Mieliausia dovana – rankų darbo
Įkelta:
2022-12-25
Nuotrauka
zuikiai
Aprašymas

Ateitį Rugilė sieja su menu

,
Nuotrauka
zuikiai
Aprašymas

Rugilės rankų darbo zuikučiai

Asmeninio albumo nuotraukos

 

Šaunu, kai jaunuoliai, net ir nepalikę mokyklos suolo, jau sugeba iš savo pomėgių šiek tiek užsidirbti. Viena tokių – 18-metė Rugilė Jurgilevičiūtė. Nors ji dar mokosi „Versmės“ gimnazijoje, paskutinėje gimnazijos klasėje, po truputį bando „įdarbinti“ savo pomėgį nerti žaisliukus.

Gimnazistė feisbuke sukūrė puslapį „Fluffy by Rugilė“, į kurį ir kelia savo rankų darbo minkštus žaislus.

Mergina vardijo ir kitus savo pomėgius – keliones, muzikos klausymąsi, laisvalaikio leidimą su gyvūnais. 

– Mėgstu užsiimti ir rankdarbiais – piešimu, pjaustymu, patinka ir pačiai pasigaminti, pavyzdžiui, namų dekoracijas, kalėdinius žaisliukus, – dalijosi mergina.

Rugilė labai domisi ir transporto priemonėmis – automobiliais, motociklais.

– Jie mane žavi, man išties labai įdomu sužinoti apie juos kuo daugiau, – pridūrė ji.

Mergina pasakojo gaminti rankdarbius pradėjo, kaip ir visi, dar darželyje, kai gamindavo atvirukus ar kokias smulkmenėles tėveliams. Suprantama, kad ne kiekvienas tęsia šią veiklą toliau, tačiau Rugilė šio pomėgio nepaliko ir gilinosi į šio meno subtilybes.

Artimųjų palaikymo sulaukė

– Nuo mažens įpratau, kad jeigu dovanoji dovaną, tai turi būti rankų darbo gaminys, – teigė moksleivė. – Pavyzdžiui, praėjusiais metais savo šeimai dovanojau dekoruotus nuotraukų rėmelius su įsimintinomis akimirkomis. Mano šeimą tai džiugina, jie žino, kad kiekvienais metais vis sugalvosiu kažką naujo.

Rankdarbius ji dovanoja ne tik šeimos nariams, bet ir artimiesiems bei draugams – visi tikisi, kad ji sukurs ką nors pati, o ne nupirks, ir kad tai turės ypač sentimentalią vertę.

Neseniai rankdarbiais mergina susidomėjo dar labiau. Mintis gaminti, pardavinėti ir apskritai kurti savo verslą buvo tokia, kaip ir daugumos vaikų svajonėse – kad bus galima uždirbti daug pinigų.

– Nėrimo pagrindus jau buvau išmokusi seniai, bet prieš kelerius metus, kai pradėjau domėtis naujais nėrimo būdais, kaip nunerti žaisliukus ar nunerti kažką kitokio, sulaukiau paskatinimo iš draugų, tėvų. Jie siūlė labiau pasigilinti ir pabandyti savo kūrinius parduoti, – džiaugėsi mergina.

Rugilė teigė nesitikėjusi, kad sulauks tiek palaikymo – ji pastebėjo, kad kartais į jaunimo idėjas žiūrima skeptiškai, jų darbai kartais būna nuvertinami.

– Tikrai džiugu sulaukti palaikymo, artimieji dažnai atsiunčia ir interneto platybėse rastų nėrinių pavyzdžių, kad tai galėčiau pabandyti ir aš, – pasakojo Rugilė.

Nuotrauka
zuikiai

Pavadinimas – angliškas

– Mano mažo versliuko pradžia buvo mano sesės gimtadienis rugsėjo pabaigoje, kai padariau pirmą vadinamą fluffy, – įvardijo R. Jurgilevičiūtė.

Pavadinimą savo nertiems žaisliukams mergina sugalvojo ilgai nesvarsčiusi:

– Gaila, bet jaunimas labai daug kalba angliškai ir turi daug angliškų interpretacijų. Taigi pavadinimas kilo dėl to, kad siūlai, kuriuos naudoju žaisliukams nerti, yra labai minkšti,  o angliškai minkšti vadinasi fluffy, tas kuris sukelia šiltumo, meilumo jausmą ir taip ir nusprendžiau žaisliukus vadinti fluffy.

Anksčiau ji nerdavo įvairius rankdarbius – miniatiūrinius meškiukus, bandė nerti šalikus, riešines, bet, pasak Rugilės, tikriausiai labai daug įtakos turėjo ir sesė, nes nuo pat mažens aplink ją buvo zuikiai. 

– Kadangi žinojau, kad tai jos mėgstamiausias gyvūnėlis, pradėjau labiau domėtis, kaip juos padaryti, piešti eskizus, – pasakojo Rugilė.

Nėrimo pagrindų mergina išmoko dar pradinėse klasėse, o vėliau nusprendė juos tobulinti:

– Kai mokiausi pradinėse klasėse, turėjome dailės ir darbelių pamoką, mūsų auklėtoja pasirūpino, kad turėtume bent jau nėrimo pagrindus, mokėtume nunerti bent jau paprastą pynutę. Manau, jau tada tai man ir sukėlė didelį susidomėjimą. Todėl pas mano mamos draugę siuvėją pradėjau mokytis nerti ir truputį sudėtingesnius dalykus, – pasakoja mergina.

Kol kas ji svarsto tik apie zuikučių nėrimą, bet gali būti, kad artėjant Velykoms dovanėlių asortimentas kiek keisis.

Ateitį sieja su menu

Mokykloje Rugilei labiausiai patinka anglų kalba bei istorija, kurią ir norėtų studijuoti. 

– Labai domiuosi kultūra, renginiais, meno galerijomis. Kiekvienas mano artimas draugas žino, kad nuvažiuoti į kitą miestą ir neaplankyti to miesto muziejaus man bus nusikaltimas, – šypsosi mergina. – Norėčiau šioje srityje ir dirbti, linkstu link meno ir kultūros renginių.

Tauragiškė baigusi mokyklą mąsto pasilikti vienerius laisvus metus, kas dabar yra populiaru tarp jaunimo, kad galėtų apsispręsti, kuo iš tikrųjų nori būti ir prieš įstodama studijuoti norėtųsi turėti ir pajamų, ir kartu apgalvoti, susikoncentruoti, į kurią sferą nori gilintis – istorijos ar dailės.

Rugilė dalijasi patarimu dar svarstantiems ir nedrįstantiems pradėti savo veiklos:

– Jeigu esi kažkuo susidomėjęs, būtinai apie tai daug kalbėk, užsiimk tuo ir galbūt ateityje sulauksi pagalbos, galbūt kažkas suteiks ir reikalingų resursų pradėti kurti kažką savo.

 

Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Baltasis gandras, dar vadinamas busilu, starkumi, gužu, gužučiu, bacionu – Lietuvos nacionalinis paukštis. Jis nuo seno laikomas šventu paukščiu, mitiniu pirmtaku, globėju, kilusiu iš žmogaus, kuris neša laimę, gerovę, teisingumą (dangaus antspaudo saugotojas). Jis galįs žmonių ligas paimti, nulakinti į neįžengiamas pelkes ir ten palikti. Todėl gandras yra mieliausias sodybos kaimynas, atnešantis laimę tiems namams, šalia kurių apsigyveno, o dievdirbių kūryboje tarp šventųjų garbingą vietą užimdavo ir gandro statulėlės. Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tęsdama ilgametes tradicijas, LOD metinio susirinkimo dalyvių sprendimu 2023 metų paukščiu pasirinko baltąjį gandrą (Ciconia ciconia).
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 valanda
Ryškiaspalvis maistas greičiau prikausto dėmesį ir tarsi savaime sužadina apetitą. Skirtingų spalvų produktai reikalingi ne tik vizualiniam pasitenkinimui, bet ir organizmui. Kaip pastebi dietistė Vaida Kurpienė, kiekviena spalva, kuria pasižymi maistas, yra ne tik gamtos dovana, bet ir nauda sveikatai. Tinkamai pasirinkus spalvotus produktus, galime nesunkiai malšinti alkį, apsaugoti ląsteles, rūpintis sveika oda bei kitais teigiamais organizmo pokyčiais.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-02-15
​​​​​​​Trečiadienio vakarą Skaudvilės kultūros namai šurmuliavo – skaudviliškiai gausiai susirinko į koncertą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Nuotrauka
tulpes
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-02-14
Vasario 14-oji – diena, kuomet mylimieji vienas kitą stebina įvairiosiomis dovanomis ir mielomis staigmenomis. Viena populiariausių – gėlės. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, jų pardavimai šios šventės metu išauga net 25 kartus. Tiesa, tam, kad dovanų gautos gėlės džiugintų kuo ilgesnį laiką, svarbu žinoti kelias jų priežiūros taisykles.
Nuotrauka
PIRSLYBOS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-10
Radus ypatingą žmogų reikia ypatingos vietos jam tai prisipažinti. O juk, sakoma, santykius geriausia išbandyti kelionėse. Tad lemtingam pasimatymui – TOP vietos visoje Lietuvoje įsimintinoms romantiškoms akimirkoms dviese ar net sužadėtuvėms. Atraskite mūsų šalyje stulbinančio grožio oazes, labiausiai tinkančias pradėti sekti pasaką „ir tada jie ilgai ir laimingai gyveno“.
Nuotrauka
medziokles sezonas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-07
Galbūt šiandien miesto gatvėse matėte oranžiniais kombinezonais vilkinčius bėglius? Nenustebkite – Tauragėje šiandien filmuojamas gaudynių šou „Medžioklės sezonas“, apimantis visą šalį. Bėgliais šįkart tapo tauragiškis lenktynininkas Rokas Baciuška, neseniai Dakare pelnęs antrąją vietą,  ir „TikTok“ žvaigždė bei renginių organizatorė Goda Kujavskytė, daugeliui žinoma Godos Problemos vardu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-04
​​​​​​​Pirmąjį vasario sekmadienį, vasario 5-ąją, nepamirškite pasimėgauti cepelinais, mat būtent šią dieną tradiciškai bus švenčiama Pasaulio cepelinų diena. Nors naminių cepelinų pasigaminti nėra taip paprasta, žinant kelias gudrybes – juos paruošite be vargo. Be to, išleisite ir kur kas mažiau pinigų nei valgydami juos kavinėje. Porcija cepelinų mieste kainuoja apie 8 ir daugiau eurų, tuo tarpu namuose ją pasigaminsite vos už 1,4 euro. Tai, jog lietuviai namuose patys ruošia bulvinius patiekalus, patvirtina ir Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Anot jos, bulvės jau daug metų nesitraukia iš perkamiausių daržovių sąrašo viršūnės.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
​​​​​​​Aitrieji pipirai dažniausiai asocijuojasi su sočiais patiekalais, kurie maloniai šildo gomurį. Tačiau kulinarijos pasaulyje šie pikantiški priedai vis dažniau tampa neatsiejamu ingredientu desertų gamyboje. Nuo ledų ir padažų iki karšto šokolado, vaisių bei pyragų – vos žiupsnelis aitriųjų arba juodųjų pipirų mėgstamiausią skanėstą gali pakelti į kitą lygį.
Nuotrauka
pelkes
vstt.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Artėjant vasario 2-ajai, kai minima Pasaulinė pelkių diena, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori atkreipti visuomenės dėmesį į vertingų pelkių bei šlapmžemių apsaugą. Pelkių dienai saugomų teritorijų direkcijos organizuoja ir dedikuoja įvairius renginius, žygius, žaliąsias pamokas. Žygį organizuoja ir Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centras.
Nuotrauka
ZIEMA TAURAGE
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Dėl naktį prasidėjusio ir vietomis vis dar besitęsiančio snygio, sudėtingos eismo sąlygos didžiojoje šalies dalyje. Pagrindinių kelių dangos Lietuvoje padengtos pažliugusio sniego sluoksniu, provėžotos ir slidžios.
Nuotrauka
mezgėja
Įkelta:
2023-01-08
​​​​​​​Šiltas jaukus pledas ar lovatiesė iš natūralios vilnos praverstų, ko gero, bet kuriuose namuose, tačiau numegzti jį, patikėkite – tikras iššūkis. Kas bent kiek išmano apie mezgimą, supras, kaip tai nelengva, kiek laiko, jėgų ir kantrybės tam reikia. Juk vien siūlų lovatiesei reikia kelių kilogramų, o vienoje mezginio eilėje būna apie 1000 akių. Sunkaus mezginio net virbalai dažnai neatlaiko, o ir rankos nuo jo paskausta. Numegzti tokią lovatiesę užtrunka mėnesį. Vis dėlto didžiules lovatieses ir pledus mezganti tauragiškė Adelė Jasienė įsitikinusi, kad megzti sunku tam, kas šio užsiėmimo nemėgsta, o jai tai tiesiog pomėgis, poilsis, malonumas.
Nuotrauka
gloria
Įkelta:
2023-01-08
Kaip manote, ar daug tauragiškių muzikos atlikėjų galėtų pasigirti koncertavę didžiausiose šalies arenose, kuriose telpa keli tūkstančiai žiūrovų? Manau, tokių kol kas neatsirastų. Kol kas… Tačiau jau šį šeštadienį tokių dainininkų turėsime iškart bent porą dešimčių.
Nuotrauka
Maisto produktai
Įkelta:
2023-01-07
Nauji metai – naujos tendencijos. Dinamiškas gyvenimo būdas, klimato kaita, užgriuvę nauji iššūkiai ir didėjantis vartotojų sąmoningumas neabejotinai daro didžiulę įtaką žmonių mitybos racionui. 2023-iaisiais pirkėjų įpročius formuos tiek noras maitintis sveikiau, tiek nostalgiški prisiminimai apie tėvų ar senelių ruoštą maistą, sako Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė ir įvardija 5 ryškiausias kulinarinį pasaulį formuosiančias tendencijas.
Nuotrauka
pagegiu baseinas
Pagėgių savivaldybės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-04
Baseinas Pagėgių centre atidarytas dar pernai rugpjūtį, per jubiliejinį 715-ąjį miesto. Tiesa, tada atidarymo būta tik oficialaus. Šiandien jis pagaliau atvėrė duris lankytojams.
Nuotrauka
Naujas apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vizualizacija
Įkelta:
2023-01-03
Prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kur matosi dviejų upių – Akmenos ir Jūros – vingiai ir slėniai, kyla naujas objektas. Tai apžvalgos bokštas-regykla, nuo kurios atsivers nuostabaus kraštovaizdžio panorama, praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Nuotrauka
Kakava
Įkelta:
2023-01-01
​​​​​​​Bene populiariausias saldumynas pasaulyje – šokoladas – pavergė žmonių širdis pirmiausiai kaip kakavos gėrimas. Prieš keturis tūkstantmečius gyvavusi Majų civilizacija „kartųjį vandenį“ brangino kaip dievų gėrimą, o europiečiams jį pasaldinus ir sušvelninus pienu, iki šių dienų kakavą geriame, kad sušiltumėm ir praskaidrintumėm nuotaiką niūriomis dienomis. Maisto gamybos ekspertė dalinasi patarimais, kaip iš kakavos gauti daugiausiai malonumo ir naudos sveikatai.
Nuotrauka
kavines
Muzikos klubo „Rūsys“ nuotrauka
Įkelta:
2022-12-30
Įprasta, kad Kalėdos yra šeimos šventė, šiltai ir jaukiai ji pasitinkama namuose, artimųjų apsuptyje. O Naujieji metai – puiki proga pasipuošti, išeiti į viešumą, pašėlti draugų kompanijoje. Vis dėlto daugelis, matyt, pasitiks Naujuosius privačiuose vakarėliuose – panašu, kad šventinį Naujųjų metų vakarą rengia vos viena kita miesto viešojo maitinimo įstaiga.
Nuotrauka
suoliukas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-22
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos iniciatyva Pilies aikštėje šiandien įrengtas išmanusis suoliukas.