2020 Lapkričio 24 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Vaikų mėgstamiausių knygų trejetukas

  • Įkelta: 2020-09-16
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Faktas, kad Lietuvos pašto skyriuose viena iš populiariausių prekių yra knyga, gali nustebinti. Įdomu tai, kad net 62 proc. iš jų yra skirtos vaikams. Kasmet šie skaičiai tik didėja. Kokios vaikiškos knygos yra populiariausios?

„Ruduo, yra tas laikas, kai knygų populiarumas šokteli aukštyn. Jas dažniausiai perka moterys – mamos, tetos, močiutės. Nenuostabu, kad populiariausios būtent vaikiškos knygos –  tikriausiai, daugelis savo aplinkoje galime atrasti mažųjų skaitytojų“, – sako Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų departamento vadovas Norbertas Žioba.

Žvelgiant bendrai, pačios populiariausios vaikiškos knygos – tai įvairiausios spalvinimo ir užduočių knygelės, enciklopedijos, pasakojimai apie gyvūnus. Pastebima tendencija, kad patys vaikai, ypač mažiausi, knygas renkasi akimis – jos krypsta į ryškias knygas, kuriose pagrindiniai veikėjai yra išgalvoti herojai, o suaugę vaikams linkę rinkti ir klasikinę literatūrą.

Remiantis Lietuvos pašto pirmo šių metų pusmečio duomenimis, populiariausių vaikiškų knygų trejetukas:

„Haris Poteris ir išminties akmuo“. Sunku patikėti, bet ši, jau prieš 23 metus pasaulį išvydusi J. K. Rowling knyga, vis dar karaliauja tarp populiariausių. Tai yra pirmoji iš septynių knygų serijos, kuriose pasakojama neeilinio berniuko – burtininko Hario Poterio istorija. Pirmoji knyga – tai dar vaikiškas pasaulis, tačiau jame jau apstu nuotykių, vyksta kova tarp gėrio ir blogio, tuo pačiu šalia išryškinamos tokios gyvenimo vertybės kaip draugystė, atsidavimas, sąžiningumas.

„Gražiausios Anderseno pasakos“. „Undinėlė“, „Sniego karalienė“, „Coliukė“, „Bjaurusis ančiukas“ ir kitos pasakos –  galima sakyti, tai amžina klasika, nukelianti į stebuklingą pasaulį ne tik vaikus, bet ir sukeliančios mielus vaikystės prisiminimus tėvams. Nors danų rašytojas Hansas Kristianas Andersenas savo garsiausias pasakas parašė 1835 – 1848 m., jos išlieka mėgstamomis iki šių dienų. Knygoje galima rasti 25 pačias gražiausias autoriaus pasakas.

„Mano pirmoji enciklopedija. Pasaulis aplink mane“. Vos 19 puslapių, tačiau juose vaikas gali pabuvoti įdomiausiose vietose – nuo ūkio iki kosmoso platybių, susidraugauti su žirafomis ar įvairiausių profesijų atstovais. Knygoje daug ryškių paveikslėlių, tad ji tinkama ir patiems mažiausiems. Knyga yra interaktyvi, puslapiuose yra atverčiami langeliai, po kuriais slypi patys įdomiausi faktai.

Atsižvelgiant į vaikiškų knygų populiarumą, Lietuvos paštas kviečia mažuosius prisijungti prie „Skaitukų klubo“. Daugelyje pašto skyrių galima rasti specialiai pažymėtas lentynas, kuriose sudėtos šio klubo knygos – tai pačios naujausios knygos vaikams (daugiau nei 30 knygų). Perkant knygą, gaunamas antspaudas, o surinkus tris antspaudus, galima išsirinkti „Skaitukų klubo“ ženklelį. Šiuo metu galima rinktis iš 5 skirtingų ženkliukų.

Daugiau informacijos apie „Skaitukų klubą“ galima sužinoti Lietuvos pašto internetiniame puslapyje. 

 

Ar žinote, kad...
  • Įkelta: 2020-09-11

Tauragės vasaros estrada įrengta 1977 m. Ją statė vyresnieji miesto mokyklų mokiniai. Dar metai prieš – 1969 m. Tauragės tautodailininkai pristatė medinių stogastulpių ansamblį, pavadintą „Pergalė. Darbas. Taika“.

Planuojama rekonstruoti Pagramančio regioniniame parke per Plynosios pelkę besidriekiantį pažintinį taką. Objektas buvo atnaujintas dar pernai, šiemet ketinama jį prailginti.

Praėjusį savaitgalį įvyko trijų dienų ralis „Aplink Lietuvą 2020“. Tauragės ekipažas „Spanguolės“ (Greta Vėsaitė ir Lina Kraftė) bendroje įskaitoje finišavo 20-oje vietoje. Moterų įskaitoje – 2-oje vietoje. SGC-2 grupėje – taip pat antroje vietoje. Merginos iškovojo ir Kupiškio rajono savivaldybės mero taurę, įveikusios greičiausią PR-20 rungtį.

Karantinas pakeitė menininkų gyvenimą – menas masiškai išėjo į aikštes, gatves, kitas netradicines erdves. Pavienių atvejų buvo ir anksčiau, tačiau šiemet tai tapo visuotiniu judėjimu. Genovaitei Urmonaitei tai nebuvo iššūkis – tokį scenos meno pateikimo būdą dar prieš 15 metų pakoregavo pats gyvenimas. Šiemet, kai Tauragės liaudies teatras mini savo 60-metį, jo vadovė ir režisierė sako: „Per tokias patirtis, kai beveik kas mėnesį atsirandi kitoje vietoje su unikaliais pastatymais ir besikeičiančia aktorių vaidyba, improvizacijomis, klaidomis ir nesėkmėmis, vėl kyli, eini ir suvoki, kad svarbiausia šioje teatrinėje veikloje yra Žmogus“.   

Šį šeštadienį matematinio roko stiliaus mylėtojus į savo koncertą kviečia jaunimo mėgstama grupė „jautì“. Keturių atlikėjų grupė dar šių metų pradžioje pristatė savo albumą „Mulkis“.

Rugpjūčio 3-7 dienomis Таuragės kultūros centre surengta dieninė vaikų stovykla „Kultūros ritmu“. Programos dalyviai – 9-13 metų vaikai. Nauja tradicija tapsiančioje stovykloje jaunieji tauragiškiai ne tik poilsiavo, bet ir užsėmė įvairiomis veiklomis – šoko, muzikavo, improvizavo, kūrė, sportavo. Stovyklautojai visi kartu ugdė bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą, savarankiškumą. Buvo skatinama vaikų saviraiška bei iniciatyvumas.

Pernai festivalio „Kvadratu“ organizatoriai kvietė išeiti iš savo kvadrato, šįmet kviečia jame kartu pabūti, nes Tauragės krašto muziejus „Santaka“ švenčia savo 30-tą gimtadienį. Ta proga menų festivalis „Kvadratu“ – be medijų instaliacijų, projekcijų, parodų, edukacinių veiklų, persismelks muziejine tematika. Finaliniame koncerte gros grupė „Colours of Bubbles“.

Katyčiai – vienas seniausių miestelių Šilutės rajone su puikiai išlikusia architektūra, įsikūręs šalia Šyšos upės. Pro Katyčius Kryžiuočių ordinas nutiesė vieną pirmųjų kelių į Žemaitiją. Miestelio plano struktūra radialinė. Dauguma pastatų išsidėstę palei kelius, kurie eina į Šilutę, Ž. Naumiestį, Stoniškius. 

Pernai internete savo šokiu „Dancing with a stranger“ išpopuliarėję šokėjas Justinas Mejeris, sceniniu slapyvardžiu Ustin, po ilgos pertraukos, drauge su savo partnere Ieva, tęsia meninę veiklą. Šeštadienį internetinėje erdvėje šokių partneriai pristatė naują šokį pagal jaunimo tarpe populiarią dainą ,,Stuck with You”.

Tas, kuris sakė, jog „visi keliai veda į Romą“, buvo nekvailas. Tai šventojo Alano iš Lilio, neoplatoniko ir mistiko, išsakyta įžvalga, kad visi keliai veda į vieną tikslą. Perfrazuodami jį galime drąsiai sakyti, kad Tauragėje visi keliai veda į pilį. Kodėl? Todėl, kad čia veikia Moksleivių kūrybos centras (MKC), po savo sparnu priglaudžiantis tuos, kurie ieško savęs, nori kurti ar bent jau kartu gerai praleisti laiką. Šiemet MKC, tapęs savotiška jaunimo Meka, švenčia gražią sukaktį – 30 metų. Ta proga – ne tik interviu su MKC vadove Jolanta Kazlauskienei, bet ir kelių mokytojų mintys. 

Iki birželio vidurio įvairias veiklas apribojęs karantinas, manyta, koreguos ir vaikų vasaros stovyklų organizavimą. Dar birželį galiojęs reikalavimas, jog stovyklose galimai bus leidžiama stovyklauti tik po keliasdešimt vaikų, stovyklų vadovų neišgąsdino. Sveikatos ministerijai davus leidimą neriboti vaikų skaičių liepą surengtos vaikų stovyklos pritraukė būrius moksleivių. Ypač masiškomis tapo kasmet tauragiškių mėgstamos trys stovyklos.

Fotogalerijos bokšte liepos 20 dieną atidaryta 22-jų fotografijų paroda, skirta galerijos 20-mečiui. Šiam tikslui trys tauragiškiai, Mindaugas, Sigita ir Juozas, kūrybiškai suartėjo, pakol paruošė pinhole technika atliktą fotografijų ciklą. Proceso pradžioje juos vienijo idėja – įamžinti analoginiu metodu lankytinas miesto vietas. Galiu pasakyti, kad ši mintis nepasirodė itin originali. Skęstant skaitmeninių vaizdų gausybėje, miestas ištyrinėtas iki plytų ląstelių. Geriausi kampai jau atrasti, nufototkinti/nupleškinti. Tai yra tiesa, jei orientuojamasi į vaizdą, t. y. turinį, bet visai kas kita, jei procese svarbus tampa pats fotografavimo metodas.

Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje yra įtvirtinta daugiau nei 50 vaiko teisių. Tarp jų ir vaiko teisė į sveikatą, jos priežiūrą ir sveiką gyvenseną. O stipri sveikata prasideda nuo imuniteto. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų ir gerina nuotaiką. Pats tinkamiausias metas imuniteto stiprinimui – vasara, todėl visi tėvai turėtų žinoti, kaip stiprinti atžalų imunitetą.

Nuo baltos iki klasikinės mėlynos ar ryškios fuksijos – prabangus JAV mados ir gyvenimo būdo žurnalas „L‘Officiel“ šių metų madingiausiomis paskelbė itin plačią spalvų paletę. Pasak prekybininkų, į vasarą panirę Lietuvos drabužių pirkėjai pakankamai pasitiki savo nuojauta, kas jiems individualiai tinka, bei formuoja savitą stilių. Kaip ir kiekvienais metais, vasarą jų garderobas ir vėl tapo gerokai šviesesnis bei spalvingesnis.

Entuziastų komanda, jau apie pusmetį organizuojanti aktyvias veiklas tauragiškiams po „Judėkime kartu“ ženklu, oficialiai susibūrė į asociaciją. Paklausus narių, kaip kilo idėja suburti aktyvaus laisvalaikio ir pramogų entuziastus, atsakymas trumpas ir aiškus – Tauragei trūksta veiksmo.

Šį trečiadienį į Tauragės Vasaros estradą  susirinko gyvo bendravimo išsiilgę tauragiškiai, kurie po atviru dangumi stebėjo prestižiniais kino apdovanojimais įvertintą ispanų kino grando Pedro Almodovaro juostą „Skausmas ir šlovė“, mėgavosi renginio „60+ KINE“ rėmėjų vaišėmis, dovanomis bei šokių pamokomis su „Dance Life“ šokių studijos vadovu ir mokytoju Justu Bareišiu.

Žmogaus gyvenimas – tarsi upė. Turime savo ištakas, su kiekvienais gyvenimo metais platėjame, gilėjame, semiamės jėgų iš savo ištakų, iš savo gimtinės. Nors nuolat girdime dejuojant, kad kaimas miršta, bet kol mes, savo kaimo vaikai, sapnuojame jį naktimis, savo poelgius modeliuojame pagal tėvų įdiegtus moralinius principus, kaimas nemiręs, nesvarbu, kad vietoje gimtojo namo žaliuoja pieva ar siūbuoja javų laukas.

Kad sužinotum, ko galima tikėtis važiuojant į Pagramančio regioninį parką, užtenka žvilgtelti į jo logotipą. Pavaizduotoje tekančioje upėje kyšantys akmenys simbolizuoja per parką srūvančiose Jūros ir Akmenos upėse dažnai sutinkamas rėvas, o viršutinėje dalyje nupiešti kabantys tiltai sako, kad jų čia daugiausiai Lietuvoje. Jei dar pridėtume, kad upių krantuose galima aptikti ne vieną atodangą, apžvalgos aikštelę ar piliakalnį, tai išeina visa puokštė lankytinų gamtos objektų, kurių apžiūrėti kviečia Pagramančio regioninis parkas.

Daugeliui žmonių vasara be jūros ir paplūdimio – ne vasara. Dažnas svajoja nuvažiuoti prie jūros bent dienelei. Ir tai visai nesunkiai įgyvendinama, net jei neturite automobilio. Kelionės į Palangą ar Jūrmalą vienai dienai nekainuoja pasakiškų pinigų. Vis dėlto norinčių nelabai daug. 

Apie tokius žmones, kaip Kristina Jucikienė, sakoma: davė Dievas ir dribtelėjo. Du vaikus auginančios moters rankose darbai tirpte tirpsta – viskas, ko ji imasi, džiugina akis ir sielą: ji kerpa šuniukus, mezga, kepa nuostabius tortus, o pati didžiausia jos aistra – piešimas. Ji įsitikinusi: kiekvienas gali kurti, jei tik savo baime ir nepasitikėjimu neužkerta sau kelio. „Turi nuolat ieškoti, nebijoti klysti, klupti, susipurvinti...“ – sako pozityvia energija trykštanti moteris.

Gaurėje gyvenanti ūkininkė Dalia Kalendravičienė sako kadaise juokavusi, jog niekada gyvenime nedirbtų melžėja ir virėja. Dabar, kaip pati sako, užsiima tiek vienu, tiek kitu. Moteris prieš porą metų ėmė prekiauti pačios gaminamais pieno produktais, o sekasi jai puikiai. Priešais „Sodrą“ įsikūrusiame turgelyje moteris savo produkciją kartais išparduoda dar iki 10 val., o kai kuriuos jos gaminius pirkėjai veža ir perpardavinėja užsienyje gyvenantiems kraštiečiams.

Prasidėjus karščiams ir maudynių sezonui visi vos ištaikę laisvą akimirką skuba prie vandens telkinių ir ten mėgaujasi vandens teikiamais malonumais. Vieni namo grįžta pailsėję ir atsigavę, o kiti – užgulusiomis ar net skaudančiomis ausimis. Norintiems išvengti tokių bėdų medikai rekomenduoja po maudynių ausis tinkamai išsausinti, o vaistininkai sako pastebintys augantį profilaktinių priemonių, apsaugančių nuo vandens pateikimo į ausis maudantis, populiarumą.

Vabzdžiai ir kiti parazitai: uodai, erkės, vapsvos, greičiausiai yra patys įkyriausi ir nemaloniausi sutvėrimai, trukdantys mums mėgautis atšilusiu oru ir nuotaikingai leisti laiką kieme, miškuose ar prie vandens telkinių. Daugumos vabzdžių įgėlimai ar parazitų įkandimai nėra mums pavojingi, tačiau sukelia nemalonius pojūčius, odos niežulį ir skausmą. Vis dėlto kai kurie gamtoje tykantys parazitai, pavyzdžiui, erkės gali pridaryti daug žalos ne tik mums, bet ir mūsų augintiniams.

Sakoma, jei tau sekasi, vadinasi, eini savo keliu. Regis, šis posakis tinka tauragiškei Tomai Vyšniauskienei, vos prieš pusmetį įkūrusiai savo verslą. Pradėjusi nuo kalėdinių žaisliukų, dabar ji daugiausiai siuva laisvalaikio drabužius vaikams, nors neatsisako pasiūti ir jų mamoms. Idėjų stoka Toma nesiskundžia – sako, tik laiko joms įgyvendinti trūksta. O planuose – elektroninė parduotuvė ir parduotuvė Tauragėje, o galbūt ir kituose miestuose.

Visi turime savo mėgiamus ir laiko patikrintus mėsos marinavimo kepimui ant grilio receptus. Prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė supažindina, kaip marinatus ruošia skirtingos pasaulio šalys. Keli egzotiniai ingredientai ir prieskoniai ant laužo kepamai mėsai gali suteikti neįprastų skonių, kurie abejingų nepaliks.