2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Nauja batutų erdvė jau kvepia įkurtuvėmis

  • Įkelta: 2019-01-04

Mažuosius tauragiškius jau visai netrukus pakvies nauja batutų erdvė, pavadinta ORE. Tai jauki, šviesi, su didele meile įrengta vieta Taurų parke, kurioje – net 14 batutų, trys vonelės su porolonu, laipiojimo sienelė, sūpynės, dviratukai ir dar daug visko, net gimtadienių erdvė. Naujosios pramogų erdvės atidarymas numatytas sausio 9-ąją.

Taurų parko administraciniame pastate nuo žiemos pradžios virė darbai: čia, net 500 kv. m plote, buvo įrengiama erdvė vaikams ORE. Darbavosi patys pramogų parko darbuotojai. Jie čia dirbs ir po atidarymo – juk reikės pasitikti lankytojus, pasirašyti su jais sutartį, pravesti trumpą instruktažą, prižiūrėti dūkstančius vaikus.

– Ši 500 kv. m erdvė per parko veiklos metus buvo naudojama nuo A iki Z. Pavyzdžiui, joje vyko Helovino vakarėliai, jaunimo diskotekos, tarptautinė fotografų paroda ir net vestuvės. Labai džiaugiamės, kad visai netrukus ši erdvė įgaus naują paskirtį – tai batutų erdvė ORE, skirta vaikams ir jų tėveliams, – sakė Taurų parko administratorė Lolita Venckutė. – Tikimės greitu metu baigti visus įrengimo darbus ir su džiugesiu pakviesti į atidarymą. Tai bus mūsų naujametinė dovana tauragiškiams.

Šioje erdvėje įsikurs įdomi ir saugi žaidimų aikštelė net su trimis kamuoliukų „jūromis“, 14 batutų, lipynėmis, žaidimų nameliu, dviratukais, svingais, daugybe knygelių, piešimo reikmenų, kreidelių lenta, saugiais bei kokybiškais žaislais, pagamintais iš natūralių medžiagų. Bus ir atskira erdvė, kurioje bus galima švęsti gimtadienius. Pasak L. Venckutės, tikimasi sulaukti vaikų nuo vienerių iki dvylikos metų.

Batutų erdvę įrengė sertifikuota įmonė, kuri garantuoja, kad visi įrenginiai saugūs. Dar daugiau saugumo suteikia ant kolonų ir sienų pritvirtinta minkšta kiliminė danga. Patalpą šildo galingi kondicionieriai. O sukurti jaukų interjerą L. Venckutei padėjo dizainerė Monika Juškaitė ir parko komunikacijos specialistė Kornelija Jurevičiutė. Dailininkas Tautvydas Parapinavičius ant sienų nupiešė daugybę miško gyventojų, tarp jų – ir gražuolį taurą.

Kaip gimė idėja įrengti tokią batutų erdvę? L. Venckutė pasakojo, kad visos parke siūlomos pramogos – lauke, tad lankytojų daugiausia vasarą, o kai lauke šalta, čia nelabai buvo ką veikti. Čiuožti ant oro pagalvės smagu ir žiemą, bet reikia, kad būtų sniego. Reikėjo pramogų po stogu, tad, pasak jos, bendromis jėgomis ir gimė idėja įkurti tokią batutų erdvę.

Paklausta, kiek investicijų pareikalavo naujoji batutų erdvė, mergina konkrečios sumos neatskleidė, tačiau patvirtino, kad pinigų prireikė išties daug.

Kad tokios pramogų vietos tauragiškiams reikia, ji teigia supratusi iš daugybės skambučių, žinučių ir komentarų, kurių sulaukė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbusi ORE fotosesijos įrašą.

– Pasipylė ne tik klausimai, kada atsidarysime, bet ir užsakymai, – pasakojo L. Venckutė.

O ir fotosesijoje dalyvavusių vaikų susižavėjimas akivaizdžiai parodė, kad čia jiems išties patinka – jie niekaip nenorėjo išeiti.

Pasak parko administratorės, planuojama, kad vasarą vaikus bus galima kuriam laikui palikti.

– Galbūt ir pati galėčiau juos prižiūrėti, – sakė L. Venckutė. – Turiu pedagoginį išsilavinimą.

Ji atskleidė ir dar vieną jau įgyvendinamą sumanymą – įrenginėjamas ir 1 km ilgio pojūčių takas, nusidrieksiantis per visą Taurų parką. Tai tokia sveikatinimo ar atsipalaidavimo priemonė, kai žmogus turi galimybę savo pėdomis išbandyti įvairiausius paviršius: akmenukus, smėlį, medžio drožles ir t.t. Iki vasaros ketinama taką nutiesti.

 

Tauragiškiai žiemos sporto entuziastai jau spėjo pamėgti Šilalės rajone Bilionių seniūnijoje stūksantį Aukštagirės kalną bei ten pernai įrengtas slidinėjimo trasas. Vėl paspaudė šaltukas, vadinasi, laikas grįžti prie ilgai lauktų žiemos malonumų! Nuo vakar vienintelė Tauragės regione profesionaliai įrengta trasa jau veikia.

Tauragės moksleiviai turės išskirtinę galimybę ne tik susitikti su pasaulinio lygio žvaigžde – Martynu Levickiu, bet ir pasimokyti iš jo muzikos paslapčių. Akordeono virtuozas keliauja per šalies regionus ir susitikęs su moksleiviais rengia jiems interaktyvias muzikos pamokas. Kitą trečiadienį jis atvyksta į Tauragės kultūros centrą. 

Devyniolikmečiui tauragiškiui Ovidijui Budginui, kol kas nedrąsiai žengiančiam į sceną, fortūna palanki: sėkmingai nugalėjęs muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nokautų etape, po poros savaičių jis kils į dvikovą. Net jei joje pralaimėtų, tai nebūtų priežastis nusivilti: Ovidijus džiaugiasi jau dabar nužengęs projekte kur kas toliau nei tikėjosi. Sėkmė įkvepia, suteikia pasitikėjimo savimi ir žadina svajones apie tolesnį gyvenimo kelią su muzika.

Spalio 21 d., 13 val., Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje pirmą kartą Tauragėje bus atliktas (sugiedotas) legendinis Antano Baranausko „Anykščių šilelis“. Projektu siekiama supažindinti Tauragės krašto jaunimą ir visuomenę su Antano Baranausko nežinoma kūryba – unikaliu ir autentišku Anykščių giedotojų giedamu „Anykščių šileliu“ (iki šiol mes žinojome, kad šis kūrinys skirtas skaitymui, o ne giedojimui), laiškų poemos „Kelionė Petaburkan“ dainomis, kurios virto liaudies dainomis.

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 17–19 d. atkeliauja į Tauragę. Jau 12-ąjį kartą rengiama festivalio filmų programa, sudaryta reaguojant į Lietuvoje ir visame pasaulyje vykstančius aktualius socialinius, politinius ir aplinkosaugos reiškinius. Tradiciškai žiūrovai kviečiami apsilankyti filmų seansuose paaukojus bent 1 euro centą.