„Tai kur per Naujus?“
Įkelta:
2022-12-30
Nuotrauka
kavines
Nuotraukos autorius:
Muzikos klubo „Rūsys“ nuotrauka
Aprašymas

 

 

Įprasta, kad Kalėdos yra šeimos šventė, šiltai ir jaukiai ji pasitinkama namuose, artimųjų apsuptyje. O Naujieji metai – puiki proga pasipuošti, išeiti į viešumą, pašėlti draugų kompanijoje. Vis dėlto daugelis, matyt, pasitiks Naujuosius privačiuose vakarėliuose – panašu, kad šventinį Naujųjų metų vakarą rengia vos viena kita miesto viešojo maitinimo įstaiga.

Dar gerokai iki didžiųjų žiemos švenčių nuolat girdime: „Tai kur per Naujuosius?“. Vis dėlto daugelis ir šią šventę sutinka namuose, prie televizoriaus. O mėgėjai pasilinksminti susiburia draugų kompanijose, važiuoja pramogauti į kitus miestus, ypač į pajūrį, eina į kavines ar koncertus. Štai Tauragės kultūros rūmuose paskutinį metų vakarą vyks šventinis koncertas „Amžina meilė“, kuriame pasirodys Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė kartu su „Archi quartett“. Kuo ne puikus Naujųjų sutikimas – pasiklausius nuostabios muzikos grįžti namo ar eiti į svečius ir sėsti prie šventinio stalo? 

O jei norėsite po koncerto pasukti į restoraną, deja, teks nusivilti. Viešojo maitinimo įstaigų mūsų mieste nemažai, deja, naujametinių renginių beveik niekas neorganizuoja. Išimtis – Bažnyčių gatvėje įsikūręs restoranas „Sodai“ kviečia sutikti Naujuosius linksmai pačiame miesto centre. Restoranas savo feisbuko paskyroje skelbia, kad laukia porų ir grupelių pirmajame aukšte ir iki 18 svečių antrajame. Restorane rengiamas lietuviškos muzikos vakaras su vedėju ir dainininku Nerijumi Šukučiu. Žadama, kad bus žaidimų, konkursų, prizų ir, žinoma, geros nuotaikos. „Jums paruošime šaltus užkandžius, karštą patiekalą ir desertą su kava ar arbata. Gėrimai iš krano ir kokteiliai iš baro iki 21 val. – nemokamai“, – tikina vakaro organizatoriai. Kaina asmeniui, kaip skelbiama „Sodų“ paskyroje, iki gruodžio 19 dienos – 100 eurų.
Restoranas organizuoja ir loteriją, kurioje galima laimėti 100 eurų vertės kuponą sutikti Naujuosius metus „Soduose“. Žaidime dalyvaujama išleidus vos 20 eurų restorane ar užsisakant maistą į namus.

Šventinį Naujųjų metų sutikimą rengia ir restoranas „Deizė“. Lankytojams bus siūlomi patiekalai iš šventinio meniu, gros gyva muzika.

– Abejoju, ar vietų dar yra, nes norinčių užsisakyti be proto daug, – sakė restorano savininkas Dainius. – Dar, jei ką, gal stalus kaip nors perstumdysim, kad daugiau žmonių tilptų.

Pasak jo, vienam žmogui šventinė vakarienė su šampano taure kainuos 55 eurus.

Muzikos klube „Rūsys“ naujametinį vakarą muzika neskambės – šventinio vakaro neorganizuojama, kaip sakė jo vadovas Vidas Metrikis, dėl pernelyg aukštų atlikėjų ir vedėjų paslaugų įkainių. Tačiau maistas bus gaminamas ir tiekiamas į privačius vakarėlius kaimo turizmo sodybose ar kitur. Tokių  užsakymų, pasak V. Metrikio, jau turima nemažai. Patiekalų bus galima užsisakyti ir išsinešti. Jų pasirinkimas – išties nemažas, sukurtas ir šventinis meniu, kuriame – užkandžiai, salotos, desertai.

Restoranas „Bacas“, kaip teigė jo vadovė Alfreda Baciuškienė, paskutinę metų dieną dirbs kaip įprastai, maisto bus galima užsisakyti ir išsinešti. O patiekalus bus galima užsisakyti iš specialaus šventinio meniu, kuriame – Pekino antis, įdaryta obuoliais, keptas žvėrienos kumpis, kepta žuvis su migdolais, silkė patale ir t.t.  

Restoranas „Da Feng“, pasak jo vadovės Alma Marozienė, Naujųjų išvakarėse lankytojų nelaukia – dirbs tik su užsakymais į namus. 

– Taip susiplanavom darbus: dirbsim per Kūčias ir Kalėdas, todėl norim bent per Naujuosius šiek tiek pailsėti, – sakė ji.

Sušių baras „Šaukštelio studija“ lankytojų paskutinį senųjų metų vakarą irgi nelauks – gamins tik išsinešti skirtus iš anksto užsakytus patiekalus.

– Dirbsime nuo 11 iki 20 val., tačiau vietoje neaptarnausime. Užsakymų Naujiesiems turime daug, tačiau dar vieną kitą priimsim. Paprastai po Kalėdų pasipila skambučiai ir tos tuščios vietos bemat užsipildo, – sakė „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė.

Restoranėlis „Holivudas“, kaip skelbiama jo feisbuko paskyroje,  paskutinę metų dieną dirbs nuo 11 iki 16 val., picerija „Jazz Pizza & Grill“ – nuo 8.30 iki 20 val.

Kavinė „Naujoji pasaga“, įsikūrusi Taurų parke, paskutinę metų dieną dirbs kaip įprastai, o vakare salė užsakyta privačiam vakarėliui. 

Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Baltasis gandras, dar vadinamas busilu, starkumi, gužu, gužučiu, bacionu – Lietuvos nacionalinis paukštis. Jis nuo seno laikomas šventu paukščiu, mitiniu pirmtaku, globėju, kilusiu iš žmogaus, kuris neša laimę, gerovę, teisingumą (dangaus antspaudo saugotojas). Jis galįs žmonių ligas paimti, nulakinti į neįžengiamas pelkes ir ten palikti. Todėl gandras yra mieliausias sodybos kaimynas, atnešantis laimę tiems namams, šalia kurių apsigyveno, o dievdirbių kūryboje tarp šventųjų garbingą vietą užimdavo ir gandro statulėlės. Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tęsdama ilgametes tradicijas, LOD metinio susirinkimo dalyvių sprendimu 2023 metų paukščiu pasirinko baltąjį gandrą (Ciconia ciconia).
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ryškiaspalvis maistas greičiau prikausto dėmesį ir tarsi savaime sužadina apetitą. Skirtingų spalvų produktai reikalingi ne tik vizualiniam pasitenkinimui, bet ir organizmui. Kaip pastebi dietistė Vaida Kurpienė, kiekviena spalva, kuria pasižymi maistas, yra ne tik gamtos dovana, bet ir nauda sveikatai. Tinkamai pasirinkus spalvotus produktus, galime nesunkiai malšinti alkį, apsaugoti ląsteles, rūpintis sveika oda bei kitais teigiamais organizmo pokyčiais.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-02-15
​​​​​​​Trečiadienio vakarą Skaudvilės kultūros namai šurmuliavo – skaudviliškiai gausiai susirinko į koncertą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Nuotrauka
tulpes
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-02-14
Vasario 14-oji – diena, kuomet mylimieji vienas kitą stebina įvairiosiomis dovanomis ir mielomis staigmenomis. Viena populiariausių – gėlės. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, jų pardavimai šios šventės metu išauga net 25 kartus. Tiesa, tam, kad dovanų gautos gėlės džiugintų kuo ilgesnį laiką, svarbu žinoti kelias jų priežiūros taisykles.
Nuotrauka
PIRSLYBOS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-10
Radus ypatingą žmogų reikia ypatingos vietos jam tai prisipažinti. O juk, sakoma, santykius geriausia išbandyti kelionėse. Tad lemtingam pasimatymui – TOP vietos visoje Lietuvoje įsimintinoms romantiškoms akimirkoms dviese ar net sužadėtuvėms. Atraskite mūsų šalyje stulbinančio grožio oazes, labiausiai tinkančias pradėti sekti pasaką „ir tada jie ilgai ir laimingai gyveno“.
Nuotrauka
medziokles sezonas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-07
Galbūt šiandien miesto gatvėse matėte oranžiniais kombinezonais vilkinčius bėglius? Nenustebkite – Tauragėje šiandien filmuojamas gaudynių šou „Medžioklės sezonas“, apimantis visą šalį. Bėgliais šįkart tapo tauragiškis lenktynininkas Rokas Baciuška, neseniai Dakare pelnęs antrąją vietą,  ir „TikTok“ žvaigždė bei renginių organizatorė Goda Kujavskytė, daugeliui žinoma Godos Problemos vardu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-04
​​​​​​​Pirmąjį vasario sekmadienį, vasario 5-ąją, nepamirškite pasimėgauti cepelinais, mat būtent šią dieną tradiciškai bus švenčiama Pasaulio cepelinų diena. Nors naminių cepelinų pasigaminti nėra taip paprasta, žinant kelias gudrybes – juos paruošite be vargo. Be to, išleisite ir kur kas mažiau pinigų nei valgydami juos kavinėje. Porcija cepelinų mieste kainuoja apie 8 ir daugiau eurų, tuo tarpu namuose ją pasigaminsite vos už 1,4 euro. Tai, jog lietuviai namuose patys ruošia bulvinius patiekalus, patvirtina ir Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Anot jos, bulvės jau daug metų nesitraukia iš perkamiausių daržovių sąrašo viršūnės.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
​​​​​​​Aitrieji pipirai dažniausiai asocijuojasi su sočiais patiekalais, kurie maloniai šildo gomurį. Tačiau kulinarijos pasaulyje šie pikantiški priedai vis dažniau tampa neatsiejamu ingredientu desertų gamyboje. Nuo ledų ir padažų iki karšto šokolado, vaisių bei pyragų – vos žiupsnelis aitriųjų arba juodųjų pipirų mėgstamiausią skanėstą gali pakelti į kitą lygį.
Nuotrauka
pelkes
vstt.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Artėjant vasario 2-ajai, kai minima Pasaulinė pelkių diena, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori atkreipti visuomenės dėmesį į vertingų pelkių bei šlapmžemių apsaugą. Pelkių dienai saugomų teritorijų direkcijos organizuoja ir dedikuoja įvairius renginius, žygius, žaliąsias pamokas. Žygį organizuoja ir Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centras.
Nuotrauka
ZIEMA TAURAGE
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Dėl naktį prasidėjusio ir vietomis vis dar besitęsiančio snygio, sudėtingos eismo sąlygos didžiojoje šalies dalyje. Pagrindinių kelių dangos Lietuvoje padengtos pažliugusio sniego sluoksniu, provėžotos ir slidžios.
Nuotrauka
mezgėja
Įkelta:
2023-01-08
​​​​​​​Šiltas jaukus pledas ar lovatiesė iš natūralios vilnos praverstų, ko gero, bet kuriuose namuose, tačiau numegzti jį, patikėkite – tikras iššūkis. Kas bent kiek išmano apie mezgimą, supras, kaip tai nelengva, kiek laiko, jėgų ir kantrybės tam reikia. Juk vien siūlų lovatiesei reikia kelių kilogramų, o vienoje mezginio eilėje būna apie 1000 akių. Sunkaus mezginio net virbalai dažnai neatlaiko, o ir rankos nuo jo paskausta. Numegzti tokią lovatiesę užtrunka mėnesį. Vis dėlto didžiules lovatieses ir pledus mezganti tauragiškė Adelė Jasienė įsitikinusi, kad megzti sunku tam, kas šio užsiėmimo nemėgsta, o jai tai tiesiog pomėgis, poilsis, malonumas.
Nuotrauka
gloria
Įkelta:
2023-01-08
Kaip manote, ar daug tauragiškių muzikos atlikėjų galėtų pasigirti koncertavę didžiausiose šalies arenose, kuriose telpa keli tūkstančiai žiūrovų? Manau, tokių kol kas neatsirastų. Kol kas… Tačiau jau šį šeštadienį tokių dainininkų turėsime iškart bent porą dešimčių.
Nuotrauka
Maisto produktai
Įkelta:
2023-01-07
Nauji metai – naujos tendencijos. Dinamiškas gyvenimo būdas, klimato kaita, užgriuvę nauji iššūkiai ir didėjantis vartotojų sąmoningumas neabejotinai daro didžiulę įtaką žmonių mitybos racionui. 2023-iaisiais pirkėjų įpročius formuos tiek noras maitintis sveikiau, tiek nostalgiški prisiminimai apie tėvų ar senelių ruoštą maistą, sako Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė ir įvardija 5 ryškiausias kulinarinį pasaulį formuosiančias tendencijas.
Nuotrauka
pagegiu baseinas
Pagėgių savivaldybės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-04
Baseinas Pagėgių centre atidarytas dar pernai rugpjūtį, per jubiliejinį 715-ąjį miesto. Tiesa, tada atidarymo būta tik oficialaus. Šiandien jis pagaliau atvėrė duris lankytojams.
Nuotrauka
Naujas apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vizualizacija
Įkelta:
2023-01-03
Prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kur matosi dviejų upių – Akmenos ir Jūros – vingiai ir slėniai, kyla naujas objektas. Tai apžvalgos bokštas-regykla, nuo kurios atsivers nuostabaus kraštovaizdžio panorama, praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Nuotrauka
Kakava
Įkelta:
2023-01-01
​​​​​​​Bene populiariausias saldumynas pasaulyje – šokoladas – pavergė žmonių širdis pirmiausiai kaip kakavos gėrimas. Prieš keturis tūkstantmečius gyvavusi Majų civilizacija „kartųjį vandenį“ brangino kaip dievų gėrimą, o europiečiams jį pasaldinus ir sušvelninus pienu, iki šių dienų kakavą geriame, kad sušiltumėm ir praskaidrintumėm nuotaiką niūriomis dienomis. Maisto gamybos ekspertė dalinasi patarimais, kaip iš kakavos gauti daugiausiai malonumo ir naudos sveikatai.
Nuotrauka
zuikiai
Įkelta:
2022-12-25
Šaunu, kai jaunuoliai, net ir nepalikę mokyklos suolo, jau sugeba iš savo pomėgių šiek tiek užsidirbti. Viena tokių – 18-metė Rugilė Jurgilevičiūtė. Nors ji dar mokosi „Versmės“ gimnazijoje, paskutinėje gimnazijos klasėje, po truputį bando „įdarbinti“ savo pomėgį nerti žaisliukus.
Nuotrauka
suoliukas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-22
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos iniciatyva Pilies aikštėje šiandien įrengtas išmanusis suoliukas.