2019 Gruodžio 14 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

„Lietuvos balse“ tauragiškį Ovidijų Budginą lydi sėkmė

  • Įkelta: 2018-11-09
Asmeninio archyvo nuotrauka

Devyniolikmečiui tauragiškiui Ovidijui Budginui, kol kas nedrąsiai žengiančiam į sceną, fortūna palanki: sėkmingai nugalėjęs muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nokautų etape, po poros savaičių jis kils į dvikovą. Net jei joje pralaimėtų, tai nebūtų priežastis nusivilti: Ovidijus džiaugiasi jau dabar nužengęs projekte kur kas toliau nei tikėjosi. Sėkmė įkvepia, suteikia pasitikėjimo savimi ir žadina svajones apie tolesnį gyvenimo kelią su muzika.

Ovidijus Budginas pasakoja muzikos mokyklos niekada nelankęs, net natų nepažįstąs, o dainuoti pradėjęs būdamas aštuonerių. Lankė įvairius dainavimo būrelius, paskui – berniukų chorą Moksleivių kūrybos centre. Pirmasis koncertas, palikęs didžiausią įspūdį, atsimena vaikinas, įvyko Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje. Paskui Žalgirių gimnazijoje susikūrė estradinė grupė „Gimę čia“, su ja teko nemažai koncertuoti.

Pernai baigęs mokyklą, jau antrus metus jis studijuoja Kauno kolegijos Kauno skyriuje anglų kalbą ir ryšius su visuomene. Ir muziką buvo visai užmiršęs – prisipažįsta nesiryžęs net į kolegijos chorą užsirašyti.

Tačiau apleisti savo talento vaikinui neleido jo buvusi muzikos mokytoja Rasa Levickaitė-Šerpytienė. Tai ji supažindino Ovidijų su muzikos genijumi vadinamu Vitalijumi Neugasimovu ir paskatino lankyti jo užsiėmimus. Taip palengva muzika vėl „įtraukė“. Nors tekdavo kaskart važinėti iš Kauno į Vilnių, vaikinui tai nebuvo sunku. Mokytojas jo balsą vadina unikaliu, jo padedamas, Ovidijus pasidarė ir pirmąjį profesionalų įrašą. Jis paskatino ir išbandyti save „Lietuvos balso“ projekte – jame dalyvavo jau ne vienas V. Neugasimovo mokinys. Kukliam ir nelabai savim pasitikinčiam Ovidijui tai buvo tikras išbandymas, tačiau paragintas – kaip pats juokiasi, terorizuojamas mamos ir sesers, jis ryžosi išbandyti save.

Kol kas vaikinui sekasi labai neblogai, nors jaudulys kaskart prieš lipant į sceną būna, kaip sako Ovidijus, žiaurus. Jis sėkmingai praėjo vidinę atranką, kur reikėjo sudainuoti dvi dainas, paskui – akląją atranką. Jos metu vaikinas dainavo dainos „Sunny“ perdarytą versiją. Tąkart jis sužavėjo du mokytojus – Ingą Jankauskaitę ir Justiną Jarutį. Ovidijus pasirinko I. Jankauskaitę. Nokautų etape tauragiškis dainavo Josef Salvat dainą „Open season“.

– Kai rodė per televizorių, žiūrėjau katiną apsikabinęs. Labai nervinausi, – prisipažįsta Ovidijus. – Man atrodė, kad kiti dainuoja geriau...

Vis dėlto geriausiu buvo pripažintas būtent jis. Dabar prieš akis – dvikovos. Vaikinas sako, kad net jei ir nepasisektų laimėti, pernelyg nenusimintų:

– Ir taip jau nuėjau gerokai toliau nei tikėjausi, labai daug išmokau – repeticijose mane moko ne tik I. Jankauskaitė, bet ir Rosita Čivilytė ir Agneta Gabalytė, įgavau daugiau pasitikėjimo savimi. Jau dabar manau – kaip bepasibaigtų mano dalyvavimas projekte, muzika mano gyvenime liks. Bandysiu ir toliau tuo keliu eiti. Jau supratau, kad visada norėsiu dainuoti.

Ovidijus labai džiaugiasi savo šeimos, draugų palaikymu, širdį jam paglosto ir geri bendramokslių bei dėstytojų žodžiai po kiekvienos „Lietuvos balso“ transliacijos. 

Šią vasarą Lietuvoje startavo projektas, raginantis lankytis po šalies miestus bei pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Nukeliavęs į pasirinktą kraštą, dalyvis gauna vieną magnetuką ant šaldytuvo, o surinkus 60, susideda spalvingas Lietuvos žemėlapis–mozaika.