Populiariausi socialiniai tinklai ir bendravimo programėlės
Įkelta:
2020-06-18
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Dvejus metus iš eilės populiariausių programėlių sąraše lyderiai praktiškai nesikeitė. Tik karantino metu išpopuliarėjusi „Zoom“ išstūmė „Instagram“, o „TikTok“ išsiveržė į pirmąją penketuko vietą. „Bitės Profai“ plačiau pristato pasaulyje šiuo metu populiariausias programėles bei pasakoja, kas nulemia jų sėkmę.

„Kai mūsų dėmesio reikalauja tiek daug išmaniųjų programėlių, įdomu sužinoti, kurios dėmesį patraukia labiausiai ir kaip tampa populiariausiomis. Įdomu, kad lyderių sąrašas pastaruosius dvejus metus stipriai nesikeičia ir ten toliau matome „Facebook“, „Messenger“, „WhatsApp“, „TikTok“ programėles, o jų sėkmę užtikrina nuolatinis funkcionalumo didinimas ir gebėjimas traukti vartotojų dėmesį”, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone, ir dalinasi šiandienos populiariausių programėlių sąrašu.

Sąrašas sudarytas remiantis tyrimų kompanijos „Sensor Tower“ duomenimis, skaičiuojant ne žaidimų (angl. non-game) programėlių atsisiuntimų skaičių šių metų gegužę.

Viršunėse – „TikTok“

„TikTok“  – sparčiausiai pasaulyje augantis socialinis tinklas, kur vartotojai dalijasi vaizdo įrašais, apimančiais pačias įvairiausias kategorijas: nuo šokių pagal mėgstamiausias dainas iki komedijos ar virusinių iššūkių.

Per keletą metų programėlė įsiveržė į lyderių viršūnes ir ne pirmą mėnesį programėlių parduotuvėse yra populiariausia. Gegužės mėnesį ji buvo atsisiųsta net 112 mln. kartų ir jau viršijo 2 mlrd. atsisiuntimų. Šis skaičius per kiek daugiau nei metus išaugo dvigubai – 1 mlrd. atsisiuntimų programėlė skaičiavo praėjusių metų vasarį. Be to, stebina ir programėlės fanų augimo tempas – tokius pačius skaičius „TikTok“ pasiekė du kartus greičiau nei tai savo laiku padarė „Facebook“.

„Spartų „TikTok“ augimą greičiausiai lėmė susijungimas su kita, panašiu principu veikiančia, programėle „Musical.ly“. Pastaroji tuo metu jau turėjo didelę vartotojų bazę, tad „TikTok“ savininkams įsigijus ir šią programėle, „TikTok“ šuolis buvo ypač ryškus. Taip pat svarbu, kad platformoje veikti pradėjo žinomi žmonės – atlikėjai Justinas Bieberis, Post Malone, Rita Ora ir kiti. Čia persikėlė ir kitų socialinių tinklų žvaigždės, kartu su savimi atsivesdamos ir savo sekėjų armijas“,  – programėlės populiarumą komentuoja M. Vrubliauskas.

„TikTok“ šiuo metu turi jau per 800 mln. aktyvių vartotojų, tarp kurių ir gyvūnai-influenceriai, karantino metu čia išgarsėję medikai, žinomi Lietuvos ir pasaulio žmonės.

Nuotrauka

„Zoom“ karantino populiarumas neblėsta

Prieš karantiną nuotolinio bendravimo programėlės „Zoom“ nežinojo praktiškai niekas, o karantino metu ji tapo bene svarbiausia komunikacijos platforma – pagal persiųstų duomenų kiekį „Bitės“ tinkle ji užėmė 45 proc. tokio tipo programėlių sugeneruojamo duomenų srauto.

„Zoom“ vienareikšmiškai išpopuliarino karantinas – atsiradus nuotolinio darbo ir mokymo iššūkiams, ši programėlė buvo viena pirmųjų vartotojų pasirinkimų, leidžiančių darbus ir toliau sėkmingai atlikti per atstumą. Vis tik „Zoom“ populiarumas ir toliau auga – gegužės mėnesį „Zoom“ buvo antra pagal populiarumą ne žaidimų programa, įdiegta beveik 95 mln. kartų, t.y. 43 kartus daugiau nei praėjusių metų gegužę“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Per karantiną savo populiarumui pagrįsti, „Zoom“ paskelbė statistiką, kad jau pasiekia 300 milijonų aktyvių vartotojų kasdien. Vis tik vėliau kompanijos tinklaraščio įrašas, kuriame buvo pranešta ši žinia, buvo pakeistas ir statistika pataisyta, jog „Zoom“ sulaukia 300 milijonų pokalbių dalyvių.

„Toks „nedidelis” pokytis iš tiesų – labai svarbus. Pirmuoju atveju tai reikštų, kad per dieną „Zoom“ įsijungia 300 milijonų skirtingų žmonių. O antruoju atveju tam tikrą dieną jums atliekant, pavyzdžiui, penkis skambučius, kiekvieno jų metu būtumėte skaičiuojamas kaip naujai prisijungęs vartotojas. Toks vertinimas neteisingas ir iškreipia realų vaizdą. Kompanijos vadovas dėl netikslumo vėliau atsiprašė“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

„WhatsApp“ nežada trauktis

„WhatsApp“ – išmaniesiems telefonams skirta nemokamų žinučių ir pokalbių programėlė puikiai pažįstama ir Lietuvoje. Ji itin populiari visame pasaulyje – programėlės kūrėjai teigia, kad jau 2019 m. pabaigoje „WhatsApp“ pasiekė 2 mlrd. aktyvių vartotojų ribą, o šiemet šį skaičių gerokai viršijo.

„Pagal atsisiuntimų skaičių, „WhatsApp“ lenkia technologijų giganto „Facebook“ programėles. Tai patvirtina jos sparčią plėtrą – programėlę jau galima pasiekti 180 šalių ir naudoti 60 skirtingų kalbų. Vis tik viena didžiausių „WhatsApp“ rinkų vis dar išlieka Indija – vien šioje šalyje programėlė turi daugiau kaip 340 milijonų vartotojų“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Tokį populiarumą galima aiškinti tuo, kad „WhatsApp“ buvo pirmoji tokio tipo programėlė, todėl savo rinkos dalį užimti spėjo labai anksti dėl vadinamojo „pirmumo efekto”. Be to, vartotojai itin vertina tai, kad jai naudojamas jų turimas telefono numeris – nereikia kurti papildomos paskyros ar ilgų registracijos procesų.

„WhatsApp“ nuolat investuoja į funkcionalumų plėtrą, kas dar labiau didina jos gerbėjų gretas – dabar programėlę galima pasiekti ir kompiuterio naršyklėje.

„Facebook“ ir toliau karaliauja

Nors „Facebook“ programėlę atsisiuntimų skaičiumi pastaruoju metu nuolat lenkia „TikTok“ ir „WhatsApp“, o šį mėnesį ji nustumta į ketvirtą populiariausiųjų poziciją, feisbukas išlieka stipriausiu ir populiariausiu socialiniu tinklu pasaulyje.

„Šios programėlės pristatinėti nereikia, nes tai vienareikšmiškai populiariausias socialinis tinklas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje – skaičiuojama, kad „Facebook“ per mėnesį sulaukia apie 2,6 milijardų aktyvių vartotojų ir pasiekia apie 60 proc. visų interneto vartotojų“, – sako M. Vrubliauskas.

„Facebook“ vartotojai šiame socialiniame tinkle vidutiniškai praleidžia beveik valandą kasdien, o aktyviausi jie – iš karto po pietų, prideda M. Vrubliauskas: „Jei graužiatės, kad po gardžių dienos pietų biure sunkiai prisiverčiate kibti į darbus, žinokite, kad taip jaučiatės ne vieni. Aktyviausi vartotojai šiame socialiniame tinkle būną tarp 13:00 ir 15:00 valandų, rodo 2018 metų „Recode“ duomenys.“

Nors daug žinomų žmonių jau kurį laiką migruoja į kitus socialinius tinklus, o ekspertai pranašauja „Facebook“ pabaigą, įžymybės čia vis dar turi milijonus aktyvių sekėjų. Labiausiai sekamas žmogus čia – futbolininkas Cristiano Ronaldo, kurį šiuo metu seka 122 mln. vartotojų. Daugiau už C. Ronaldo sekami tik kompanijų „Samsung ir pačios „Facebook“ puslapiai. Ekspertų teigimu, žinomų žmonių veikla socialiniuose tinkluose prisideda prie tų socialinių tinklų populiarumo, nes įžymybės su savimi atsiveda ir būrius sekėjų.

„Kai JAV televizijos žvaigždė Kylie Jenner savo „Twitter“ paskyroje parašė, kad nebesinaudos „Snapchat“ programėle, šis socialinis tinklas skaičiavo 1,3 mlrd. JAV dolerių nuostolius. Todėl feisbuke aktyviai veikiančios įžymybės rodo nemažėjantį šio socialinio tinklo populiarumą“, – sako M. Vrubliauskas.

„Messenger“ vejasi „Facebook“

Penktoje vietoje tarp gegužės mėnesio populiariausių programėlių atsidūrė dar vienas „Facebook“ kompanijos produktas – tai susirašinėjimui skirta „Messenger“. Skaičiuojama, kad programėlė per mėnesį turi 1,3 milijardo aktyvių vartotojų, o iki 2021 m. šis skaičius pasieks 2,5 milijardų. Programėlės kūrėjai teigia, kad per mėnesį „Messenger“ išsiunčiama apie 20 milijardų žinučių.

„Žinoma, didžiąją dalį „Messenger“ sėkmės nulemia tai, jog „Facebook“ socialinio tinklo vartotojai telefone norėdami susirašinėti, nukreipiami į šią programėlę. Vis tik atsivestus vartotojus kompanija išlaikyti moka – programėlė itin funkcionali, puikiai veikianti ir nuolat siūlanti naujų smagių ir naudingų funkcijų“, – pastebi M. Vrubliauskas.

Įdomu, kad „Messenger“ kartu su „WhatsApp“ žymi „messengerių“ – susirašinėjimui skirtų programėlių – populiarumo eros pradžią. Specialistų teigimu, tokio tipo programėlės jau dabar naudojamos daugiau nei socialiniai tinklai ir ilgainiui taps populiariausiomis, todėl ateityje jų matysime tik daugiau.

„Instagram“ turi pakovoti dėl lyderystės

 Šis nuotraukų ir vaizdo įrašų socialinis tinklas taip pat ilgą laiką yra vienas populiariausių – „Instagram“ sulaukia vieno milijardo aktyvių vartotojų per mėnesį, o praėjusiais metais turėjo 133 proc. daugiau reklaminių įrašų nei 2018-aisiais. Nuolat augantis reklaminių įrašų skaičius nurodo, kad „Instagram“ įdomi ir aktyvios bei didelės auditorijos ieškantiems verslo vystytojams, o tai taip pat nusako socialinio tinklo populiarumą. Vis tik pastaruoju metu „Instagram“ programėlę iš lyderių sąrašo išstumia „Zoom“. 

 „Nėra abejonių, kad „Instagram“ yra viena populiariausių programėlių pasaulyje. Bet dėl per karantiną išgarsėjusios „Zoom“ vietą lyderių sąraše jai tenka užsitikrinti vis iš naujo. Štai, pavyzdžiui, stebint gegužės mėnesio programėlių atsisiuntimus, „Instagram“ į populiariausiųjų penketuką nepatenka ir lieka šeštoje vietoje“, – sako M. Vrubliauskas.

 2016 m. pabaigoje „Instagram“ pristatė ir naują funkcionalumą – „Instagram Stories“ (liet. „Instagram“ istorijos). Tai trumpi, po paros vartotojų sekėjams nebematomi, vaizdo įrašai. Praėjus dvejiems metams po šios funkcijos pristatymo, socialinio tinklo vartotojai jau padarydavo vidutiniškai po 500 milijonų istorijų per dieną. Iki tol šis funkcionalumas buvo siejamas tik su socialiniu tinklu „Snapchat“.

 „Nors „Snapchat“ vis dar itin populiari programėlė, iš lyderių sąrašų ji išstumta jau gerokai seniau. Tai nulėmė ne viena priežastis – daug kritikos sulaukę dizaino pakeitimai, kritiški influencerių atsiliepimai, naujų konkurentų atsiradimas. Vis tik „Instagram Stories“ atsiradimas taip pat buvo itin rimtas smūgis „Snapchat“, atnešęs dar vieną populiarumo bangą instagramui“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Jei apie išmaniąsias programėles norite sužinoti daugiau, pagalbos galite kreiptis „Bitės“ tinklapyje arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie galės suteikti išsamią konsultaciją. „Bitės Profai“ nemokamai aptarnauja visus klientus, nepriklausomai nuo jų naudojamo tinklo.

 

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.