2019 Lapkričio 12 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Linas Janušonis ant šaldytuvo „surinko“ visą Lietuvą

  • Įkelta: 2018-08-31
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šią vasarą Lietuvoje startavo projektas, raginantis lankytis po šalies miestus bei pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Nukeliavęs į pasirinktą kraštą, dalyvis gauna vieną magnetuką ant šaldytuvo, o surinkus 60, susideda spalvingas Lietuvos žemėlapis–mozaika.

Liepos 12 dieną prasidėjusi magnetukų medžioklė sudomino ir tauragiškį Liną Janušonį. Su šeima keliauti mėgstantis politikas ryžosi aplankyti visus Lietuvos rajonus ir surinkti kolekciją, kuri dabar prikabinta namuose ant šaldytuvo.

„Kai tik prasidėjo ši akcija, nusprendžiau joje dalyvauti, nes labai daug tenka vasarą keliauti su šeima. Krepšinio sezono metu daug keliauju su komanda,“ – pasakojo „Fortūna-Agava“ komandos treneris L. Janušonis.

„Surink Lietuvą“ projekto dalyvio teigimu, beveik kasmet jam tenka apvažiuoti visą Lietuvą. Pradėjus rinkti pirmuosius magnetukus, apėmė azartas, su šeima pradėjo kelionių maršrutus dėlioti ne pagal nuotolių ilgį, o pagal aplankytų rajonų skaičių.

J. Lanušonis juokauja, kad porai vasaros mėnesių sumažino eismo srautą autostradoje. Jei kelionės tikslai ir kryptys vedė į Klaipėdą, Šiaulius, Kauną ar Vilnių, tai juos pasiekdavo ne greitkeliu, o kitais maršrutais, kad aplankytų kuo daugiau rajonų.

– Kodėl sudomino šis projektas? Mane visada sudomina projektai, kurie skatina patriotizmą ir yra susiję su Lietuva, o šis projektas labai tiko prie mano gyvenimo būdo, pomėgio daug keliauti, laisvalaikio, sporto ar darbo reikalais. Keliaudamas po kitas šalis dažniausiai parveždavau magnetukų draugams, tėvams ir, jei likdavo, pasilikdavau sau, bet niekada nekildavo mintis pirkti jų keliaujant po Lietuvą. Todėl nusprendžiau, kad šis projektas – būtent man ir reikia surinkti visą Lietuvą. O aplink ją dėlioti visus savo parsivežtus ir dovanotus magnetukus iš kitų pasaulio kraštų, – teigė L. Janušonis.

Tauragiškis į magnetukų paieškos projektą įtraukė šeimą, tėvus, uošvius ir draugus. Pasitaikė situacijų, kai nepavykdavo jų rasti, nes nedirbdavo Turizmo informacijos centrai. Tada labiausiai džiugino rajonai, kurie buvo puikiai išsprendę šią problemą. Prie oficialių magnetukų įsigijimo vietų rasdavo nurodytus kitus adresus, arba telefono numerius, kuriais paskambinus vos už kelių minučių atvažiuodavo už magnetukų dalinimą atsakingas asmuo.

L. Janušonis pripažino, kad kai kur teko važiuoti ir du kartus arba ieškoti draugų, kurie gyvena tame mieste. Po tokių situacijų tauragiškis domėjosi, kaip yra Tauragėje. Krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus informavo, kad mūsų mieste savaitgaliais magnetukų galima įsigyti Taurų nuotykių parke ir „Liberty Beach“.

Prieš vykdamas į kitus Lietuvos miestu L. Janušonis stengėsi suplanuoti maršrutą. Važiuodamas į Kauną aplankydavo Prienus, Birštoną ir Marijampolę.

Kiek kilometrų reikėjo nuvažiuoti, kad surinktų visą kolekciją, tauragiškis pasakyti negalėjo. Esą važiuodavo ne tik asmeniniu automobiliu, bet kitų žygeivių  transporto priemonėmis. Per vasarą išmaišęs visus Lietuvos kampelius ir palyginęs juos su gimtuoju kraštu, L. Janušonis teigė, jog Tauragė turi daug pranašumų – čia yra daug erdvių, kuriose gali laiką leisti šeimos, suaugusieji, vaikai ir senjorai.

Ketvirtadienį tarptautinio Tauragės muzikos festivalio klausytojai prarijo dar vieną kokybiškos muzikos piliulę. Paklausyti akordeonisto Martyno Levickio susirinko apie tūkstantis tauragiškių.

Edith Piaf dainos pakerėjo tauragiškius
  • Įkelta: 2018-08-04

Penktadienio vakarą tauragiškiai pilies kiemelyje klausėsi muzikos, kurią atliko iš Portugalijos atvykę muzikantai. Šis, jau antrasis VIII tarptautinio Tauragės muzikos festivalio koncertas sulaukė didelio būrio Prancūzų atlikėjos Edith Piaf kūrybos gerbėjų.