RENGINIAI: artėjančiomis dienomis netrūks muzikos ir pramogų
Įkelta:
2022-06-10
Nuotrauka
svente
Aprašymas

Aušros Augustytės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šį savaitgalį ir ateinančią savaitę mūsų krašte vyks įvairių renginių – nuo susitikimų su menininkais, dalyvavimo parodose, spektakliuose bei šventėse iki politinių represijų aukų pagerbimo.

Birželio 11 d. (šeštadienis) 12 val. Eidintų bibliotekoje vyks popietė „Vasariškos eilės ir fotografijos“. Poetė Nijolė Baškytė-Katelynienė pristatys knygą „Baltas ilgesio aidas“, o fotografas Albertas Mitkevičius pristatys fotografijų parodą „Alberto foto istorijos“. Vakare, 19 val. Kęsčių bendruomenės kiemelyje organizatoriai visų lauks tradicinėje Antaninių šventėje „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“.

Birželio 12-ąją (sekmadienis) 14 val. Natkiškių parkelyje, oš liaudiškų kapelų festivalis „Linksmoji armonika – 2022“. Muzikiniais pasirodymais džiugins dalyviai iš įvairių Lietuvos rajonų.

Birželio 13 d. (pirmadienis) 10.30 val. skvere prie Tauragės kultūros rūmų – Tauragės liaudies teatro spektaklis „Pasaka Nr. 117 arba ištiesk draugui ranką“.

Birželio 14-ąją (antradienis) 12 val. Prie memorialo rezistencijos aukoms (už Skaudvilės krašto muziejaus) vyks Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Lietuvos palikti nenorėjom“. Tuo pačiu metu bus laikomos šv. Mišios Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, o po jų, 12.45 val., Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje prie paminklo „Stalinizmo aukoms atminti“ bus pagerbtos politinių represijų aukos. 13.30 skvere prie Švč. Trejybės bažnyčios – Atminimo valanda – 1940–1941 m. sovietų represuotų tauragiškių vardų skaitymas.

Birželio 15 d. (trečiadienis) 17.30 val. Pilies kiemelyje švęs Tauragės meno mokyklos bendruomenė – vyks baigimo pažymėjimų įteikimo, TMM bendruomenės nominacijų ir apdovanojimų šventė „Metų žiburiai 2022“.

Birželio 16-ąją (ketvirtadienis) 18 val. Tauragės pilies kiemelyje – koncertas „Brangiausia dovana“. Koncertinėje programoje pasirodys Tauragės meno mokyklos kolektyvai ir solistai: dainos ir šokio studijos „Mėta“ ir „Mėtelės“, modernaus folkloro studija „Gervės“, vokalinio meno studija „Adagio“, dainavimo studija „Žemuogės“, mėgėjų programos solinio dainavimo dainininkai (vadovė Alina Dambrauskienė) bei svečias – Justė Šedytė (vadovė Lina Vingienė).

Tuo pačiu metu Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje prasidės koncertas „Spindinti Lietuva“. Dalyvaus ansambliai „Canto Fiorito“ (Lietuva) ir „Silva Norvegica“ (Norvegija).

Birželio 17 d. (penktadienis) 19 val. – Liberty Beach Wake Park organizuojamas muzikos ir vandens pramogų festivalis po atviru dangumi „Naktys 2022“.

Veikia ir nemažai parodų. B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje – paroda „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“, o bibliotekos languose eksponuojama kraštietės dailininkės-grafikės, tapytojos ir rašytojos Martos Stirbytės-Valaikienės karikatūrų paroda.

Skaudvilės krašto muziejuje galėsite pamatyti Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokinių tapybos diplominių darbų parodą. Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.

A. Čepausko dailės galerijoje Skaudvilėje – Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokinių darbų paroda „Vydūnas: praeitis, dabartis, ateitis“. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos ekspozicijoje – paroda „AB MAISTAS gamyklai – 90“. Paroda veiks iki birželio 24 d.

Tauragės pilies menėse iki liepos 31 d. veiks Vladimiro Mackevičiaus redimeidų paroda „WARning“.

Mėgstantys sporto renginius birželio 17–19 dienomis galės apsilankyti Tauragės rajono bendruomenių vasaros sporto žaidynėse J. Kasperavičiaus 702-osios šaulių kuopos taurei laimėti. Programoje –  (mini) skandinaviškas futbolas 3X3, paplūdimio tinklinis 3X3 ir paplūdimio krepšinis 3X3.

Laukiame Jūsų žinių apie birželio 17-24 d. vyksiančius renginius el. paštu informacija@taurageszinios.lt

Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.
Nuotrauka
svari vasara
Įkelta:
2022-08-08
Antroji „Misija: švari vasara '22“ kryptis Žemaitijoje – Pagramančio regioninis parkas. Renginio dalyviai turėjo progą pabūti jaukiame, gamtos kurtame ir žmogaus patobulintame Lakštingalų slėnyje. Jie ne tik rinko šiukšles, bet ir puikiai praleido laiką. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Japonai įrodė, kad 2 val. nors kartą per savaitę pasivaikščiojus miške poveikio užtenka visai savaitei. Japonų gydytojai išrašo tokio tipo terapiją savo pacientams. Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti Japonijoje gimusi terapija shinrin-yoku, pamažu įsitvirtinanti ir Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams apie miško maudynes papasakojo psichologė, miško maudynių gidė Ina Kalvanienė. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
Vasara, be abejonės, yra tas laikas, kai namų virtuvė iškeliauja į lauką ir vakarienė ar pietūs dažniau garuoja ant grilio. Nors lietuviai ypatingai prieraišūs šašlykams ir dažnai lepinasi seniai pamėgtais mėsainiais, grilio sezonui pagavus įkarštį, maisto ekspertai kviečia pasinerti į kulinarines improvizacijas lauko virtuvėje. Išbandykite gurmaniškus sumuštinius, kurie mėgstami užsienyje, bet dar mažai atrasti Lietuvoje.
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-08-05
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 30 laipsnių šilumos, lietaus prognozuojama šeštadienį.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-29
Savaitgalį šiluma dienomis kils iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik sekamdienį.
Nuotrauka
svarivasara
Įkelta:
2022-07-29
Pagramančio regioninis parkas kviečia prisijungti prie „Misija: švari vasara‘22“ iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ rugpjūčio 5 d., penktadienį, nuo 10 iki 15 valandos, dalyvaujant nemokamame renginyje Pagramančio regioniniame parke, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“.
Nuotrauka
Uogienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Mamos ir močiutės iš kartos į kartą perduoda tradiciją iš vasaros gėrybių virti uogienes, tačiau dažnam tai asocijuojasi su ilgu ir varginančiu gamybos procesu. Maisto ekspertai primena, kad uogienės nebūtinai turi būti verdamos. Sutrintos ir užšaldytos šviežios uogos išsaugo daugiau vitaminų bei suteikia įspūdį tarsi valgytumėte tik ką nuskintą vasaros derlių. 
Nuotrauka
Jogurtai
Įkelta:
2022-07-23
​​​​​​​Jogurtas puikiai tinka pusryčiams, desertams, salotų padažams ar gaiviems pietų patiekalams gardinti. Be žarnynui palankių probiotinių savybių, jogurtas pasižymi mineralų, baltymų ir vitaminų gausa. Graikiški, islandiški ir sojų jogurtai išsiskiria ne tik maistinėmis savybėmis, bet ir universalumu. Maisto ekspertė pasakoja, kuo skiriasi šie jogurtai ir kaip juos panaudoti, kai norisi mėgautis gaiviais bei nesudėtingais patiekalais.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-19
Trečius metus iš eilės viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-19
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 27 laipsnius šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-17
Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-07-15
Savaitgalį šiluma dienomis kris iki 16 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas visą savaitgalį.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-07-08
Jeigu kuris nors iš jūsų draugų mėgsta būti žvejų draugijoje, ragauti šviežiai pagautos žuvies žuvienę  ir tuo pačiu mėgautis ramybe arba aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje prie vandens, tam tikrai verta rinktis poilsį Drevernoje. Tik kad ši svajonė taptų tikrove, reikia pasitelkti į pagalbą beta.lt, ir išsirūpinti poilsinės dovanos čekį. Tiesa, tokią dovaną galite paskirti ir sau su šeima, ir patikimiems bei ištikimiems draugams, kad visi kartu galėtumėte praleisti savaitgalį ar atostogų dienas žaviame žvejų kaimelyje.