Skaudvilėje veikianti atvira jaunimo erdvė (SAJE) atnaujinama, o joje vykstančios veiklos vis tobulinamos. Kaip pasakojo Skaudvilės atviros jaunimo erdvės koordinatorė–jaunimo darbuotoja Agnė Gailienė, prie pasikeitimų jaunimo erdvėje prisideda ne tik darbuotojai, bet ir jaunimas, norintis susikurti sau gražesnę aplinką.
Užimtumo netrūksta
Skaudvilės atviros jaunimo erdvės (SAJE) jaunimo darbuotoja Agnė Gailienė teigia, kad panašių vietų jaunimui mažesniuose miesteliuose tikrai reikia. Pasak jos, Skaudvilėje jaunimas turi kino klubą „Kino paslaptis“. Tai jų atskira bendravimo grupė, erdvės lankytojai patys renkasi, kokius kino filmus žiūrės, ką valgys. Vyksta filmų aptarimai ir pristatymai.
– Visi, esantys klube, siūlo filmą ir balsuoja, ką nori žiūrėti. Tas, kurio filmą išrenka, jį pristato, ir pažiūrime per laiką visų pasiūlytus filmus. Tariamės, ką valgysim žiūrėdami filmą ir kartu gaminame. Po filmo vyksta aptarimas, refleksija, – teigė A. Gailienė.
Kaip pasakojo Agnė, jaunimo erdvėje jie mėgsta žaisti stalo žaidimus, aptarti įvairias problemas ar tiesiog pabendrauti prie arbatos puodelio.
– Erdvėje kiekvienas jaunuolis gali jaustis laisvai, nevaržomas įsipareigojimų. Ir nors turime tam tikras taisykles, čia jaunimas ateina kada nori ir veikia tai, kas jam patinka ir tuo metu atrodo svarbu, – teigė moteris.
Savo veiklomis jaunimo erdvė dažnai dalijasi ir socialiniuose tinkluose – feisbuke ir instagrame. Vis dėlto pagrindinis SAJE tikslas nėra vien tik pramoginiai renginiai.
– Mūsų tikslas yra padėti jaunuoliui susitvarkyti su iššūkiais, padėti realizuoti, atrasti save, lengviau integruotis į bendruomenę ir kitaip prisidėti prie jaunimo neformalaus ugdymo, – tikslus vardijo jaunimo darbuotoja.
Ji pasakoja, kad prieš kurį laiką, kai pati mokėsi Skaudvilėje, nebuvo tokių vietų, kur būtų galima nueiti po pamokų ar laisvu laiku. O dabar Skaudvilėje kuriama saugi aplinka ne tik būti, bet ir veikti.
Atnaujina jaunimo erdvę
Skaudvilės atviroje jaunimo erdvėje vyksta įvairių veiklų, kurias inicijuoja ir jaunimas, ir jaunimo darbuotojai.
– Bendradarbiaujame su Skaudvilės gimnazija, ugdymo ir vaiko gerovės centru, seniūnija, kultūros namais, bendruomene, Tauragės profesiniu rengimo centru ir kitomis įstaigomis, – vardijo Agnė.
Moteris dirba dar tik vienerius metus, bet planų turi daugybę.
– Planuojame ateinančiai vasarai įsirengti ir lauko erdvę, vidaus patalpose taip pat dar laukia nemažai darbo, – planais dalijosi A. Gailienė. – Rugpjūčio pabaigoje–rugsėjo pradžioje planuojame rodyti lauke kino filmą „Kernagis“, planuojame išvyką su jaunimu į Birštono festivalį „Būtent“.
Erdvė stipriai atsinaujina, o tam padeda Jaunimo reikalų agentūros ir Tauragės savivaldybės skiriamas finansavimas.
Galimybės savanoriauti ir atrasti save
Į jaunimą Lietuvoje pradedama žiūrėti daug lanksčiau, pozityviau ir atviriau.
– Vien turint omenyje savanoriavimą – dabar tam yra plačios galimybės. Aš pati, pavyzdžiui, jų neturėjau. Dabar Skaudvilėje savanorystei galima rinktis net kelias įstaigas. Savanorystės patirtis jaunimui atveria daugiau galimybių ir ateityje, – teigė pašnekovė.
Jos nuomone, mažuose miesteliuose ypač reikia skleisti žinią apie jaunimo galimybes ir leisti jaunimui save atrasti, realizuoti bei padėti susidoroti su iškylančiais iššūkiais. Tam ir yra tokios erdvės.
– Nesakau, kad nėra kitur tokių galimybių, bet erdvėse koncentruojamasi į jaunimą ir dirbama vadovaujantis atvirumo, prieinamumo ir nepriklausomumo principais, – aiškino Agnė.
Pasak jaunimo darbuotojos, sukurtos puikios sąlygos savanoriauti – tai daryti jaunimas gali Tauragės kultūros centro Skaudvilės padalinyje, Skaudvilės krašto muziejuje, Adakavo socialinės globos namuose, Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungoje „Tauragės apskritasis stalas“, kuriam priklauso ir Skaudvilės atvira jaunimo erdvė, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Skaudvilės filiale.
– Praėjusį pusmetį aš turėjau dvi savanores. Savanoriauja tie, kuriems įdomu išbandyti save, kurie planuoja studijuoti – už savanorystę pridedama 0,25 stojamojo balo, ar tiesiog norintys įgyti patirties, – teigė ji.
Kaip pastebi A. Gailienė, jaunimas mėgsta tai, kas susiję su maisto gaminimu, įvairiomis nebandytomis veiklomis, pavyzdžiui, vaikščiojimas juosta („slackline“), žvakių gamyba ir dar įvairiausiais dalykais.
– Dirbant su jaunimu tikrai galima pastebėti stipriąsias jų puses, pomėgius. Kalbame apie tai ir išbandome. Viena savanorė atskleidė savo pomėgį maisto gamybai, ji gamino erdvėje švenčių, mokymų metu. Skaudvilėje turime įvairių talentų – nuo dainuojančių, vedančių renginius iki didžėjų, – apie jaunuolių pomėgius pasakojo Agnė.
Problemas stengiasi spręsti kartu
Kaip pagrindines paauglių problemas jau metus su jaunimu dirbanti moteris įvardija mokymosi sunkumus, santykių su draugais bei tėvais ypatumus
– Jaunimo erdvėse vyksta individualios konsultacijos, kurių metu jaunuoliai gali visiškai atvirai pasikalbėti, išsakyti, kas neduoda ramybės, ir pabandyti ieškoti sprendimo ar supratimo. O jei ateina su konkrečiu pagalbos prašymu, jei užtenka kompetencijų, padedame, kartu ieškome sprendimo, informacijos, – kalbėjo Agnė.
Pirmąjį pusmetį Skaudvilės atviroje jaunimo erdvėje būta per 1100 apsilankymų.
– Ateina tie, kuriems smagu būti erdvėje, kurie nori praleisti laiką su bendraminčiais ar ką nors nuveikti. Žinoma, vasarą lankytojų būna mažiau, nes dauguma atostogauja arba dirba, – pasakojo jaunimo darbuotoja.
Pasak jos, jaunimo erdvėje dažniausiai lankosi jaunimas nuo 12 iki 19 metų, nors kartais ateina ir jaunesnių, ir vyresnių.
Darbas skatina tobulėti
Paklausta, kaip pradėjo dirbti erdvėje, dviejų vaikų mama pasakoja prieš metus supratusi, kad atėjo laikas pabandyti kažką naujo ir per motinystės atostogas, pasitaikius progai, išbandė save darbe su jaunimu.
– Labai džiaugiuosi savo sprendimu. Džiugu, kad jaunimas nuoširdžiai mane priima, mes turime daug įvairių planų, – teigė Agnė.
Pasak moters, atviroje jaunimo erdvėje vyksta daug nematomo darbo.
– Daug kam atrodo, kad mes tik arbatas geriame, žaidimus žaidžiame ir šventes organizuojame. Iš tikrųjų po tuo slepiasi labai daug dalykų – tai atviras darbas su jaunimu. Tai darbas, kuris labai daug moko, reikalauja nesėdėti vietoje, o tobulėti ir sekti, kas vyksta jaunimo politikoje. Sutinku daug nuostabių žmonių tiek kitur, tiek savam krašte, kuriems rūpi jauni žmonės, – džiaugėsi Agnė.
Jau tapo tradicija, iškart po miuziklo vakaro Bijotuose, organizuoti ir didžiausią festivalio renginį - šventę, kuri džiugina ir mažus, ir didelius. Liepos 19-ąją, šeštadienį, Bijotų dvaro sodyba vėl prisipildys šurmulio, muzikos ir vasariško džiaugsmo – čia vyks vienas iškiliausių Šila
Bijotų dvaro festivalis – kaip tas karamelinis saldainis: ilgai „grojantis“ ir suteikiantis saldų malonumą. O su kuo dar galima palyginti daugiau kaip mėnesį trunkantį renginį? Prieš porą savaičių Bijotų dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai kvietė į Teatrų subuvimą, o jau šią savaitę į dar porą renginių. Vi
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad 2025 m. liepos 20 d. nuo 9:00 iki 24:00 val. dėl planinių sistemos migravimo darbų į valstybinį duomenų centrą, laikinai neveiks kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sistema, todėl elektroninės vinjetės (e-vinjetė) nebus galimybės nusipirkti nei svetainėje keliumokestis.lt, nei iš plat
Rugpjūčio 14 d. 20 val. Klaipėdos festivalio klausytojai kviečiami į unikalų simfoninės muzikos koncertą „Kodas MKČ", skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ajam jubiliejui. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras", diriguojami vyriausiojo teatro dirigento Tom
Prie Bilionių piliakalnio, etnografinėje sodyboje „Gīvenėms“, vėl susirinko tautodailininkai iš visos Lietuvos – kurti, bendrauti, dalintis idėjomis, tampančiomis medžio dirbiniais, skulptūromis, paveikslais, puošiančiais jau ne vien Bilionių seniūniją, bet visą Šilalės kraštą. Tradicinio tautodailės pl
Neįtikėtina, kaip aiškiai gitara ir akordeonas, grojant jais drauge, gali pasakoti istorijas. Vakar Tauragės geležinkelio stotyje įvykusiame koncerte tauragiškiai pabuvojo ir Pietų Amerikoje, ir Italijoje, ir Japonijoje. Tikėtina, jog dažnas, užmerkęs akis, mintimis paklajojo ir po savo gyvenimą – netradicinio instrumentų
Komandos formavimo žaidimai yra puikus būdas stiprinti bendradarbiavimą ir pasitikėjimą tarp darbuotojų. Įmonė siūlo platų įvairių veiklų spektrą, kuris apima komandinę dinamiką, kūrybines užduotis ir fizinio aktyvumo rungtis. Šie žaidimai leidžia darbuotojams atsiskleisti, gerinti bendravimo įgūdžius ir siekti bendro tikslo. Pasirinkti tin
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimo bei fizinio smurto atvejų. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos 2025 m. liepos 9 d. apie 19.10 val. Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Su
Paauglystė – išskirtinai jautrus ir iššūkių kupinas laikotarpis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei mokytojams. Šiuolaikinius paauglius veikia nuolatinis informacijos srautas, socialinių tinklų įtaka ir išaugęs elektroninių patyčių mastas. Visa tai prisideda prie prastėjančios emocinės sveikatos, didėjančio
Liepos 12 dieną Tauragėje Pilies aikštėje užlies amatininkų, tautodailininkų ir kūrėjų šurmulys. Čia vyks „Amatų ir skonių mugė“ – renginys, kuriame ne tik galima įsigyti išskirtinių rankų darbo dirbinių, bet ir susipažinti su jų kūrėjais. „Mugėje susirinks kūrėjai, tautodailininkai ir amatininkai i&sca
Dubajuje dingo žinomas Lietuvos sportinių šokių šokėjas, tauragiškis Vykintas Širmas. Suteikti bet kokios informacijos apie dingusį brolį socialiniuose tinkluose prašo sesuo Dovilė Širmaitė. Portalas Lrt.lt praneša, kad paskutinė žinoma V. Širmo žinoma buvimo vieta – butų kompleksas &bd