2020 Lapkričio 27 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Vasaros maršrutai. Pamario kryptimi

  • Įkelta: 2018-06-29
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Mažoji Lietuva išsiskiria ne tik unikaliu gamtos grožiu, bet ir savitu gyvenimo būdu. Elektroninės rinkodaros projektas vakarukrantas.lt per atostogas siūlo keliauti po Pamarį. Šiame krašte yra unikalių vietų, kurias būtina aplankyti pėsčiomis ir įamžinti įspūdingais kadrais. Mažoji Lietuva per šimtmečius priglaudė daug kitataučių, priėmė skirtingų kultūrų ir religijų atstovus. Ryškiausiai čia skleidėsi su Vokietija siejama kultūra, palikusi ne vieną ryškų pėdsaką iki pat mūsų dienų. Pamario krašte puoselėjamas ne tik istorinis ar gamtinis paveldas, bet ir saugomi gardžiausio kulinarinio paveldo receptai.

Pagrindiniai muziejai

Kintų Vydūno kultūros centras ir muziejus. Kelionė prasideda nuo Klaipėdos. Pravažiavus Priekulę ir laikantis Vakarų kranto pusės, pasieksite Kintų miestelį, kuriame 1891 metais garsusis filosofas ir rašytojas Vilhelmas Storosta-Vydūnas vedė savo išrinktąją. Čia Vydūnas paliko ryškų pėdsaką: mokytojavo, gaivino pamirštas etnines ir kultūrines tradicijas, kėlė apylinkėse gyvenančių žmonių savimonę. Vokiečių kultūra, kitokios gyvenimo sąlygos, kiti kultūriniai poreikiai išugdė jo pasaulėžvalgą. Vydūno muziejaus istoriniame pastate eksponuojami jo parašyti veikalai, sukaupta nemažai istorinės medžiagos apie iškilaus kultūrininko gyvenimą ir kūrybą.

Ventės rago ornitologinė stotis ir muziejus. Pasklaidžius Vydūno užrašus, pats metas užsukti į Ventės ragą, kuriame galima išvysti kone gražiausius gamtos vaizdus Lietuvoje. Įspūdingais vaizdais išsiskiria ornitologinė stotis, kur gaudomi ir žieduojami paukščiai. Šiuo metu ornitologinėje stotyje yra šešios pagrindinės paukščių gaudyklės. Keturios jų yra zigzaginės, o kitos dvi – mažoji ir žemutinė didžioji. Aplankius muziejų galima užlipti į Ventės rago švyturį – vieną iš septynių Lietuvos švyturių.

Uostadvario švyturys, vandens kėlimo stotis. Pasigrožėjus įspūdingais vaizdais, metas traukti į Minijos upės žemupyje esantį žvejų kaimą Mingę. Urbanistiniu paminklu paskelbtas Mingės kaimas žinomas kaip Lietuvos Venecija. Taip yra todėl, kad tai vienintelis gatvinis kaimas šalyje, kuriame gatvę atstoja Minijos upė, todėl tęsiant kelionę automobilio nebeprireiks.

Keltu pasieksite Uostadvarį, kur ant Vilkinės upės kranto, prieš šimtą metų įrengta pirmoji vandens kėlimo stotis su garo turbina Lietuvoje. Garo turbina siurbė pievų vandens perteklių ir nuleido jį į Atmatos upę. Ant šios upės kranto pastatytas švyturys kadaise buvo labai svarbus čia praplaukiantiems upeiviams. Iš jo, gerai įsižiūrėjus, galima pamatyti ir kraštelį Nidos kopų.

Tomo Mano memorialinis muziejus. Po daugiau kaip valandą trukusios kelionės keltu per Kuršių marias pasieksite Nidą. Čia būtina aplankyti rašytojo Tomo Mano memorialinį muziejų. Tai viena labiausiai lankomų vietų Vakarų Lietuvoje.

Gintaro galerija-muziejus. Kultūrinę-istorinę ekskursiją po Pamarį derėtų užbaigti nuo pažinties su vadinamuoju Lietuvos „auksu“ – Baltijos jūros gintaru. Nuo 1995 metų šalia Kuršių marių veikiančioje Virginijos ir Kaziemiero Mizgirių gintaro galerijoje-muziejuje lankytojai gali susipažinti su Baltijos gintaro morfologija, spalvomis, įspūdinga inkliuzų kolekcija.

Pažintiniai takai ir tiltai

Pažintinis takas Naglių gamtos rezervate. Keliaujant iš Juodkrantės galite pasileisti Nidos link ir kelio Smiltynė–Nida 31-ajame kilometre stabtelėti pasivaikščioti po Naglių gamtinį rezervatą. Rezervato plotas – 1 680 ha. Jis tęsiasi 9 km nuo Juodkrantės iki Pervalkos ir yra ypač saugoma teritorija, tad vaikščioti galima tik įrengtu pažintiniu taku, kuriuo keliaujant galima pamatyti Pilkąsias, dar vadinamas mirusias kopas, užpustytų buvusių gyvenviečių vietas, savaiminės kilmės miško augaliją ir po smėliu palaidotus senųjų miškų dirvožemių fragmentus.

Parnidžio pažintinis Takas. Atkeliavus į Nidą, pats laikas leistis į nuotykį Parnidžio pažintiniu taku. Tako pradžia – Tylos slėnis, kuriame 1991 m. pastatytas koplytstulpis, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui. Keliaujant šiuo beveik 2 kilometrų ilgio taku, galima pasigrožėti pasakiška Kuršių nerijos gamta. Šiuo taku lengvai nusigausite iki Parnidžio kopos, iškilusios į 53 metrų aukštį. Ant jos viršaus pastatytas saulės laikrodis-kalendorius. Tai vienintelė tokia vieta Lietuvoje, kur galima stebėti, kaip saulė teka iš vandens ir į jį nusileidžia.

Aukštumalos aukštapelkės pažintinis takas. Jei iš Nidos persikėlėte keltu į Šilutės rajoną, tai kelionę pradėkite Aukštumalos telmologiniame draustinyje. Čia rasite aukštapelkę, kurios paviršiumi nutiestas 1,2 km ilgio pažintinis takas. Takas vingiuoja buvusia kūlgrinda ir sudaro vienpusį 11 stotelių maršrutą. Tai viena didžiausių pelkių Lietuvos teritorijoje, kartu su šalia esančiu durpynu užimanti daugiau nei 2 500 ha plotą.

Kintų girininkijos pažintinės rekreacijos takas. Nuvažiavę dešimt kilometrų, šalia Kintų girininkijos pastato pamatysite augančią Didžiąją tują. Šis gamtos paminklas yra net septyniolikos metrų aukščio,  medis matomas iš toli. „Natura 2000“ saugomų vietovių sąraše pažymėtas Kintų botaninis draustinis, kuriame siekiama išsaugoti natūralias pelkėtas Pamario pievas ir miškus. Čia pat nutiestas ir  2 km ilgio pėsčiųjų takas su priekrantine marių ekvatorija, nuo kurios atsiveria unikalūs vaizdai į marių vandens platybes ir anapus marių esančią Kuršių neriją.

Ilgiausias kabamasis tiltas pėstiesiems. Prieš paliekant Pamario kraštą nepraleiskite progos pasivaikščioti dar XX amžiaus pradžioje statytu kabamuoju tiltu per Miniją, kuris jungia Lankupių kaimą ir Šilutės apylinkes. Pėstiesiems skirtas 130 metrų ilgio tiltas yra ilgiausias tokio tipo tiltas Lietuvoje ir yra įtrauktas į Lietuvos rekordų sąrašą. Šiandien čia mielai vaikščioja ir pozuoja smalsūs turistai, grožėdamiesi nuostabiais Minijos ir jos pakrančių vaizdais.

Bažnyčių grožis

Mažoji Lietuva per šimtmečius priglaudė daug kitataučių, priėmė skirtingų kultūrų ir religijų. Ryškiausiai čia skleidėsi su Vokietija siejama kultūra. Keliaudami po Šilutę ir norėdami susipažinti su vokiškosios kultūros palikimu, būtinai nukeliaukite į Rusnę. Pažintį su miesteliu galima pradėti pačiame centre, kur stūkso Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia. Už šešiolikos kilometrų nuo Šilutės priešingoje pusėje nutolusiame miestelyje akį traukia 1705 m. pastatyta Kintų evangelikų liuteronų bažnyčia.

Persikėlę į Kuršių neriją galėsite apžiūrėti Juodkrantės ir Nidos evangelikų liuteronų bažnyčias. Vienas ryškiausiu naujosios architektūros statinių visoje Kuršių nerijoje tapo vietinių architektų suprojektuota bažnyčia nendriniu stogu. 2003 m. Taikos g. pastatyta Nidos katalikų bažnyčia. Balta bažnyčios smailė su kryžiumi matoma iš visų miesto pusių.

Kulinarinės tradicijos

Pamario krašte puoselėjamas ne tik istorinis ar gamtinis paveldas, bet ir saugomi gardžiausi kulinarinio paveldo receptai. Iki šių dienų galima paskanauti tradicinės kafijos, vofelių, įvairių pyragų ir, žinoma, neatsiejama pajūrio dalimi tapusių žuvienės ar ungurio.

Vofeliai. Išskirtinis Mažosios Lietuvos patiekalas, primenantis blynus, Lietuvių neretai vadinamas vafliniais blynais, kurie kepami specialioje širdelės formos keptuvėje. Mažosios Lietuvos regiono lietuvininkai vaflinius blynus pradėjo kepti nusižiūrėję nuo vokiečių daugiau kaip prieš šimtą metų ir pavadino juos vofeliais. Šiandien vafliniai blynai kepami visoje Lietuvoje, tačiau kituose mūsų šalies regionuose jie paplito daug vėliau, po Antrojo pasaulinio karo ir yra vadinami čirviniais blynais.

Kafija. Svarbiausias lietuvininkų gėrimas, taip pat perimtas iš vokiečių. Kafija tapo ne tik būtinu pusryčių gėrimu, bet ją gerdavo ir popiet, kai visa šeima sėsdavo prie bendro stalo. Gėrimas gaminamas iš miežinių grūdų – grūdai išverdami, išdžiovinami, sumaišomi su cikorijų šaknimis, vėl užverdami ir iškošiami. Galiausiai reikia tik užbalinti pienu ir mėgautis išskirtinio skonio gėrimu, šiek tiek primenančiu dabar populiarią tirpiąją kavą iš pakelių jau su cukrumi ir pienu. Norint pasigaminti senovinę kafiją reikės vieno pakelio cikorijos, 100 g cukraus pudros, 0,9 l pieno, 100 ml vandens. Į puodą įdėti cikorijos (ant dugno), vandens pilti tiek, kad apsemtų cikoriją. Virti 3–4 minutes, kol pajuoduos. Perkošti. Sudėti cukraus pudrą, supilti pieną, šildyti iki virimo (prieš užverdant) ir užsukti.

Tradicinė žuvienė. Mažosios Lietuvos gyventojai iki šiol išlaikė ir žuvienės virimo tradicijas. Visuomet būtina atsiminti, kad žuvienė verdama tik iš šviežių žuvų, o jeigu naudojamos šaldytos ar sūdytos žuvys, išeis tik žuvies sriuba. Į žuvienę dedami tik didžiausi ir gražiausi žuvų gabaliukai. Labiausiai klasikinei žuvienei virti tinka sterkai, ešeriai, pūgžliai, sykai, o jei šių žuvų nepavyko sugauti, tada galima bandyti virti žuvienę iš salačių, sazanų (laukinis Volgos karpis), šapalų, karosų, karpių ar raudžių. Patyrę žvejai tikina, kad gardžiausios žuvienės virš laužo kabančiame katiliuke išsivirsite iš sterkų, ešerių, sykų, pūgžlių, salačių, karosų, raudžių, lynų. Kaip atpažinti tikrą žuvienę? Sultinys – skaidrus, tačiau nėra išskirtinai kvapnus, o stambūs žuvies gabalai, plaukiojantys jame, turi būti sultingi, bet nesuirę ir nesuvirę. Žuvis privalo išsaugoti jai būdingą skonį ir aromatą.

Troškintas ungurys. Pamaryje itin daug dėmesio yra sulaukęs kulinarinis kruizas „Žuvies kelias“. Laivai plaukia Kuršių mariomis, Nemuno delta, Minija, Karaliaus Vilhelmo kanalu. Kruizo metu galima susipažinti su laivadirbyste ir, žinoma, paragauti žuvies. Ypatingą įspūdį palieka paties kapitono buriniame laive troškintas ungurys. Senoviniuose laivuose, Kurėnuose, žvejai prasiardydavo grindis, pasidėdavo šamotinių plytų ar smėlio, pačiam laive užsikurdavo laužą ir špyžiniame puode troškindavo ungurį su bulvėmis.

Praėjusį ketvirtadienį Rusijoje oficialiai atidarytas pasaulio futbolo čempionatas. Milijonus futbolo sirgalių sutraukiantys mačai iki liepos 15 d. vyks vienuolikoje miestų. Futbolo meka tapo Tauragės kaimynystėje esantis Kaliningrado miestas, kurio stadione „Stadion Kaliningrad“ varžybas gali žiūrėti 35 tūkst. žiūrovų. 36 komandoms sužaidus pirmuosius susitikimus, „Tauragės žinios“ teiraujasi, kurias ekipas tauragiškiai palaiko šiame čempionate.

Šį savaitgalį – trumpiausia vasaros naktis – Joninės, arba Rasos šventė. Paparčio žiedo ieškoti kviečia jau tradiciniais tapę Joninių renginiai Jovaruose, Pagramantyje, Taurų nuotykių parke. Šiek tiek kitaip, literatūriškai minėti Rasos šventę siūlo Vilkyškiai.

Šią savaitę Tauragės rajone viešėjo Panevėžio lėlių vežimo teatras. Panevėžio lėlių vežimo teatras puokštę geriausių emocijų dovanojo Skaudvilės, Batakių, Adakavo, Lomių, Molupio, Mažonų, Sungailiškių, Pagramančio, Tauragės mažiesiems žiūrovams ir juos lydėjusiems tėveliams. Lietuviai turi kuo didžiuotis, nes prieš 32 metus gimęs Panevėžio lėlių vežimo teatras yra toks vienintelis Europoje.

Roma – Amžinasis miestas, kurio architektūra kiekvienam keliautojui atima kvapą. Vien dėl statinių didybės verta ten keliauti, tačiau įspūdį paliks ir stilingas italų gyvenimo būdas bei skonių įvairovė. Eidamas Romos gatvėmis jautiesi lyg muziejuje, prieš akis išnyra garsiausių įvairių epochų dailininkų, architektų ir jų amžininkų darbai. Net gyvenamųjų namų architektūra verčia iš koto, o kur dar smulkiausios detalės, dekoro elementai, kuriais nukrauti senamiesčio namų fasadai. Romoje yra net 900 bažnyčių, kurių dekoro sprendimai vienos už kitą gražesni. Kiekvienoje jų – bent keletas meno kūriniais išpuoštų altorių, freskomis išmarginti skliautai.

Kabančiais lieptais garsėjantis Pagramančio kraštas pasiruošęs vasaros turistų srautams. Gamtovaizdžiu besigėrintiems lankytojams šiemet buvo pastatytas naujas tiltas per Akmenos upę, kuris nutiesė dar trumpesnį kelią nuo piliakalnio link Pagramančio atodangos.

Šiandien tauragiškiai ir miesto svečiai pradėjo švęsti Tauragės 511-ąjį gimtadienį. Vienu įspūdingiausiu šurmuliuojančio penktadienio akcentu tapo bėgimas „The Color Run“.

Bene populiariausias Tauragės paplūdimys „Liberty beach“ šiandien skelbia naujojo sezono pradžią. Atidarymo proga, visomis pramogomis iki 18 val. bus galima mėgautis nemokamai. Vakare susirinkusiuosius nustebins specialus profesionalių vandenlentininkų pasirodymas, po jų prasidės linksmybės su DJ VERANO iki paryčių.

Socialiniuose tinkluose akis paganyti jau kuris laikas galima į vabzdžių nuotraukas ypač stambiu planu. Šiek tiek kitaip pažvelgti į vabzdžių pasaulį kviečia fotografas Eugenijus Kavaliauskas, pagarsėjęs profesionaliomis paukščių nuotraukomis. Gamtos mylėtojas pasinėrė į naują sritį – makrofotografiją. Tai tokia fotografijos rūšis, kai iš labai arti – 1–1,5 cm atstumo, įamžinami smulkūs objektai – šiuo atveju, vabzdžiai.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus – ne tik patyręs fotomenininkas, bet ir žingeidus bei aistringas keliautojas. Per 40 pasaulio šalių aplankęs vyras, šį pavasarį, ilgai lauktų atostogų metu, su savo žmona Edita išsirengė į trijų savaičių kelionę po Vietnamą. Pora, savarankiškai keliaudami įvairiomis transporto priemonėmis, sukorė per 5 000 kilometrų, išmaišė nuošaliausius kaimelius bei didžiausius miestus. Anot R. Vaitkaus, į Aziją sugrįžti traukia kontrastai ir nepakartojami gamtos vaizdai.

Ketvirtosiose elektromobilių varžybose „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius–Palanga“ varžėsi Tauragės rajono savivaldybės ekipažas. Administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Navicko ir mero patarėjo Artūro Fetingio tandemas užėmė antrąją vietą ekonomiškiausiai važiavusių dalyvių sąraše.

Šeštadienį prie Pagramančio regioninio parko  lankytojų centro susirinko 56 gerai nusiteikę žygeiviai. Aktyvų laisvalaikį mėgstantys tauragiškiai leidosi į tradicinį, jau septintąjį baidarių žygį „Žemyn upe“.

Kelionių organizatoriai skelbia statistiką, rodančią augantį lietuvaičių apetitą kelionėms. Ypač fiksuojamas didelis susidomėjimas kryptimis, kurios yra naujos ir nepažintos. Tauragiškis, tinklaraščio travelbook.lt savininkas Mantas Zubrickas teigia, jog šių metų vasaros kryptis numeris vienas – Odesa Ukrainoje. Taip pat populiarėja kelionės į Žironą (Ispanija), Korfu salą (Graikija). Nors keliautojus vilioja neatrasti Europos kampeliai bei įvairios Azijos šalys, Tauragėje įsikūrusios agentūros „Tūkstantis mylių“ vadovė Inga Dikšaitienė tvirtina, jog vis dar pačios populiariausios kryptys yra Turkija ir Egiptas.    

Balandžio 14 d., šeštadienį, Tauragę pasieks per Lietuvą su pakilia šventine nuotaika keliaujantis šimtmečio Dainų šventės žygis „Vardan tos“. 13 val. Pilies aikštėje žygio šauklė, žinoma TV laidų vedėja Edita Mildažytė visus tauragiškius pakvies prisijungti prie dainų bei šokių, kuriuos atliks Dainų šventei besiruošiantys kolektyvai bei chorai.

Šylantys orai verčia susirūpinti kūno formomis. Deja, sporto klubų abonementų kainos įkandamos ne visiems. Išeitį norintiems sportuoti siūlo Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, organizuojantis nemokamas įvairių krypčių treniruotes, kurias veda patyrę treneriai. Biuro vadovė Daiva Genienė, ragindama prisijungti prie jau sportuojančių, teigia, jog „sunkiausias pratimas – ateiti“.

Kovo 20-oji visame pasaulyje minima kaip Žemės diena.  Besibeldžiant pavasariui duoklę žemei ir gamtai atidavė Tauragės krašto bendruomenės, mokyklos, darželiai, įvairios įstaigos. Praėjusią savaitę tauragiškiai uoliai organizavo akcijas, integruotas, netradicines pamokas, išvykas. Ne viena jų skirta ne tik pasaulinei Žemės dienai, bet ir atkurtos Lietuvos 100-ečiui paminėti bei pasveikinti bundančiai gamtai, pasirūpinti grįžtančiais paukščiais.

Nuo seno manyta, kad kovo 10-ąją iš šiltųjų kraštų į gimtinę grįžta daugelis migruojančių paukščių. Ši diena vadinama 40-ies paukščių diena. Stipriai atšalę orai vasario pabaigoje-kovo pradžioje pavėlino ir pavasario šauklių aktyvumą, tačiau, vis aukščiau kylant saulei, jau stebimi gamtos atgimimo ženklai. Ornitologai pataria pradėti galvoti apie tai, kad netrukus giesmininkams prireiks inkilų.

Tauragiškis, dabar Vilniuje gyvenantis Julius Vladička prieš dvi savaites grįžo iš atostogų Gvatemaloje. Egzotišką kryptį pasirinkęs poilsiautojas tikina, jog išvydo įspūdingiausius savo gyvenime matytus vaizdus. Centrinės Amerikos valstybė stebino vietinių santūrumu, išskirtinės kapinėmis ir veikiančių ugnikalnių viršūnėmis. Šios neturtingos valstybės teritorijoje randama 12 tūkst. metų senumo žmonių gyvenviečių, kurias dabar gaubia džiunglės. Sakoma, kad tokių radinių „grožio konkurse“, po Peru esančio Maču Pikču, Gvatemalos Tikalui atitenka antroji vieta. Apie Pietų Amerikos kavą, paplūdimius ir džiungles bei kitus įspūdžius Julius sutiko papasakoti „Tauragės žinių“ skaitytojams.

 

Tris sūnus auginanti aktorė žada: naujasis spektaklis, įsiliesiantis į „Urvinio žmogaus“ šeimą, taps šiltu, moterišku ir mamišku vakaru, kurio metu bus dalinamasi istorijomis apie vaikus, vyrus, aplinkinius ir, žinoma, pačias unikalias bei nepakartojamas supermoteris, kurios sugeba viską suspėti.

Penktadienio vakarą sporto komplekse „Bastilija“ įvyko iškilmingi „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai – Tauragės METŲ ŽMOGUS 2017“. Kasmetiniuose apdovanojimuose pagerbti bendruomenių lyderiai, organizacijų vadovai, taip pat išrinktos geriausios 2017 metų Tauragės apskrities įmonės.

Šiemet žiema kol kas labiau panaši į darganotą vėlyvą rudenį ir dėl smagių žiemiškų pramogų ją norėtųsi kviesti, o ne varyti lauk, tačiau  laikrodžiai be gailesčio tiksi nurodydami žmonėms, kada ir ką švęsti, kada sėti, o kada nuimti derlių. Taigi senos smagios Užgavėnės niekur nedings ir jas šiemet švęsime vasario 13-ąją, tradiciškai likus septynioms savaitėms iki Velykų.

Pagramančio regioninio parko direkcija tradiciškai mini Pasaulinę pelkių dieną, organizuodama žygius po Plynosios aukštapelkę. Vasario 3 d. prie Plynosios pažintinio tako susirinko būrelis žygeivių, kurie norėjo turiningai, smagiai praleisti laiką gamtoje ir susipažinti su aukštapelke.

Šį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyksta kasmetinė turizmo paroda „Adventur“. Pristatyti mūsų krašto važiuoja muziejaus kolektyvas ir Pagramančio regioninio parko direkcijos atstovė. Šių metų Tauragės apylinkių pristatymo akcentas – dviratis, kuriuo kviečiama „atminti“ ir lankyti gražiausias krašto vietas.

Žiemos pramogų pasiilgę tauragiškiai jau gali ruošti pačiūžas. Šią savaitę Pilies aikštėje sumontuota 560 kvadratinių  metrų čiuožykla po atviru dangumi. 

Šiandien Tauragės aktyvusis jaunimas, kartu su organizacija Apskritasis stalas pirmą kartą rengia Tauragės apskrities jaunimo apdovanojimus (TAJA). Kultūros rūmuose vyksiančiame renginyje bus paskelbti vienuolikos nominacijų nugalėtojai, kuriuos iš labiausiai nusipelniusių krašto jaunuolių bei su jaunimu dirbančių asmenų išrinko Jaunimo reikalų tarybos sudaryta komisija bei tauragiškiai, balsuodami internetinėje platformoje. Šventės metu koncertuos atlikėjas „Baltasis kiras“. 

Didysis metų horoskopas
  • Įkelta: 2018-01-05

2018-ieji žada atnešti kaip niekada daug naujų, netikėtų patirčių. Kiekvieno zodiako ženklo gali laukti ypatingos žinios bei permainos gyvenime. Pasak rytų horoskopo, 2018–ieji metai – tai žemės Šuns metai, o pagrindinis šio gyvūno bruožas – nuolatinis veiksmas, judesys, energija. Nors metai žada būti puikūs visomis prasmėmis, vis dėlto neišvengiamos ir kontrastingos nuotaikos. Jausitės tai laimingi, tai nusivylę, tai žvalūs, tai pavargę, vienu metu ypač nuotaikingi, o staiga apimti niūrių minčių. Šiame horoskope apžvelgsime ateinančiais metais jūsų galimai laukiančius iššūkius, atsiveriančias galimybes bei bendras prognozes. Būkite pasiruošę 2018–uosius metus pradėti ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis, bet kartu žvelkite į priekį tikėdamiesi tik geriausio.