Vaikus džiugino lėlių teatro spektakliai ant ratų
Įkelta:
2018-06-21
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Šią savaitę Tauragės rajone viešėjo Panevėžio lėlių vežimo teatras. Panevėžio lėlių vežimo teatras puokštę geriausių emocijų dovanojo Skaudvilės, Batakių, Adakavo, Lomių, Molupio, Mažonų, Sungailiškių, Pagramančio, Tauragės mažiesiems žiūrovams ir juos lydėjusiems tėveliams. Lietuviai turi kuo didžiuotis, nes prieš 32 metus gimęs Panevėžio lėlių vežimo teatras yra toks vienintelis Europoje.

Kiekvieną vasarą,  jau 32 – us metus iš eilės,  teatro įkūrėjas Antanas Markucis, subūręs entuziastingą aktorių grupę, pasikinkęs du arklius išvyksta į nuotaikingas gastroles po Lietuvos kaimus ir miestelius. Šiemet netikėtai Lietuvą aplankę tropiniai karščiai ir kalnuotos Žemaitijos vietovės pakoregavo teatro planus ir tausodami arklių sveikatą aktoriai nusprendė keliauti traukinuku – garvėžiuku.

Per savo gyvavimo metus išmaišęs visą Dzūkijos ir Aukštaitijos kraštą, teatras pagaliau pasuko Žemaitijos link ir aplankė Tauragės rajoną.  Kolektyvas rodo spektaklius iš vežimo, o nakvoja palapinėse, mokyklose, kultūros centruose. Šiais metais kelionė tęsis 18 dienų, kurių metu kūrybinė grupė aplankys Žemaitijos kraštą.

Teatro vadovas Antanas Markucis, kalbėdamas apie naują kelionės tašką pažymėjo, kad džiaugiasi žiūrovų gausa ir energingumu. Vyras džiaugėsi, kad lėlių teatras įdomus tiek vaikams, tiek suaugusiems ir teigė pastebintis skirtumus tarp kaimų ir miestelių gyventojų. Teatro vadovo teigimu, „ne visi supranta, kad pasibaigus spektakliui, reikia ploti, o va miestelių gyventojai, matę ne vieną panašaus pobūdžio pasirodymą, jau puikiai žino ką ir kada reikia daryti.“

Panevėžio lėlių vežimo teatras Tauragės rajono gyventojams veža Ukrainiečių režisieriaus pastatytą spektaklį „Lietuviški perdainavimai“. Tai jaukus, šmaikščios nuotaikos ir linksmų sceninių triukų kupinas vaidinimas. Spektaklis – apie kaimo gyvenimą, jame gyvenančią bobulę Zosę ir jos ožį. Be šių dviejų personažų spektaklyje veikia ir šuo Reksas, rožinė kiaulė ir vilkas. Teatro vadovo teigimu, rodomas spektaklis yra paprastas dėl to, kad veiksmui vykstant vežime, kai aplink girdimi įvairūs garsai, rimtas spektaklis tiesiog „nesižiūrėtų“. Apsilankę spektaklyje, vaikai stebėjo, kas yra gėris, draugystė, sąžiningumas, moralė, išgirdo lietuvišką liaudies muziką ir noriai bendravo su atvykusiais aktoriais. 

Nuotrauka

Spektaklyje vaidino jau beveik metus lėlių vežimo teatre dirbantys ir lietuvių kalbą gerokai pramokę aktoriai iš Ukrainos – Kijevo kinematografijos ir teatro akademijos auklėtiniai, įgiję profesionaliojo lėlių teatro aktorių specialybę.

Pasak Antano Markucio, „lėlė tai daiktas, kuris aktoriaus pagalba atgyja ir sukuria istoriją.“ Lėlės, vaidinančios teatre, kiekvienam spektakliui siuvamos naujai, nes kiekvieno režisieriaus norai ir stiliai yra skirtingi. Visgi, ne tik lėlės domina spektaklio žiūrovus. Tiek vaikai, tiek suaugę, priėję prie vežimo domisi, kaip viskas veikia, kaip viskas padaryta, o šiemet visų žvilgsnius traukia ir arklius pakeitęs garvėžiukas.

Visapusišką domėjimąsi teatru Antanas Markucis vadina „savotiška edukacija“, kai žiūrovai gali iš arti susipažinti su personažais, aktoriais, pamatyti juos realiame gyvenime, elementariai geriančius kavą. Toks aktorių betarpiškumas kuria šiltesnius santykius su auditorija. Taip pat stebimas ir pačio teatro formavimas, palapinių statymas, vežimo paruošimas veiksmui ir panašiai. Kaip teigia teatro vadovas „ir vaikai ir suaugę tikrai gali surasti kažką įdomaus.“

Nesvarbu, kokia teatro forma pristatoma, ar tai lėlių, ar tai šešėlių žaismas, Panevėžio lėlių vežimo teatro kredo – „viskas, kas gimsta iš gėrio ir grožio, lieka gėriu, o tas, kas kuria ir pats tampa geresniu“.

Nuotrauka

„Visad smagu suteikti galimybę spektaklius pamatyti ne tik mieste, bet ir rajone gyvenančioms bendruomenėms, vaikams, nes kultūros vertybės turi būti prieinamos visiems žmonėms kad ir kokio amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties jie būtų“, – teigė projekto įgyvendinimą Tauragėje iniciavę  asociacijos „Muzikos ir teatro projektai“ atstovai.

Tauragės rajono savivaldybė šio projekto įgyvendinimui iš Kultūros rėmimo programos skyrė 1200 Eur.

Nuotrauka
iŠ LĖKTUVO
Įkelta:
prieš 7 valandas
Šiemet lygiai 80 metų nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios Tauragėje. Nuo 1941 m. birželio 22 d. keletą metų žiauriai šeimininkavę vokiečiai 1944 m. pabaigoje turėjo trauktis iš Tauragės. Tačiau, kaip matome iš šios ortofotografijos, dar ir 1945 m. sausio 15 d. jų žvalgybinis lėktuvas praskrido pagrindiniu keliu Tilžė–Šiauliai. Todėl, kaip tiems laikams, ypač ryškiai ir tiksliai matomi apsnigti Tauragės rajono laukai bei pakelės gyvenvietės: Lauksargiai, Skaudvilė, Tauragės dvaras.
Nuotrauka
Rasita
Įkelta:
2021-01-16
Fotografų klubo „Jūraׅ“ narė Rasita Liulienė viešumoje matoma tiek, kiek feisbuko pažįstamų rate sušmėžuoja jos publikuojamos gamtos nuotraukos, moters užfiksuotos akimirkos neretai pasirodo televizijų orų programose. Turbūt retas žino, kad pilies ansamblio garažus puošia būtent šios tylios menininkės daryta nuotrauka. O įkvėpimo dviejų vaikų mama semiasi Piktupėnų laukuose, kuriuose vaikštinėja su dažnai fotografinių istorijų herojumi tampančiu šuneliu Tigriumi.
Nuotrauka
asolution
Įkelta:
2021-01-14
Nors kone pagrindinė visų įvardijama neskaitymo priežastis yra laiko stoka, daugelis neretai teigia, jog paprasčiausiai negali surasti sudominančios ir įtraukiančios literatūros. Visgi, šiais laikais knygų pasiūla tikrai neturėtų nuvilti – bet kokių žanrų mėgėjai ir skirtingų amžiaus grupių atstovai gali rinktis iš daugybės skirtingų kūrinių. Tačiau jeigu su šia užduotimi sunkiai sekasi susidoroti, pabandykite pasitelkti šiuos patarimus – jie įdomią knygą padės surasti gerokai greičiau ir paprasčiau.
Nuotrauka
page
Įkelta:
2021-01-11
„Tauragės žinios“ paprašė B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos atskleisti, kokios tarp tauragiškių, ir rajono skaitytojų, knygos buvo populiariausios 2020-ais metais. Panašu, jog pandemijos metu literatūros mylėtojai mielai skaitė romanus. Ypač lietuviškus.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2021-01-07
Apie skaitymą ir jo naudą girdime pakankamai dažnai – leisdami laisvalaikį su knyga, galime ne tik praplėsti savo žinių bagažą, bet ir lavinti kūrybiškumą ar netgi praplėsti žodyną. Visgi, tenka pripažinti, jog šį procesą apsunkina tam tikri mitai, kurie trukdo mums mokytis ar tiesiog mėgautis skaitymu. Išskyrėme populiariausius iš jų – pasitikrinkite, ar šiais teiginiais iki šiol netikėjote ir Jūs.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2021-01-04
Vakar tauragiškiai su susidomėjimu stebėjo LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ transliaciją, kurioje pasirodė ir tauragiškis Ignas Novikovas. Jaunajam atlikėjui pavyko įveikti aklųjų perklausų etapą. Savo profesionalumu vaikinas nustebino visus keturis teisėjus.
Nuotrauka
ar
Įkelta:
2021-01-01
Šių dienų tauragiškiui, laiko mašina nukeliavusiam į Tauragę prieš pat karą, miestas atrodytų ne tik egzotiškas, su daug nematytų pastatų, bet ir… gana tuščias.
Nuotrauka
Tauragės meno mokyklos feisbuko nuotrauka
Tauragės meno mokyklos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2020-12-30
Nors pandemija ir karantinas verčia visus mus likti namuose, o gyvi konkursai ir koncertai liko prisiminimuose, Tauragės meno mokyklos jaunųjų dainininkių tai nestabdo – jos ne tik nuolat dalyvauja nuotoliniu būdu rengiamuose konkursuose, bet ir skina pergales tarsi obuolius nuo šakos.
Nuotrauka
mokinys
Įkelta:
2020-12-30
Šiemet pusė šalies moksleivių rečiau nei įprasta lankėsi įvairiuose Lietuvos kultūros objektuose. Beveik tiek pat jų (47 proc.) jaučia stresą dėl to, kad Covid-19 pandemija apribojo jų galimybes patekti į muziejus, bibliotekas, teatrus ir kitas kultūros įstaigas.
Nuotrauka
ivangenu piliakalnis
Įkelta:
2020-12-30
Neseniai rašėme apie Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ parengtas virtualias keliones po muziejaus erdves bei virtualius turus po senovės Tauragę, šį kartą istorijos mylėtojus stebina Tauragės kultūros centras. Lietuvos kultūros tarybos ir Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva sukurtas virtualus turas po Skaudvilę supančius piliakalnius.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Gražų Kalėdų vakarą pasivaikščioti išsiruošė ne vienas tauragiškis. Tiesa, ne taip gausiai kaip ankstesnių metų šventiniu laikotarpiu. Veidus dengiančios kaukės priminė, kad šių metų šventes ir jų tradicijas varžo karantinas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Lietuvai atkūrus valstybę, labai trūko mokytų žmonių. Jau 1920 m. evangelikų liuteronų kunigas Augustas Vymeris įsteigė mokytojų kursus, kurie po trejų metų tapo pilnaverte mokytojų seminarija.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-24
​​​​​​​Kaip rašoma leidinyje „Lietuvių kalendorinės šventės, jų papročiai ir tradicijos“, žemdirbio kalendoriuje didžiausia metinė žiemos šventė yra Kalėdos – gruodžio 25-oji. Krikščioniškoje eroje Kalėdos yra Kristaus gimimo prisiminimas. Liaudiškuose šios šventės papročiuose labai ryškūs bruožai vienų ūkinių metų pabaigos ir rūpesčio būsimaisiais metais, darbų sėkme ir šeimos ateitimi. Kalėdos yra dviejų žemdirbio veiklos laikotarpių sandūra, slenkstis tarp kurį laiką trukusio gamtos sunikimo, niūriojo, tamsiojo metų laiko ir šviesos pergalės prieš naktį, laipsniško gamtos atgijimo. Kalėdos praktiškai susideda iš dviejų skirtingos semantikos švenčių – išvakarių dienos, vadinamos Kūčiomis ir Kalėdų, dar XX a. pradžioje švęstų tris ar keturias dienas, o dabar – dvi dienas.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2020-12-22
Jurbarko rajone, Mantviliuose, dingo amerikiečių akita Aila. Šuns šeimininkai už augintinio sugrąžinimą žada solidų atlygį – tūkstantį eurų. Tokia žinia jau kone savaitę sklinda socialiniuose tinkluose. Deja, kol kas džiugios žinios šeimininkai nesulaukia. 
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2020-12-22
Iš vokiečių kalbos išversta ir išleista knyga „Die preussische Herrschaft Tauroggen in Litauen, 1690–1793“ („Prūsijos valdžia Tauragėje“). Tauragės krašto muziejus „Santaka“  2020 m. pradžioje iš dosnaus rėmėjo gavo šią retą knygą dovanų.
Nuotrauka
auskarai
Įkelta:
2020-12-22
Nereikia ir sakyti – kiekviena dailiosios lyties atstovė siekia susikurti patrauklų net ir kasdienį įvaizdį. Kad atrodytumėte estetiškai, galite rinktis pačius įvairiausius sprendimus, tačiau dauguma, ko gero, sutiks, kad vienas greičiausių bei efektyviausių būdų papildyti bet kurį įvaizdį, yra papuošalai. Tačiau taip pat neriekia pamiršti, kad šių dienų dailiosios lyties atstovėms rūpi ne tik tai, kaip patraukliai atrodyti kasdien, bet ir kokius sprendimus priimti, kad įvaizdžių kūrimas nepareikalautų daug laiko. Žinoma, sėkmės paslapčių yra daug ir įvairių, tačiau drąsiai galima teigti, kad vienas svarbiausių yra visiškai paprastai – tiesiog pirmenybę tiekite tiems drabužiams bei papuošalams, kurių priežiūra nereikalauja daug dėmesio arba leidžia taupyti laiką kitais aspektais. Taigi, kokius papuošalus verta rinktis toms, kurios nori ne tik puikiai atrodyti, bet ir taupyti savo laiką?
Nuotrauka
geradovana
Įkelta:
2020-12-22
Klasika savo pozicijų neužleidžia net ir kalbant apie romantiškas Valentino dienos dovanas moterims. Jau ilgą laiką dažniausiai pasirenkamų dovanų viršūnėje esantys juvelyriniai dirbiniai bei apatinis trikotažas ir toliau išlieka vieni populiariausių. Tačiau būtent 2020 metais į TOP`ų viršūnę šoktelėjo nauja dovana – erotinės prekės. Tad kokios yra tos populiariausios Valentino dienos dovanos JAI, kurių dėka, vyras galės maloniai nustebinti mylimąją?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-21
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje prieš ilgąjį didžiųjų metų švenčių savaitgalį  pluša Abonemento darbuotojos – skaitytojai ruošiasi šventėms ir kad neliktų „alkani“, skuba iš bibliotekos pasiimti knygų.
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Įkelta:
2020-12-21
Artėjant gražiausioms metų šventėms, kiekvienas žmogus nori nustebinti savo artimąjį gražiai supakuotomis dovanomis. Tiesa, jeigu artimasis gyvena kitoje šalyje, tolimas siuntinio kelias gali sugadinti ne tik pačią dovaną, bet ir dovanojimo džiaugsmą. Tam, kad tai nenutiktų, pakuojant siuntinį būtina laikytis tam tikrų taisyklių bei žinoti, kokios pakavimo medžiagos jūsų dovanai yra tinkamiausios.