2020 Balandžio 04 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Leisis į žygį „Moterims ir merginoms“

  • Įkelta: 2020-03-06
Akimirka iš praėjusių metų žygio. Pagramančio regioninio parko direkcijos FB albumo nuotrauka

„Nors žygis skirtas moterims, tačiau puikiai subalansuotas ir vyrams“, – apie šį šeštadienį įvyksiantį žygį sako jo organizatorė, Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė ir svarsto, jog galbūt būtent išskirtinis renginio pavadinimas lemia jo pasisekimą. Žygiui dar šios savaitės pradžioje buvo užsiregistravę apie 230 dalyvių.

Specialiai Tarptautinei moters dienai skirtame žygyje, be abejonės, gali dalyvauti ir vyrai.

– Keliausime per Akmenos ir Jūros kraštovaizdžio draustinį. Kirsime Pagramantį. Šiemet labai šiltas pavasaris. Jei anksčiau žygio metu aptiktas žibutės žiedelis prilygdavo stebuklui, tai šiemet galėsime grožėtis jau ir snieguolėmis, šalpusniais, žydinčiais lazdynais. Akis kelsime ir į dangų – jau grįžę vyturėliai, gervės, gandrai. Dėmesį skirsime gamtai, kuri alsuoja pavasariu. Vyrai klausia, ar gali dalyvauti žygyje, patikinu: be abejonės, – kalbėjo žygio organizatorė.

Žygeivių laukia 15 km trasa, o renginį vainikuos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro profesionalų Evelinos ir Gyčio Šimelionių koncertas Pagramančio regioninio parko direkcijoje.

Žygį „Moterims ir merginoms“ Pagramančio regioninio parko direkcija organizuoja jau ketvirtą kartą. Renginys kasmet pritraukia žygeivių ir iš kitų miestų.

Neseniai Metų jaunimo vieta tituluota kavos studija „ResPublica“, regis, užčiuopė miesto pulsą: į kavinukę užsukama ne tik pasimėgauti kava, sultimis, bet ir tiesiog gerai praleisti laiką. Su draugais pažaisti kortomis, paplepėti ar vienumoje paskaityti knygą. Klientai taip pamėgo šią vietą, jog kai kurie „ResPublica“ logotipo lipdukais puošia savo telefonus, fotografuoja ir internete publikuoja jiems patikusius kavinėje užfiksuotus vaizdelius, o viena lankytoja net sukūrė ir savanoriškai administruoja kavos studijai skirtą instagramo paskyrą.

Vasario 29-oji kalendoriuje pasitaiko tik kas ketverius metus. Tad išties verta šią dieną praleisti kaip nors ypatingai – pavyzdžiui, palaipioti po piliakalnius. Kaip tik rytoj, 10 val., Skaudvilės centrinėje aikštėje laukiami visi, kurie pasiryžę ne tik nužygiuoti 18 km, bet ir sužinoti daug įdomių mūsų krašto istorijos detalių.

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Dietistė Živilė Dumbraitė pateikia keletą mitybos patarimų, kurie senjorams padės ne tik gerai jaustis, bet ir apsaugos nuo kai kurių ligų.

Tauragiškė Kamilė Smaidžiūnaitė šį sekmadienį dainavo projekto „Lietuvos balsas“ aklosiose peržiūrose. Džiazo vokalą Kaune studijuojanti mergina laidoje pasirodė paskutinė, feisbuko komentatoriai šmaikštavo, kad geriausią atlikėją laidos prodiuseriai pasiliko pabaigai. Sėkmingai praėjusį savaitgalį projekte startavo ir dar viena tauragiškė – Prezidento krikštadukra Gabrielė Nausėdaitė.

Iš Tauragės kilęs Ignas Dombrauskis save pristato kaip „tėvą, kuris mėgsta bėgioti“. Kaune šeimą sukūręs vyras kurį laiką rašė tinklaraštį apie bėgimą, kol vieno maratono metu suprato, kad reikia praktiškai parodyti žmonėms, kas tai yra. Nes priešingu atveju, pasak pašnekovo, vieną kartą maratoną nubėgę žmonės daugiau bėgioti nebenorės. Bėgimo iššūkis jau turi savo istoriją bei bendruomenę ir skelbiamas kasmet – jo dalyviai socialiniuose tinkluose dalijasi savo sėkmės istorijomis bei patirtais sunkumais, mokantis be streso organizmui nubėgti 5 km. Naujos programos startas – jau šį sekmadienį.