Mieliausia dovana – rankų darbo
Įkelta:
2022-12-25
Nuotrauka
zuikiai
Aprašymas

Ateitį Rugilė sieja su menu

,
Nuotrauka
zuikiai
Aprašymas

Rugilės rankų darbo zuikučiai

Asmeninio albumo nuotraukos

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šaunu, kai jaunuoliai, net ir nepalikę mokyklos suolo, jau sugeba iš savo pomėgių šiek tiek užsidirbti. Viena tokių – 18-metė Rugilė Jurgilevičiūtė. Nors ji dar mokosi „Versmės“ gimnazijoje, paskutinėje gimnazijos klasėje, po truputį bando „įdarbinti“ savo pomėgį nerti žaisliukus.

Gimnazistė feisbuke sukūrė puslapį „Fluffy by Rugilė“, į kurį ir kelia savo rankų darbo minkštus žaislus.

Mergina vardijo ir kitus savo pomėgius – keliones, muzikos klausymąsi, laisvalaikio leidimą su gyvūnais. 

– Mėgstu užsiimti ir rankdarbiais – piešimu, pjaustymu, patinka ir pačiai pasigaminti, pavyzdžiui, namų dekoracijas, kalėdinius žaisliukus, – dalijosi mergina.

Rugilė labai domisi ir transporto priemonėmis – automobiliais, motociklais.

– Jie mane žavi, man išties labai įdomu sužinoti apie juos kuo daugiau, – pridūrė ji.

Mergina pasakojo gaminti rankdarbius pradėjo, kaip ir visi, dar darželyje, kai gamindavo atvirukus ar kokias smulkmenėles tėveliams. Suprantama, kad ne kiekvienas tęsia šią veiklą toliau, tačiau Rugilė šio pomėgio nepaliko ir gilinosi į šio meno subtilybes.

Artimųjų palaikymo sulaukė

– Nuo mažens įpratau, kad jeigu dovanoji dovaną, tai turi būti rankų darbo gaminys, – teigė moksleivė. – Pavyzdžiui, praėjusiais metais savo šeimai dovanojau dekoruotus nuotraukų rėmelius su įsimintinomis akimirkomis. Mano šeimą tai džiugina, jie žino, kad kiekvienais metais vis sugalvosiu kažką naujo.

Rankdarbius ji dovanoja ne tik šeimos nariams, bet ir artimiesiems bei draugams – visi tikisi, kad ji sukurs ką nors pati, o ne nupirks, ir kad tai turės ypač sentimentalią vertę.

Neseniai rankdarbiais mergina susidomėjo dar labiau. Mintis gaminti, pardavinėti ir apskritai kurti savo verslą buvo tokia, kaip ir daugumos vaikų svajonėse – kad bus galima uždirbti daug pinigų.

– Nėrimo pagrindus jau buvau išmokusi seniai, bet prieš kelerius metus, kai pradėjau domėtis naujais nėrimo būdais, kaip nunerti žaisliukus ar nunerti kažką kitokio, sulaukiau paskatinimo iš draugų, tėvų. Jie siūlė labiau pasigilinti ir pabandyti savo kūrinius parduoti, – džiaugėsi mergina.

Rugilė teigė nesitikėjusi, kad sulauks tiek palaikymo – ji pastebėjo, kad kartais į jaunimo idėjas žiūrima skeptiškai, jų darbai kartais būna nuvertinami.

– Tikrai džiugu sulaukti palaikymo, artimieji dažnai atsiunčia ir interneto platybėse rastų nėrinių pavyzdžių, kad tai galėčiau pabandyti ir aš, – pasakojo Rugilė.

Nuotrauka
zuikiai

Pavadinimas – angliškas

– Mano mažo versliuko pradžia buvo mano sesės gimtadienis rugsėjo pabaigoje, kai padariau pirmą vadinamą fluffy, – įvardijo R. Jurgilevičiūtė.

Pavadinimą savo nertiems žaisliukams mergina sugalvojo ilgai nesvarsčiusi:

– Gaila, bet jaunimas labai daug kalba angliškai ir turi daug angliškų interpretacijų. Taigi pavadinimas kilo dėl to, kad siūlai, kuriuos naudoju žaisliukams nerti, yra labai minkšti,  o angliškai minkšti vadinasi fluffy, tas kuris sukelia šiltumo, meilumo jausmą ir taip ir nusprendžiau žaisliukus vadinti fluffy.

Anksčiau ji nerdavo įvairius rankdarbius – miniatiūrinius meškiukus, bandė nerti šalikus, riešines, bet, pasak Rugilės, tikriausiai labai daug įtakos turėjo ir sesė, nes nuo pat mažens aplink ją buvo zuikiai. 

– Kadangi žinojau, kad tai jos mėgstamiausias gyvūnėlis, pradėjau labiau domėtis, kaip juos padaryti, piešti eskizus, – pasakojo Rugilė.

Nėrimo pagrindų mergina išmoko dar pradinėse klasėse, o vėliau nusprendė juos tobulinti:

– Kai mokiausi pradinėse klasėse, turėjome dailės ir darbelių pamoką, mūsų auklėtoja pasirūpino, kad turėtume bent jau nėrimo pagrindus, mokėtume nunerti bent jau paprastą pynutę. Manau, jau tada tai man ir sukėlė didelį susidomėjimą. Todėl pas mano mamos draugę siuvėją pradėjau mokytis nerti ir truputį sudėtingesnius dalykus, – pasakoja mergina.

Kol kas ji svarsto tik apie zuikučių nėrimą, bet gali būti, kad artėjant Velykoms dovanėlių asortimentas kiek keisis.

Ateitį sieja su menu

Mokykloje Rugilei labiausiai patinka anglų kalba bei istorija, kurią ir norėtų studijuoti. 

– Labai domiuosi kultūra, renginiais, meno galerijomis. Kiekvienas mano artimas draugas žino, kad nuvažiuoti į kitą miestą ir neaplankyti to miesto muziejaus man bus nusikaltimas, – šypsosi mergina. – Norėčiau šioje srityje ir dirbti, linkstu link meno ir kultūros renginių.

Tauragiškė baigusi mokyklą mąsto pasilikti vienerius laisvus metus, kas dabar yra populiaru tarp jaunimo, kad galėtų apsispręsti, kuo iš tikrųjų nori būti ir prieš įstodama studijuoti norėtųsi turėti ir pajamų, ir kartu apgalvoti, susikoncentruoti, į kurią sferą nori gilintis – istorijos ar dailės.

Rugilė dalijasi patarimu dar svarstantiems ir nedrįstantiems pradėti savo veiklos:

– Jeigu esi kažkuo susidomėjęs, būtinai apie tai daug kalbėk, užsiimk tuo ir galbūt ateityje sulauksi pagalbos, galbūt kažkas suteiks ir reikalingų resursų pradėti kurti kažką savo.

 

Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
Pirkti maistą, avalynę, drabužius, dovanas ar buitinę techniką ne fizinėje, o elektroninėje parduotuvėje – įprastas dalykas dešimtims tūkstančių lietuvių. Jos leidžia sutaupyti daugybę laiko ir gerokai palengvina kasdienybę kiekvienam iš mūsų. Tačiau kuri elektroninė parduotuvė yra ta vienintelė, kuri sukelia daugiausiai simpatijų ir klientų lojalumo bei gali būti pavadinta Lietuvos mylimiausiąja? Tą jau greitu metu padės išsiaiškinti šiandien startuojantys Mylimiausios Lietuvos elektroninės parduotuvės rinkimai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-26
​​​​​​​Paskutinis vasaros savaitgalis – proga pasidžiaugti atostogų prisiminimais ir pasilepinti gardumynais. Šiltas, nuodėmingai skanus desertas padės nuvyti šalin mintis apie darbus ir mokslus. „Iki“ konditeris Thierry Lauvray siūlo tris variantus, kuriems nereikės nei brangių ingredientų, nei specialių įgūdžių – pagaminti galės kiekvienas, nepriklausomai nuo sugebėjimų ar piniginės dydžio.
Nuotrauka
vasara
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-18
Ateinančiomis dienomis karšti orai nesitrauks, o į vakarinius rajonus vėl sugrįš. Tai jau galima laikyti tikra karščio banga. Neatmestina, kad dar pasitaikys ir karščio rekordų, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Tatuiruočių meistrės Monika Norbutaitė ir Laura Jockė – geriausios draugės nuo gimnazijos laikų. Tai, kad po kelių metų užsienyje – viena gyveno Norvegijoje, kita – Airijoje, jų keliai susiėjo, abi laiko tikra sėkme. Neseniai merginos kartu atidarė tatuiruočių saloną „Tattoo Time“ – visai šalia redakcijos. Na, kaip galėjome jų nepakalbinti? Juo labiau, kad tatuituotės pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
​​​​​​​Braškės ir šokoladas, mocarela ir pomidoras, riešutinis sviestas ir džemas – kai kurie maisto deriniai jau yra virtę legendiniais. Dar prieš porą dešimtmečių tikriausiai ne vienas būtų ir įtariai žiūrėjęs į arbūzo, fetos ir mėtų kombinaciją, tačiau dabar šios salotos vasarą karaliauja ir ant lietuvių stalų. Kokie dar deriniai galėtų virsti kultiniais? Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi 3 nebrangiomis idėjomis, kurie taps naujais gastronominiais atradimais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Po vėsesnių dienų temperatūros stulpeliai jau palengva kopia aukštyn, o Žolinės ilgąjį savaitgalį sinoptikai prognozuoja ypač karštą. Neabejotinai dauguma norės atsigaivinti vėsiais ledais – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad karštomis dienomis jų pardavimai šauna aukštyn. Ledus galite nesunkiai pasigaminti ir namuose: tereikės dviejų pigių produktų ir... tarkos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-13
​​​​​​​Kartų parke, Zumpės tvenkinyje, įrengtas fontanas tauragiškius purslais ir spalvomis turėtų džiuginti kasdien, taip nėra – savo nusivylimu pasidalijo į redakciją užsukusi tauragiškė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Toli gražu ne visi svajoja apie tingų poilsį prie jūros – kai kuriems kur kas maloniau, o ir prasmingiau atrodo keliauti. Ir ne lėktuvu, autobusu ar automobiliu, o dviračiu, valtimi ar net pėsčiomis. Taip ne tik išbandai save, daugiau pamatai, bet ir pajunti tikrą kelionių skonį, įsitikinę Raminta ir Linas Anuliai, neseniai dviračiais apkeliavę Baltijos šalis. Ir tai nebuvo daugiausia ištvermės pareikalavęs žygis – pasak Ramintos, pėsčiomis nukeliauti iš Skaudvilės į Zarasus buvo kur kas sunkiau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-12
​​​​​​​Gaminate salotas iš šviežių ir traškių salotų lapų? O gal sočiai vakarienei pasirinkote lengvą variantą – salotas su grilinta vištiena? Galbūt ieškote, kuo pagardinti keptas šviežias bulves? Arba ką užtepti ant sumuštinio? Visiems šiems variantams idealiai tiks nebrangus naminis bazilikų padažas, tiesiog kvepiantis vasara. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą įvairūs žalumynai ir prieskoninės žolelės yra tikras hitas – pirkėjai juos naudoja tiek patiekalų gardinimui, tiek atsargoms žiemai ruošti.
Nuotrauka
grybai
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Norint, kad grybavimas neapkarstų, policijos pareigūnai primena keletą paprastų taisyklių grybautojams.