2019 Lapkričio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Šventė įsibėgėjo spalvingu bėgimu

  • Įkelta: 2018-06-01
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien tauragiškiai ir miesto svečiai pradėjo švęsti Tauragės 511-ąjį gimtadienį. Vienu įspūdingiausiu šurmuliuojančio penktadienio akcentu tapo bėgimas „The Color Run“.

Prieš renginį Europe Direct informacijos centro Tauragėje vadovė Isvalda Aleknienė teigė, kad buvo išpirkti visi 500 bilietų. Tačiau bėgikų trasoje buvo gerokai daugiau, vaikams iki 10 metų pirkti bilieto nereikėjo.

Pasaulyje populiarus ir Lietuvoje jau penktus metus skaičiuojantis „The Color Run“ spalvų bėgimas Tauragėje startavo iš J. Viktoro Kalvano parko. Dalyviams teko įveikti ne tik trasą, bet ir penkias dažų lietaus stoteles.

Jose dalyviai dalyvius išmarkino dažų spalvos, kurios, kaip tikino organizatoriai, nekenkia žmogaus sveikatai ir nesunkiai nusivalo.

Pirmasis „The Color Run” renginys įvyko 2012 m. sausio mėn. JAV. Jis buvo skirtas sveikai ir laimingai gyvensenai skatinti, siekiant suburti bendruomenės narius, ir paraginti juos dalyvauti bėgime. „The Color Run“ nuo pat pirmojo debiuto sulaukė neįtikėtinos sėkmės. Šio bėgimo idėja tapo tokia populiari, kad spalvingasis maratonas jau vyko daugiau nei 300 miestų.

Susirinkę dalyviai linksminasi festivalyje, dalyvauja žaidimuose, masinėse treniruotėse ir turi įveikti bėgimo trasą, kuri suskirstyta į atskiras „spalvų zonas“. Kai bėgikai patenka į vieną iš minėtų „spalvų zonų“, jie tikrąja to žodžio prasme yra išmaudomi ryškiaspalviuose dažuose nuo galvos iki kojų. Čia nėra jokių varžybų, nereikia jaudintis, kad atbėgsi paskutinis. Pagrindinis dalyvių tikslas yra startuoti visiems drauge ir pasiekti finišo liniją. Kadangi bėgimo laikas neskaičiuojamas, vadinamieji „spalvų bėgikai“ gali bėgti, eiti, šokinėti ar net ropoti. Dalyviams nėra būtinas specialus fizinis pasiruošimas, todėl bėgime gali dalyvauti visi norintys: ir vaikai, ir tėveliai, ir seneliai. „The Color Run“ skelbia, kad svarbiausia yra ateiti gerai nusiteikus ir smagiai praleisti laiką su visa šeima.

Bene populiariausias Tauragės paplūdimys „Liberty beach“ šiandien skelbia naujojo sezono pradžią. Atidarymo proga, visomis pramogomis iki 18 val. bus galima mėgautis nemokamai. Vakare susirinkusiuosius nustebins specialus profesionalių vandenlentininkų pasirodymas, po jų prasidės linksmybės su DJ VERANO iki paryčių.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus – ne tik patyręs fotomenininkas, bet ir žingeidus bei aistringas keliautojas. Per 40 pasaulio šalių aplankęs vyras, šį pavasarį, ilgai lauktų atostogų metu, su savo žmona Edita išsirengė į trijų savaičių kelionę po Vietnamą. Pora, savarankiškai keliaudami įvairiomis transporto priemonėmis, sukorė per 5 000 kilometrų, išmaišė nuošaliausius kaimelius bei didžiausius miestus. Anot R. Vaitkaus, į Aziją sugrįžti traukia kontrastai ir nepakartojami gamtos vaizdai.

Ketvirtosiose elektromobilių varžybose „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius–Palanga“ varžėsi Tauragės rajono savivaldybės ekipažas. Administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Navicko ir mero patarėjo Artūro Fetingio tandemas užėmė antrąją vietą ekonomiškiausiai važiavusių dalyvių sąraše.

Šeštadienį prie Pagramančio regioninio parko  lankytojų centro susirinko 56 gerai nusiteikę žygeiviai. Aktyvų laisvalaikį mėgstantys tauragiškiai leidosi į tradicinį, jau septintąjį baidarių žygį „Žemyn upe“.