2020 Spalio 30 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Išskirtinė dienelė: pamaitino ne tik prezidentą, bet ir garsius krepšininkus

  • Įkelta: 2020-10-14

Antradienis Tauragei buvo išties neeilinė diena: mieste lankėsi Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana ir visa savo komanda. Pietų prezidentas ir jo palyda atvažiavo į restoraną „Holivudas“, įsikūrusį Prezidento g. 50. Vos jiems išvykus, į restoraną sugužėjo dar viena išskirtinių svečių kompanija – Krasnodaro (Rusija) „Lokomotiv“ krepšinio komanda, kurioje žaidžia  Mindaugas Kuzminskas, Mantas Kalnietis.

„Na ir dienelė! Tik išlydėję Lietuvos Respublikos Prezidentą ir jo nuostabią komandą sulaukėme naujų svečių – nuotaikingos Krasnodaro „Lokomotiv“ komandos su Mindaugu Kuzminsku ir Mantu Kalniečiu!“ – tokia žinia vakar paskelbta restorano „Holivudas“ feisbuko paskyroje.

Kaip krepšininkai čia užklydo? Pasirodo, Mindaugui Kuzminskui, Mantui Kalniečiui ir kitiems Krasnodaro „Lokomotiv“ komandos atstovams teko iškęsti ilgą kelionę į Panevėžį, kur šiandien laukia Europos taurės rungtynės prieš „Lietkabelį“.
„Esant šiai situacijai pasaulyje, net ir paprastos kelionės yra labai komplikuotos“, – rašė M.Kuzminskas instagrame. Dvi dienas keliavusi „Lokomotiv“ komanda dukart skrido lėktuvu, pakeitė tris autobusus ir galiausiai turėjo pereiti tiltą, kad pasiektų Lietuvą. „Pagaliau namuose ir džiaugiamės, kad galime žaisti krepšinį“, – sekėjams pasakojo M.Kuzminskas.
„Lietkabelio“ ir „Lokomotiv“ susitikimas Panevėžyje šiandien prasidės 19 val.

Restorano „Holivudas“ feisbuko paskyros nuotrauka

„Tauragės žinioms“ restorano vadovė Justė Varškienė pasakojo, kad pietus restorane sportininkai užsisakė iš anksto. Tiesa, jie šiek tiek vėlavo.

– Vos spėjome susitvarkyti, nusivalyti stalus išvykus prezidentui ir jo komandai, apie 16.30 val. atvyko krepšininkai. Jie valgė įprastai mūsų gaminamą maistą, nieko ypatingo neužsakinėjo. Buvo labai draugiški ir geranoriški, linksmai bendravo su mūsų darbuotojais, jiems išvykstant dar ir nusifotografavome, – pasakojo ji.

Pasak J. Varškienės, ir iš prezidento komandos, ir iš sportininkų „Holivudo“ kolektyvas sulaukė daug komplimentų.
 

 

 

 

Neblaivi caro Tauragė
  • Įkelta: 2020-10-09

Galvojote, kad lietuvių girtuoklystė atėjo iš sovietmečio? Kai daugiausia vyrai, po darbo namie neturėdami ką veikti (juk buitis priklausė moterims, tokia buvo realybė), eidavo su draugais ar vieni išgerti. Kartais tai vykdavo dar net nebaigę dienos darbų. Girtas sielas lengviau valdyti, todėl alkoholio netrūko. Taip buvo ir Rusijos carui priklausiusioje Tauragėje –  vartuose į Rusijos imperiją, ir ne tik vyrams. Girtuoklystė labiausiai vešėjo „prie ruso“. Taip jau buvo.

Pandemijai visame pasaulyje koreguojant kino premjerų ir festivalių planus, „Nepatogaus kino“ organizatoriai keičia festivalio formatą ir džiaugiasi, kad šiemet filmai ir renginiai bus prieinami visiems Lietuvos žiūrovams. 14–asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis spalio 7-18 d. per šalį keliaus virtualiai, o žiūrovai įspūdžiais galės dalintis po seansų pasilikę virtualioje kino salėje.

Vieną rugsėjo šeštadienių Tauragės Liaudies teatras savo improvizacijomis užpildė visas Gelgaudiškio dvaro erdves – vaidino, dainavo skaitę eiles ir net... mezgė.

Rugsėjo 24 dieną, įgyvendinant projektą „Aktyvaus poilsio skatinimas ir turizmo išteklių sklaida Tauragės rajone“, Tauragės turizmo informacijos centras organizavo pažintinį dviračių žygį Skaudvilė-Batakiai. Projekto metu buvo vykdomos gyventojų aktyvumą skatinančios veiklos, skatinamas savarankiškas gyventojų keliavimas bei turizmo paslaugų vystymas Tauragės rajone.

Ar žinote, kad?
  • Įkelta: 2020-09-28

Tauragės Švč. Trejybės katalikų bažnyčia užbaigta 1903 m., tačiau vos po 12 metų, 1915 m., puolantys vokiečių kariai su artilerija pataikė į bokštą, kadangi tai buvo tinkamas apžvalgos taškas priešui. 

Nevados dykumą galima pavadinti viena nedėkingiausių vietų žemėje: čia ne tik svilina karštis, tačiau Šaltojo karto metu Jungtinės Valstijos joje išmėgindavo atomines bombas. Tačiau dabar ši dykuma atgijo naujam gyvenimui – čia kasmet vyksta gausybę laisvų asmenybių sutraukiantis festivalis „Burning Man“, kuriame galima pamatyti tokių dalykų, kokių niekada daugiau neišvysi jokiose kitose žemės vietose. Reginius, kurie vasaros pabaigoje traukia viso pasaulio smalsuosius į šią dykumą, įamžino ir kaunietis fotografas Romualdas  Požerskis, rugsėjo pradžioje Tauragėje surengęs šių nuotraukų parodą. Parodą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje vis dar galima apžiūrėti, tiesa, ji čia bus vos keletą dienų, tad – suskubkite. 

Ar žinote, kad...
  • Įkelta: 2020-09-18

Kiekvieno rajono Buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato užduotis buvo pasiūlyti gyventojams kuo įvairesnių paslaugų. 1967 m. buitinio aptarnavimo ministro įsakyme buvo išvardytos praėjusiais metais išbandytos buitinės paslaugos ir naujų buitį lengvinančių gaminių gamyba. 

Faktas, kad Lietuvos pašto skyriuose viena iš populiariausių prekių yra knyga, gali nustebinti. Įdomu tai, kad net 62 proc. iš jų yra skirtos vaikams. Kasmet šie skaičiai tik didėja. Kokios vaikiškos knygos yra populiariausios?

Ar žinote, kad...
  • Įkelta: 2020-09-11

Tauragės vasaros estrada įrengta 1977 m. Ją statė vyresnieji miesto mokyklų mokiniai. Dar metai prieš – 1969 m. Tauragės tautodailininkai pristatė medinių stogastulpių ansamblį, pavadintą „Pergalė. Darbas. Taika“.

Planuojama rekonstruoti Pagramančio regioniniame parke per Plynosios pelkę besidriekiantį pažintinį taką. Objektas buvo atnaujintas dar pernai, šiemet ketinama jį prailginti.

Praėjusį savaitgalį įvyko trijų dienų ralis „Aplink Lietuvą 2020“. Tauragės ekipažas „Spanguolės“ (Greta Vėsaitė ir Lina Kraftė) bendroje įskaitoje finišavo 20-oje vietoje. Moterų įskaitoje – 2-oje vietoje. SGC-2 grupėje – taip pat antroje vietoje. Merginos iškovojo ir Kupiškio rajono savivaldybės mero taurę, įveikusios greičiausią PR-20 rungtį.

Karantinas pakeitė menininkų gyvenimą – menas masiškai išėjo į aikštes, gatves, kitas netradicines erdves. Pavienių atvejų buvo ir anksčiau, tačiau šiemet tai tapo visuotiniu judėjimu. Genovaitei Urmonaitei tai nebuvo iššūkis – tokį scenos meno pateikimo būdą dar prieš 15 metų pakoregavo pats gyvenimas. Šiemet, kai Tauragės liaudies teatras mini savo 60-metį, jo vadovė ir režisierė sako: „Per tokias patirtis, kai beveik kas mėnesį atsirandi kitoje vietoje su unikaliais pastatymais ir besikeičiančia aktorių vaidyba, improvizacijomis, klaidomis ir nesėkmėmis, vėl kyli, eini ir suvoki, kad svarbiausia šioje teatrinėje veikloje yra Žmogus“.   

Šį šeštadienį matematinio roko stiliaus mylėtojus į savo koncertą kviečia jaunimo mėgstama grupė „jautì“. Keturių atlikėjų grupė dar šių metų pradžioje pristatė savo albumą „Mulkis“.

Rugpjūčio 3-7 dienomis Таuragės kultūros centre surengta dieninė vaikų stovykla „Kultūros ritmu“. Programos dalyviai – 9-13 metų vaikai. Nauja tradicija tapsiančioje stovykloje jaunieji tauragiškiai ne tik poilsiavo, bet ir užsėmė įvairiomis veiklomis – šoko, muzikavo, improvizavo, kūrė, sportavo. Stovyklautojai visi kartu ugdė bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą, savarankiškumą. Buvo skatinama vaikų saviraiška bei iniciatyvumas.

Pernai festivalio „Kvadratu“ organizatoriai kvietė išeiti iš savo kvadrato, šįmet kviečia jame kartu pabūti, nes Tauragės krašto muziejus „Santaka“ švenčia savo 30-tą gimtadienį. Ta proga menų festivalis „Kvadratu“ – be medijų instaliacijų, projekcijų, parodų, edukacinių veiklų, persismelks muziejine tematika. Finaliniame koncerte gros grupė „Colours of Bubbles“.

Katyčiai – vienas seniausių miestelių Šilutės rajone su puikiai išlikusia architektūra, įsikūręs šalia Šyšos upės. Pro Katyčius Kryžiuočių ordinas nutiesė vieną pirmųjų kelių į Žemaitiją. Miestelio plano struktūra radialinė. Dauguma pastatų išsidėstę palei kelius, kurie eina į Šilutę, Ž. Naumiestį, Stoniškius. 

Pernai internete savo šokiu „Dancing with a stranger“ išpopuliarėję šokėjas Justinas Mejeris, sceniniu slapyvardžiu Ustin, po ilgos pertraukos, drauge su savo partnere Ieva, tęsia meninę veiklą. Šeštadienį internetinėje erdvėje šokių partneriai pristatė naują šokį pagal jaunimo tarpe populiarią dainą ,,Stuck with You”.

Tas, kuris sakė, jog „visi keliai veda į Romą“, buvo nekvailas. Tai šventojo Alano iš Lilio, neoplatoniko ir mistiko, išsakyta įžvalga, kad visi keliai veda į vieną tikslą. Perfrazuodami jį galime drąsiai sakyti, kad Tauragėje visi keliai veda į pilį. Kodėl? Todėl, kad čia veikia Moksleivių kūrybos centras (MKC), po savo sparnu priglaudžiantis tuos, kurie ieško savęs, nori kurti ar bent jau kartu gerai praleisti laiką. Šiemet MKC, tapęs savotiška jaunimo Meka, švenčia gražią sukaktį – 30 metų. Ta proga – ne tik interviu su MKC vadove Jolanta Kazlauskienei, bet ir kelių mokytojų mintys. 

Iki birželio vidurio įvairias veiklas apribojęs karantinas, manyta, koreguos ir vaikų vasaros stovyklų organizavimą. Dar birželį galiojęs reikalavimas, jog stovyklose galimai bus leidžiama stovyklauti tik po keliasdešimt vaikų, stovyklų vadovų neišgąsdino. Sveikatos ministerijai davus leidimą neriboti vaikų skaičių liepą surengtos vaikų stovyklos pritraukė būrius moksleivių. Ypač masiškomis tapo kasmet tauragiškių mėgstamos trys stovyklos.

Fotogalerijos bokšte liepos 20 dieną atidaryta 22-jų fotografijų paroda, skirta galerijos 20-mečiui. Šiam tikslui trys tauragiškiai, Mindaugas, Sigita ir Juozas, kūrybiškai suartėjo, pakol paruošė pinhole technika atliktą fotografijų ciklą. Proceso pradžioje juos vienijo idėja – įamžinti analoginiu metodu lankytinas miesto vietas. Galiu pasakyti, kad ši mintis nepasirodė itin originali. Skęstant skaitmeninių vaizdų gausybėje, miestas ištyrinėtas iki plytų ląstelių. Geriausi kampai jau atrasti, nufototkinti/nupleškinti. Tai yra tiesa, jei orientuojamasi į vaizdą, t. y. turinį, bet visai kas kita, jei procese svarbus tampa pats fotografavimo metodas.

Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje yra įtvirtinta daugiau nei 50 vaiko teisių. Tarp jų ir vaiko teisė į sveikatą, jos priežiūrą ir sveiką gyvenseną. O stipri sveikata prasideda nuo imuniteto. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų ir gerina nuotaiką. Pats tinkamiausias metas imuniteto stiprinimui – vasara, todėl visi tėvai turėtų žinoti, kaip stiprinti atžalų imunitetą.

Nuo baltos iki klasikinės mėlynos ar ryškios fuksijos – prabangus JAV mados ir gyvenimo būdo žurnalas „L‘Officiel“ šių metų madingiausiomis paskelbė itin plačią spalvų paletę. Pasak prekybininkų, į vasarą panirę Lietuvos drabužių pirkėjai pakankamai pasitiki savo nuojauta, kas jiems individualiai tinka, bei formuoja savitą stilių. Kaip ir kiekvienais metais, vasarą jų garderobas ir vėl tapo gerokai šviesesnis bei spalvingesnis.

Entuziastų komanda, jau apie pusmetį organizuojanti aktyvias veiklas tauragiškiams po „Judėkime kartu“ ženklu, oficialiai susibūrė į asociaciją. Paklausus narių, kaip kilo idėja suburti aktyvaus laisvalaikio ir pramogų entuziastus, atsakymas trumpas ir aiškus – Tauragei trūksta veiksmo.

Šį trečiadienį į Tauragės Vasaros estradą  susirinko gyvo bendravimo išsiilgę tauragiškiai, kurie po atviru dangumi stebėjo prestižiniais kino apdovanojimais įvertintą ispanų kino grando Pedro Almodovaro juostą „Skausmas ir šlovė“, mėgavosi renginio „60+ KINE“ rėmėjų vaišėmis, dovanomis bei šokių pamokomis su „Dance Life“ šokių studijos vadovu ir mokytoju Justu Bareišiu.

Žmogaus gyvenimas – tarsi upė. Turime savo ištakas, su kiekvienais gyvenimo metais platėjame, gilėjame, semiamės jėgų iš savo ištakų, iš savo gimtinės. Nors nuolat girdime dejuojant, kad kaimas miršta, bet kol mes, savo kaimo vaikai, sapnuojame jį naktimis, savo poelgius modeliuojame pagal tėvų įdiegtus moralinius principus, kaimas nemiręs, nesvarbu, kad vietoje gimtojo namo žaliuoja pieva ar siūbuoja javų laukas.