusi visada stengiuosi ją aplankyti.

           

    

 

Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
Pirkti maistą, avalynę, drabužius, dovanas ar buitinę techniką ne fizinėje, o elektroninėje parduotuvėje – įprastas dalykas dešimtims tūkstančių lietuvių. Jos leidžia sutaupyti daugybę laiko ir gerokai palengvina kasdienybę kiekvienam iš mūsų. Tačiau kuri elektroninė parduotuvė yra ta vienintelė, kuri sukelia daugiausiai simpatijų ir klientų lojalumo bei gali būti pavadinta Lietuvos mylimiausiąja? Tą jau greitu metu padės išsiaiškinti šiandien startuojantys Mylimiausios Lietuvos elektroninės parduotuvės rinkimai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-26
​​​​​​​Paskutinis vasaros savaitgalis – proga pasidžiaugti atostogų prisiminimais ir pasilepinti gardumynais. Šiltas, nuodėmingai skanus desertas padės nuvyti šalin mintis apie darbus ir mokslus. „Iki“ konditeris Thierry Lauvray siūlo tris variantus, kuriems nereikės nei brangių ingredientų, nei specialių įgūdžių – pagaminti galės kiekvienas, nepriklausomai nuo sugebėjimų ar piniginės dydžio.
Nuotrauka
vasara
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-18
Ateinančiomis dienomis karšti orai nesitrauks, o į vakarinius rajonus vėl sugrįš. Tai jau galima laikyti tikra karščio banga. Neatmestina, kad dar pasitaikys ir karščio rekordų, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Tatuiruočių meistrės Monika Norbutaitė ir Laura Jockė – geriausios draugės nuo gimnazijos laikų. Tai, kad po kelių metų užsienyje – viena gyveno Norvegijoje, kita – Airijoje, jų keliai susiėjo, abi laiko tikra sėkme. Neseniai merginos kartu atidarė tatuiruočių saloną „Tattoo Time“ – visai šalia redakcijos. Na, kaip galėjome jų nepakalbinti? Juo labiau, kad tatuituotės pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
​​​​​​​Braškės ir šokoladas, mocarela ir pomidoras, riešutinis sviestas ir džemas – kai kurie maisto deriniai jau yra virtę legendiniais. Dar prieš porą dešimtmečių tikriausiai ne vienas būtų ir įtariai žiūrėjęs į arbūzo, fetos ir mėtų kombinaciją, tačiau dabar šios salotos vasarą karaliauja ir ant lietuvių stalų. Kokie dar deriniai galėtų virsti kultiniais? Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi 3 nebrangiomis idėjomis, kurie taps naujais gastronominiais atradimais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Po vėsesnių dienų temperatūros stulpeliai jau palengva kopia aukštyn, o Žolinės ilgąjį savaitgalį sinoptikai prognozuoja ypač karštą. Neabejotinai dauguma norės atsigaivinti vėsiais ledais – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad karštomis dienomis jų pardavimai šauna aukštyn. Ledus galite nesunkiai pasigaminti ir namuose: tereikės dviejų pigių produktų ir... tarkos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Kartų parke, Zumpės tvenkinyje, įrengtas fontanas tauragiškius purslais ir spalvomis turėtų džiuginti kasdien, taip nėra – savo nusivylimu pasidalijo į redakciją užsukusi tauragiškė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Toli gražu ne visi svajoja apie tingų poilsį prie jūros – kai kuriems kur kas maloniau, o ir prasmingiau atrodo keliauti. Ir ne lėktuvu, autobusu ar automobiliu, o dviračiu, valtimi ar net pėsčiomis. Taip ne tik išbandai save, daugiau pamatai, bet ir pajunti tikrą kelionių skonį, įsitikinę Raminta ir Linas Anuliai, neseniai dviračiais apkeliavę Baltijos šalis. Ir tai nebuvo daugiausia ištvermės pareikalavęs žygis – pasak Ramintos, pėsčiomis nukeliauti iš Skaudvilės į Zarasus buvo kur kas sunkiau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Gaminate salotas iš šviežių ir traškių salotų lapų? O gal sočiai vakarienei pasirinkote lengvą variantą – salotas su grilinta vištiena? Galbūt ieškote, kuo pagardinti keptas šviežias bulves? Arba ką užtepti ant sumuštinio? Visiems šiems variantams idealiai tiks nebrangus naminis bazilikų padažas, tiesiog kvepiantis vasara. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą įvairūs žalumynai ir prieskoninės žolelės yra tikras hitas – pirkėjai juos naudoja tiek patiekalų gardinimui, tiek atsargoms žiemai ruošti.
Nuotrauka
grybai
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Norint, kad grybavimas neapkarstų, policijos pareigūnai primena keletą paprastų taisyklių grybautojams.