Pandemijos tikrovė: kiekvienam vis kitaip
Įkelta:
2021-01-22
Nuotrauka
f1
Nuotraukos autorius:
Renata Karvelis. Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
,
Nuotrauka
f2
Nuotraukos autorius:
Renatos pėdos. sniege Stop kadras

Karantino sukaustytas gyvenimas. Dienos, savaitės, mėnesiai. Akivaizdu, kad taip staiga ir taip stipriai pasikeitusią kasdienybę kiekvienas išgyvename savaip. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ renginių organizatorė-edukatorė Renata Jančiauskienė, kūrybiniu slapyvardžiu Karvelis, į Tauragės kultūrinį gyvenimą įsiveržusi tarsi viesulas ir įnešusi į jį išties nemažai naujo, vis stebina savo sugebėjimais. Štai net ir dabar mūsų sustojusį gyvenimą ji nušviečia šviežiu žvilgsniu. Šįkart Renata atliko spontanišką apklausą – 28 tauragiškių paklausė, kaip jie išgyvena karantiną, ir jos rezultatais ir savo įžvalgomis pasidalijo savo feisbuko paskyroje. 

„Sniegas pilkas gatves nušviesino, todėl ir karantinas, rodosi, tuoj baigsis. Einu Respublikos gatve, kur biblioteka, kur knygos, kur kavinukė vis dar uždarytomis durimis. Kada ji atsidarys, pagalvoju. Mano mėgstamiausi EINAM KAVOS pašnekovai savo namuose dabar, geriausiu atveju prie ekranų saugiai stebi pasaulį. Keturių sienų izoliacijoje kuriasi savaip išgyvenamos pandemijos tikrovės. Kiekvienam vis kitaip, mąstau ir prisimenu tolimą tolimą giminaitį, užsikrėtusį ir nepasveikusį. 

Mano mėgstamiausi EINAM KAVOS pašnekovai savo namuose dabar, geriausiu atveju prie ekranų saugiai stebi pasaulį. Keturių sienų izoliacijoje kuriasi savaip išgyvenamos pandemijos tikrovės. Kiekvienam vis kitaip, mąstau ir prisimenu tolimą tolimą giminaitį, užsikrėtusį ir nepasveikusį. 

Kojos smenga į sniegą. Nepažinojau jo labai, tik kartą netyčiom užėjau į namus su rinkiminiais lapeliais ir išsišnekom, kad musietais būsim giminaičiai – pavardės tos pačios. Prisimenu Mikalojaus Vilučio žodžius apie laimės jausmą. „Ko liūdi? Juk aplink tiek daug žmonių, kuriems yra daug blogiau. Tai ar aš turiu būti linksmas vien dėl to, kad kitam dabar blogiau už mane?“ – svarstė dailininkas savo knygoje „Tortas“. Džiaugtis, kad kitam yra blogiau, neperspektyvi motyvacija nei karantino metu, nei šiaip gyvenime. Ką sau kartoti, kai vyrauja foninė įtampa? Kokią veiksmingą mantrą pasirinkti? Kaip save raminti? Kažin, kaip save ramina tie, kurie dabar kaip ir aš gyvena apribojimais? Parašiau žinutes – atsakė. 

ATSAKYMAI:

1. Raudonas lūpdažis ir suvelti plaukai, džiazas ir pižama. Viskas gerai, greitai galėsiu pakviesti šokiui savo batelius.

2. Viskas praeina, ir šitai praeis.

3. Netolimoje ateityje turiu tiek tam tikrų darbų, tiek suplanuotų įvykių, jie leidžia kiek ramiau žiūrėti į dabartinį laikmetį bei laukti.

4. Šiandien negali išeit susitikt su draugais tam, kad galėtum Palangoj vasarą kaštavot vaflius su šokoladu ir pabarstukais.

5. Kada nors vis tiek viskas pasibaigs. Jauni miršta retai. Prasirgti ir nėra blogas variantas.

6. Vakar galėjo būti blogiau. Šiandien vis dar esu. Įdomu, kas bus rytoj?

7. Laikykimės, viskas bus gerai!

8. #everymomentmatters

9. Slaptažodis-Sveika2021

10. Viskas savo laiku arba truputį vėliau.

11. Viskas gerai, kas gerai baigiasi.

12. Esu moteris, kuri rūpinasi savo sveikata ir grožiu. Esu mama, kurianti ryšį su savo vaikais. Esu šeimininkė, puoselėjanti savo namus. Esu asmenybė, auginanti savo talentus. Esu nuolat tobulėjanti profesinėje srityje. Esu finansiškai nepriklausomas žmogus, kuriantis savo gerovę. 

13. Viskas praeina, o tu atsikeli ir varai.

14. Ai nu dzin, nieko nepadarysi. Kada nors tai pasibaigs.

15. Yra buvę blogiau ir dar bus.

16. Viltis tyloje. Kartais pagalvoju, bet va, nelyg „prisišaukiu“, ima ir išlenda Renatos „ADATOS“, tarsi skiepų švirkštas su vis iš kažkur atsirandančiais, naujais pasiūlymais, neleidžiančiais nei numirti, nei užgesti kūrybiškai. Lyg Kalėdiniais vakarais kurstomas namų ŽIDINYS, sujungiantis aplink save, kažkur, netoli, išsibarsčiusias dar gyvas dūšeles. Reikia to JUNGIAMO sakų kvapo, to žinojimo, kad ne viską prarandame dar... Niekas nežino, kas bus. Bet žinoti, kas dar YRA – tai egzistencinis ritualas, be kurio mes tiesiog nugaruotume, ištirptumėm, išnyktume erdvėje....

17. Raminu save, kad vasarą pavyks ištrūkti pakeliauti.

18. Ateik, ramybe, paglostyk širdį. Ateik, paguoda, paglostyk galvą. Ateik, Likime, linkėti laimės.

19. Pavasaris tikrai ateis. 

20. Sakau „vienas“ prisiminti, kiek laiko nuo praeito karto, kai tai sakiau paskutinį kartą. Tarsi tas laiko skirtumas dingsta ir atsiranda laikinumo požymis, kaip greit slenka laikas.

21. Jei bus sunku, galiu nusipirkti tą gigantišką sieninį veidrodį iš „Senukų“ už 98 eurus arba 20 metrų LED girliandų kambariams iš Aliexpress.

22. Mano siela dar gyva...

23. Visos emocijos, jausmai ir nuotaikos šiuo laikotarpiu yra normalu.

24. Ir tas praeis.

25. Dabar gyvenu taip, kaip reikia gyventi DABAR.

26. Dabar pats laikas pradėti, padėti, nes jau nebežinai rytojaus. Kol gali, kol gali, kol gali ir kol labai dar nori, kol plaka neramioji širdis. O šiaip ji rami. Ką tik mesendžeriu kalbėjau su linksma 87-erių Mama. Baterijas viena kitai pakrovėm!

27. Pagaliau galiu, o gal ir vėl turiu, pabūti su savimi…

28. (tyla)

Spontaniškoje šeštadienio apklausoje dalyvavo 28 tauragiškiai. Mesendžerio programėle jie man atsiuntė atsakymus: žodžius, sakinius, pastraipas, kuriomis guodžia save per karantiną.

O KĄ TU SAU SAKAI?“

Nuotrauka
irankis
Įkelta:
prieš 10 valandų
Nusprendus papildyti įrankių dėžę naujais prietaisais, reikia susipažinti su itin plačiu jų pasirinkimu. Teks ne tik apsispręsti dėl įvairių techninių parametrų, bet ir pagalvoti apie tinkamiausią įrankių tipą – šiuo metu tarpusavyje labiausiai konkuruoja elektriniai ir akumuliatoriniai jų modeliai. Kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir privalumų – būtent apie juos šį kartą ir pakalbėsime.
Nuotrauka
sss
Įkelta:
prieš 12 valandų
Tikrai ne visų namų įrengimas ir interjeras yra vienodas. Tačiau dauguma namų vis tiek gali pasisemti idėjų vieni iš kitų ir taip pagerinti savą buitį. Šiame straipsnyje būtent į tai ir norėtume susitelkti. Mes apžvelgsime net 10 įvairių prietaisų, baldų, daiktų ir aksesuarų, kurių galbūt neturite savo namuose, bet kurie galėtų padėti pagerinti buitį. Aišku, nebūtinai jūsų namams trūksta visų dešimties, tačiau bent kelis, tikriausiai galėsite įsigyti. Taigi, pradėkime.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-03-04
Šiais metais Kaziuko mugės šurmulys gal ir nesklis miestų ir miestelių gatvėmis, tačiau šią dieną su vardadieniu sveikinti galima tūkstančius lietuvių – kovo 4-ąją savo vardo dieną švenčia beveik 10 tūkst. Kazimierų, Kazių ir Kazyčių, – praneša Registrų centras.
Nuotrauka
skyrybos
Įkelta:
2021-03-02
Moksliniai tyrimai įrodo, kad išsiskyrusių tėvų vaikai, suaugę ir sukūrę šeimas, daug dažniau ir patys patiria skyrybas, nei tie, kurie užaugo neišsiskyrusių tėvų šeimose. Ar įmanoma šiam „paveldimam“ elgesio modeliui užkirsti kelią? Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė sako, kad bent sumažinti šią riziką tikrai galima. Kartu ji pabrėžia, kad tikrai yra daug gražių pavyzdžių, kai kilę iš išsiskyrusių šeimų žmonės sukuria tvirtas santuokas, puoselėja gražų, ilgalaikį ryšį, augina vaikus.  
Nuotrauka
gulbės
Įkelta:
2021-03-01
Pažvelgus į Facebook‘ą, ima baltas pavydas: kolegos gamtininkai iš Klaipėdos krašto dalijasi artėjančio (o gal jau atėjusio?) pavasario nuotraukomis. Nemuno delta džiugina stebėtojus gausiais žąsų ir pempių būriais, ten praskrenda eurazinės  cyplės ir smailiauodegės antys, yra užfiksuotos parskridusios gervės ir netgi kai kur stebina ankstyvų gandrų pasirodymai...  O kaip gi mūsų krašte? Ar dar toli tas ilgai lauktas pavasaris?
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-02-28
Tauragė – išties kūrybingų žmonių kraštas. Tai dar kartą patvirtino visai neseniai internetu rodyta tiesioginė konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliacija, kurios metu pristatyta Kęstučio Macijausko knyga „Debesų žuvys“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas ir iš televizijos ekrano. O maloniausia mums, tauragiškiams, – kad Kęstutis – mūsų kraštietis, o jo knygoje jo kartos žmonės gali atpažinti savo vaikystę, jaunystę, pokario laikotarpį, žmonių santykius, gyvenimą.
Nuotrauka
gydytoja
Įkelta:
2021-02-26
Išgirsta vėžio diagnozė daugeliui išmuša tvirtą pagrindą iš po kojų ir sukelia daug baimių bei nuogąstavimų. Jie dažnai neduoda ramybės ir gydymo metu, taip pat jam pasibaigus – pacientus kankina nežinomybė dėl ateities, ligos progresavimo ar sugrįžimo galimybės. Nors onkologinė liga žmogui yra išties rimtas išbandymas, anot ekspertų, šiandien tai tikrai nėra mirties nuosprendis, o tinkamas gydymas ir pagalba organizmui po jo gali padėti sėkmingai įveikti ligą ar kontroliuoti jos eigą.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-02-24
Nekilnojamojo turto portaluose publikuojamas skelbimas apie parduodamą Stoties gatvėje stovinčio namo, kuriame kadaise viešėjo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, dalį. Namas – tarpukario statybos, jame kadaise buvo įrengta klinika.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-21
Gimtoji kalba mums atveria duris į pasaulį, visą gyvenimą žmogui išlieka pati artimiausia ir brangiausia. Iki kovo 11 dienos viešojoje Birutės Baltrušaitytės bibliotekoje paskelbtos Lietuvių kalbos dienos. O ryt startuoja ir virtualūs Knygų savaitės renginiai. Tiesa, pirmasis – jau šį vakarą.
Nuotrauka
garnys
Įkelta:
2021-02-19
Žvejai žinos: Tarailiuose yra pilkasis garnys, kuris vasarą kasdien braido ieškodamas žuvies. Paukštis taip pamėgo upės pakrantę, kad susivėlino laiku išskristi į šiltuosius kraštus. Sausio pradžioje, atslinkus arktiniam šalčiui, garniui iškilo grėsmė žūti.
Nuotrauka
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
Genovaitė Urmonaitė ir jos vadovaujamas Tauragės liaudies teatro kolektyvas minėdami Vasario 16-ąją buvo originalūs kaip visada: surengė simbolinį bėgimą Pilies aikštėje skambant dainai apie Tauragę.
Nuotrauka
Birutės Slavinskienės nuotrauka
Birutės Slavinskienės nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
„Ką pasakytumėte Karaliui Mindaugui? Už ką padėkotumėte Gabrielei Petkevičaitei-Bitei? Kuo jus įkvepia Juozas Miltinis? Ką apie šiandieninę Lietuvą papasakotumėte Vincui Kudirkai?“ – į šiuos klausimus atsakyti Lietuvos moksleivius kviečia Vasario 16-ąją prasidedanti akcija „Laiškas istorijai“. Penkiasdešimties pašto dėžučių, kur galima įmesti laišką, žemėlapyje – net dvi Tauragės vietos: prie Vinco Kudirkos ir Vlado Putvinskio paminklų.
Nuotrauka
blynai
Įkelta:
2021-02-15
Šiemet žiema gausi sniego, o už lango dar spaudžia šaltukas, tačiau Užgavėnės neabejotinai yra viena iš pavasarį pranašaujančių švenčių. Ir nors dėl karantino jų šįmet su šokiais ir dainomis aplink laužą atšvęsti nepavyks – Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad tradicinis blynų kepimas yra lengviausias būdas, leidžiantis simboliškai paminėti žiemos išvarymą.
Nuotrauka
senovinis vaikas
Įkelta:
2021-02-15
Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, chemijos mokslų daktaras, o dabar ir Europos Parlamento narys Liudas Mažylis plačiai išgarsėjo 2017 metais. Didelei visos šalies, o ypač istorikų, nuostabai, jis Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve rado 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis. Šių dokumentų ilgus metus buvo ieškoma įvairiausiose vietose, tačiau nesėkmingai. Kokių savybių ir įgūdžių turi turėti žmogus, kad atliktų tokį darbą? Iš kur jis jų semiasi? Ne paslaptis, kad žmogaus asmenybė formuojasi nuo vaikystės. Apie vaikystę, tėvus ir ypatingus namus kalbamės su pačiu profesoriumi Liudu Mažyliu.
Nuotrauka
airė
Įkelta:
2021-02-13
Prieš septynerius metus Adakave apsigyvenusi airė June Molloy, paklausta, ką gero ji atrado šiame Dievo užmirštame Tauragės rajono pakraštyje, neatsikvėpdama dėsto privalumus: čia nuostabi gamta, pragyvenimui kaime nereikia didelių išlaidų, saulė dažnai ritinėjasi žeme, auga skanios daržovės, o po laukus laksto stirnos. Prieš ketverius metus moteris anglų kalba išleido kulinarinę knygą apie lietuviškus patiekalus, o prieš trejus, įkvėpta vietinės gyvūnijos, parašė apsakymą vaikams.
Nuotrauka
Maistas
Įkelta:
2021-02-12
Įvairios staigmenos – svarbi vasario 14-osios dalis, kai didžioji pasaulio dalis švenčia meilės dieną. Visgi šiemet įsimylėjusiųjų dieną poros praleis ne romantiškai vakarieniaudamos restoranuose, o namuose. Tad lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Barantinskaitė dalijasi keliais itin paprastais receptais, kuriais mylimuosius nustebinti galės ir virtuvės naujokai. 
Nuotrauka
rde
Įkelta:
2021-02-12
Labai greitai pasaulis grįš į savo įprastą kursą, ir mes vėl pradėsime ... keliauti! Kažkas vyks į kaimyninį miestą, kažkas persikels per  Atlanto vandenyną ir bet kokiu atveju turėsite tinkamai pasiruošti, kad kelionė būtų tobula. Ką reikia pasiimti su savimi kelyje? Ko negalite apsieiti? Pinigai ir pasas, be abejo, užima pirmąsias dvi pozicijas būtinų dalykų sąraše. Bet kas dar?
Nuotrauka
a solution
Įkelta:
2021-02-12
Artėjantis pavasaris leidžia dažniau susimąstyti apie šiltas dienas ir aktyvesnį laisvalaikį, tačiau tuo pačiu primena, jog teks užsiimti ir sodo bei daržo priežiūra. Visgi, apsirūpinus svarbiausiomis sodo prekėmis, tai padaryti galima kur kas paprasčiau. Išskyrėme populiariausius, skirtingoms reikmėms pritaikytus gaminius – pasitikrinkite, ar visais jais jau esate apsirūpinę.