Tauragės kultūros centre surengta nuotaikinga vaikų stovykla ,,Kultūros ritmu"
Įkelta:
2020-08-12
Nuotrauka
Aprašymas

Inesos Vaigauskienės nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Rugpjūčio 3-7 dienomis Таuragės kultūros centre surengta dieninė vaikų stovykla „Kultūros ritmu“. Programos dalyviai – 9-13 metų vaikai. Nauja tradicija tapsiančioje stovykloje jaunieji tauragiškiai ne tik poilsiavo, bet ir užsėmė įvairiomis veiklomis – šoko, muzikavo, improvizavo, kūrė, sportavo. Stovyklautojai visi kartu ugdė bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą, savarankiškumą. Buvo skatinama vaikų saviraiška bei iniciatyvumas.

Jau pirmąją dieną stovyklautojai pakviesti aktyviai įsitraukti į bendras veiklas – vyko susipažinimas, vėliavos, šūkių kūrimas, prisistatymai, visi dalyvavo kūrybiniame mandalų kūrimo procese, klausėsi gongų skambesio, išgirdo Dainiaus Kinderio – Magelano Kelionių įkūrėjo istorijų.  Keliautojas apie savo išgyvenimus Afrikoje pasakojo stovyklos metu.

Rugpjūčio 4-ąją surengta pažintinė ekskursija Pagramančio regioniniame parke. Nuotaikingame žygyje susipažinta su susipynusiais gamtos ir kultūros paveldo lobynas, vingiuotais takeliais, su upių šlaitais ir pakrantėmis. Keliaudami nepakartojamo grožio lietuviškuoju kanjonu, pamatyta įvairių, retų augalų, braidyta akmenuotame Gramančios upelyje. Prie unikalaus praeities liudytojo – „Meilės akmens“ – mokytasi burtų, sužinota, kokių galių turi šis akmuo. Po žygio stovyklautojai dalyvavo edukacijoje ,,Piemenėlio duona“, skirtoje susipažinti su gamtoje sutinkamais maistiniais ir nuodingais augalais. Stovyklautojai nusikėlė į senovę, pabuvo piemenukais, iš pasirinktų žolelių virė skanią piemenėlių arbatą, mokėsi kepti piemenuko duonelę ant laužo.

Nuotrauka

Trečiąją dieną stovyklautojai kartu su Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistais tarė TAIP aktyviam gyvenimui. Kalbėta apie tai, kaip vaikai leidžia laisvalaikį: kompiuteris, išmanusis telefonas ir kitos naujosios technologijos neturėtų tapti pagrindiniu atostogaujančių vaikų užsiėmimu. Akcentuota, kaip svarbu formuoti ilgalaikius judėjimo įpročius. O kad sportuoti, mankštintis, žaisti su bendraamžiais lauke – vienas malonumas, liudijo ir smagios veiklos prie Tauragės kultūros rūmų.

 Po pietų noriai dalyvauta ir Tauragės krašto muziejaus organizuojamoje edukacijoje piemenėlių buitis ir žaidimai. Dalyviai susipažino su piemenėlių kasdienybe, sužinojo apie  galvijų ganymą, piemenukų darbus ir žaidimus ganymo metu. Kita programos dalis skirta žaidimams – rateliams, virtualioms pramogoms bei tapybai ant akmenų.

Smagios veiklos netrūko ir ketvirtąją stovyklos dieną. tądien keliauta į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą – dalyvauta edukacijoje ,,Tradiciniai žemaičių krašto darželiai“. Vaikai susipažino su etnografiniais žemaičių krašto darželiais, sužinojo, kokie augalai nuo seno buvo auginami darželiuose, kokį vaidmenį jie vaidino kasdieniame lietuvio gyvenime. Klausytasi liaudies dainų, skanauta arbata, paruošta iš Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro darželyje užaugintų augalų. Nuotaikinga diena baigėsi šokių pamokomis bei  grupių pasirodymais.

Penktąją dieną aplankytas Mociškių palivarkas. Daug sužinota apie bites, bitininkystę Mažojoje Lietuvoje. Susipažinta su skirtingais avilių tipais ir Lietuvoje gyvenančių bičių rasėmis. Surengta įdomi pamoka apie maistingus ir vaistingus bičių produktus, kruopščiai gamintos natūralaus vaško žvakutės, klausytasi pasakojimų apie maisto gaminimo tradicijas, papročius.

Stovykla finišavo Sferiniu kinu, kuriame vaikai sužinojo apie ,,Asmeninę visatą“. Šis neįprastas žaidimas padėjo dalyviams išsiaiškinti, kuri žmogaus organizmo sistema yra pati ,,geriausia“ ir ,,protingiausia“. Filmas leidžia pajusti realų pojūtį, jog tikrai ,,skrendi“ per žmogaus kvėpavimo takus, „neri“ į virškinimo gelmes bei „dalyvauji“ imuninės sistemos procesuose. Programa sužadino vaikų smalsumą ir supažindino su mūsų organizme vykstančiais procesais.

Stovyklautojai namo išlydėti su diplomais rankose bei smagiomis emocijomis. Pasidžiaugta, kad Tauragės jaunimas turėjo puikią galimybę smagiai ir turiningai praleisti laiką kartu. Stovykla ,,Kultūros ritmu" vykdyta pagal projektą, finansuojamą Tauragės rajono savivaldybės administracijos.

 

Nuotrauka
iŠ LĖKTUVO
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiemet lygiai 80 metų nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios Tauragėje. Nuo 1941 m. birželio 22 d. keletą metų žiauriai šeimininkavę vokiečiai 1944 m. pabaigoje turėjo trauktis iš Tauragės. Tačiau, kaip matome iš šios ortofotografijos, dar ir 1945 m. sausio 15 d. jų žvalgybinis lėktuvas praskrido pagrindiniu keliu Tilžė–Šiauliai. Todėl, kaip tiems laikams, ypač ryškiai ir tiksliai matomi apsnigti Tauragės rajono laukai bei pakelės gyvenvietės: Lauksargiai, Skaudvilė, Tauragės dvaras.
Nuotrauka
Rasita
Įkelta:
2021-01-16
Fotografų klubo „Jūraׅ“ narė Rasita Liulienė viešumoje matoma tiek, kiek feisbuko pažįstamų rate sušmėžuoja jos publikuojamos gamtos nuotraukos, moters užfiksuotos akimirkos neretai pasirodo televizijų orų programose. Turbūt retas žino, kad pilies ansamblio garažus puošia būtent šios tylios menininkės daryta nuotrauka. O įkvėpimo dviejų vaikų mama semiasi Piktupėnų laukuose, kuriuose vaikštinėja su dažnai fotografinių istorijų herojumi tampančiu šuneliu Tigriumi.
Nuotrauka
asolution
Įkelta:
2021-01-14
Nors kone pagrindinė visų įvardijama neskaitymo priežastis yra laiko stoka, daugelis neretai teigia, jog paprasčiausiai negali surasti sudominančios ir įtraukiančios literatūros. Visgi, šiais laikais knygų pasiūla tikrai neturėtų nuvilti – bet kokių žanrų mėgėjai ir skirtingų amžiaus grupių atstovai gali rinktis iš daugybės skirtingų kūrinių. Tačiau jeigu su šia užduotimi sunkiai sekasi susidoroti, pabandykite pasitelkti šiuos patarimus – jie įdomią knygą padės surasti gerokai greičiau ir paprasčiau.
Nuotrauka
page
Įkelta:
2021-01-11
„Tauragės žinios“ paprašė B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos atskleisti, kokios tarp tauragiškių, ir rajono skaitytojų, knygos buvo populiariausios 2020-ais metais. Panašu, jog pandemijos metu literatūros mylėtojai mielai skaitė romanus. Ypač lietuviškus.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2021-01-07
Apie skaitymą ir jo naudą girdime pakankamai dažnai – leisdami laisvalaikį su knyga, galime ne tik praplėsti savo žinių bagažą, bet ir lavinti kūrybiškumą ar netgi praplėsti žodyną. Visgi, tenka pripažinti, jog šį procesą apsunkina tam tikri mitai, kurie trukdo mums mokytis ar tiesiog mėgautis skaitymu. Išskyrėme populiariausius iš jų – pasitikrinkite, ar šiais teiginiais iki šiol netikėjote ir Jūs.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2021-01-04
Vakar tauragiškiai su susidomėjimu stebėjo LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ transliaciją, kurioje pasirodė ir tauragiškis Ignas Novikovas. Jaunajam atlikėjui pavyko įveikti aklųjų perklausų etapą. Savo profesionalumu vaikinas nustebino visus keturis teisėjus.
Nuotrauka
ar
Įkelta:
2021-01-01
Šių dienų tauragiškiui, laiko mašina nukeliavusiam į Tauragę prieš pat karą, miestas atrodytų ne tik egzotiškas, su daug nematytų pastatų, bet ir… gana tuščias.
Nuotrauka
Tauragės meno mokyklos feisbuko nuotrauka
Tauragės meno mokyklos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2020-12-30
Nors pandemija ir karantinas verčia visus mus likti namuose, o gyvi konkursai ir koncertai liko prisiminimuose, Tauragės meno mokyklos jaunųjų dainininkių tai nestabdo – jos ne tik nuolat dalyvauja nuotoliniu būdu rengiamuose konkursuose, bet ir skina pergales tarsi obuolius nuo šakos.
Nuotrauka
mokinys
Įkelta:
2020-12-30
Šiemet pusė šalies moksleivių rečiau nei įprasta lankėsi įvairiuose Lietuvos kultūros objektuose. Beveik tiek pat jų (47 proc.) jaučia stresą dėl to, kad Covid-19 pandemija apribojo jų galimybes patekti į muziejus, bibliotekas, teatrus ir kitas kultūros įstaigas.
Nuotrauka
ivangenu piliakalnis
Įkelta:
2020-12-30
Neseniai rašėme apie Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ parengtas virtualias keliones po muziejaus erdves bei virtualius turus po senovės Tauragę, šį kartą istorijos mylėtojus stebina Tauragės kultūros centras. Lietuvos kultūros tarybos ir Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva sukurtas virtualus turas po Skaudvilę supančius piliakalnius.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Gražų Kalėdų vakarą pasivaikščioti išsiruošė ne vienas tauragiškis. Tiesa, ne taip gausiai kaip ankstesnių metų šventiniu laikotarpiu. Veidus dengiančios kaukės priminė, kad šių metų šventes ir jų tradicijas varžo karantinas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Lietuvai atkūrus valstybę, labai trūko mokytų žmonių. Jau 1920 m. evangelikų liuteronų kunigas Augustas Vymeris įsteigė mokytojų kursus, kurie po trejų metų tapo pilnaverte mokytojų seminarija.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-24
​​​​​​​Kaip rašoma leidinyje „Lietuvių kalendorinės šventės, jų papročiai ir tradicijos“, žemdirbio kalendoriuje didžiausia metinė žiemos šventė yra Kalėdos – gruodžio 25-oji. Krikščioniškoje eroje Kalėdos yra Kristaus gimimo prisiminimas. Liaudiškuose šios šventės papročiuose labai ryškūs bruožai vienų ūkinių metų pabaigos ir rūpesčio būsimaisiais metais, darbų sėkme ir šeimos ateitimi. Kalėdos yra dviejų žemdirbio veiklos laikotarpių sandūra, slenkstis tarp kurį laiką trukusio gamtos sunikimo, niūriojo, tamsiojo metų laiko ir šviesos pergalės prieš naktį, laipsniško gamtos atgijimo. Kalėdos praktiškai susideda iš dviejų skirtingos semantikos švenčių – išvakarių dienos, vadinamos Kūčiomis ir Kalėdų, dar XX a. pradžioje švęstų tris ar keturias dienas, o dabar – dvi dienas.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2020-12-22
Jurbarko rajone, Mantviliuose, dingo amerikiečių akita Aila. Šuns šeimininkai už augintinio sugrąžinimą žada solidų atlygį – tūkstantį eurų. Tokia žinia jau kone savaitę sklinda socialiniuose tinkluose. Deja, kol kas džiugios žinios šeimininkai nesulaukia. 
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2020-12-22
Iš vokiečių kalbos išversta ir išleista knyga „Die preussische Herrschaft Tauroggen in Litauen, 1690–1793“ („Prūsijos valdžia Tauragėje“). Tauragės krašto muziejus „Santaka“  2020 m. pradžioje iš dosnaus rėmėjo gavo šią retą knygą dovanų.
Nuotrauka
auskarai
Įkelta:
2020-12-22
Nereikia ir sakyti – kiekviena dailiosios lyties atstovė siekia susikurti patrauklų net ir kasdienį įvaizdį. Kad atrodytumėte estetiškai, galite rinktis pačius įvairiausius sprendimus, tačiau dauguma, ko gero, sutiks, kad vienas greičiausių bei efektyviausių būdų papildyti bet kurį įvaizdį, yra papuošalai. Tačiau taip pat neriekia pamiršti, kad šių dienų dailiosios lyties atstovėms rūpi ne tik tai, kaip patraukliai atrodyti kasdien, bet ir kokius sprendimus priimti, kad įvaizdžių kūrimas nepareikalautų daug laiko. Žinoma, sėkmės paslapčių yra daug ir įvairių, tačiau drąsiai galima teigti, kad vienas svarbiausių yra visiškai paprastai – tiesiog pirmenybę tiekite tiems drabužiams bei papuošalams, kurių priežiūra nereikalauja daug dėmesio arba leidžia taupyti laiką kitais aspektais. Taigi, kokius papuošalus verta rinktis toms, kurios nori ne tik puikiai atrodyti, bet ir taupyti savo laiką?
Nuotrauka
geradovana
Įkelta:
2020-12-22
Klasika savo pozicijų neužleidžia net ir kalbant apie romantiškas Valentino dienos dovanas moterims. Jau ilgą laiką dažniausiai pasirenkamų dovanų viršūnėje esantys juvelyriniai dirbiniai bei apatinis trikotažas ir toliau išlieka vieni populiariausių. Tačiau būtent 2020 metais į TOP`ų viršūnę šoktelėjo nauja dovana – erotinės prekės. Tad kokios yra tos populiariausios Valentino dienos dovanos JAI, kurių dėka, vyras galės maloniai nustebinti mylimąją?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-21
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje prieš ilgąjį didžiųjų metų švenčių savaitgalį  pluša Abonemento darbuotojos – skaitytojai ruošiasi šventėms ir kad neliktų „alkani“, skuba iš bibliotekos pasiimti knygų.
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Įkelta:
2020-12-21
Artėjant gražiausioms metų šventėms, kiekvienas žmogus nori nustebinti savo artimąjį gražiai supakuotomis dovanomis. Tiesa, jeigu artimasis gyvena kitoje šalyje, tolimas siuntinio kelias gali sugadinti ne tik pačią dovaną, bet ir dovanojimo džiaugsmą. Tam, kad tai nenutiktų, pakuojant siuntinį būtina laikytis tam tikrų taisyklių bei žinoti, kokios pakavimo medžiagos jūsų dovanai yra tinkamiausios.