2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Čiuožykla Pilies aikštėje: pirmasis sluoksnis jau užpiltas

  • Įkelta: 2019-01-21

Žiemos pramogų mėgėjai jau gali ruošti pačiūžas: netrukus jie galės lipti ant Pilies aikštėje įrengtos čiuožyklos ledo. Čiuožyklos korpusas jau sumontuotas, šįryt užpiltas ir pirmasis ledo sluoksnis. Tikimasi, kad jau ryt bus galima čiuožinėti.

Sporto centro vadovas  Gediminas Sakalauskas „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad šiemet 50 kv. metrų ploto čiuožykla pilama kitaip. Anksčiau vanduo būdavo pilamas iš ugniagesių autocisternų, tam būdavo sunaudojama labai daug vandens. Šiemet nuspręsta, kad vandenį plonais sluoksniais pils Sporto centro vadovas ir seniūnijos atsiųsti žmonės.

– Kai man skambina ir klausia,  kada bus čiuožykla, tai sakau – paskambinkit Aukščiausiajam... Vargstam su ta čiuožykla jau penkti metai, ir gal tik vieną žiemą per visą tą laiką buvo normali čiuožykla, – pasakojo G. Sakalauskas.  – Viskas nuo gamtinių sąlygų priklauso. Tikrai per didelis kiekis vandens – nepasiteisina be reikalo tą vandenį eikvojam, o rezultato nėra... Taigi šiemet pilsim plonais sluoksniais.

Pasak G. Sakalausko, pradėti pilti čiuožyklą tikėtasi dar šeštadienį, tačiau sutrukdė sniegas. Stipriai snigo ir sekmadienį, tad pirmas sluoksnis užpiltas tik šiandien.

–  Šiandien ryte metėm visas pajėgas, nusivalėm ir užpylėm. Dabar pilamas antras sluoksnis, vakare bus pilamas trečias. Taip po centimetrą ar pusę auginsim ledą iki 5 cm storio. Jei viskas gerai – šalčio bus, o sniego – ne, tai ryt vakare jau bus galima čiuožinėti, – sakė jis.

Čiuožyklą prižiūrės Sporto centras, jo vadovas džiaugiasi seniūnijos pagalba – pastaroji atsiunčia visuomenei naudingus darbus dirbančių žmonių.

– Be seniūnijos mes kaip be rankų, – sako jis.

Jei būtų galimybė šalia čiuožyklos išsinuomoti pačiūžas, ko gero, norinčių pačiuožinėti būtų kur kas daugiau. Paklaustas, ar nebūtų galimybių nuomoti pačiūžas, G. Sakalauskas sakė, kad apie tai svarstyta jau seniai, tačiau Sporto centras neturi tokių galimybių – yra biudžetinė įstaiga ir tokios veiklos vykdyti negali.

– Jei pasišautų kokie verslininkai tuo užsiimti, būtų puiku, –  sakė jis.

Sinoptikai prognozuoja, kad neigiama oro temperatūra laikysis bent jau artimiausiomis dienomis. Taigi tauragiškiai kviečiami į Pilies aikštę pasidžiaugti žiemos malonumais.

Šiais metais kasmetinė žiemojančių vandens paukščių apskaita Lietuvoje vyko sausio 11–13 dienomis. Palyginus su 2018 metais, šiemet Tauragėje pasiliko žiemoti gerokai didesnis paukščių būrys. Matyt, šilta žiema daro savo poveikį gamtai. Apskaitos metu buvo keletas įdomių susitikimų.

Nemažą dalį žmonių kiekvieną žiemą ištinka slidinėjimo karštinė. Tie, kuriems vėsesni orai jau ne vieną sezoną reiškia ausyse švilpiantį vėją ir snieguotas kalnų viršūnes, patvirtins, jog priprasti prie šių potyrių pakanka vos vienos kelionės į kalnus. Žiemos be slidžių nebeįsivaizduojanti Inga Dikšaitienė, kelionių agentūros „1000 mylių“ vadovė, apie slidinėjimą kalnuose sako, kad niekas taip neišvalo galvos, kaip fizinis krūvis visą dieną gryname ore. Tiems, kam slidinėjimas dar tik ateities planuose, tikriausiai įdomu bus sužinoti, kokios slidinėjimo turizmo kryptys populiariausios, kur pigiau, o kur patogiau, kur galima sutaupyti, o kur taupyti neverta. 

Mažuosius tauragiškius jau visai netrukus pakvies nauja batutų erdvė, pavadinta ORE. Tai jauki, šviesi, su didele meile įrengta vieta Taurų parke, kurioje – net 14 batutų, trys vonelės su porolonu, laipiojimo sienelė, sūpynės, dviratukai ir dar daug visko, net gimtadienių erdvė. Naujosios pramogų erdvės atidarymas numatytas sausio 9-ąją.

Tauragiškiai žiemos sporto entuziastai jau spėjo pamėgti Šilalės rajone Bilionių seniūnijoje stūksantį Aukštagirės kalną bei ten pernai įrengtas slidinėjimo trasas. Vėl paspaudė šaltukas, vadinasi, laikas grįžti prie ilgai lauktų žiemos malonumų! Nuo vakar vienintelė Tauragės regione profesionaliai įrengta trasa jau veikia.

Tauragės moksleiviai turės išskirtinę galimybę ne tik susitikti su pasaulinio lygio žvaigžde – Martynu Levickiu, bet ir pasimokyti iš jo muzikos paslapčių. Akordeono virtuozas keliauja per šalies regionus ir susitikęs su moksleiviais rengia jiems interaktyvias muzikos pamokas. Kitą trečiadienį jis atvyksta į Tauragės kultūros centrą.