2020 Vasario 24 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Greitas obuolių štrudelis su sluoksniuota tešla

  • Įkelta: 2019-08-29

Indrės Mockevičiūtės nuotrauka

Kadangi obuolių jau pilni sodai, tad siūlau išsikepti nuostabaus skonio štrudelį su obuoliais. Itin traškus ir gardus dar karštas su gabalėliu ledų!

Jums reikės:

Pakelio sluoksniuotos tešlos (didesnis lakštas)

3–5 rūgštesnių obuolių

4 šaukštų cukraus

3 šaukštų rudojo cukraus

1 šaukšto cinamono

1 apelsino ar citrinos

2 šaukštų miltų

2 saujų razinų

Aptepimui:

50 g sviesto

2 šaukštų cukraus

GAMINIMO EIGA:

Razinas užpilkite karštu vandeniu, palaukite, kol atvės, ir nuvarvinkite. Obuolius nulupkite, išimkite sėklas ir supjaustykite mažais gabaliukais. Sumaišykite obuolius su razinomis, cukrumi ir ruduoju cukrumi, įtarkuokite apelsino ar citrinos žievelės, įspauskite sulčių. Pabarstykite cinamonu, miltais. Viską sumaišykite.

Tešlą iškočiokite kiek galite ploniau. Sviestą išlydykite ir kartu su cukrumi išmaišykite. Mišiniu aptepkite tešlos lakštą. Ant vieno tešlos krašto išverskite obuolių įdarą ir jį susukite į storą ritinį užlenkiant kraštus, kad pro juos įdaras neiškristų. Štrudelio viršų patepkite lydyto sviesto ir cukraus mišiniu. Padarykite įpjovimus, kad kepant išeitų garai.

Pašaukite į įki 190 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite 30 minučių ar ilgiau, kol štrudelis gražiai paruduos.

Patiekite dar karštą su ledais! Mmmm.. Skanaus!

Indrės Mockevičiūtės nuotrauka
Indrės Mockevičiūtės nuotrauka

Indrės Mockevičiūtės receptas ir nuotraukos

Žuvis – tai sveikas ir lengvai virškinamas produktas. Tad siūlau pasigaminti itin lengvus, minkštus, sultingus žuvies kukulius, kurie tikrai nustebins skoniu.

Praėjusią žiema LRT rodytoje laidoje „Beatos virtuvė“ tauragiškė Lina Geštautaitė pristatė savo daug kartų išbandytą ir didelio pasisekimo sulaukusį japonišką sūrio pyragą. Kad nieko panašaus nėra ragavusi, tvirtino ir laidos vedėja Beata Nicholson. Ypatingas kepinys šiuo metu dalyvauja televizijos rengiamame „Tortų torto“ konkurse ir gerbėjų balsus renka „Facebooke“.

Vasaros pramogų oazė „Liberty beach“ skelbia sezono startą. Atsinaujinęs paplūdimys vėl siūlys vis labiau populiarėjančias pramogas ant vandens – plaukimą vandenlente, irklente, vandens dviračiais. Lankytojų lauks ir nauja apšviesta tinklinio aikštelė, batutas ir lauko baras. Miesto šventės metu pramogos bus nemokamos, pagalbą kiekvienam teiks instruktoriai, o puikią nuotaiką gegužės 31-ąją vyksiančio atidarymo metu užtikrins grupės „8 kambarys“ koncertas.

Kazickų šeimos fondas bendradarbiaudamas su Tauragės krašto muziejumi „Santaka“ ir Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešąja biblioteka, gegužės 23-ąją tauragiškius kviečia į dr. Juozui Kazickui pagerbti skirtus renginius.

Šiandien, gegužės 18-ąją, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai jungiasi į tarptautinę „Muziejų nakties“ akciją. Šių metų programoje kiekvienas ras būdą smagiai ir turiningai praleisti šeštadienį. Lankytojų lauks ekskursijos, edukacijos, parodos, muzikinės kompozicijos, „Slemas su ragais Nr. 2“, cirko pasirodymas. „Muziejų naktis“ „susidraugavo“ ir su „Menų festu'19", tad nuo visą vakarą Tauragės pilies kiemelyje vyks koncertai.