Vėjo ir vandens fanai: pardavę butą įsigijo jachtą
Įkelta:
2019-02-01
Nuotrauka
Aprašymas

Vitos Arvasevičiūtės asmeninio archyvo nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Kol lietuvaičiai socialiniuose tinkluose dalinasi snieguotos žiemos vaizdais, tauragiškė Vita Arvasevičiūtė siunčia linkėjimus nuo Gran Kanarijos krantų. Saulė, plaukus draikantis jaukus vandenyno brizas bei įspūdingos nuotraukos socialiniuose tinkluose verčia aikčioti ne vieną merginos bičiulį. Ji kartu su savo vyru Simu įsigijo jachtą pavadinimu „Windarella“, kaip patys teigia, dirba, keliauja, nardo, mėgaujasi maistu, gaudo įspūdingus vaizdus, nuotykius ir vėją. „Tauragės žinių“ pakalbinti keliautojai pripažino, kad save gali pristatyti įvairiai: architektė ir inžinierius arba naras ir kaitavimo instruktorė. Tačiau tiksliausia juos būtų vadinti užsispyrusiais jaunais optimistiškais pasiutusiais svajotojais, bandančiais atrasti savo pasaulį, kurio nepasiūlys jokia kelionių agentūra ar vadovėlis.  

– Vita, papasakok trumpai apie save. Žinau, kad tu – tauragiškė. Dabar net šiek tiek madinga parodyti savo šaknis, tuo pasididžiuoti.

– Gimiau 1989 m. Tauragėje, čia ir užaugau. Lankiau Martyno Mažvydo vidurinę, vėliau mokslus baigiau „Versmės“ gimnazijoje. Nuo vaikystės buvau labai aktyvus vaikas, lankiau visą galybę įvairiausių būrelių,  o visi vakarai praleisti su draugais žaidžiant krepšinį, tinklinį ar važinėjantis dviračiais. Todėl su Taurage sieja patys šilčiausi prisiminimai, čia praėjo laimingiausios vaikystės ir jaunystės dienos. Pastaruoju metu labai retai leidžiu laiką Lietuvoje, dar rečiau – Tauragėje, nes tėvai taip pat išsikraustė, bet čia vis dar gyvena mano teta ir dėdė, kurie yra labai svarbūs mano širdyje ir gyvenime.

– Studijavai Klaipėdoje, gal ten ir atradai bures, aitvaravimą ir, kaip suprantu, hobį bei gyvenimo vyrą?

– Rinkausi tą specialybę, kurios tuo metu troško širdis, bet dabar jaučiu, kad stojau ne į universitetą, bet į Klaipėdą tik dėl jūros. Dar studijuodama, dėl savo aktyvumo nuėjau savanore į universiteto burlaivį „Brabander“, ten patekau į lenktyninį plaukimą „The Tall ship race“ regatoje Šiaurės jūroje. Tai buvo mano pirmas susitikimas su burėmis, vėju ir dabartiniu savo vyru. Tiesa, tuomet patekome į didžiulę 8 balų audrą atšiaurioje jūroje, todėl romantikos tikrai nebuvo... Bet vaizdas ir išgyvenimai viršijo bet kokį apie jūrą matytą filmą. Taip ir pamilau šias stichijas, o kiek vėliau, jau krante, – ir savo dabartinį vyrą. Su juo jau po metų pradėjome jėgos aitvarų sportą.

– Kurį laiką aitvaravote Svenselėje, visai netolimoje Kuršių marių pakrantėje.

– Kaituojam su vyru jau senokai, tačiau tik porą metų, kai perėjau į profesionalią karjerą ir tapau atestuota jėgos aitvarų instruktore. Vasaros sezonu darbavausi Svencelėje. Esu išmėginus daug ekstremalių sporto šakų, tačiau ši taip ir „prilipo“ visam laikui. Tai pats geriausias būdas susitikti su stichija ir „nusileisti ant žemės“, tai išlaisvina, išvalo ir primena, kad mes trapūs, maži ir laikini. Iki šiol, kai įlipu į vandenį, nebegaliu išlipti, nes noriu daugiau, sustoju tik kai baigiasi vėjas arba nebeturiu jėgų. Tuomet krentu ant žemės ir žiūriu į žydrą dangų, kol iš naujo sukaupiu jėgų eiti tvarkyti įrangos.

– Jėgos aitvarų turbūt nepakako. Kaip kilo mintis įsigyti jachtą?

– Mes abu su vyru esam visiški vėjo ir vandens fanai, tad seniai turėjome tokią svajonę kada nors įsigyti namus ant vandens. Taip viskas susidėliojo, kai nutarėm, kad reikia viską daryti ne kada nors, o dabar, nes gyvenimas gi trumpas. Todėl sukūrėme planą, kaip to pasiekti. Po vestuvių įgyvendinom svajonę, įsigijome jachtą – namus, kurios vardas „Windarella“.

Nuotrauka

– Skaičiau, kad dėl to pardavei butą. Nešaukė mama, kad proto netekote?

–Na, taip, pardavėm butą Klaipėdoje, bet įsigijome namą, su kuriuo galim keliauti. Mes į tai žiūrim taip pat kaip žmonėsm dėl kokių nors priežasčių pardavę ar pakeitę savo būstą. Tėvai ir artimieji jau šiek tiek pratę prie mūsų nutrūktgalviškumo, todėl reagavo labai ramiai. Žinoma, labai jaudinasi, kai plaukiam ilgus atstumus, būna, kad ne ryšio zonoje prabūname ir penkias paras, tuomet jie gali stebėti tik mūsų GPS signalą ir matyti, ar vis dar judame. Bet šeimos ir artimųjų palaikymas milžiniškas, guodžia, kai nesiseka, visuomet skatina judėti pirmyn ir nepasiduoti. O tokiose kelionėse – svarbiausia, kad kranto komanda sirgtų, palaikytų ir džiaugtųsi kartu su mumis.

– Koks jūsų maršrutas, tikslas?

– Mūsų tikslas paprastas: atrasti ir pažinti pasaulį savo greičiu ir būdu, tuo pačiu savo atradimais pasidalinti ir su kitais. Nors jau nuplaukėm nemažai ir šiuo metu esame apsistoję Kanarų salose, bet pavasarį planuojame judėti pro Madeirą, atgal į Viduržemio jūrą, kur norime aplankyti daug dar neištirtų vietų. Galiausiai taip tikimės įgyvendinti savo kitą svajonę – apiplaukti pasaulį.

– Turbūt jūsų diena ant vandens prasideda kiek kitaip. Be to, viskas kainuoja. Turite kažkokių finansinių pajamų, darbą, už kurį gaunate atlygį?

– Mūsų kasdienybė visiškai identiška visų žmonių kasdienybei. Mes keliamės, pusryčiaujam, apsitariam dienos darbus, tuomet bandom juos įvykdyti. Laivas reikalauja daug dėmesio, priežiūros ir nuolatinių patobulinimų, ką tik baigėme vienos detalės keitimą 19 metrų aukščio stiebo viršūnėje. Po darbo dienų stengiamės turėti ir savaitgalius, kai keliaujame po salą, važinėjame dviračiais ar kitaip pramogaujame. Mielai bendraujam ir į įgulą priimam keliautojus, buriuotojus ir smalsuolius, taip ne tik parodydami buriavimo grožį, bet ir gyvenimo laive ypatybes. Šie žmonės ir kelionių organizavimas yra mūsų pajamų šaltinis, leidžiantis užsidirbti pragyvenimui. Taip pat rašome populiarėjantį internetinį blogą windarella.com, kuriame dalinamės įspūdžiais, nuotraukomis ir planais, nors iš jo uždarbio dar nėra, bet atsiranda mūsų gerbėjų ir palaikytojų, o tai neįkainojama.

– Įsileiskite į savo namus. Koks jūsų miegamasis, gyvenamasis plotas?

–„Windarella“ turi keturias kajutes, todėl be problemų sutelpam ir mes, ir svečiai. Tiesa, miegamasis yra nedidelis – tik dvigulė lova ir spintelė, tačiau pagrindinė erdvė labai komfortiška: erdvi ir patogi svetainė, sujungta su virtuvėle. Joje ir verda visas gyvenimas: valgom, kalbamės, žiūrim filmus ar tiesiog būnam.

– Nebuvo minčių – „velniop, norių į plačią lovą, į namus“? Juk tai ekstremalu, jei įvertinsime audras, vėją, potvynius ir kitas gamtos išdaigas.

– Visko būna... Šiuo metu esame uoste, bet jei didelė audra, tenka gerai palinguoti net ir prisirišus jachtą prie žemės. Būna, plaukdamas patenki į blogesnes oro sąlygas ar tiesiog pasitaiko nuovargio ar liūdesio minučių, tuomet labai norisi atsidurti artimųjų glėbyje. Tačiau audros, blogos mintys amžinai nesitęsia, viskas tik laikina ir bet kokius nesklandumus ar liūdesį galiausiai užglaisto jachtą  lydinčių 100 delfinų būrys, ką tik pagautas tunas, saulė, žvaigždėtas dangus ir kiti gamtos stebuklai. Jų už jokius pinigus neįsigysi, tuomet jaučiame, kad viską darome teisingai.

– Nepasiilgote sniego?

– Šiuo metu keliaujame po Kanarų salas. Žiema čia – kaip gera lietuviška vasara, dieną oro temperatūra siekia 22, vakare – 18 laipsnių. Nekaršta, bet labai patogu ir jauku. Žiemos pasiilgstu tik tos baltos už lango, kai Kalėdos, dega žvakės ir jaukiai sėdi su artimaisiais. Aš asmeniškai šilumos žmogus, gražu pažiūrėti, bet mano šypsenai saulė ir šiluma yra būtina.

– Ar daug žmonių su tokiais pomėgiais sutikote kitose šalyse?

– Toks gyvenimas ir keliavimas laivu yra labai populiarus, tai daro daugybė žmonių, tačiau Lietuvoje buriavimo tradicijos dar nėra tokios senos ir gilios kaip Skandinavijoje, Anglijoje ar Prancūzijoje, todėl tokių kaip mes yra tik keletas. Tikimės, kad mūsų svajonė, apie kurią kalbam garsiai ir daug, įkvėps ir kitus siekti ir įgyvendinti savąsias. Gyvenam tik vieną kartą, tad kodėl nepabandžius?

– Jei sugalvotumėte sugrįžti į Lietuvą, būtų sunku?

– Mes jos tarsi ir nepalikom... Esam vis dar registruoti Lietuvoje, mokame mokesčius ir stengiamės dalyvauti jos gyvenime. Mes tik keliautojai, išsiruošę į ilgą kelionę, o kur ji baigsis, niekas nežino. Visą gyvenimą stengiamės daryti tik tai, kas atrodo teisinga ir ko mes patys norime, jei nuspręsime, kad norime į Lietuvą, tikrai tame nebus nieko sudėtingo ar sunkaus. Kai nori, randi ir būdų, ir kelių.

Nuotrauka

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.