Populiariausios sodo prekės: ką verta įsigyti jau dabar?
Įkelta:
2021-02-12
Nuotrauka
a solution

Artėjantis pavasaris leidžia dažniau susimąstyti apie šiltas dienas ir aktyvesnį laisvalaikį, tačiau tuo pačiu primena, jog teks užsiimti ir sodo bei daržo priežiūra. Visgi, apsirūpinus svarbiausiomis sodo prekėmis, tai padaryti galima kur kas paprasčiau. Išskyrėme populiariausius, skirtingoms reikmėms pritaikytus gaminius – pasitikrinkite, ar visais jais jau esate apsirūpinę.

Žolės pjovimo technika

Nesuklysime šiuos įrenginius pavadindami vienais populiariausių sodo pirkinių – juk net ir mažesniais pievučių plotais reikia pasirūpinti. Tiesa, šiuo atveju Jūsų laukia itin platus pasirinkimas: be standartinių žoliapjovių galima rinktis ir manevringumu garsėjančius trimerius, o jeigu žolės plotai yra itin dideli, verta pagalvoti ir apie sodo traktorių. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio susilaukia ir žolės pjovimo robotai: jei vejos plotai nėra ypatingai dideli, šį darbą tokiems prietaisams tikrai verta patikėti. Kuris variantas sode pravers labiausiai, priklausys tik nuo asmeninių poreikių.

Laistymo įranga

Savaime suprantama, jog norint mėgautis puikiu derliumi ir žavingai žydinčiais ar žaliuojančiais augalais, teks pasirūpinti ir jų laistymu. Šiam tikslui galima naudoti standartines žarnas ir laistytuvus, tačiau lygiai taip pat pravartu pagalvoti ir apie funkcionalesnius, Jūsų laiką taupančius sprendimus. Pavyzdžiui, vis daugiau dėmesio susilaukia laistymo sistemos: pasirūpinus jomis, laistymas atliekamas automatiškai, todėl dažnu atveju pavyksta sutaupyti ne tik laiko, bet ir vandens sąnaudų. Šią technologiją galima pritaikyti net ir mažesniems plotams, tad su ja iš arčiau verta susipažinti kiekvienam, norinčiam kuo mažiau dėmesio skirti sodo priežiūrai.

Gyvatvorių žirklės

Tai – pakankamai specifinis įrankis, tačiau jeigu Jūsų kieme ar sode auga gyvatvorė, be jo bus pakankamai sunku išsiversti. Tokie prietaisai su gyvatvorės trumpinimo ir formavimo darbais leidžia susitvarkyti kur kas efektyviau. Maloniai turėtų nustebinti ir skirtingų modelių pasirinkimo įvairovė. Turėsite galimybę rinktis galingumu garsėjančias benzinines, lengvesnes elektrines ar laidais neapribojančias akumuliatorines gyvatvorių žirkles, tad akivaizdu, kad šiuos prietaisus galėsite rinktis pagal asmeninius savo pageidavimus.

Karučiai

Toks pirkinys tikrai nereikalauja didelių investicijų, tad jeigu jo kol kas neįsigijote, šią klaidą tikrai vertėtų ištaisyti. Pasitelkę karutį, sėkmingai galėsite transportuoti piktžoles, sodo gėrybes ar bet kokius kitus daiktus, tad jam tikrai neteks dulkėti Jūsų sandėliuke. Atkreipkite dėmesį, kad šie gaminiai gali būti labai skirtingų dydžių: pagalvokite, kokiam modeliui atrasite vietos savo namuose.

Šiltnamiai

Tikriausiai net nereikia išsiplėtoti, kodėl šie statiniai yra tokie populiarūs – jei norisi ilgesnį laikotarpį džiaugtis derliumi, jau dabar reikėtų pradėti galvoti, kaip išsirinkti šiltnamį. Jų pasirinkimas yra itin platus, tad net ir turėdami mažesnį laisvos žemės plotą, galėsite juo pasirūpinti. Tiesa, jei vietos yra itin nedaug, o Jūs dar nesate visiškai tikri tokių statinių teikiama nauda, galima pagalvoti ir apie mažesnę šiltlysvę – toks pirkinys bus kur kas mažiau įpareigojantis. Tiek jas, tiek ir įvairių dydžių bei tipų šiltnamius įsigyti galite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę čia.

Aeratoriai

Jei norisi, kad Jūsų pievutė šį šiltąjį sezoną atrodytų nepriekaištingai, aeratorius yra tai, ką praktiškai privalu įsigyti. Toks prietaisas padeda žolės šaknims geriau įsavinti orą, trąšas ir drėgmę, taigi galima tikėtis kur kas geresnių jos augimo rezultatų. Prekyboje dažnai galima pastebėti aeratorius – skarifikatorius: tokie prietaisai ne tik užtikrins prieš tai minėtus privalumus, bet ir padės pašalinti dirvožemio paviršiuje susidariusį tankų veltinį. Jei ant jo yra senos žolės, samanų ar piktžolių, vertėtų pagalvoti apie tokį variantą.

Komposto dėžės

Tokie gaminiai sode ar darže kol kas nėra patys populiariausi, tačiau vis daugiau žmonių pagalvoja apie tokį pirkinį. Jei dirvožemį norisi patręšti kuo natūralesniais, itin veiksmingais vitaminais, apie jį pasvarstyti turėtumėte ir Jūs. Tuo labiau, kad dabar galima atrasti pakankamai dailių, į bendrą aplinką puikiai įsiliejančių komposto dėžių. Jos tikrai nepakenks bendram eksterjerui, tačiau dėžės viduje esantis turinys prisidės prie sėkmingo naujų augalų vystymosi – vargu, ar būtų galima tikėtis ko nors daugiau.

Įsigiję visas šias sodo prekes, šiltuoju sezonu su visais laukiančiais darbais susitvarkysite ir patogiau, ir efektyviau. Jau dabar turėtumėte pradėti jų paieškas – tuomet pavasarį pasitiksite tinkamai pasiruošę.

Užs. Nr. 11

Nuotrauka
ResPublica
Įkelta:
prieš 2 valandas
Šį pirmadienį duris atvėrė kavos studija „ResPublica“. Nors prisėsti jaukioje aplinkoje vis dar draudžiama, klientai mielai užsuka kavos išsinešti.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiais metais Kaziuko mugės šurmulys gal ir nesklis miestų ir miestelių gatvėmis, tačiau šią dieną su vardadieniu sveikinti galima tūkstančius lietuvių – kovo 4-ąją savo vardo dieną švenčia beveik 10 tūkst. Kazimierų, Kazių ir Kazyčių, – praneša Registrų centras.
Nuotrauka
skyrybos
Įkelta:
2021-03-02
Moksliniai tyrimai įrodo, kad išsiskyrusių tėvų vaikai, suaugę ir sukūrę šeimas, daug dažniau ir patys patiria skyrybas, nei tie, kurie užaugo neišsiskyrusių tėvų šeimose. Ar įmanoma šiam „paveldimam“ elgesio modeliui užkirsti kelią? Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė sako, kad bent sumažinti šią riziką tikrai galima. Kartu ji pabrėžia, kad tikrai yra daug gražių pavyzdžių, kai kilę iš išsiskyrusių šeimų žmonės sukuria tvirtas santuokas, puoselėja gražų, ilgalaikį ryšį, augina vaikus.  
Nuotrauka
gulbės
Įkelta:
2021-03-01
Pažvelgus į Facebook‘ą, ima baltas pavydas: kolegos gamtininkai iš Klaipėdos krašto dalijasi artėjančio (o gal jau atėjusio?) pavasario nuotraukomis. Nemuno delta džiugina stebėtojus gausiais žąsų ir pempių būriais, ten praskrenda eurazinės  cyplės ir smailiauodegės antys, yra užfiksuotos parskridusios gervės ir netgi kai kur stebina ankstyvų gandrų pasirodymai...  O kaip gi mūsų krašte? Ar dar toli tas ilgai lauktas pavasaris?
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-02-28
Tauragė – išties kūrybingų žmonių kraštas. Tai dar kartą patvirtino visai neseniai internetu rodyta tiesioginė konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliacija, kurios metu pristatyta Kęstučio Macijausko knyga „Debesų žuvys“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas ir iš televizijos ekrano. O maloniausia mums, tauragiškiams, – kad Kęstutis – mūsų kraštietis, o jo knygoje jo kartos žmonės gali atpažinti savo vaikystę, jaunystę, pokario laikotarpį, žmonių santykius, gyvenimą.
Nuotrauka
gydytoja
Įkelta:
2021-02-26
Išgirsta vėžio diagnozė daugeliui išmuša tvirtą pagrindą iš po kojų ir sukelia daug baimių bei nuogąstavimų. Jie dažnai neduoda ramybės ir gydymo metu, taip pat jam pasibaigus – pacientus kankina nežinomybė dėl ateities, ligos progresavimo ar sugrįžimo galimybės. Nors onkologinė liga žmogui yra išties rimtas išbandymas, anot ekspertų, šiandien tai tikrai nėra mirties nuosprendis, o tinkamas gydymas ir pagalba organizmui po jo gali padėti sėkmingai įveikti ligą ar kontroliuoti jos eigą.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-02-24
Nekilnojamojo turto portaluose publikuojamas skelbimas apie parduodamą Stoties gatvėje stovinčio namo, kuriame kadaise viešėjo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, dalį. Namas – tarpukario statybos, jame kadaise buvo įrengta klinika.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-21
Gimtoji kalba mums atveria duris į pasaulį, visą gyvenimą žmogui išlieka pati artimiausia ir brangiausia. Iki kovo 11 dienos viešojoje Birutės Baltrušaitytės bibliotekoje paskelbtos Lietuvių kalbos dienos. O ryt startuoja ir virtualūs Knygų savaitės renginiai. Tiesa, pirmasis – jau šį vakarą.
Nuotrauka
garnys
Įkelta:
2021-02-19
Žvejai žinos: Tarailiuose yra pilkasis garnys, kuris vasarą kasdien braido ieškodamas žuvies. Paukštis taip pamėgo upės pakrantę, kad susivėlino laiku išskristi į šiltuosius kraštus. Sausio pradžioje, atslinkus arktiniam šalčiui, garniui iškilo grėsmė žūti.
Nuotrauka
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
Genovaitė Urmonaitė ir jos vadovaujamas Tauragės liaudies teatro kolektyvas minėdami Vasario 16-ąją buvo originalūs kaip visada: surengė simbolinį bėgimą Pilies aikštėje skambant dainai apie Tauragę.
Nuotrauka
Birutės Slavinskienės nuotrauka
Birutės Slavinskienės nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
„Ką pasakytumėte Karaliui Mindaugui? Už ką padėkotumėte Gabrielei Petkevičaitei-Bitei? Kuo jus įkvepia Juozas Miltinis? Ką apie šiandieninę Lietuvą papasakotumėte Vincui Kudirkai?“ – į šiuos klausimus atsakyti Lietuvos moksleivius kviečia Vasario 16-ąją prasidedanti akcija „Laiškas istorijai“. Penkiasdešimties pašto dėžučių, kur galima įmesti laišką, žemėlapyje – net dvi Tauragės vietos: prie Vinco Kudirkos ir Vlado Putvinskio paminklų.
Nuotrauka
blynai
Įkelta:
2021-02-15
Šiemet žiema gausi sniego, o už lango dar spaudžia šaltukas, tačiau Užgavėnės neabejotinai yra viena iš pavasarį pranašaujančių švenčių. Ir nors dėl karantino jų šįmet su šokiais ir dainomis aplink laužą atšvęsti nepavyks – Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad tradicinis blynų kepimas yra lengviausias būdas, leidžiantis simboliškai paminėti žiemos išvarymą.
Nuotrauka
senovinis vaikas
Įkelta:
2021-02-15
Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, chemijos mokslų daktaras, o dabar ir Europos Parlamento narys Liudas Mažylis plačiai išgarsėjo 2017 metais. Didelei visos šalies, o ypač istorikų, nuostabai, jis Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve rado 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis. Šių dokumentų ilgus metus buvo ieškoma įvairiausiose vietose, tačiau nesėkmingai. Kokių savybių ir įgūdžių turi turėti žmogus, kad atliktų tokį darbą? Iš kur jis jų semiasi? Ne paslaptis, kad žmogaus asmenybė formuojasi nuo vaikystės. Apie vaikystę, tėvus ir ypatingus namus kalbamės su pačiu profesoriumi Liudu Mažyliu.
Nuotrauka
airė
Įkelta:
2021-02-13
Prieš septynerius metus Adakave apsigyvenusi airė June Molloy, paklausta, ką gero ji atrado šiame Dievo užmirštame Tauragės rajono pakraštyje, neatsikvėpdama dėsto privalumus: čia nuostabi gamta, pragyvenimui kaime nereikia didelių išlaidų, saulė dažnai ritinėjasi žeme, auga skanios daržovės, o po laukus laksto stirnos. Prieš ketverius metus moteris anglų kalba išleido kulinarinę knygą apie lietuviškus patiekalus, o prieš trejus, įkvėpta vietinės gyvūnijos, parašė apsakymą vaikams.
Nuotrauka
Maistas
Įkelta:
2021-02-12
Įvairios staigmenos – svarbi vasario 14-osios dalis, kai didžioji pasaulio dalis švenčia meilės dieną. Visgi šiemet įsimylėjusiųjų dieną poros praleis ne romantiškai vakarieniaudamos restoranuose, o namuose. Tad lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Barantinskaitė dalijasi keliais itin paprastais receptais, kuriais mylimuosius nustebinti galės ir virtuvės naujokai. 
Nuotrauka
rde
Įkelta:
2021-02-12
Labai greitai pasaulis grįš į savo įprastą kursą, ir mes vėl pradėsime ... keliauti! Kažkas vyks į kaimyninį miestą, kažkas persikels per  Atlanto vandenyną ir bet kokiu atveju turėsite tinkamai pasiruošti, kad kelionė būtų tobula. Ką reikia pasiimti su savimi kelyje? Ko negalite apsieiti? Pinigai ir pasas, be abejo, užima pirmąsias dvi pozicijas būtinų dalykų sąraše. Bet kas dar?
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Įkelta:
2021-02-11
Artėjant Šv. Valentino dienai, kiekvienas norime nustebinti savo mylimą žmogų: padovanoti originalią dovaną ar praleisti romantiškai dieną. Kadangi šalyje vis dar paskelbtas karantinas, galimybių, kaip romantiškai praleisti meilės dieną, sumažėjo. Visgi šiuo metu saugiausia niekur neiti iš namų, todėl Šv. Valentino dieną raginame švęskite namuose: jaukiai žiūrint filmus ar serialus, prisimenant nuostabias akimirkas, praleistas kartu. O, kad Valentino diena būtų ypatinga, kviečiame ją pradėti romantiškais pusryčiais.
Nuotrauka
Paauglė prie kompiuterio
Įkelta:
2021-02-11
73 proc. 14-18 metų jaunuolių mano, kad internete slypi grėsmės ir pavojai – tai atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ praėjusių metų pabaigoje Nacionalinės švietimo agentūros užsakymu atliktas reprezentatyvus tyrimas. Pandemijos metu, kai nebegalime susitikti ir bendrauti gyvai, veikla internete ir socialiniuose tinkluose yra gerokai suaktyvėjusi. Nors nebevykstame atostogauti, nerengiame vakarėlių, savo mintimis ir nuotraukomis dalijamės netgi dažniau – taip numalšiname išaugusį bendravimo alkį.  
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2021-02-10
Vaiko teisių gynėjai dažnai susiduria su atvejais, kai girtaujantys tėvai nebegalvoja apie savo vaikus, smurtauja prieš juos fiziškai ir emociškai, vaikai gyvena skurde ir emociniame bei fiziniame apleistume. Šiandien tėvų piktnaudžiavimas alkoholiu yra dažniausia vaiko teisių pažeidimų ir laikinosios globos nustatymų priežastis Lietuvoje. Ydingas tėvų gyvenimo būdas vaikams kenkia ne tik čia ir dabar, bet neigiamai paveikia ir jų ateitį.