2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Kazickų šeimai pagerbti skirti renginiai – ir Tauragėje

  • Įkelta: 2019-05-21
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kazickų šeimos fondas bendradarbiaudamas su Tauragės krašto muziejumi „Santaka“ ir Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešąja biblioteka, gegužės 23-ąją tauragiškius kviečia į dr. Juozui Kazickui pagerbti skirtus renginius.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialistė Agnė Vitartaitė pasakoja, kad dr. Juozas Petras Kazickas (1918–2014) buvo filantropas, patriotas, verslininkas, atsidavęs tėvas, intelektualas, keliautojas, rašytojas, oratorius, istorikas. Jis visą savo gyvenimą rūpinosi Lietuva, jos laisve ir žmonėmis bei laikėsi principo: „Gyvenimas turi prasmę tik tuomet, kai daliniesi savo turtu su kitais ir prisidedi prie kitų gyvenimo gerovės!“

– Kazickų šeima trokšta sukurti geresnį pasaulį tiek dabartinei, tiek ateities lietuvių kartoms, todėl bendradarbiaujant su Kazickų šeimos fondu ir jam padedant, kilo graži idėja suburti šeimas praleisti popietę kartu. „Šeimadienis su Nomeda“ – tai puiki proga suburti artimuosius, šiltai ir prasmingai praleisti popietę kartu. Kviečiame mamas ir tėčius su dukromis bei sūnumis registruotis į „Puodeliavimo“ dirbtuves, kuriose ne tik diskutuosime apie šeimos ir meilės svarbą mūsų gyvenime, bet ir kūrybiškai perteiksime jų prasmę, dekoruodami porcelianinius puodelius.
Tėčiai ir mamos su atžalomis kviečiami registruotis tel. (8 446) 62 025, – sako A. Vitartaitė.
Gegužės 23 d. programa papildoma spektakliu pagal A. Kazickienės, J.P. Kazicko ir V. Bartasevičiaus knygą „Nesibaigiantis kelias“. Vaidina Pasvalio kultūros centro Jaunimo teatras „Drama“ ir P. Vileičio gimnazijos teatras. Spektaklis bus rodomas Tauragės kultūros rūmuose,  pradžia 17 val. Įėjimas nemokamas.

Pasak Tauragės MKC direktorės, Pilies teatro režisierės Jolantos Kazlauskienės, pamatyti šį tikrai įdomų ir kokybišką visomis prasmėmis spektaklį verta visiems, ypač – mokytojams  ir mokiniams.

– Šį spektaklį kartu su MKC Pilies teatro jaunimu matėme Birštono festivalyje, visi  buvome labai sužavėti, todėl juos ir pakvietėme į Tauragę, kad Jūs irgi turėtumėt galimybę pasidžiaugti ir pasigėrėti, kaip Pasvalio jaunimas, vadovaujamas režisierės Astos Simonaitės, perkelia į sceną nuostabią Aleksandros ir Juozo Kazickų meilės istoriją. Tokio spektaklio stebėjimas – puikiausia literatūros, istorijos, pilietiškumo, etikos, teatro, muzikos ir net choreografijos pamoka, nes spektaklyje yra tiek visko daug ir taip gražiai viskas supinta, kad 45 minutės spektaklio veiksmo praeina lyg viena graži, jaudinanti ir įkvepianti akimirka, paliečianti tiek jauno, tiek vyresnio žmogaus širdį. Kazickų meilės istorija šiuo spektakliu papasakojama su ypatinga ekspresija, energija bei emocija. Originaliai ir žaismingai. Lakoniškai ir koncentruotai. Rimtai bei solidžiai, o kartu su lengvu, elegantišku humoru. Su originaliais vaidmenų pasidalinimo ir scenografijos sprendimais. Su praėjusios epochos kostiumų bei muzikos koloritu, kurį papildo autentiški dokumentiniai video vaizdai. Tai spektaklis, kuris ne tik sužavi, bet ir įkvepia perskaityti A.Kazickienės, J.P.Kazicko ir V.Bartasevičiaus knygą „Vilties kelias niekada nesibaigia“.

Tad nuoširdžiai kviečiu ir atsakingai tariu: ateikite,  tikrai nesigailėsite – pasisemsite gerų emocijų ir naujų idėjų savo darbams, – įsitikinusi J. Kazlauskienė.

– Kiek vėliau, 18 val., kviesime į Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Pilies menes, kur Kazickų šeimos fondas pristatys neeilinę parodą apie Juozo P. Kazicko gyvenimo istoriją, o Vidmantas Valiušaitis skaitys pranešimą „Juozas Kazickas ir Lietuvos laisvės byla“. Lektorius, šiuo metu vadovaujantis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centrui, apžvelgs esminius dr. J. P. Kazicko gyvenimo kelio elementus ir išryškins jo pasaulėžiūrinio apsisprendimo principus, nulėmusius ištvermingą įsipareigojimą Lietuvai, – pasakojo A. Vitartaitė.
Paroda Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Pilies menėse bus eksponuojama iki birželio 13-osios.
 

Šiandien, gegužės 18-ąją, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai jungiasi į tarptautinę „Muziejų nakties“ akciją. Šių metų programoje kiekvienas ras būdą smagiai ir turiningai praleisti šeštadienį. Lankytojų lauks ekskursijos, edukacijos, parodos, muzikinės kompozicijos, „Slemas su ragais Nr. 2“, cirko pasirodymas. „Muziejų naktis“ „susidraugavo“ ir su „Menų festu'19", tad nuo visą vakarą Tauragės pilies kiemelyje vyks koncertai.
 

Tauragės odontologijos centro vadovas Laurynas Jarutis sugrįžo iš komandiruotės Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tauragiškis San Francisko mieste dalyvavo tarptautinėje implantologų konferencijoje, kurioje sėmėsi žinių, susipažino su naujausiomis tendencijomis. „Truputį pažinome San Franciską, pastudijavome, nuskridome Las Vegasą, aplankėme Niujorką“,  – įspūdžiais dalijosi jis.

Sakoma, jog  kelionės yra vienas tų dalykų, kuriuos pirkdamas žmogus tampa turtingesnis. O po kelionės į Meksiką jaučiuosi įspūdžių milijonierė. Tačiau žinau, kad ši kelionė prasidėjo ne prieš gerą mėnesį, bet prieš 6 metus, kai išvažiavau mokytis į Ispanijos sostinę Madridą. Atvykęs niekada nežinai, su kuo susidraugausi, o gretimame kambaryje gyveno meksikietė Amara. Pamenu, kai susidūrėme koridoriuje, ji manęs paprašė, kad namuose kalbėtume angliškai, nes jos anglų kalbos žinios tuo metu buvo silpnos. Atsakiau: „Žinoma!“. Rezultatas buvo toks, kad po pusmečio Amara puikiai kalbėjo angliškai, o mano ispanų vis dar buvo labai ribota.

Taurų nuotykių parkas, siūlantis įvairias pramogas bei stovyklas, vaikus nusprendė nustebinti dar viena įdomia idėja. Parko komanda sugalvojo įtraukti moksleivius į namelių medyje dekoravimo procesą. „Facebook“ paskyroje paskelbė konkursą „Menas medy‘ 19“, kuris skirtas atrinkti dviems talentams, kuriems bus patikėta išpiešti dviejų namelių medžiuose vidų. Už tai jų laukia puikūs prizai – 2 neriboti visų pramogų abonementai parke 2019-iesiems metams.

Prasidėjęs pavasaris jau budina gamtą ir byloja apie išskridusių paukščių sugrįžimą. VĮ Valstybinių miškų urėdija kviečia visus prisidėti prie pasiruošimo šiltajam sezonui ir kovo 21 d. Pasaulinės miškų dienos proga kartu kelti inkilus, reikšmingus paukščių išlikimui ir miško išsaugojimui. Inkilų kėlimo šventė vyks 26 Valstybinių miškų urėdijos padaliniuose, tarp jų ir Tauragės rajone, Šilinės girininijoje.