Policininke svajojusi tapti bibliotekininkė skleidžia knygų skaitymo „virusą“
Įkelta:
2021-02-09
Nuotrauka
ginta
Aprašymas

Gintos Bartkienės asmeninio albumo nuotraukos

Knygose gyvena pasakos, nuotykiai, neįtikėtinos istorijos, išmintis... Ginta Bartkienė, Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Mažonų filialo bibliotekininkė, puikiai tai supranta, tad visomis išgalėmis stengiasi, kad knygas pamėgtų ir maži, ir dideli. Ją pačią knygos lydėjo nuo vaikystės, tad sako esanti dėkinga likimui, atvedusiam ją į Mažonų biblioteką. Bibliotekos veiklos nestabdo netgi karantinas: Ginta sugalvoja, kaip saugiai perduoti knygas jų laukiantiems žmonėms.

– Koks buvo jūsų kelias į knygų pasaulį? Ar nuo vaikystės jas mėgote?

– Aš gyvenau ir augau Gaurės miestelyje. Baigiau 12 klasių Gaurės vidurinėje mokykloje.  Buvau stropi ir aktyvi mokinė. Mano svajonė buvo tapti policijos pareigūne, bet nepraėjau reikalingą medicininė patikros dėl akių, mano regėjimas neatitiko standartų. 12-oje klasėje pradėjo silpti akys, gal todėl, kad daug mokiausi. Kiekvieną dieną sąžiningai ruošdavau namų darbus. Pamenu, pareidavau iš mokyklos, pavalgydavau pietus ir tris, keturias valandas ruošdavau namų darbus. Tėvai manęs nevertė to daryti, tai buvo mano pasirinkimas. Visada garsiai skaitydavau tekstus, o po to garsiai pasipasakodavau sau. Man tai patiko daryti ir geriau atsimindavau. Augau daugiavaikėje 6 vaikų šeimoje. 

Vaikystėje turėdavau daug draugų, buvau drąsi ir aktyvi, smagiai praleisdavome vasaros atostogas, veiklos visada prisimąstydavome įvairios.

Į Gaurės biblioteką eidavau dažnai. Man labai patikdavo bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vartyti ir žiūrinėti įvairias knygas. Parsinešdavau į namus tikrai ne vieną knygą, bet, žinoma, labiau patiko jas vartyti ir žiūrinėti paveiksliukus negu skaityti. Mano tėvai neskaitė knygų, tik laikraščius, nes jie daug dirbo, neturėdavo kada. Žinoma, man labiau patikdavo iš knygos kažkokį vaizdelį perpiešti ant popieriaus lapo ir nuspalvinti. Menas man nesvetimas. Nepamenu savo mėgstamiausios knygos, gal tokios ir neturėjau. Tiesiog pasiimdavau tokias knygas, kurios atrodė patrauklios.

Nuotrauka
ginta

– Ar jūsų vaikai mėgsta knygas? 

– Kai pradėjau dirbti bibliotekoje, jau turėjau du vaikučius: dukrą ir sūnų. Dukrytei buvo 5, o sūnui 3 metukai. Nusprendžiau, kad mano vaikai pamils knygą, jeigu jiems skaitysiu. Juk tėvai turi būti pavyzdys savo atžaloms. Man pasisekė, kiekvieną vakarą skaitydavau dukrai, ir penkerių metukų ji pati išmoko skaityti. Labai džiaugiuosi, kad knyga yra priemonė pabūti ir pabendrauti su savo vaikais. Vėliau pritraukiau ir sūnų klausytis mano skaitomų knygų. Vaikams esu perskaičiusi daugybę knygų. Man labai patinka S. Paltanavičiaus, Vytauto V. Landsbergio, L. Žutautės knygos. Kadangi turiu daug veiklos – esu mama, žmona, namų šeimininkė, valytoja ir dirbanti moteris, tai sau laiko nebelieka.

Yra tokių vakarų, kai grįžtu iš darbo labai pavargusi. Vakare vaikai manęs klausia, ar, mama, neskaitysi šį vakarą knygos, tai sąžinė neleidžia to nedaryti. Labai džiaugiuosi, kad dukra skaito savarankiškai ir man skaityti reikia vis mažiau. Sūnus aštuonerių, tai dar reikia prižiūrėti, kaip jis skaito, ir pataisyti žodžius, jeigu reikia.

– Kada pradėjote dirbti bibliotekoje? Papasakokite apie ją – kiek skaitytojų turite, ar tai daugiau vyresni žmones, ar jaunesni, o gal vaikai? Kas juos labiausiai domina bibliotekoje?

– Mažonų bibliotekoje pradėjau dirbti 2016 m. spalio mėnesį. Man labai patinka mano darbas. Patinka bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis, nuo mažiausio iki vyriausio. Mano jauniausiam skaitytojui yra 3 metukai, o vyriausiam – apie 80 metų. Į biblioteką nemažai pritraukiu mažiausiųjų skaitytojų. Drąsiai galiu sakyti, kad moku su tokio amžiaus vaikais bendrauti, žinau, kas juos domina, kas jiems patinka. Esu įkūrusi bibliotekoje „Laisvalaikio erdvę“. Tenai iš namų atsivežiau kilimą, sofą ir daug lego kaladėlių. Su vaikučių mamomis sieja bendri interesai. Bibliotekoje mažiesiems skaitytojams atlieku garsinius skaitymus ir, žinoma, įvairias edukacines veiklas. Praėjusiais metais įkurtas Mažonų vaikų dienos centras „Po stogu“. Centro lankytojai yra mano bibliotekos skaitytojai, aš labai gerai sutariu su vaikais ir gražiai mes bendradarbiaujame, sugalvojame įvairių užsiėmimų kartu.

Nuotrauka
ginta

– Kiek knygų turite bibliotekoje? Ar jų pakanka, ar naujausi leidiniai pasiekia kaimo biblioteką? 

– Kiekvieną mėnesį kiekvienas filialas gauna naujų knygų. Knygų ir serijinių leidinių Mažonų bibliotekoje yra per 7000 tūkstančius. Gaila, kad šiais metais, nežinau dėl kokių priežasčių, labai sumažino finansavimą spaudai. Nebegalėjau užsakyti mėgstamų laikraščių ir žurnalų savo ištikimiems skaitytojams dėl finansų sumažinimo. Jie dėl to labai liūdi, nes buvo įpratę parsinešti spaudą į namus ir skaityti. Mano vyresnio amžiaus skaitytojai skaito grožinę literatūrą, t. y. romanus. Žinoma, labiau patinka užsienio rašytojų knygos, lietuvių autorių knygas skaitytojai renkasi rečiau.

– Šiais laikais turime internetą, kabelinę televiziją, elektronines knygas. Ar biblioteka vis dar aktuali?

– Tikrai biblioteka buvo, yra ir bus reikalinga žmogui. Niekada joks internetas neatstos tikros, popierinės knygos, kurią galima paimti į rankas ir skaityti. Žmogus ateina į biblioteką ne tik knygos pasiimti, bet ir pabendrauti, susitikti su draugais, pasipasakoti savo bėdas, sudalyvauti įvairiuose renginiuose. 

Nuotrauka
ginta

– Papasakokite apie savo darbą. Koks jis būdavo anksčiau ir koks yra dabar, kai karantinas uždarė bibliotekų duris? Ką sugalvojate, kad knygos pasiektų jų laukiančius žmones?

– Mano darbas yra įdomus visada. Veiklos turiu kiekvieną dieną. Mano skaitytojai yra ne tik iš Mažonų, bet ir iš Tauragės. Yra skaitytojų, kuriems knygas pristatau iki pat durų. Žinoma, jie labai džiaugiasi, o ir aš esu laiminga, kad galiu padėti nors kuo tokiu sunkiu laikotarpiu. Su kitais skaitytojais susitinku mieste netgi po darbo ir apsikeičiame knygomis. Sukuosi kaip bitutė, man padeda ir mano vyras, kuris dirba „Fuji“ fotocentre. Susitariu su skaitytojais, kad knygas gali palikti mano vyrui ir pasiimti kitas. Šiuo metu turiu nedarbingumą, kadangi auginu du vaikus, kurie yra pradinukai ir vyksta nuotolinis mokymas. Todėl man pakankamai sunku suderinti vaikų nuotolinį mokymąsi ir darbą.

– Kaip sekasi skleisti skaitymo „virusą“?

– Nežinau, kaip tai man išeina, bet moku kiekvieną savo skaitytoją įtraukti į knygų pasaulį. Aš tiesiog motyvuoju, kad galima viską sužinoti tik iš knygos, nes knyga – tai mūsų gyvenimo mokytojas. Man labai patinka, kad vasaros skaitymo iššūkyje kiekvienais metais pritraukiu vis daugiau savo jaunųjų skaitytojų. Žinoma, turiu įdėti nemažai darbo, kad pavyktų juos įtraukti į skaitymo akciją. 

– Turbūt biblioteka šiais laikais yra ne vien vieta, kur išduodamos knygos. Ko gero, tai vieta, kur žmonės gali smagiai praleisti laiką, pabendrauti, sužinoti daug naujo. Kokių veiklų sugalvojate lankytojams? Kaip sekasi bendradarbiauti su bendruomene, ką nuveikiate kartu? Žinau, kad esate pelniusi bendruomenės apdovanojimą. Už ką jis jums įteiktas?

– Labai džiaugiuosi, kad gražiai sutariu su Mažonų kaimo bendruomenės „Mažonų rytas“ pirmininke Laima Šveikauskiene, Mažonų kultūrinių renginių organizatore Birute Kaminskiene. Ji man kaip mama, kai reikia – pataria, kai reikia – ir paguodžia... 

Esu be galo dėkinga likimui, kad atsidūriau tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Mes bendradarbiaujame, organizuojame įvairius renginius, veiklas, padedame vieni kitiems. 

Pernai man įteikta nominacija „Metų spindulys“. Esu labai labai dėkinga, kad nominaciją gavau aš. Tikriausiai gavau už visas pastangas dėl Mažonų krašto žmonių labo. Niekada nemoku pasakyti „ne“, visada, kiek tik galiu,  padedu visiems, kuriems reikia mano pagalbos.

 

Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 45 minutes
Tauragiškės Antaninos Aldonos Auksorienės gyvenimas nebuvo lengvas. Pokariu gimusi moteris augo be tėvų, sunkiai dirbo, neteko vyro, tačiau drąsiai žengė gyvenimo keliu. Tauragiškė, įveikusi likimo siųstus išmėginimus, nusprendė apie tai papasakoti kitiems. Tiesa, kaip pati sako, ant popieriaus lapo išgulė ne ištisa istorija, o tik gyvenimo nuotrupos. „Tačiau jose kiekvienas gali atrasti dalį savęs“, – kalbėjo A. A. Auksorienė.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Atsibodo sėdėti namuose? Tauragės kultūros centras kviečia dalyvauti orientaciniame žaidime ,,Kaip gerai pažįsti Tauragę?“. Žaidimas vyksta nuo balandžio 16 iki 30 dienos, o dalyvauti jame gali visi – ir maži, ir dideli.
Nuotrauka
zuikis
Įkelta:
2021-04-11
Šiandien Lietuvoje, ir kitose krikščioniškose šalyse, švenčiamas Atvelykis. Tradiciškai šią dieną daugiausia dėmesio skiriama vaikams. Nuotaikingai Atvelykį pažymėjo Kunigiškių, Lauksargių, Dauglaukio​​​​​​​ ir Adakavo kultūros namų kolektyvai.
Nuotrauka
darom
Įkelta:
2021-04-10
„Su komanda ieškome savanorių. Gal tai tu? Visus metus sėdėjai namuose ir žiūrėjai „Netflix“? Metas užsidirbti keletą karmos taškų! Prisijunk prie „Darom“ savanorių bet kurioje savivaldybėje. Preliminari akcijos data gegužės 7–8 d.“ – taip prisijungti prie „Darom“ akcijos kviečia jos koordinatorė Tauragėje Deimantė Rimgailaitė.
Nuotrauka
takas
Įkelta:
2021-04-08
Šį pavasarį lankytojus pasitinka atnaujintas Pagramančio regioninio parko Lylavos pažintinis takas. Mišku vedantis takas yra už Pagramančio, jo ilgis – 2,5 km.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka turi tradiciją kasmet rinkti metų knygą. Taigi ir šiemet, nors, kaip skelbia savo feisbuko paskyroje, visų mūsų įprastiniam gyvenimui dar sunku grįžti į vėžes, tradiciją ji tęsia ir skelbia jau aštuntojo konkurso „Tauragės metų knyga 2020“ pradžią. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Velykos ir šiemet „karantininės“, tad bendruomenės jas švenčia savaip – puošia savo gyvenvietes įvairiomis velykinėmis dekoracijomis.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Lietuviai prisipažino daugiausiai neigiamų komentarų internete rašantys dėl kitų žmonių lyties arba amžiaus, – skelbia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. 6 iš 10 žmonių, internete parašiusių neigiamų komentarų apie tam tikras visuomenės grupes (pavyzdžiui, moteris, vyrus, senjorus), sulaukia kitų interneto vartotojų pritarimo arba padrąsinimo.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-02
Vakar laidos prodiuseris Šarūnas Jasiukevičius „Praeities žvalgas“ laidos feisbuko profilyje pasidalino populiarios pažinčių svetainės ekrano nuotrauka, kurioje jo atvaizdas. Programėlėje „Tinder“ kažkas įregistravo profilį, naudodamas šio žinomo asmens atvaizdą. Prisistatydamas 32 m. vyru, nepažįstamasis iš Tauragės ieško pažinčių.
Nuotrauka
šuo
Įkelta:
2021-04-02
Seimo sprendimu, Lietuvoje nuo gegužės 1 d. įteisintas privalomas augintinių (kačių, šunų ir šeškų) ženklinimas poodinėmis mikroschemomis ir registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR), taip pat pritarta ir draudimui prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse. Gyvūno užkrečiamųjų ligų prevencijai jo ženklinimas ir registravimas yra vienas esminių veiksmų, kurį privaloma atlikti gyvūnui vieną kartą gyvenime, – praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Nuotrauka
Vaikų literatūros skyriaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Balandžio 2-oji – pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ši diena minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną vyksta įvairūs vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su rašytojais. Šia proga staigmeną vaikams paruošė ir Tauragės B. Birutės Baltrušaitytės Tauragės vaikų literatūros skyrius.
Nuotrauka
margučiai
Įkelta:
2021-04-01
Kiaušinių dažymas Velykoms – viena smagiausių ir laukiamiausių pavasario pramogų, kuria mėgaujasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad kiaušinių dažymo technikų yra įvairių – juos galima dažyti spalvotais dažais, marginti vašku, skutinėti arba dažyti natūraliai, naudojant įvairiais žoleles, svogūnų lukštus, burokėlių sultis. Tik nuo kiekvieno fantazijos ir norų priklauso, kuris dažymo būdas priimtiniausias.
Nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Įkelta:
2021-03-28
​​​​​​​Glaudus ir šiltas ryšys su tėvais suteikia vaikui galimybę saugiai augti ir pilnavertiškai vystytis. Specialistų teigimu, vaiko prieraišumas susiformuoja per pirmuosius gyvenimo metus ir, jei sąlygos nesikeičia, išlieka toks pat, kol vaikas užauga. Paauglystė – didysis santykių išbandymų metas. Iki tol pirmenybę teikęs tėvų ir kitų šeimos narių draugijai, jaunuolis ima emociškai nuo jų tolti. Buvimas su draugais paaugliui tampa labai svarbia gyvenimo dalimi, jis ima aktyviai ieškoti bendraamžių bendrystės, siekia pritapti prie jų grupės. Ar reikia to baimintis? Kaip elgtis tėvams?
Nuotrauka
TVK nuotrauka
TVK nuotrauka
Įkelta:
2021-03-27
Tauragės liaudies teatro 2020-ieji metai buvo ir jubiliejiniai – 60-ieji. Įvyko daug įvairiausių renginių, išleista režisierės knyga apie teatro gyvenimą scenoje ir už jos sienų, metų pabaigoje nufilmuotas spektaklis „Stot! Teismas eina!“, kuriame vaidina beveik visi teatro aktoriai. Įrašas lieka teatro aukso fonduose ir artistų šeimų archyvuose. Režisierė prisipažįsta – išgirdusi ką nors sakant, kad „visi pavargę“ arba „visiems dabar sunku“, garsiai viena kalba, jog neverta teatro ir visų su visais tapatinti ir lyginti. Nes ir šiemet teatras  ieško naujų bendravimo formų, filmuojasi, jungiasi repeticijoms per „Mesenger“ programėlę, mokosi tekstus. O Genovaitė, kaip visada, „laksto“ po miestą, užsuka pas visus, kas įsileidžia į vidų, visur gauna teatrui apčiuopiamos naudos, nes kitaip ir būti negali, nes tokia meile žmogui, kokią spinduliuoja Genovaitė, apdovanoti ne visi. O ir ji pati sako, kad per „sunkiuosius“ metus dar labiau pajuto, koks mylimas žiūrovų yra Tauragės liaudies teatras. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Antroje savaitės pusėje orai sparčiai šils, šilčiausios bus penktadienio ir šeštadienio dienos. Tuo metu daug kur termometrų stulpeliai perkops 10 laipsnių ribą. Visgi, sekmadienį sulauksime drėgnesnių permainų, o šiluma truputį sumažės.
Nuotrauka
TMM nuotrauka
Įkelta:
2021-03-24
Artėjant didžiosioms pavasario šventėms įprasta tvarkytis ir gražintis. Jau puošiasi ir Tauragės meno mokykla  – jos prieigas papuošė milžiniškas margutis su jį aptūpusiais kiškučiais. Gražinamos ir Pilyje įsikūrusios Meno mokyklos patalpos.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2021-03-22
Šią savaitę jau pakvips tikru pavasariu. Pirmomis dienomis dar bus vėsiau, tačiau nuo savaitės vidurio temperatūra sparčiai kils.
Nuotrauka
gervė
Gervė. Bronislovo Ambrozo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-17
Iš pradžių gana veržliai, o dabar – kiek sulėtėjęs kelią skinasi pavasaris. Žiemą sutriuškinusi šilumos banga stabtelėjusi atsitraukė palikdama laiko gamtai pasiruošti naujam žingsniui atsinaujinimo link. Niekad šis metas nepasižymi tolygumu. Negi gali būti kitaip? Juk tai – ilgus metus besikartojanti tikrovė.
Nuotrauka
figura
Įkelta:
2021-03-15
Po truputį šylantys orai primena, kad neilgai trukus galėsime lepintis saulės voniomis ir vandens pramogomis – tam bus reikalingas ir patogus maudymosi kostiumėlis. Besirinkdamos jį, visuomet norime paryškinti savo privalumus ir užmaskuoti trūkumus. Tokių rezultatų pavyks pasiekti tuomet, jei kaip ir apatinis trikotažas, maudymosi kostiumėliai bus pasirenkami pagal figūros tipą – jei žinote saviškį, su šia užduotimi tikrai lengvai susidorosite.
Nuotrauka
Meidė
Įkelta:
2021-03-15
Sekmadienį vykusiame „Lietuvos balso“ aštuntojo sezono finale triumfavo tauragiškė. Iš į sceną žengusių keturių finalistų pergalę pelnė ir 15 tūkst. eurų laimėjo Meidė Šlamaitė.
Nuotrauka
sula
Įkelta:
2021-03-14
Prasidėjus sulos sezonui, kuris paprastai gali trukti iki balandžio pabaigos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena keletą dalykų, kurių svarbu nepamiršti mėgstantiems šį gėrimą.