2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Lauko kinas Tauragėje prigijo: žada ir daugiau seansų

  • Įkelta: 2020-05-02

Autokinas Taurų parke. Modesto Petraičio Feisbuko nuotrauka 

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Vakar vakare Taurų parke vyko nemokami kino iš automobilio seansai. Tai, kad tauragiškiams tokia pramoga aktuali ir reikalinga, buvo matyti iš automobilių skaičiaus – žiūrovų prigužėjo pilna stovėjimo aikštelė.

Kokius filmus nori žiūrėti, balsuodami feisbuke sprendė patys tauragiškiai. Daugiausia balsų surinko filmas visai šeimai „Augintiniai susivienija“ ir patriotinė drama „Purpurinis rūkas“, kurie ir buvo parodyti gegužės 1-osios vakarą.

Į Taurų parko automobilių aikštelę užsiregistravę kino peržiūrai į kiekvieną jų sugužėjo arti šimto automobilių. Nemokamo kino vakarą tauragiškiams dovanojo jaunimo organizacija Apskritasis Stalas kartu su Tauragės rajono savivaldybe ir „Interact Media“.

Tauragės apskritojo stalo prezidentas Laurynas Kryžauskas džiaugėsi, jog pirmasis bandymas pavyko puikiai.

Laurynas Kryžauskas. Asmeninio albumo nuotrauka 

– Į kiekvieną filmą registravome po 100 automobilių, nors galėjome sutalpinti truputį daugiau, bet norint užtikrinti saugumą ir renginių organizavimo karantino metu reikalavimus, nusprendėm nerizikuoti. Į pirmąjį filmą, labiau fokusuotą šeimoms, susirinko apie 85 automobiliai iš užregistruoto 100. Į antrąjį susirinko apie 90, – pasakojo L. Kryžauskas.

Visgi, vienas seansų organizatorių apgailestavo, jog buvo žmonių, kurie užsiregistravo, bet beatvyko. Tačiau, nepaisant smulkių trukdžių ir vėlavimų, vaikinas tiki, jog kitą kartą viskas pavyks sklandžiau:

– Gaila, kad ne visi žmonės vertina nemokamas pramogas ir užsiregistravę neatvyksta, nes turėjome nemažai norinčių kurie nespėjo užsiregistruoti ir, deja, filmų nepamatė. Džiaugiamės, kad buvo ir nemaža žmonių dalis, kurie pranešė apie neatvykimą ir galėjome vis atlaisvinti vietų kitiems. Nuo registracijos pradžios abu seansai užsipildė per maždaug pusantros paros, poreikis buvo daug didesnis, nei mes galėjome aptarnauti per vieną vakarą. Pačių seansų pradžia susivėlino apie 20 minučių, dėl įvairių smulkių kliūčių. Manau, jog sekantį kartą viskas vyks daug sklandžiau, nes tikrai daug išmokome iš šio pirmojo mums, tokio tipo renginio, – teigė jis.

Na o žmonių atsiliepimai, pasak Lauryno, tikrai pozityvūs, tad tikimasi surengti dar ne vieną tokį renginį. .

– Su visa komanda labai džiaugiamės, jog galėjom truputį praskaidrinti šią slogią karantino nuotaiką kraštiečiams. Į renginį atvyko ir svečių iš kitų aplinkinių miestų, tad manau esame geras pavyzdys visai apskričiai. Bandysime ir toliau organizuoti tokio tipo nemokamus renginius, nes poreikis jiems, šiuo metu, yra tikrai didelis. Tačiau viskas priklauso nuo lėšų. Stengiamės, jog mūsų renginiai būti prieinami kuo platesnei auditorijai, tad visada juos darome nemokamai. Tam reikalinga nemaža finansinė parama. Šis renginys buvo pilnai finansuotas iš Tauragės rajono savivaldybės lėšų. Toliau stengsimės ieškoti ir kitų finansinių šaltinių tokio tipo renginiams, – teigė L. Kryžauskas.

Už vardo „Interact media“ slepiasi aktyvių tauragiškių Audriaus Lauručio, Algirdo Šaulio ir Andriaus Pleikio komanda, interaktyvias pramogas ir audiovizualinius sprendimus siūlanti visoje Lietuvoje. Taurų parke organizuotas kino seansas jau ne pirmas iš šios kompanijos surengtų tauragiškiams. Pernai lauko kinas, tiesa, ne automobiliuose, o ant pievutės, rodytas Kęsčiuose. 

Socialiniame tinkle komentavęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus užsiminė, kada panašius seansus netolimoje ateityje planuoja rengti ir muziejus.

Autokinas Taurų parke. Feisbuko puslapio „Kino zona“ nuotrauka 

Praskaidrindama karantino nuotaiką, Tauragėje ką tik skambėjo skrabalų muzika! Miško gatvėje ir aplink ją gyvenančius miestelėnus ja pradžiugino gargždiškis atlikėjas Karolis Šileika, o kad būtų dar linksmiau, jam grojant šoko zumbos trenerė Daiva Mikalauskienė.

Tarpukario Lietuvoje buvo ganėtinai įsitvirtinusi nuostata, kad, „praūžus pasauliniam karui, atgijusioji dabartinių ribų Lietuva gavo liūdną architektūrinį palikimą“. Tokie teiginiai dažniausiai kildavo iš priešiškumo carinės Rusijos palikimui ir ne visuomet atitiko realybę. Tačiau ne Tauragės atveju. Pirmasis pasaulinis, arba Didysis, karas tauragiškių nepasigailėjo. 1915 m. „iš kitados gražaus miestelio liko griuvėsių krūvos ir keli ne visai sugriauti namai“. Tad šabloniška frazė apie tarpukario metų pažangą Tauragėje turi ypatingą reikšmę. Miestą atkurti teko kone plyname lauke. Deja, likimas nebuvo palankesnis ir Antrojo pasaulinio karo metais. Tauragė dar kartą smarkiai nukentėjo, taip atverdama centrinę miesto dalį radikalioms sovietinio laikotarpio rekonstrukcijoms.

Kadanors būtinai dar kartą nuvažiuosiu į Pagramančio regioninį parką, kad aplankyčiau visus jame esančius kabančius tiltus, kurių ten kabo net 12. O šį kartą pro automobilio langą išvydęs du iš jų ir nei prie vieno nesustojęs, vingiuotu, it čia srūvančios upės, keliu važiuoju aplankyti ketvirtą Pagramančio regioniniame parke įrengtą pažintinį taką “Molotovo gynybinės linijos įtvirtinimai”. Jau pats tako pavadinimas sufleruoja, jog jame pagrindinis dėmesys skiriamas ne gamtai ir net ne kabantiems tiltams, o nuo Antrojo pasaulinio karo išlikusiems statiniams, kurie pagal paskirtį taip niekada ir nebuvo panaudoti.

Kai už lango vis linksmiau šviečia saulutė, išsėdėti namuose nelengva. Tikriausiai kartais pasitaiko dienų, kai išsenka idėjos, ką čia galima naudingo ir smagaus nuveikti kartu su vaikais. Youtube platforma siūlo ne tik smagią, bet ir naudingą pramogą – tai 2012–2013 m. sukaupta ir 2017–2020 m. kaupiama filmuotų pasivažinėjimų (virtualių turų) po Lietuvos gyvenamąsias vietoves kolekcija.

Pasaulyje siaučiant koronaviruso protrūkiui, o ir Lietuvoje daugėjant juo apsikrėtusių žmonių, šalyje paskelbta ypatinga padėtis: piliečiams rekomenduojama likti namuose ir iš jų išeiti tik esant būtinybei. Vis dėlto buvimas namuose tiems, kurie įpratę nuolat skubėti, gali tapti tikru iššūkiu. O jei dar namuose yra vaikų, kuriems nebereikia į darželį ar mokyklą? Ką su jais veikti? Vis dėlto turbūt verta į staiga atsiradusį laiko perteklių pažvelgti kitaip – gal tai galimybė ne tik atrasti galbūt primirštą bendravimo džiaugsmą, tačiau ir tobulėti, mokytis, nuveikti tai, kam amžinai neužtekdavo laiko.