Tauragiškiai pramogas renkasi ir savo krašte
Įkelta:
2022-06-27
Nuotrauka
draudeniiai
Aprašymas

Raminta Lešinskaitė ir Vaidotas Jazdauskas prie Draudenių ežero

Asmeninio albumo nuotrauka

 

Brangstant kelionėms vis dažniau žmonės renkasi atostogas praleisti savo šalyje. Tauragės rajone turime ne vieną poilsiavietę prie vandens, kur būtų galima praleisti karštas vasaros dienas. Draudeniškiai Raminta Lešinskaitė ir Vaidotas Jazdauskas, pirmąjį vandens dviratį įsigiję savo pramogai, sulaukė didelio susidomėjimo ir prie Draudenių ežero įkūrė pramogų vietą , kuri šiemet skaičiuoja jau penktąją vasarą.

Pramogų įvairovė

Tikriausiai jau ne naujiena, kad nuvykus karštą vasaros dieną atsigaivinti Draudenių ežere pastebima besirikiuojanti eilutė prie kemperio, kuriame parduodami ledai, gaivieji gėrimai bei įvairūs užkandžiai.

Atvykę prie Draudenių ežero gali ne tik atsigaivinti ežere, bet ir išsinuomoti įvairių pramogų – siūlomos keturviečių vandens dviračių, baidarių, pramoginio plausto, irklenčių, skaidrių baidarių, paplūdimio gultų trumpalaikės nuomos paslaugos. 

Raminta ir Vaidotas prie pramogų dar siūlo ir galimybę išsinuomoti jų privačioje valdoje įrengtą stovyklavietę ‒ pavėsinę asmeninėms šventėms ar ramiam poilsiui gamtoje. 

Pasak R. Lešinskaitės, šiemet jie vandens pramogų asortimentą papildė dviem naujais keturviečiais vandens dviračiais, kad vienu metu pramogauti galėtų kuo daugiau žmonių.

Pora teigė, jog palyginus su sparčiai išaugusia infliacija, jų siūlomų pramogų kainos kilo tikrai nežymiai, poilsiautojai dėl to nepriekaištauja, nes supranta, kad absoliučiai visko kainos pastaraisiais metais pakilo tiek paslaugos gavėjams, tiek teikėjams.

Sezono pradžia vėlyvesnė 

Ši vasara dar nelepino labai gerais orais, sezonas prasidėjo vėliau, tad ir poilsiautojų kiek mažiau. 

– Vandens pramogų sezoną Draudenių ežere pradėjome birželio pirmosiomis dienomis. Palyginus su praėjusiu sezonu, tai iki šiol poilsiautojų gausa negalime pasidžiaugti – tam įtakos turi nepalankūs orai ir šilumos trūkumas. Daugiausiai poilsiautojų atvyksta, kai būna aukštesnė nei 25 laipsnių šiluma, savaitgaliais ir, žinoma, šventinėmis dienomis, – savo pastebėjimais dalijosi Vaidotas.

Kalbant apie ateities tikslus, apie pramogų asortimento plėtrą, pora nedaugžodžiauja:

– Apie ateitį galvojame ir planuojame daug, bet viskas ateis savo laiku. O ir patys manome, kad svarbiausia yra mažiau kalbėti ir daugiau daryti.

Vos atsiradus vandens pramogoms prie ežero, padaugėjo ir atvykstančių poilsiautojų. Pora džiaugiasi, kad prieš dešimtmetį atliktas dalies Draudenių ežero valymas bei sutvarkyta pakrantė.  Tai labai stipriai prisidėjo prie ežero populiarumo, o už vis gražėjančią ir reguliariai prižiūrimą ežero pakrantę, kaip teigė Raminta ir Vaidotas, reikia dėkoti Žygaičių seniūnijai ir Tauragės rajono savivaldybei.

Renkasi pramogas arčiau namų 

Pakalbinta poilsiautoja Justina teigė besidžiaugianti, kad Tauragės rajone atsirado tokia vieta, kur galima laiką praleisti ne tik deginantis ar maudantis, bet ir pramogaujant vandenyje, plaukiant baidarėmis ar irklentėmis. Moteris prie Draudenių ežero atvyksta dažnai, ypač kai termometrų stulpeliai pakyla aukščiau 20–25 laipsnių šilumos.

Kita tauragiškė Agnė, paklausta, kokias vandens pramogas renkasi Tauragėje, pirmiausia paminėjo „Liberty Beach“ parką.

– Išsimaudyti su draugais važiuojame ir į Keramikos tvenkinius, o dažniausiai Jūroje, ne tik miesto paplūdimyje, bet ir tolėliau už miesto ribų, – pasakojo Agnė, pridūrusi, kad mielai savaitgaliui renkasi ir Pagramančio kraštą. 

Tauragiškis Gustas paminėjo, kad mėgsta ekstremalesnes pramogas ir renkasi Gaurės baidarių nuomą. Jie organizuoja plaukimus upėmis, o maršrutus galima pasirinkti kiekvienam individualiai pagal norimą plaukimo trukmę, ekstremalumo lygį ir trasos ilgį.

 

Nuotrauka
STOVYKLA
Įkelta:
prieš 2 valandas
Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.