2019 Spalio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Akordeonisto koncerte – rekordinis tauragiškių skaičius

  • Įkelta: 2018-08-10
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Ketvirtadienį tarptautinio Tauragės muzikos festivalio klausytojai prarijo dar vieną kokybiškos muzikos piliulę. Paklausyti akordeonisto Martyno Levickio susirinko apie tūkstantis tauragiškių.

„Ekstremalaus klasikos pliūpsnis“ – tai jau trečiasis šios vasaros koncertas, kurį pristatė VIII tarptautinio Tauragės muzikos festivalio ambasadorius Liudas Mikalauskas. Kviesdamas į sceną vakaro atlikėją L. Mikalauskas juokavo, kad Tauragė turtinga, nes turi daug gerų renginių, bet ne kėdžių. Iš tiesų, sėdimų vietų trūko, nes į akordeonisto Martyno Levickio ir Vilniaus miesto ansamblio „Mikroorchėstra“ koncertą susirinko rekordinis klausytojų skaičius. Skaičiuojama, kad į Pilies kiemelį sugūžėjo apie tūkstantis klasikinės muzikos mėgėjų, tad nemažai daliai žmonių teko pastovėti.

„Ekstremalaus klasikos pliūpsnio“ ašis – iš Tauragės kilęs garsus akordeonistas Martynas Levickis. Tarptautines arenas šturmuojantis talentas iki 8 metų su mama gyveno Tauragėje. Sėmėsi muzikos pradmenų iš pedagogo Romualdo Eičo.

M. Levickis pripažino, grįžti į Tauragę malonu. Pernai pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje jis surengė pirmąjį savo koncertą.

Ketvirtadienį M. Levickio muzika dar kartą pakerėjo tauragiškius. Jo parengta muzikinė programa „Ekstremalus klasikos pliūpsnis“ turi solidų, rimtą, nepertraukiamą prologą, kuriame nuskamba ir paties M. Levickio kūriniai. Taip pat – emocingą veiksmo dalį, kurioje klausytojai keliauja visa tango laiko juosta, mėgaujasi Galliano, Rossinio, Čaikovskio muzika. 

Koncerto „Ekstremalus klasikos pliūpsnis“ pagrindinis rėmėjas – „Solregis“.

Kitas tarptautinio Tauragės muzikos festivalio koncertas vyks rugpjūčio 24 dieną. Scenoje pasirodys Suomijos operos žvaigždė Angelika Klas (sopranas), Suomijos simfoninis orkestras ir vyr. dirigentas Vytautas Lukočius.


 

Edith Piaf dainos pakerėjo tauragiškius
  • Įkelta: 2018-08-04

Penktadienio vakarą tauragiškiai pilies kiemelyje klausėsi muzikos, kurią atliko iš Portugalijos atvykę muzikantai. Šis, jau antrasis VIII tarptautinio Tauragės muzikos festivalio koncertas sulaukė didelio būrio Prancūzų atlikėjos Edith Piaf kūrybos gerbėjų.

Tris mėnesius populiariausius „Kino pavasario“ filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ atvyksta į Tauragę. Liepos 20 d. 22 val. Pilies kiemelyje įvyksiančio nemokamo seanso žiūrovai išvys naujausią „Tobulų melagių“ režisieriaus Paolo Genovese dramą „Šventa vieta“. Filmas bus rodomas lietuviškai įgarsintas, tad žiūrint nereikės skaityti titrų.