2020 Vasario 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Turistų patogumui – naujas lieptas

  • Įkelta: 2018-06-15
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kabančiais lieptais garsėjantis Pagramančio kraštas pasiruošęs vasaros turistų srautams. Gamtovaizdžiu besigėrintiems lankytojams šiemet buvo pastatytas naujas tiltas per Akmenos upę, kuris nutiesė dar trumpesnį kelią nuo piliakalnio link Pagramančio atodangos.

Kabantys lieptai – vaizdi Pagramančio kraštovaizdžio dalis, praktiškai tapę jo simboliu. Jie atsispindi ir regioninio parko direkcijos emblemoje. Parko teritorijoje yra dar 10–12 tiltų ir tiltelių, kai kurių iš jų būklė kritinė, jiems reikalingas remontas. Tačiau šie tiltai – ne tik dekoratyvinis kraštovaizdžio elementas. Jie jungia gyvenvietes ir nuo seno naudojami susisiekimui per Pagramančio regioninio parko teritoriją išvagojusias upes. Šiemet naujas lieptas Pagramančio miestelyje nutiesė trumpesnį kelią Pagramančio atodangos link.

Anot Mažonų seniūnijos seniūno Jono Samoškos, atstatyti jį kainavo 5 tūkst. Eur. Esą tai nėra labai didelė suma, nes daug darbų pavyko atlikti savomis jėgomis. J. Samoškos teigimu, lieptas ypač svarbus atvykstantiems turistams, jis sutrumpino atstumą žygiuojantiems nuo piliakalnio iki Pagramančio atodangos.

„Šis lieptas sujungė žiedinį pasivaikščiojimą po Pagramantį. Maršruto pradžia – Pagramančio bažnyčia ir miestelis, toliau užkopę ant Pagramančio piliakalnio, pasigrožėsite miestelio panorama, o atsigręžę į šiaurinę miestelio pusę, pamatysite atodangą. Iki jos nukeliausite kalno viršumi, nuo atodangos regyklos pamatysite labai gražiai atsiveriančius Akmenos vingius. Šią atodangą įdomiausia stebėti iš apačios, pasidžiaugti jos didybe, galite laiptelių pagalba nusileidę į Piliakalnio gatvę, šiek tiek paėję rasite naują lieptą per Akmenos upę. Pagramančio atodanga – tai apie 200 tūkstančių metų siekianti Karšuvos žemumos geologinė istorija. Pasigrožėję nuostabia gamta ir pailsėję keliaujate iki miestelio stadiono, pasimankštinate ir dar įveikę vieną „beždžionių lieptą“ grįžtate į miestelio centrą,“ – vaizdingą maršrutą turistams siūlo J. Samoška.

Šiandien tauragiškiai ir miesto svečiai pradėjo švęsti Tauragės 511-ąjį gimtadienį. Vienu įspūdingiausiu šurmuliuojančio penktadienio akcentu tapo bėgimas „The Color Run“.

Bene populiariausias Tauragės paplūdimys „Liberty beach“ šiandien skelbia naujojo sezono pradžią. Atidarymo proga, visomis pramogomis iki 18 val. bus galima mėgautis nemokamai. Vakare susirinkusiuosius nustebins specialus profesionalių vandenlentininkų pasirodymas, po jų prasidės linksmybės su DJ VERANO iki paryčių.

Socialiniuose tinkluose akis paganyti jau kuris laikas galima į vabzdžių nuotraukas ypač stambiu planu. Šiek tiek kitaip pažvelgti į vabzdžių pasaulį kviečia fotografas Eugenijus Kavaliauskas, pagarsėjęs profesionaliomis paukščių nuotraukomis. Gamtos mylėtojas pasinėrė į naują sritį – makrofotografiją. Tai tokia fotografijos rūšis, kai iš labai arti – 1–1,5 cm atstumo, įamžinami smulkūs objektai – šiuo atveju, vabzdžiai.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus – ne tik patyręs fotomenininkas, bet ir žingeidus bei aistringas keliautojas. Per 40 pasaulio šalių aplankęs vyras, šį pavasarį, ilgai lauktų atostogų metu, su savo žmona Edita išsirengė į trijų savaičių kelionę po Vietnamą. Pora, savarankiškai keliaudami įvairiomis transporto priemonėmis, sukorė per 5 000 kilometrų, išmaišė nuošaliausius kaimelius bei didžiausius miestus. Anot R. Vaitkaus, į Aziją sugrįžti traukia kontrastai ir nepakartojami gamtos vaizdai.

Ketvirtosiose elektromobilių varžybose „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius–Palanga“ varžėsi Tauragės rajono savivaldybės ekipažas. Administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Navicko ir mero patarėjo Artūro Fetingio tandemas užėmė antrąją vietą ekonomiškiausiai važiavusių dalyvių sąraše.