2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Kviečia į „Gyvų numirėlių naktį"

  • Įkelta: 2019-10-31
Keletas renginio organizatorių: Laurynas (pirmas iš kairės), Ugnius, Jokūbas ir Vytautė. Autorės nuotrauka

Nors renginio pavadinimas "Gyvų numirėlių naktis" skamba ne itin džiuginančiai, jo organizatoriai žada linksmybes. Tauragės jaunimo atvira erdvė (TAJE) ir „VR“  taškas Helovino proga šį penktadienį kviečia apsilankyti Tauragės bendruomenių rūmuose. Gali būti, kad ten pirmą kartą gyvenime išvysite hologramines projekcijas ar pasinersite į virtualią realybę.

Ko gero, viena ilgiausių į renginį atvykusiųjų eilių nusidrieks erdvėje, kur bus siūloma virtualios realybės pramoga. Užsidėję specialius akinius atvykusieji galės „patekti“ į virtualią (netikrą) realybę, kurioje lauks įvairūs vaizdiniai nuotykiai.

Kitoje erdvėje susirinkusiuosius pasitiks profesionali visažistė Laura Trapell, kuri surengs dirbtuves norintiems išmokti grimu piešti ant veido.

Kaip sako vienas renginio organizatorių, renginio idėja – parodyti kitokį mirusiųjų dienos šventimo būdą.

– Todėl ir toks renginio pavadinimas. Meksikiečiai šią dieną, „Día de Muertos” (mirusiųjų dieną, – vert.iš ispanų kalbos) švenčia linksmai, todėl ir mes erdves papuošime spalvingomis dekoracijomis, atvykusieji galės pasipuošti grimu – spalvingai nupieštomis kaukolėmis, – dėstė Laurynas Kryžauskas, TAJE vadovas.

Renginio metu į Tauragės bendruomenės namų rūsius bus galima patekti tik vyresniems nei 14 metų. Juose lauks šiurpą kelianti atmosfera, kurią kurs minėtosios holograminės projekcijos. Renginį vainikuos 20 val. prasidėsianti šiuo metu kino teatruose pasirodžiusio kino filmo „Jie“ („Haunt“, – toks kino filmo pavadinimas angliškai) peržiūra. Į salę bus įleidžiami žiūrovai nuo 16 metų. O jei atvyks šeimos? Anot organizatorių, tėvai patys galės nuspręsti, ar vestis savo atžalas į siaubo filmą.

Renginys lapkričio 1-ąją Tauragės bendruomenių rūmuose (Vytauto g.141) prasideda 18 val. Renginio pramogos – nemokamos.

Nuo lapkričio 10-osios įsigalioja draudimas vairuotojams važinėti vasarinėmis padangomis. Kai kurie nusidėvėjusias padangas nedvejodami keičia naujomis, kiti taupo ir restauruoja senas. Atsakingai prižiūrėdami savo automobilio padangas galite prailginti jų tarnavimo laiką, o neteisingai prižiūrimos padangos gali tapti avarijos priežastimi.

Jau ateinantį savaitgalį prisiminsime ir pagerbsime išėjusius artimuosius, ant jų kapų degdami žvakutes ir dėdami gėles. Nors mažų liepsnelių horizontas, pirmųjų lapkričio dienų vakarais nušviečiantis miestų ir miestelių kapinaites, atrodo jaukiai ir ramiai, visgi derėtų nepamiršti, kad šis grožis, vėliau tinkamai nesutvarkytas, gali pakenkti gamtai.

Kokia dovana jus labiausiai nudžiugintų? Adakavo socialinės globos namuose gyvenančiai neįgaliai Ingridai pačia nuostabiausia gimtadienio dovana tapo kvietimas į Skaudvilės grožio saloną „Rasa“. Šis apsilankymas grožio salone jai buvo pirmas gyvenime, o pusdienį jame pasėdėjusi moteris tapo tiesiog neatpažįstama. Pasakyti, kad moteris džiaugėsi – tai nepasakyti nieko. Ji švytėte švytėjo: „Dūšia atsigavo!“.

Ketvirtadienio vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ pristatymas. Jame dalyvavo knygos autorė Rūta Vyšnia (Rūta Kotryna Vyšniauskienė).

Praėjusį šeštadienį Tauragės apylinkių padangę raižė ultralengvieji ir šiek tiek galingesni – L klasės orlaiviai. Girininkų kaime plytinčiame aerodrome savaitgalį leido per 70 pilotų iš visos Lietuvos, ir atvyko jie, suprantama, ne autobusais ir ne traukiniais. Atskrido svečių iš Kauno, Klaipėdos, tolimųjų Biržų ir net iš Rygos. Šventės šeimininkas Kostas Bastakys džiaugsmingai sutiko svečius, o jiems pabendravus, pasidalijus įspūdžiais ir apžiūrėjus vienas kito orlaivius, sukvietė visus į vidų prie vaišėmis nukrautų stalų.