2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Tarp daugiabučių skambėjo skrabalų muzika

  • Įkelta: 2020-04-26
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Praskaidrindama karantino nuotaiką, Tauragėje ką tik skambėjo skrabalų muzika! Miško gatvėje ir aplink ją gyvenančius miestelėnus ja pradžiugino atlikėjas Karolis Šileika, o kad būtų dar linksmiau, jam grojant šoko zumbos trenerė Daiva Mikalauskienė.

Tauragiškiams karantiną praskaidrino skrabalų muzikos koncertas. Ją atliko skrabalų virtuozas Karolis Šileika, dar žinomas kaip SKRABALMAN. Kartu su zumbos trenere Daiva Mikalauskiene sekmadienio pavakare koncertą su zumbos elementais jis pakvietė iš langų ir balkonų stebėti Tauragės Miško gatvės kvartalo gyventojus. Skambėjo ir liaudiškos, ir šiuolaikinės, ir klasikinės melodijos, tarp jų ir garsioji „The Roop“ „On fire“.

Skrabalinė mankšta zumbos ritmu“ – taip skambiai ir šmaikščiai savo pasirodymą pristatė gargždiškiai K. Šileika ir D. Mikalauskienė. Nors ir laikydamiesi reikalaujamų atstumų, dėvėdami apsaugines kaukes, pasiklausyti koncerto susirinko nemažai tauragiškių, kai kurie jo klausė atsidarę butų langus, kai kurie – sėdėdami automobiliuose. Kartu tai buvo ir netipiška zumbos treniruotė – nemažai žiūrovų, ypač vaikai, šoko mėgdžiodami trenerės judesius.

Pasirodymą buvo galima tiesiogiai stebėti ir per K. Šileikos feisbuko paskyrą.

Pirmą tokį koncertą gargždiškis skrabalistas Karolis Šileika, atsidėkodamas gydytojams, kovojantiems su COVID-19, surengė balandžio pradžioje koncertą gimtuosiuose Gargžduose, irgi daugiabučių kieme. Kitą jo pasirodymą jau paįvairino zumba.


 

Tarpukario Lietuvoje buvo ganėtinai įsitvirtinusi nuostata, kad, „praūžus pasauliniam karui, atgijusioji dabartinių ribų Lietuva gavo liūdną architektūrinį palikimą“. Tokie teiginiai dažniausiai kildavo iš priešiškumo carinės Rusijos palikimui ir ne visuomet atitiko realybę. Tačiau ne Tauragės atveju. Pirmasis pasaulinis, arba Didysis, karas tauragiškių nepasigailėjo. 1915 m. „iš kitados gražaus miestelio liko griuvėsių krūvos ir keli ne visai sugriauti namai“. Tad šabloniška frazė apie tarpukario metų pažangą Tauragėje turi ypatingą reikšmę. Miestą atkurti teko kone plyname lauke. Deja, likimas nebuvo palankesnis ir Antrojo pasaulinio karo metais. Tauragė dar kartą smarkiai nukentėjo, taip atverdama centrinę miesto dalį radikalioms sovietinio laikotarpio rekonstrukcijoms.

Kadanors būtinai dar kartą nuvažiuosiu į Pagramančio regioninį parką, kad aplankyčiau visus jame esančius kabančius tiltus, kurių ten kabo net 12. O šį kartą pro automobilio langą išvydęs du iš jų ir nei prie vieno nesustojęs, vingiuotu, it čia srūvančios upės, keliu važiuoju aplankyti ketvirtą Pagramančio regioniniame parke įrengtą pažintinį taką “Molotovo gynybinės linijos įtvirtinimai”. Jau pats tako pavadinimas sufleruoja, jog jame pagrindinis dėmesys skiriamas ne gamtai ir net ne kabantiems tiltams, o nuo Antrojo pasaulinio karo išlikusiems statiniams, kurie pagal paskirtį taip niekada ir nebuvo panaudoti.

Kai už lango vis linksmiau šviečia saulutė, išsėdėti namuose nelengva. Tikriausiai kartais pasitaiko dienų, kai išsenka idėjos, ką čia galima naudingo ir smagaus nuveikti kartu su vaikais. Youtube platforma siūlo ne tik smagią, bet ir naudingą pramogą – tai 2012–2013 m. sukaupta ir 2017–2020 m. kaupiama filmuotų pasivažinėjimų (virtualių turų) po Lietuvos gyvenamąsias vietoves kolekcija.

Pasaulyje siaučiant koronaviruso protrūkiui, o ir Lietuvoje daugėjant juo apsikrėtusių žmonių, šalyje paskelbta ypatinga padėtis: piliečiams rekomenduojama likti namuose ir iš jų išeiti tik esant būtinybei. Vis dėlto buvimas namuose tiems, kurie įpratę nuolat skubėti, gali tapti tikru iššūkiu. O jei dar namuose yra vaikų, kuriems nebereikia į darželį ar mokyklą? Ką su jais veikti? Vis dėlto turbūt verta į staiga atsiradusį laiko perteklių pažvelgti kitaip – gal tai galimybė ne tik atrasti galbūt primirštą bendravimo džiaugsmą, tačiau ir tobulėti, mokytis, nuveikti tai, kam amžinai neužtekdavo laiko.

Jūs galite padėti sulėtinti Covid-19 viruso plitimą. Jei turite ligos simptomų, likite namuose, jei neturite simptomų, tačiau galite likti namuose – taip ir padarykite. O, kad laikas namuose būtų išnaudotas turiningai, „Skaitmeninė savaitė“ jums pasiūlys daugybę veiklų vykstančių internetu. Kovo 23–29 d. Lietuvoje skelbiama „Skaitmeninė savaitė“, kurios šių metų pagrindinė tema yra kritinio mąstymo ugdymas. Šiandien kritinis mąstymas laikomas bene pagrindine asmens kompetencija, kuri savo svarba prilygsta skaitymui ar rašymui, tačiau šis įgūdis privalo būti nuolat tobulinamas.